Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
553. anubias (válaszként erre: 552. - Judit898)
2013. ápr. 30. 15:58
Hàt rögtön a műtét utàn 2 és fél òra mùlva visszakerültem a műtőbe.Majd a 3.nap ismét,ezért vissza kellett mennem a kòrhàzba,ahol az ezt követő nap ùjra bevérzett.Szerencsére ezeket a vérzéseket inekciòval és helyi sebben tunkolással elàllìtották.
2013. ápr. 30. 15:31

Állandoan nézem:))))olyan a lapedék mintha kézi gránát robbant vna a számba szval elég csunya de amilyen volt ahhoz képest már szép viszont.Mikor vérzett be

háromszor neked?

551. anubias (válaszként erre: 550. - Judit898)
2013. ápr. 30. 15:06
Le a kalappal előtted.Na ezen felbuzdulva egy kicsit én is nekiàlltam pakolgatni a konyhába.Persze csak ovatosan,mert nekem már ugye sikerült 3 bevérzést produkálni,meg csak tegnap jöttem ki a kòrhàzbòl,igy nagyon nem merek ugrálni,de jò hallani hogy te ennyire ügyes vagy.Te nézegeted a lepedéket hogy àll?
2013. ápr. 30. 13:58
Már lejárok fagyizni is,tegnap már csekket is vtam befizetni mikor már elmúlt a fájdalom akkor lementem a háziorvoshoz gyógyszert iratni ma takarítottam szval már nem pihizek :)Nagyon jól viselem ha nem fáj ja szombaton már a telken is vtunk persze csak az árnyékba ültem végig .Remélem nemgáz,hogy ennyire kimozdulok,Holnap majálisozok a gyerekkel persze csak óvatosan .A házi doki mondta h vszinü már nem vérzik be hát nagyon bízom benne mert akkor hülyét kapok .A kajálás az fáj kicsit de mindent megeszek :)))Te mikor mész vissza a dokihoz?
549. anubias (válaszként erre: 548. - Judit898)
2013. ápr. 30. 13:16
Jajj szegény.Nagyon át tudom érezni mit érezhettél.Sose menj gyògyszer nélkül sehova.De te vitted kontrollra a gyereket?Èn max a fürdőszobába,konyhàba megyek.Nem mernék elindulni.Mondjuk lehet hogy nagyon tàpos vagyok,de én a fekvèstől,fogyàstòl,meg a vérzéstől valò félelmemven nem is nagyon birok.Nagyon gyengusnak érzem magam.Evéssel hogy àllsz?Èn ma ettem tùròrudit.
2013. ápr. 30. 12:58

Sziasztok:)


Anubias képzeld Tegnap vittem a gyereket kontrolra és én barom nemkészültem fel szval nem vittem se vizes ruhát a nyakamba se gyogyszert nem vittem kb 6 órát kellett várnom olyan fájdalmaim vtak azt hittem elájulok már szájzáram lett beszélni sem tudtam alig vártam h hazaérjek és bevegyem a cata-t.Csillagokat láttam.Este 11 bevettem egy rubophent azzal birtam reggel 5ig akkor jött a cata:) és eddig még birom gyogyszer nélkül de sztem lassan beveszek megint vmit mert tuti fájni fog.Csütörtökön megyek kontrolra hát kiváncsian várom ,hogy milesz.


Hogy vagytok ,hogy birjátok a fájdalmat?

547. anubias
2013. ápr. 30. 10:06
Jò reggelt mandulátlan csajok;-)megmértem magam.2 kg lement pedig annyira igyekeztem enni.most viszont nem csùszik ùgy.ki hogy van? Jelentkezzetek.
546. anubias
2013. ápr. 29. 19:46
Nekem is vannak ùj érzéseim és egy sem kellemes.nekem olyan mintha lebegne a jobb oldalon a lepedék és ettől hányingerem van.amùgy persze hogy jò ötlet a répa is pàrolàshoz.szerintem bàrmi ami nem csìp.
545. Szeplakisz (válaszként erre: 541. - Ell1981)
2013. ápr. 29. 19:41

Nekem is több, mint két hét volt a kontroll. Nekem úgy volt, hogy kedden telt le a két hét, és nekem utána pénteken kellett mennem.

NEkem is elég soknak tűnt, fel is hívtam előtte való héten a kórházat, hogy biztos, hogy akkor kell-e mennem. :)

2013. ápr. 29. 18:15

Mindenkinek Jobbulast!! Tulleszunk rajta, remelem minel hamarabb mert lassan infuzion kell taplalni!

Most valami szuro erzest is felfedeztem a mandulak helyen! Az a varrat lehet vagy a sebek bizergaljak?

543. Ell1981 (válaszként erre: 542. - Anubias)
2013. ápr. 29. 18:07
Igen,sajnos én is hamar kiabáltam el magam! :( Nekem sem jobb! :( Jobbulást neked is! :(
542. anubias
2013. ápr. 29. 18:01
Csajok visszaszìvok minden eddigit.Ez nekem most annyira fàj,hogy majd meg őrülök.:-((((
541. Ell1981 (válaszként erre: 539. - Anubias)
2013. ápr. 29. 17:29
Nekem a műtéttől számított két és fél hétre van kontroll vizsgálatom. Kicsit sok időnek tartom! Bár pesrze most minden egy örökké valóság,csak gondoltam megérdezlek titeket ,hogy ki mennyi időre megy kontrollra. Párolt cukkini? Akkor lehet a párolt répa is jó? :) Már én is listát írtam arról,hogy ha majd felgyógyulok miket szeretnék enni! :) Ki vagyok én is már éhezve a jó kajákra! :D A fűszeres íz és a meleg étel hiányzik a legjobban,na meg a rágás! :) :) Nem győzzük már kivárni az időt! :D Kitartás! Kitartás!
540. Ell1981 (válaszként erre: 538. - Horcsi666)
2013. ápr. 29. 17:22
Én sem számítottam erre! Teljesen más fájdalomra készültem mielött megműtöttek,és azt hittem napról -napra enyhülni fog! :( Pláne,hogy nagyon viszonyítási alapom sem volt,ugyanis nekem nem igen volt begyuladva a mandulám,hogy valamilyen fájdalomhoz hasonlítsam! Hát ki kell bírni! :( Nekem meg kár volt elkiabálnom magam az előzőkben,hogy jobban vagyok... Kezdődik az éles fájdalom! :(
539. anubias (válaszként erre: 536. - Ell1981)
2013. ápr. 29. 16:52
Nem tudom mikor kell kontrollra mennem,mert eredetileg csütörtökön kellett volna,de igy hogy visszakerültem nem mondtak semmit amikor megkaptam az ùj zàròt,csak hogy ha baj van jöjjek azonnal.Èn is annyira ovatos vagyok magammal mintha porcellànbòl lennék.Az imènt pàrolt cukkinit ettem,és nagyon jòl esett.Mennyire jò is lesz néhâny nap mùlva felszabadultan vidszagondolni arra amin most keresztülmegyünk.Amùgy én golyamatosan recepteket böngészek és tervezem,hogy milyen csìpős fűszeres és ropogòs...ételeket fogok majd elkészìteni és megenni egy kis idő mùlva.;-)
2013. ápr. 29. 16:51
Huh akkor mar csak kettot kell aludni es eljon a 8. nap:) Alig varom! Oszinten szolva en nem gondoltam h ez az egesz ennyire fajdalmas lesz!
537. Ell1981
2013. ápr. 29. 16:38
Még annyi,hogy én 4 óránként veszek be Cataflam cseppeket! De volt,hogy még úgy is szenvedtem. :/
536. Ell1981 (válaszként erre: 526. - Anubias)
2013. ápr. 29. 16:35
Sziasztok-szia! :) Örülök,hogy otthon vagy végre! Vigyázz magadra nagyon! Nekem is azt mondták,hogy a 8.napig van ez a kegyetlen fájdalom ami a fülbe is sugárzik,aztán enyhülni fognak a fájdalmak! :) És tényleg!!!! Megtörtént az első csoda!! Ma délután 3 óta nem fetrengek a fájdalomtól!!! :) De persze nem merem magam elkiabálni,de már annak is örülök,hogy nem az az elviselhetetlen fájdalom! :) De sejtem még vár rám egy két kör lefutása a hét alatt. :( Szóval nem iszom előre a medve bőrére. Jó látni,hogy ilyen bátrak vagytok az étellel!!! Nagyon ügyesek vagytok! Én annyira félek a vérzéstől,hogy nem merek semmit enni,csak folyékonyat! De persze kezd egyhangú lenni,és keményen beindul a nyáltrmelésem ha egy-egy harapható-rágható ételre gondolok! :D anubias,nem semmi amket meg mersz enni! ;) Én se hajolni,se semmit nem merek csinálni,nehogy vérezzen! Még a sebemet sem mertem megnézni! Vagyis eddig ki sem nyílt a szám! Örültem ha a kiskanalat be tudtam tenni a számba! A fogmosás sem volt kellemes dolog. Ez az első nap,hogy jobban vagyok! (8.) :) Lehet akkor bátorkodom majd és én is belelesek a torkomba. És tényleg milyen érdekes,hogy mind soványak vagyunk és mandulaműtöttek! A Doktor azt mondta,hogy ha majd nem lesz bent a mandula akkor meg is fogok majd hízni! :O Majd meglátjuk. Nekem csak a vaníliás pudin,madártej,és víz a heti menüm . Próbáltam a spenótot,meg a krumplipürét,de mart nagyon. :/ Remélem bátrabb leszek,aztán kipróbálok mást is! Ti mennyi idő múlva mentek kontrollra?
535. anubias (válaszként erre: 534. - Horcsi666)
2013. ápr. 29. 16:18
Èn azt hiszem kibirnàm tovàbb is 1 2 òràval tovább is gyògyszer nélkül mert egyszer 8 òràn àt nem vettem be de akkor màr totàl szàjzàram van és a nyàlam sem tudom lenyelni nem hogy egyek vagy igyak.szòval nem vagànykodhatok.;-)tényleg meghökkentő mire képes egy gyògyszer.nem is tudom mi lenne ha nem lenne.
2013. ápr. 29. 15:25

Ahham kb en is 6 orankent de volt az mar 5 is:)

Nem is tudom mi lenne cataflan nelkul, hihetetlenul elmulasztja a fajdalmat!

533. anubias (válaszként erre: 532. - Horcsi666)
2013. ápr. 29. 15:17
Èn cataflamot 6 òránként egyet vìzben feloldòdòt.
2013. ápr. 29. 14:43
Milyen gyakran vesztek be fajdalomcsillapitot es mit szedtek?
2013. ápr. 29. 14:42

Sziasztok!

Nekem ez a 6.napom, irtozatosan faj ha kimegy belolem a fajdalomcsillapito:( Olyan mintha csak egyre rosszabb lenne! En is eleg vekonyka vagyok es fogytam sajna 3 kg-t, keptelen vagyok enni, nem megy, inni viszont iszom ezerrel! Mikor lesz jobb?? Az az erdekes h nem is feltetlenul a nyeles, persze az is szar, de leginkabb a fulfajdalom elviselhetetlen! Foleg ejjel, en pl arra szoktam ebredni h a fulem szet akar robbanni es luktet ezerrel, nagyon rossz:( Normalis ez?

530. anubias (válaszként erre: 529. - Judit898)
2013. ápr. 29. 13:15
Igen,nemrég értem haza.Nagyon ügyes vagy hogy ilyen szépen eszel.Neked mit mondott a doki meddig fenyeget ez a vérzés?A nàtha miatt nagyon sajnàllak.Elhiszem hogy aggaszt a köhögés.Ami a fàjdalomcsillapìtòt illeti èn is azt számolom,mikor vehetem be a következőt.;-)
2013. ápr. 29. 13:02

Sziasztok :)


Én is ma vagyok egy hetes:)

De ez egyre rosszabb bár ha beveszem a gyogyszert akkor tök jó mikor már hat de amugy a fejemet a falba tudnám verni mikor beindul a fájdalom.Én az evéssel ugy vagyok ,hogy mindent eszek és ha nem fáj le is tudom szépen nyelni Lehet az kenyér széle is akár sőt kicsit csavizok is már:):)Na mértékkel de vizes ruha mindig van a nyakamon.Hát nagyon félek a bevérzéstől még mindig mert ez a nátha egyre rosszabb van olyan éjszaka mikor köhögö roham jön rám és még vissza tartani sem tudom meg az orrfolyásom sem egyszerű.Csütörtökön megyek vissza a dokihoz remélem kibirom addig .

ANUBIAS akkor ma már végre otthon:)

528. anubias (válaszként erre: 527. - Szeplakisz)
2013. ápr. 29. 09:41
Nekem is égették.Mindjàrt mehetek haza.Most kaptam meg a zâròt.Jajj csak ne rettegnék ennyire ettől a vérzéstől...
2013. ápr. 29. 08:27

SZiasztok!


Kitartást, nekem is a 5-7. nap között volt a legrosszabb.


Nekem a kis papírjaim között (kaptam egy két oldalnyi tájékoztatót, hogy mire számítsak, mit lehet enni, mit nem stb.) szóval a tájékoztatómon az szerepelt, hogy 6-8 nap között válik le a seb.

(De amúgy én nem éreztem, hogy leesett volna, vagy történt volna valami, pedig azt hittem, hogy majd érezni fogom. FÉltem is tőle... :D)


Lehet, hogy ez más azoknál, akiknek varrták és nem égették. Nekem égetve volt a seb, nem varrva.

526. anubias (válaszként erre: 525. - Ell1981)
2013. ápr. 29. 06:55
Jò reggelt,jobbulást.Most van folyamatban a lepedékleválás,azért fàj jobban.Sajna nekem is rosszabb mint volt.Elméletileg a 11.napig vàlik le ,aztán enyhül majd.Legalàbbis nekem ezt mondjàk.Én nagyon igyekszem az evéssel.A krumlipüre mekis fagyi öntet nélkül olvadtan,kefir,joghurt,vajas kenyér bele,sonka,pudingok,és tegnap még majonézes kukorica salit is ettem.Èn eddig ezeket pròbàltam.Mindenből keveseket.Sok minden csìp,azt inkàbb nem erőltetem.De a legjobban nekem is a puding esik.Konzekvencia:a vékony nőknek rossz a mandulàja;-).Viccet félretéve furi hogy mind ezzel küzdűnk és hasonlò az alkatunk.Én amùgy lesegetem kis tükörben a lepedéket és valòban rlkezdett fogyni ròla.
525. Ell1981
2013. ápr. 28. 22:59
Sziasztok! Ma vagyok 7.napos,de még mindíg nagyon kinlódok! :( Sőt van,hogy a gyógyszer sem használ! :( Egész éjjeleket ébren vagyok,vagy csak egy egy órára tudok elaludni! :( Most akkor mikor válik le a seb? És nagyon éhes vagyok. Egyre durvább szúró fájdalmaim vannak és a fülembe is a fájdalom kegyetlen. Ma kipróbáltam a spenótot,de sajnos mart mint az őrület. Látom mindannyian kis soványkák vagyunk! :) Én most 45 kg.vagyok,igyekszem sok pudingot enni,hogy ne foggyak le! Az az egyetlen ami lecsúszik! ;) Van tippetek még mi az ami jól lecsúszik? Jobbulást mindenkinek!!!
2013. ápr. 28. 17:30

Én is terveztem, hogy elkezdem legalább a Béres Cseppet szedni. De még nem sikerült.


Amúgy a háziorvosom azt mondta, mikor visszamentem hozzá lezáratni a táppénzt, hogy egy hétig kúraszerűen kéne szednem B6 és B1 vitamint, napi 3x1-szer. Azt mondta egy hét után is szedhetem tovább, csak akkor már elég belőle napi 1x.

(Csak B6 volt itthon, úgyhogy csak azt szedem.)


Azt mondta, hogy ez segíti majd a visszahízást, segíti a felszívódást. Úgyhogy majd ezt tudom ajánlani neked is.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook