Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
230. 8f8f3a827e (válaszként erre: 224. - Jaj-rosacea)
2011. aug. 30. 11:46
Érdekes, hogy rosaceásoknál iskolás korban sokszor megfigyelhető, hogy feleléskor az arc, nyak erősen izgalmi állapotba kerülve kipirul. Úgy hívják erythema pudore. Ez is a rosacea egy kiinduló korai jele.
229. 8f8f3a827e (válaszként erre: 222. - Kam2)
2011. aug. 30. 11:42

A "természetes" anyagokkal is vigyázni kell. A természetben van a legtöbb méreg! Ráadásul ezek nagy része közel sem éri el azt a tisztaságot, amit a gyógyszeripar produkál.


A lelki megrázkódtatás vagy szimplán változás nem okoz rosaceaát, csak ront rajta.

Képzelj el egy 16 éves kislányt, akinek a lábán semmilyen elváltozás (ér) nincsen. De az édesanyja, meg a nagyanyja visszeres. 18 éves korában megjelennek az első hajszálerek (pont akkor szakított a barátjával), majd fodrászként dolgozva, egész nap állva sorra jönnek ki a lábon a duzzadt erek. Fogamzásgátlót szed, megházasodik, gyermeket szül, elválik, stb. az erek meg egyre kifejezettebbekké válnak. Begyulladnak, égnek, fájnak. És minden fél évre jut egy lelki megrázkódtatás. A genetika bekódol minket, az életmód meg ezeket elősegíti.


Ugyanez van a rosaceavál is, minden egyes történést megpróbálunk valamilyen eseményhez kapcsolni, keresni az okot, a bűnbakot magunkban.

228. 8f8f3a827e (válaszként erre: 221. - Zefex)
2011. aug. 30. 11:32

A rosacea csak az állandóságot, a nyugalmat kedveli (ha szabad így fogalmazni).

Nem szeret semmilyen változást, a hideget-meleget, különösen ha váltogatják, nem szereti a fűszert, alkoholt, bármilyen értornát, tonizálást, masszírozást, irritáló krémet, pakolást.

A legérdekesebb ördögi kör a rosaceánál az arctisztítás. A rosaceás beteg az alkoholizmusra hajazó kép miatt erős sminket, kamuflázst használ, melyet csak többszöri korongos arctisztítással tud eltávolítani, mely irritáló hatásával tovább erősíti a rosaceát.

Ezért a rosacea elsődleges kezelése a tisztítás. Alkoholmentes, korong-, szivacs-, pamacsmentes lemosás, lll-lV ujjakkal történő körkörös, egy huzamban max. 20 sec-ig tartó, simító mozdulatokkal történő arc tisztítás.

Második a táplálás, harmadik a fényvédelem. Mind-mind álljon a legkevesebb hatóanyagból, van amikor csak vivőanyagot használunk. A legtöbb krém 25-30 féle anyagból tevődik össze.

227. zefex (válaszként erre: 226. - Tavaszi hérics)
2011. aug. 28. 18:24
Most én is próbálkozom a 4. és 10. sókkal, de még csak egy hete szedem.
226. Tavaszi hérics (válaszként erre: 225. - Zefex)
2011. aug. 28. 17:06

Kedves Zefex, köszi a felhomályosítást! Bocs, de nem néztem át az előző hsz.-okat, ezért kérdeztem rá erre a shea vajra. Ha sikerül beszereznem, majd megírom a tapasztalataimat.

Egyébként én azt gondolom, hogy közös problémánk a rosacea, vmi belső elváltozásnak, hiánynak a tünete.

Olvastam sokat erről, s vhol azt találtam, hogy magnesium-phosporicummal /ez egy homeopátiás bogyó/ jól kezelhető. Kipróbáltam, nekem segített, persze csodát nem tett, de nem jött elő olyan gyakran.

225. zefex (válaszként erre: 223. - Tavaszi hérics)
2011. aug. 28. 15:15
Én kutyultam magamnak shea vajas krémet. Nem lett olyan habos, könnyű, mint a bolti, sőt:) De erről már írtam előzőleg. Csodát nem csinált, de azt is tudjuk, hogy csodák ritkán vannak. Remélem, a következő adag jobban sikerül.
224. jaj-rosacea (válaszként erre: 222. - Kam2)
2011. aug. 24. 17:53
Szia Kam2! Nekem nagyon nagy stresszre jött ki először a ragyás állapot tavaly. (Építkezés, munkahely megszűnés...)Előtte az sem tűnt fel, hogy pirulnék. Azóta is leginkább akkor jönnek a göbök, ha stressz van, ezért azóta tudatosan próbálom kerülni az ilyen helyzeteket, legalábbis, ami rajtam múlik...
223. Tavaszi hérics (válaszként erre: 222. - Kam2)
2011. aug. 23. 20:47
Kedves Kam2, Te milyen kezelésre jártál? Mert én ELOS -ra, eredménytelenül! Minden kezelés 20.000 Ft-ba került!!!!5-re tudtam összespórolni a pénzem, utána látva, tapasztalva az eredménytelenséget nem mentem többször. Hozzáteszem, hogy nekem nagyon fájt a kezelés, ráadásul utána úgy néztem ki, mintha céklalével kenték volna be az arcom. Két napig ki se tudtam menni a lakásból, mert még akkor is égett a bőröm.Kíváncsi lennék, hogy másoknak bevált-e ez a módszer? Én most a shea-vajat szeretném kipróbálni, hallottatok már erről valamit?
222. kam2
2011. aug. 22. 13:33

Én csak természetes alapanyagú szappant használok,krém helyett olajakat(körömvirág,mandula,szőlőmag olaj)

A kerülendő dolgokat hiába kerülöm,minden nap menetrend szerint kipirul(az orrom).Nyáron talán kevésbé.

"Érégetős"kezelésre jártam,rendkívül fájt és semmilyen változást nem hozott.

Arra kiváncsi lennék kinek mikor jött elő,történt-e valami erős érzelmi megrázkódtatás,vagy szimplán változás az életében?

221. zefex (válaszként erre: 216. - 8f8f3a827e)
2011. aug. 21. 22:04

Köszönöm a választ!

Kár, hogy ez nem pár héttel ezelőtt derült ki.

Az a mesterek-mestere kozmetikus (biztosa az, ott volt az oklevél a falon) akinél voltam, nem figyelt oda amikor ezt tanították :(

Azt hittem, akkor járok el helyesen, ha nem én nyomogatom otthon azt a pár kis ragyát ami mindig odavonzotta az ujjaimat. Meg is kaptam mindent, amit az utóbbi n évben ilyen téren kitaláltak, a peelingtől az ionkezelésig és a nanotechnológiáig (!), illetve dermabrázióig. Fáj is azóta a szemem alatti rész - eddig is fájt, de most jobban.

Nagy kárt lehet tenni ezekkel?

Mi az, ami egyáltalán belefér ennek a bőrtípusnak az ápolásába?

220. akác56 (válaszként erre: 219. - Hiden)
2011. aug. 21. 16:47

A lakhelyemen járok egy mesterkozmetikushoz, - legalább 4 éve. Nyáron kihagyok 1-1 hónapot.

Hogy hatásos-e? - biztos csúnyább lenne, ha nem járnék!

A meleget, napot nem bírom, kivörösödik az arcbőröm.

219. hiden (válaszként erre: 218. - Akác56)
2011. aug. 21. 14:58
akác56,megkérdezhetem,hogy hova szoktál járni IPL-re és,hogy mennyire hatásos? ja és hány kezelésre?köszi előre is!:)
218. akác56 (válaszként erre: 216. - 8f8f3a827e)
2011. aug. 21. 09:55

Úgy látszik az én mesterkozmetikusomnak nem tanították!

Évek óta havonta járok IPL kezelésre - és javasol mindig valamilyen hámlasztó kezelést. Eleinte elfogadtam, de az utóbbi egy évben nem, mert csípi a bőröm, meg fáj is. Az idei nyáron IPL-re sem mentem, majd szeptemberben szándékozom.

217. egri maja (válaszként erre: 210. - 8f8f3a827e)
2011. aug. 21. 09:06

Kedves Okoskolbász!

Én sem azt irtam,h az ichtyol egy csodaszer,nem mindegy,h kinek milyen stádiumban van a rosaceája!Sajnos,azt gondolom,h legfeljebb csak enyhiteni lehet a súlyosabb tűneteket,megszüntetni teljesen már nem!Akinek ilyen a bőre,gondolom fokozottan vigyáz rá és megpróbál magán segiteni,ha már az orvosok nem tudnak...

Nem akartam senkit megbántani,nem ez volt a célom!Megértem,ha többeket rosszul érint ez a téma!Nem okoskodni akartam,csak segiteni,mert többek között erről is tanultam és én sem gondolom,h a fórumon mindenkinek rosaceája van!

216. 8f8f3a827e (válaszként erre: 214. - Hiden)
2011. aug. 20. 20:49

A rosaceás bőrön tilos teljes kozmetikai kezelést végezni.

Ezt a kozmetikusoknak tanítják! Tilos a hámlasztás, tilos a mikrodermabrázió, tilos a peeling. Sokan, ha időnként kipirul a bőrük, azt hiszik, ők már rosaceában szenvednek. Sokan egy sima szeborreás bőrgyulladást is rosáceaként értelmeznek.

Mindenképpen érdemes először egy bőrgyógyászati vizittel tisztázni, hogy mi is a kór, mint mindenfélével kezelni a bőrt.

215. 8f8f3a827e (válaszként erre: 212. - Zefex)
2011. aug. 20. 20:44
A kiégetett erek folyamatos változáson mennek keresztül. Új kötőszöveti rostok képződnek, melyek egyre rugalmasabbá válva, életet lehelve újból aktív összehúzódásra késztetik a petyhüdt ereket. Ez egy folyamat, melyet több kezelésből, általában 4-6 kezelésből végzik, havonta. Így van idő az új rostok képződésére. Amikor ennek vége, utána 3-5 hónap múlva egy-egy ismétlő vagy más néven fenntartó kezelést iktatnak be.Ez erősíti a kúra hatását, új rostokat indukál, fenntartja a rugalmas rostképzést.
214. hiden
2011. aug. 20. 13:43

Sziasztok!


Szerintetek érzékeny bőr mennyire tolerálja a mikrodermabráziót vagy mennyire tesz neki rosszat?

Én viszonylag könnyen kipirulok.:S

Azért gondoltam rá,mert vannak pattanásból visszamaradt hegek is az arcomon,és azokra szeretnék valamilyen megoldást találni...:(

213. hiden (válaszként erre: 200. - 2f64521118)
2011. aug. 19. 12:25

Kedves Pinksztar


Ne haragudj,hogy eddig nem írtam,csak nem jöttem fel az oldalra.Köszönöm a választ,igazad van az Aha-s krém valóban nem tenne jót a bőrömnek.Van itthon egy enzimes peeling-em és még attól is kiszoktam pirulni.:S de azért köszönöm még egyszer,hogy felajánlottad!:)

212. zefex (válaszként erre: 211. - 8f8f3a827e)
2011. aug. 19. 11:15
Köszönöm! Miből is áll a fenntartó kezelés?
211. 8f8f3a827e (válaszként erre: 208. - Zefex)
2011. aug. 19. 10:51

A fenntartó kezelésekre általában 3-5 havonta kerül sor.

Általánosságban azt mondjuk, hogy egy tisztességesen, megfelelő értékekkel elvégzett fénykezelés még egy évig érezteti jótékony hatását.

210. 8f8f3a827e (válaszként erre: 209. - Egri maja)
2011. aug. 19. 10:49
Az ichtyol kiegészítő külső kezelés, mely 10-ből 8 páciensnek hatásos. Csak a pírral járó esetekben adják éjszakára, mert fog és erősen kátrányos illata és fényérzékenyítő. Azt kell megérteni, hogy a rosacea kezelésénél, mint írtam nincs egyedül álló csodaszer, hanem áldozatos, több lépcsőben adott kezelés.
2011. aug. 18. 16:41

sziasztok!

Igérem,próbálok utána nézni,hátha tudok vmi olyan dologgal segiteni,ami hasznos lehet!:)))

Szeptemberben lesz egy napom,amit bőrgyógyásszal együtt töltünk,remélem ő majd tud vmi okosat mondani!

Egyébként az ichtiolról tudom még,h hatásos a rosaceára!Kozmetikus tudna ilyen kezelést végezni!

De ennek is utána nézek,mert én csak össze húzópakolásba használom,nagyon kevés kell belőle,mert megszinezheti a pórusokat,viszont segit összehúzni az ereket,nyugtatja a bőrt és a pirosságot is enyhiti!

:)

208. zefex (válaszként erre: 207. - 8f8f3a827e)
2011. aug. 18. 09:02

Köszönet a nagyszerű összefoglalásért!

Az erek lézeres „kiégetése” után mi a célszerű fenntartó kezelés?

2011. aug. 17. 23:10

A rosacea elleni krémekkel sokan úgy vannak, mint az alkimisták az aranycsinálással. Sohasem találnak rá, mert nem lehetséges a rosacea súlyosabb formáit kezelni csak krémekkel.

A rosacea pírral járó kezdeti szakában (rosacea erythematosa) meg lehet próbálkozni krémekkel (akár otthoni kutyulmányokkal is), életmód változtatással, de igazán áttörő siker itt sem lesz.

A csomós, gennyes gócokkal társulónál (rosacea papulopustulosa) vagy „kitisztítjuk” a csomókat (antibiotikum) vagy elsorvasztjuk azokat (isotretinoin). A siker legtöbbször átmeneti. Töményen szteroid krémeket valamit magára adó bőrgyógyász nem ad.

Ha erek is (áttűnve)megjelennek (rosacea teleangiectatica) csak a lézeres, drága „kiégetés” marad. Ez fenntartó kezelésekkel éveken át tünetmentességet biztosít.


A rosacea megértésénél és kezelésénél a páciens és orvos külön csónakban evez. A páciens „végére szeretne járni” a dolognak, ki szeretni vizsgáltatni magát (minek?), meg szeretne gyógyulni, az orvos meg nem képes tisztességesen elmagyarázni neki, hogy a betegsége ugyanolyan eset, mint egy lábvisszeresség. A 20-30 évek után kezdődve, hullámzó lefolyással, de egyre romolva. A genetikát nem lehet átlépni, de „életmód változtatással” késleltetni lehet. A páciensnek nincs késztetése megérteni ezt a logikai folyamatot (mert előtte nem volt beteg, valaminek történnie kellett, hogy beteg lett) az orvosnak meg nincs türelme végigbíbelődni, így kövér gázt adva felírja a szteroidot, és lehúzza a rolót maga után.

206. zefex (válaszként erre: 203. - Egri maja)
2011. aug. 17. 14:13

Egyikünk sem ragaszkodik hozzá, sőt :D

Ha vannak jó ötleteid, esettanulmányok esetleg, vagy "sikertörténetek" szívesen látjuk!

2011. aug. 15. 17:31
Kedveseim, ne vitatkozzatok már a fórumon :-))Nekem nagyon sokat segített és köszönöm is azoknak, akik gyorsan és lelkesen válaszoltak kérdéseimre! Elgondolkodtató és szomorú, hogy a (drága) orvosoknál nem kaptam olyan valóban hasznos tippeket, mint itt. Biztos vagyok benne, hogy azért is, mert mi itt ugyanattól a kórtól szenvedünk, lelkileg ugyanazt érezzük, jobban odafigyelünk egymásra. Az orvosoknál csak egy voltam a sok beteg közül, foglalkoznak emellett sok mással is, érthető a sokszor flegma hozzáállásuk és ők sincsenek igazából tisztában evvel a betegséggel, ki az?? Az itt írt tanácsoknak, krémekről tapasztalatoknak hála nemcsak nem dobáltam ki annyi pénzt, de sorstársaim között "otthon" éreztem magam, ami végre lelkileg is megnyugtatott és ennek is jótékony hatása volt a bőrömre. Szóval maradjon csak meg a segítőkész, megértő stílus, ne acsarkodjunk, mert az is árt a bőrnek :-))Köszi mindenkinek még egyszer, aki segített és fog újra, amikor kell!
204. doxax (válaszként erre: 203. - Egri maja)
2011. aug. 13. 17:28
Ezeket kerülöm,ami tudom h árt de semmit nem javul,pl meleg zuhany,koffeines,soha nem ittam,utálom az alkoholt,nem dohányzom,azt sem,sohasem!Fűszerest sem igazán szeretem,emésztésem jó!A bőrgyógy csak kisérletezett a 3000ft krémek,4-5ezer forintos tabletta és semmi javulás!és haviszinten több 10ezer ft dobtam ki a kisérlrtezésre!A gyógyszert összest bevettem,de a krém,a gél valamelyik még többet ártott,mint használt!Hiába írta h nyugtat mikor majd lemarta az arcom!Akkor mi a gond?Jó a vérképem is!Egyik nagyváros legjobb magán bőrdokihoz mentem,ami csak mert beléptem a rendelőbe 6000ft alkalmanként+amit akkor épp kisérletnek szánt cuccok!Több mint 100.000ft dobtam ki feleslegesen!Nem akartam bántó lkenni,és nem is ráérős vagyok csak 1 vélemény!
203. egri maja (válaszként erre: 202. - Zefex)
2011. aug. 12. 23:24

Kedves Zefex!

Ezeket a dolgokat nem a netről olvastam,hanem erről tanulok és nem a naiv jó szándék vezérelt,hanem a tudásomat osztottam meg.Nem gondolom,h itt mindenkinek rosaceája lenne...

De látom te is rá érsz...:)

202. zefex (válaszként erre: 201. - Egri maja)
2011. aug. 12. 14:21

Amit leírtál, bárki megtalálja az interneten, ha rákeres, csak nem oldódik meg tőle a problémája.

Gondolom, a jószándék vezérelt, és feltételezem, soha nem volt rosaceád. Ne is legyen!

A ne egyél ezt, ne igyál azt, kerüld ezt, kerüld azt, tipikus életkor stb. mind közhely, sajnos a rosacea ezeket nem olvassa el, és füttyöt hány az ilyen jó tanácsokra. De még a (bőr)orvosok nagy része - sztk-s, de néha a magánorvos - sem olvassa el, mert nem képes felismerni ezt az állapotot, és megfelelő kezelést javasolni. Jellemzően szteroid krémet írnak fel ami tovább rontja a helyzetet.

Szerencse kérdése, hogy megfelelő szakemberhez kerüljön valaki. Időt, reményt és rengeteg pénzt fecsérel el, elszigetelődik a problémájával, és közben szenved is, mert fáj, nemcsak csúnya!

Ennek ellenére orvoshoz tanácsoltuk egymást itt a fórumon, és szerintem bátorítottuk, nem rémíztettük egymást.

A fórum persze nyitott, mindenki úgy "tisztázza" a néhány dolgot, ahogy jólesik neki.

2011. aug. 12. 09:49

A rosacea érgyulladást jelent!!!!

Kialakulásában öröklött tényezők,időjárás vagy külső,belső tényezők vagy alkohol fogyasztás játszik szerepet!általában klimaxos korban jelentkezik!Kerülni kell a nagyon meleg,erős,fűszeres ételek fogyasztását!Meleg fürdőt és a szaunát is!van aktiv és passziv fajtája is!Elöszőr ált,az orcákon,majd homlokon és végül az állon alakul ki!Kezelését orvosra kell bizni,tanácsot pedig nagyon profi kozmetikustól szabad kérni!!!!Kerülni kell mindent ami vérbőséget okoz,krémet,masszázst!

Több stádiuma van:amiről eddig irtam az a erutemethosa,majd a következő a teleangiectatica,ahol maradandó értágulatok keletkeznek,utána a papulapustulosa,a faggyúmirigyek tájékán,gyakran gennyhólyagok kiséretében,és végül a hypertrophica,ahol már megvastagszik a bőr,gennyes csomók és tágult hajszál erek láthatóak!Van még a rinophima,azaz a rezes orr,ahol a rosacea összes tünete az orron összpontosul!

Nem kell megijedni,nincs mindenkinek rosaceája!

Forduljatok orvoshoz,ha problémátok van,nem kell egymást rémisztgetni!:)))

Remélem sikerült néhány dolgot tisztázni!:)))

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook