Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

170. zefex
2011. máj. 9. 09:47

Az érzékeny, vízhiányos, hámló bőrről jutott még eszembe, hogy régebben nekem is voltak hámló foltok az arcomon, de keveset is ittam, mert nem voltam szomjas. Aztán egyre több helyen olvastam, hallottam, hogy fontos a megfelelő folyadékbevitel. Szabálytisztelő ember lévén, többet kezdtem inni, és azóta nem hámlik szemmel-láthatóan az arcbőröm.

A legjobb jelzés a vizelet színe: ha van színe, nem iszol eleget :D

169. saiph (válaszként erre: 167. - Eszter01)
2011. máj. 4. 16:33

Nekem is jó a Finacea a göbökre, utána pedig én Eucerint használok (éjszakait)Meg aloe vera gélt, ha eszembe jut, mert arról is jókat hallottam.

Az én dokim azt mondta, felírhatna Tetránt, de az fényérzékenyít és annyira ez most nekem muszáj.

2011. máj. 4. 15:13
Sziasztok! Én is évek óta kinlódok a rosaceával, már mindent kipróbáltam, jelenleg én is mikrohullámos kezelésre járok, ahova metálzene. Jaj rozaceától kérdezném, mi az a csoda alapozó?
2011. máj. 3. 17:06

Köszi szépen a jótanácsokat. Mindenképpen kell vmi hidratáló az arcomra, mert hiába használ a krém, ha mással nem kenem, annyira húzódik, hogy attól is vörös lesz.

Egyébként használtam én is a lent említett krémeket, de eddig a Sensibio jött be legjobban.

A Ruboril kiszárította a bőröm, a La Roche Posay Rosailac meg filmréteget képzett.

166. metálzene (válaszként erre: 164. - Eszter01)
2011. máj. 3. 13:17
Nekem írták, és jó is volt még használtam. Simán réteg krémet kenek föl. 1. Auriderm a rosaceára, 2.Víz gél hidratáló, 3. 25 faktoros hidratáló fényvédő (Hidro sport spf25). Jók a krémek, semmilyen zsíros vagy bármilyen más érzetet nem hagynak.
165. zefex (válaszként erre: 164. - Eszter01)
2011. máj. 3. 10:00
Szerintem először kend rá reggel a gélt, majd fél óra múlva vagy később az arcápoló krémet. Még arra is mehet következő réteg, ha kell.
2011. máj. 2. 13:15

Sziasztok! Én is hasonló problémával küszködök, mint Ti. Vki írta, hogy Finacea gélt írtak fel neki.

Nekem ez úgy tűnik használ a göbökre, azonban rettentően kiszárítja az arcomat. Amúgy is száraz bőröm van. A doki azt javasolta, ne használjak más kozmetikumot, de ha mégis, akkor Biodermát. Ti hogyan használtátok? Alákentétek a gélt a másik krém alá? Tudom, hülyén hangzik, de a gél használ, a másik krém meg ápolja a bőrömet.

163. zefex (válaszként erre: 161. - Jaj-rosacea)
2011. máj. 2. 12:15
Nekem a kezelés után már nem jöttek vissza a göbök. Előtte krízis-szerűen jöttek, voltak, megkínoztak és elmúltak, ilyenkor teljesen lehámlott a bőr az arcomról. Én is érzékeny vagyok a fényre, de ez ellen jól lehet védekezni krémmel, sapkával, kalappal. (Régen nem bántott a fény.) Különben is, csak hétvégén érdekes, egyébként egész nap munkában vagyok:) Ezért jó, hogy vannak a termékminták, azt veszi meg az ember, ami jó neki. Majd én is megpróbálom az Eucerint, egyelőre bespájzoltam a másikból. Örülök, hogy jól vagy!
162. Hwesta (válaszként erre: 161. - Jaj-rosacea)
2011. máj. 2. 10:46

La Roche Posay Rosailac nevű krémje is kicsit zöld színű.A zöld semlegesíti a pirosságot.

Én Biodermától használom a sensibio light krémet.Nekem nagyon bevált.A bőröm nem olyan csúnya pirosas,nem viszket,nem húzódik.:-)

2011. máj. 1. 18:05
Sziasztok! Ígértem, hogy beszámolok, milyen a hatása a veszprémi doktornő által felírt dolgoknak. 10 nap után így állok: nem akarom elkiabálni, de a pattanás szerű göbök szinte eltűntek, már csak picit érzem az ujjammal őket kidudorodni, de nem látszanak. Végül is ezt szerettem volna elérni. Remélem, ha elfogy az antibiotikum, akkor sem jönnek vissza! Krémként a patikában kapott Eucerin mintákat használom, (nappali és éjszakai, Rosaceas bőrre), de nem tudom ezeknek mennyi hatást köszönhetek. A nappali nagyon zöld. A múlkor a vízszerelő jött váratlanul miután felkentem, rendesen meg is ijedt tőlem :-) A Dalacin emulzió is biztos segít, azzal csak a pöttyöket kenegetem. Szóval jobb lett az arcom, nem látszik rajta szinte semmi. ...és ha nagyon jól akarok kinézni a csoda alapozót is használom, olyankor az önbizalmam is totál rendben van :-) Arra leszek kíváncsi, mi történik, ha elfogy az antibiotikum? Remélem, nem jönnek vissza a göbök. Hát ennyi, remélem, másnak is hasznos tudtam lenni. Szép bőrt Nektek!
2011. ápr. 26. 21:57

Sziasztok!

Én most az Eucerin anti rose,színezett krémet használom,úgy érzem javult a bőröm tőle.Nekem a Bioderma nem vált be.Az egyik patikában többféle kozmetikum kapható.Kérdeztem az eladót (gyógyszerészt),hogy melyik a legjobb? Azt mondta ,egyénileg változó,van aki a Biodermáért van oda, van aki a La Roche-ért,Eucerinért... A Vichynek azt hiszem nincs ilyen kréme.Az Eucerin zöld,fényvédőt is tartalmaz,és gyanakszom ,hogy talán fényérzékeny is vagyok.Illetve olvastam is,hogy a Rosacea gyakran társul fényérzékenységgel.Ti tapasztaltátok ezt?

159. kori54 (válaszként erre: 157. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 19. 10:32

Szia! Majd az eredményről is számolj be légyszi!

Addig is gyógyulást és szép arcbőrt!!

158. Veronika27 (válaszként erre: 157. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 19. 08:48

Szia!

Örülök neki, hogy sikerült egy lelkiismeretes orvost kifognod! Remélem, hogy amiket felírt, azok hasznosak lesznek!

157. jaj-rosacea (válaszként erre: 152. - Veronika27)
2011. ápr. 18. 16:37
Szia Veronika, szia Zefex! Ma voltam a veszprémi doktornőnél. Végül is minden kérdésemre tudott (aránylag türelmesen) válaszolni, megnézte rendesen, műszerrel a bőrömet, amiket mondott, abból gondolom, hogy konyít is a rosaceához, és amiket felírt, annak van értelme, még tartalékba is kaptam receptet, ha később megint nagyon elcsúnyulna. Még belső vizsgálatot, helicobakterrre is felírt, amit fontosnak tartottam, mert mi a fenétől jönnének elő ezek a sz... göbök, ha nincs vmi ami irritációt okoz... Nagyon köszönöm Nektek, hogy reagáltatok a hozzászólásaimra, mert a ti biztatásotok és hasznos "elő-információtok" nélkül nem mentem volna ilyen gyorsan dokihoz!
156. kori54
2011. ápr. 14. 10:33
A laroche pose-tól próbáltam a rosaliacot. Még -ami addig nem volt- ragya is kivert tőle. Piros dudoros pöttyök jöttek az arcomra.Bár lehet, hogy másnak használ, ha nagyon száraz a bőre. Én alapból sosem bírtam a zsíros krémeket. A sensibio Ar-al próbálkozom én is. Mi a neve annak a szuper alapozódnak?:))
155. Veronika27 (válaszként erre: 154. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 13. 19:30
:)) Szuper! Neve is van? :)))
2011. ápr. 13. 18:59
Köszi, aranyosak vagytok. Ma végre történt vmi jó, és ha már ennyit segítettetek, hálából szeretném megosztani Veletek! Megtaláltam a tökéletes alapozót! Mindent elfed és nem csillog. Pár évet is levesz, mert egészségesnek, egyenletes színűnek látszik tőle az arcom. Nem is emlékszem alapból volt-e valaha ilyen szép arcbőröm...
2011. ápr. 13. 11:13

Auriderm XO


Már sokat próbáltam, nekem ez jött be. Szépen elmulasztja a pirosságot, és kb 2 nap alatt múlnak a göbök. (eltünni nem fognak)


Mellé kell hidratáló és fényvédő, mert a nap sokat ront a helyzeten.


Végső megoldásként csak a mikrohullámú kezelés segít.


Egyébként tovább javult az arcom, viszont a nyakamra elkezdtek lejönni a pöttyök, ugyhogy mégsem fogom bevárni a hónapos pihentetőt.

152. Veronika27 (válaszként erre: 150. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 12. 23:25
Ez jól hangzik :) Remélem, megéri kiadni a sok pénzt és meglesz az eredménye!
151. zefex (válaszként erre: 150. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 12. 21:05
Szorítok, hogy jól sikerüljön. Számíts rá, hogy több lépcsős, elhúzódó kezelés lesz, de azt majd megmondja az orvos, mire számíthatsz. Kérdezd bátran, mert számára magától értetődőek a dolgok, de kívülállónak nem. Sok sikert!
150. jaj-rosacea (válaszként erre: 143. - Zefex)
2011. ápr. 12. 20:03
Kedves Zefex, kedves Veronika27! Találtam egy bőrgyógyász doktornőt Veszprémben, ez nekem aránylag közel van, be is jelentkeztem a magán rendelésére hétfőre. Nagyon remélem, nem sajnálja az időt és alaposan megvizsgál, nem úgy mint a többi orvos akiknél hiába fizettem pont eleget, max 5-10 percet szántak rám. Valószínűleg tanácsaik ezért sem voltak hatásosak. De hála Nektek, most már tudom, kb. mit kellene felírnia... Ha nem lesz megnyugtató, megyek a pesti doktornőhöz. Köszi a segítségeteket :-))
2011. ápr. 11. 19:25

"Fontos a lugosító étkezés és napi legalább 2 l tiszta buborékmemtes víz fogyasztása.


Külsőleg: hideg-meleg váltózuhany, szauna, mozgás és minden, ami serkenti a vérkeringést, pl. keverhet egy saját olajat: édesmandula alapba 3-4 csepp fahéj olajat és 3-4 csepp rozmaring olajat cseppentsen, ezt kenje az arcára!

SEMMIFÉLE FINOMÍTOTT TERMÉK FOGYASZTÁSA!!!! A cukor elhagyása kötelező!!!!!!"


Na tessék, az egyik oldalon meg pont ezt írják.

Személy szerint én nem értek vele egyet...

148. Veronika27 (válaszként erre: 142. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 11. 19:18

Sajnos nem ismerek tuti bőrgyógyászt. Bár lettem volna az:))

A rosaceának -talán tudod- fokozatai vannak. Először csak láthatóvá válnak az erek, majd jön a pirosság, ami összefüggő lesz, később megjelennek a "göbök", a végső stádium az "Antal Imre-féle" ún. "rezes orr". (Azért nem kell megijedni, ilyet nem sűrűn látni és én főleg férfiakon láttam eddig.)

Jó ötlet, hogy megnézesd a bacikat, keress rá neten, hátha valahol hozzád közelebb vizsgálják ezt.


A hidratálással kapcsolatban: érdemes bőrazonos hatóanyagokat tartalmazó géleket, szérumot használni, mint pl. a hialuronsav vagy a kollagén, ezekből is színezék-, illatanyag-, konzerválómenteseket. Szerintem az Ilcsi kozmetikumokkal érdemes lenne egy próbát csinálni, vannak speciálisan rosaceás bőrre kifejlesztett termékeik.

2011. ápr. 11. 16:53
Kedves Zefex! Köszönöm a válaszaidat. Már legalábbis a lelkemen sokkal kevesebb "göb" van, attól, hogy végre megtaláltalak Titeket és ennyit segítetek! :-) Fel fogom hívni a doktornőt, biztos nem árt egy jó diagnózis, mielőtt vagyonokat költök krémekre... Szép, egészséges bőrszínű, napot!
146. jaj-rosacea (válaszként erre: 141. - Veronika27)
2011. ápr. 11. 16:22
Kedves Veronika! Itt, többet hasznosat megtudtam már, mint egy év alatt a "Dokiknál", ezért még kérdezek, ha nem bánod: dehidratált is rendesen a bőröm (fehér, szeplős, száraz típus) ezért van-e annak értelme, hogy egyrészt nappal kenegetem rosaceára való szerekkel (ha végre találok olyat, amitől javul), másrészt estére meg tuti (illatanyagmentes) hidratálást turbózó krémekkel, lemosókkal "itatom". Lehet kombinálni a kettőt szerinted?
145. jaj-rosacea (válaszként erre: 143. - Zefex)
2011. ápr. 11. 16:16
Kedves Zefex! Hát, nem túl bíztató, amit a Ruborilról írtál, pedig örültem, hogy találtam alternatívát a Sensibio AR-ra, amitől nekem nem javult a bőröm, legalábbis úgy láttam. Neked hogyan használ? A Photoderm AR-t én is használom, bár fénylik tőle az arcom. Gondolom, ha púdert rakok rá, az meg kiszárítaná a bőrt? Amit az erekről írsz, hogy Neked előbb azok voltak, elbizonytalanít megint a diagnózisban, mert nálam erek eddig nem látszanak, viszont vörös a homlokom, az orcáim, az állam és göbökből pedig már régóta szaporodik a gyűjteményem, pedig aránylag kevés stressz ér és vigyázok az étrendemre is... Nem értek hozzá, de egyre inkább a bőrömön éldegélő bacikra, atkákra gyanakszom, mert mitől terjednének a göbök? Arra tippeltem, vmi olyan készítmény lenne jó, ami ezek ellen jó, ezért gondoltam a MetroRuborilra, ami metronidazolt is tartalmaz, a Ruboril krém antibakteriális és antiparazitikus hatóanyaggal kiegészített változata, fertőzőtt rosacea eseteire. Lehet, hogy nagyon durvák a hatóanyagai, ezért fájt és reagált rá a bőröd, pedig Te a gyengébbik változatot használtad? Te kifigyelted már, hogy Neked mitől rosszabbodik vagy javul az állapotod? Köszönöm a biztató szavaidat .-), kétségbeesve annyira nem vagyok, csak az bosszant, hogy olyan macerám, ami pont az arcomon van. Akkor már inkább aranyér vagy ilyesmi lenne... :-)))
144. zefex (válaszként erre: 134. - Veronika27)
2011. ápr. 11. 15:41

Köszönöm a választ. Érdekes amit írsz az értornáztatásról. Jó lenne tudni, mi az ami igazán jó.

Van az arcomon pár fehér dudorka, attól szeretnék megszabadulni. Sk. nem merem. :D

143. zefex (válaszként erre: 135. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 11. 15:38

A Ruboril krémet próbáltam, a MetroRuborilt nem. Húzódott és feszült tőle a bőröm és 2-3 nap múlva megjelentek a ronda nagy piros göbök. Előtte nem voltak, csak az erek, de nagyon égett, fájt a bőröm, lehet enélkül a krém nélkül is kijöttek volna. Mint írtam alább, ez 2004-ben volt (3-4x megismétlődött) és sikerült hozzáértő orvost találni. Utána még próbálkoztam párszor a Ruborillal, mert a Sensibio AR sem tökéletes, de mindig felerősödött az "alap" diszkomfort érzés és féltem, hogy visszatérnek a pöttyök.

Kérek termékmintát a gyógyszertárból, és akkor nem muszáj kidobni feleslegesen a kb 4000 Ft-ot, ha nem jönne be a krém. Feltételezem, hogy mindenki másképp reagál egy-egy termékre és ezek cseppet sem olcsók, pedig ki kell tapasztalni, ki mit visel el. Más is írta, hogy fontos a fényvédelem, csak ismételni tudom. Én nyáron a Photoderm AR-t használom, erre már nem teszek alapozót, ősztől tavaszig a Sensibio-ra az is kerül, mivel véd is egy kicsit, ezt a bőrorvos javasolta. Nem reklámozom a Sensibio-t, de eddig nem találtam jobbat.

Meg kell tanulni együtt élni ezzel az állapottal. Néha nagyon rossz és csúnya, aztán javul, majd visszatér. Ne ess kétségbe, és légy türelmes magaddal! Az a legnagyobb baj ilyenkor, hogy az ember nem tudja eléggé szeretni önmagát (bezzeg az önsajnálat, na az működik ezerrel!) és legalább annyira szenved a lelke, mint a teste.

142. jaj-rosacea (válaszként erre: 141. - Veronika27)
2011. ápr. 11. 13:53
Attól tartok, nemsokára eljön az idő, hogy kétségbeesésemben Pestre is felmennék, ha vki. ért hozzá, rendesen megvizsgál (atkára, bacikra, gyulladásra, stb.) és tud gyógyírt rá. Legalább ne romoljon nagyon... Ezért örülnék Bp-i ajánlatnak is. :-)
141. Veronika27 (válaszként erre: 140. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 11. 13:43

Szivesen:)

Arrafele sajnos nem tudok, mert en a delkeleti orszagreszben dolgoztam, bar ott sem volt seni normalis :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook