Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

110. hiden
2011. márc. 26. 15:45

Sziasztok!


Szerintetek alakulhat ki rosacea valakinél fogamzásgátlótól?Úgy hallottam,hogy az ösztrogén értágító hatású...

Köszi előre is...

109. akác56 (válaszként erre: 108. - Nimrod08)
2011. márc. 26. 07:54
Ilcsis pakolást lehet venni?
2011. márc. 26. 07:19
A hőváltozással abban az értelemben nem értek egyet, hogy pl. az esemény előtti pakolás, az ilcsis nagyon jó a rosaceára és az keringésfokozó. Nagyon sokan beszámolnak pozitív eredményekről.
107. akác56 (válaszként erre: 104. - Veronika27)
2011. márc. 26. 06:18
Én már 4 éve járok IPL-re, - havonta- úgy érzem ,már nem használ semmit! Bár lehet, ha nem járnék, még csúnyább lenne. Lehet, hogy most szünetet tartok és majd meglátom milyen lesz.
106. Veronika27 (válaszként erre: 105. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 25. 23:58
Az én tanulmányaim szerint a kén szárít, ami a rosacea késői stádiumában jól jöhet, viszont a kezdeti fázisban éppenhogy száraz szokott lenni a bőr. Vigyázni kell a kénes cuccokkal.
105. Tavaszi szellő (válaszként erre: 101. - Katavirag)
2011. márc. 25. 23:54

Szia!

Rákerestem a Prosaceára.A hatóanyaga kén és Aloé,de tartalmaz parabent is,ami nem jó.

Vannak Ilcsiféle kénes,természetes termékek,pakolások.Azt írják,hogy a kén gyulladáscsökkentő,csökkenti a pirosságot,az Aloéról is ismert.Ihtiolos pakolásról is írták,hogy van ilyen gyógyhatása.

Én ha elfogy a Biodermám,valami ilyet nézek.

Szép hétvégét!

Szilvi

104. Veronika27 (válaszként erre: 103. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 25. 23:51

Szerintem az IPL-en kívül nincs más, ami hatásosabb lenne. A krém csak halványítani képes, a folyamat nem visszafordítható és tudomásom szerint nem is állítható meg...

Általánosságban minden olyan dolog árt neki, ami hőváltozással jár (napfény/szolárium, erős fűszerek, alkohol stb...)

103. Tavaszi szellő (válaszként erre: 100. - Nimrod08)
2011. márc. 25. 23:30

Csak ajánlotta a Biodermát,adott is termékmintát,de csak az arclemosóból.Azt nem mondta,hogy bio.Lehet,hogy jutalékot kap érte,azért ajánlja?

Azt nem tudom,hogy létezik-e olyan természetes kozmetikum,ami nem csak nem irritálja a bőrt,és nem csak elfedi a bőrpírt,hanem valóban visszafordítja (vagy legalább megállítja) a folyamatot?

A napozás is árt,ugye?

102. akác56
2011. márc. 24. 10:01

Tegnap kaptam a patikában "Diroseal" nevű krémet - egy kis tubussal kipróbálni! - kíváncsi leszek, hogy jobb lesz-e?

IPL- kezelésre már 4 éve rendszeresen járok, kezdetben használt, mostanában nem. Fontolgatom, hogy abba fogom hagyni!

Katavirág! - kíváncsian várom, hogy a Prosacea milyen hatású lesz! Légy szíves majd írd le!

2011. márc. 24. 09:30
sziasztok! gondoltam megosztom veletek én is a tapasztalataimat, mert már elég sok mindent kipróbáltam. Először használtam a biodermás krémet. nem volt rossz, de igazán jó sem. egy ideig esténkén bekentem az arcom vastagon neogranormonnal, ami furán hangzik,de megnyugtatta a bőröm és talán nem is volt olyan piros. majd kipróbáltam a la roche-t, de az meg nem szívódott fel és olyan volt, mintha hámlana a bőröm. Mivel én mindig a természetes megoldás híve vagyok így minden gyógyszeres és antibiotikumos dolgot elvetek, mert az nem old meg semmit, legfeljebb még rosszabbat tesz. találtam az interneten két féle krémet, ill. hármat, de ebből kettőt próbáltam. az egyik neve bielenda. ez egy vadgesztenyéből készült krém, amitől jobb lett az arcom annyiban, hogy nem volt olyan száraz, de a pirosság és a néhai égésérzet az megmaradt. most amit használok az egy amerikai homeopátiás készítmény (kén tartalmú), ami ugyan nálunk nincs, de interneten beszerezhető. a neve prosacea. csak egy pár napja használom, de eddig ez a legjobb, mert halványodott az arcpir, nem ég a bőröm, sőt mondhatni hűsíti az arcomat és simább felületű lett. én nagyon bízom benne, hogy ez a javuló tendencia továbbra is marad. az én megfigyeléseim szerint teljesen mindegy mit eszek, vagy iszok, vagy teszek, vagy milyen az idő, vagy rendszeres-e a széklet, mert ez az izé(szándékosan nevezem így)önálló életet él kedve szerint. ennek ellenére nem eszem zsírosat és szedek vitaminokat, meg tényleg próbálom az egészséges étkezést betartani és fejben elhatározni, hogy nincs semmi bajom. remélem segítettem nektek valamit és hasznosnak találjátok z én tapasztalataimat.
2011. márc. 22. 11:26
A bioderma közel sem bio. Nem azért van a nevében h BIOderma, mert bio. Csak ez a fantázianeve. Totál szintetikus. :D Ami nem feltétlen rossz.
99. Tavaszi szellő (válaszként erre: 98. - Nimrod08)
2011. márc. 22. 00:09

Finacia gélt írt fel az orvos,és a Biodermát javasolta,mint kozmetikumot,a Senzibiot.

Kb. egy hónapja használom,elhagytam a nem bio krémjeimet emellett.

Kicsi javulást érzékelek,csoda azért még nem történt.Igaz,ha elmegyek itthonról,alapozót kenek magamra,ami nem bio.

Fontos elkerülni a bőrirritációt kiváltó kozmetikumokat és emellett használni a gyógykozmetikumot.Ezt vettem ki a szavaiból.Most vettem a Herbaházban egy kollagénes folyékony púdert,480 Ft-ért.Úgy érzem,bírja a bőröm,kellemes tapintású tőle.Soliteint a neve.Finom,púder illata van,de bírja a bőröm.

Üdv: Szilvi

2011. márc. 21. 08:03
A Bioderma bevált? Igen, a Hauschka kicsit drága...
97. Tavaszi szellő (válaszként erre: 94. - Nimrod08)
2011. márc. 21. 00:00

Köszi!

Még van a Bioderma Sensibio-ból.Az is 4000 volt,de adtak hozzá egy ajándék arclemosót is.

A Hauschka drágább,ahogy látom.

Üdv: Szilvi

2011. márc. 19. 09:17
A La Roche Posay leginkább csak látszólag kezel, mert zöld színezék van benne és ez csökkenti a pirosságot, de hangsúlyozom, látszólag. Azt nem tudom, hogy valóban segít-e a rosaceában.
2011. márc. 19. 09:14
majd a linkből szedd ki a szóközöket. Ha nem jó a link, akkor majd keress rá. Logona Pur hidratáló krém. Illat és színezékmentes egyébként.
2011. márc. 19. 09:13

4000 körüli áron van. Elég szintetikus a krém. Ha inkább valami természetesebbet szeretnél akkor a legjobb ez lenne: www.bionivo.com/product.php?productid=1423&cat=161&page=1


(nem reklámozzák és nem ismert márka, de külföldi oldalakon mindenki szinte egytől egyig pozitívan számol be róla, negatív véleményt alig látni. érdemes megpróbálni)


Vagy ilcsi ginkgós hidratáló, esetleg Dr. Hauschka rózsakrém.

93. Tavaszi szellő (válaszként erre: 92. - Nimrod08)
2011. márc. 18. 23:26

Szia!

Mennyibe kerül ez a krém?

2011. márc. 18. 08:24
Állítólag a La Roche Posay Rosaliac sorozata nagyon jó.
91. Tavaszi szellő (válaszként erre: 89. - Kori54)
2011. márc. 18. 00:28

Szia!

Nekem is apró piros pontok vannak,azt hittem esetleg ételallergia.Elmentem a bőrgyógyászhoz és Rosaceát mondott.

Finacea gélt- és hydrofiles mosakodókenőcsöt írt fel és a Bioderma senzibio kozmetikumot ajánlotta.Épp akciós volt a Bioderma a gyógyszertárban.A 4000 FT-os krémhez járt egy arclemosó ingyen.Azt mondta (kérdésemre),hogy kerüljem a fűszeres és forró ételeket,italokat.

Valamint illat és színezékmentes kozmetikumokat használjak.Gondolom,ha nem veszem meg a Biodermát.

A neten azt olvastam,hogy rosszabbodhat az állapot,főleg ha nem ápolja megfelelően az ember.

Az egyik ismerősömnek azt mondta a bőrgyógyász,hogy neki már semmilyen kenőcs nem használ,lézeres kezelésre van szükség.Ő elhanyagolta,férfi,és hasonló már az orra mint amilyen az Antal Imrének volt.

Tehát érdemes időben orvosnak megmutatni,és odafigyelni rá.

Te melyik Schüsslersós krémet vetted? Azt tudod,hogy kerülni kell mellette a mentolos és egyéb erős aromás fogrémeket,kozmetikumokat?

Semlegesítik a homeopátiás készítmények hatását az erős illatok. Sőt, állítólag minden elektromos,rezgő cucc is,pl. nem ajánlott a mobil mellé,mikro (stb)lerakni,táskába berakni.

Üdv: Szilvi

90. Veronika27 (válaszként erre: 89. - Kori54)
2011. márc. 3. 21:07
Lehet, de lehet más is.
89. kori54
2011. márc. 3. 14:11

Sziasztok! Még nem voltam bőrgyógyásznál, de úgy gondolom nekem is rozaceám van.Semmi nem látszik csak sima apró, bőrnél pirosabb színű foltok és csak a jobb arcfélen. Erek nem látszanak és nem hámlik. Fóleg akkor látszik mikor melegem van. Kb. 2 hete vettem a dm-ben schüsslersós krémet, amelyik pont erre betegségre javasolt. Van vagy 12 féle krém 1500-ft. Még csak nagyon enyhe halványodást vettem észre.

Szerintetek is lehet ez rozacea?

88. Veronika27 (válaszként erre: 87. - Dark$ide)
2011. febr. 18. 12:29

Ertem.

Alverdebol sem minden jo sajnos.

87. dark$ide (válaszként erre: 85. - Veronika27)
2011. febr. 18. 12:22

okés kipróbálom mindenképp,köszi a tippet.

Hát csak ilyen natúr,természetes anyagú kozmetikumokat(Alverde),alapozóból is E-vitaminos maybellinet,mert ugye érzékeny is nagyon a bőröm ugyhogy nem kenhetek fel mindenfélét..meg nem is nagyon festem magam

2011. febr. 18. 11:21
Jajj elnezest, a billenyuzet onallosodott:)
85. Veronika27 (válaszként erre: 84. - Dark$ide)
2011. febr. 18. 11:20

Azert mondom, mert az oliva jo hatassal van a parom pikkelysomorjere, de ekcemara is irtak mar, hogy hatasos.

Milyen kozmetikumokat hASZNALSZ?

84. dark$ide (válaszként erre: 83. - Veronika27)
2011. febr. 18. 11:06

hát abban biztos vagyok h durva..

hát olivaolajat még nem próbáltam csak mandulaolajat de nem sokat ért.majd kipróbálom..veszteni valóm nincs

:)

83. Veronika27 (válaszként erre: 82. - Dark$ide)
2011. febr. 17. 16:24
Durva... Elég csúnya tud lenni a te betegséged. Próbáltál már síma olivaolajat rákenni?
82. dark$ide (válaszként erre: 81. - Veronika27)
2011. febr. 17. 13:59
hát persze a 2 év alatt kb 40x..teljesen normális a vérképem..semmire nem vagyok allergiás(allergia vizsgálat is volt),nőgyógyászati vizsgálat is volt,góckutatás és mindenféle vizsgálat és semmi..
81. Veronika27 (válaszként erre: 80. - Dark$ide)
2011. febr. 17. 13:44
Voltál vérvételen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook