Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2450. annalobo
febr. 16. 09:33

Sziasztok!

Nekem az orrom volt folyton erősen piros, illetve pár hónapja már gyulladt göbök is jelentkeztek, el nem tudtam képzelni mi ez...mint kiderült január közepén immár bőrgyógyász által diagnosztizált rosacea-m van. Uriage krémet és lemosót ajánlotta, ezeket használom is, hatásosnak bizonyulnak, illetve IPL kezelést. Van olyan köztetek, aki esetleg vásárolt otthon végezhető kezelésre ilyen készüléket? Illetve még az jutott eszembe, hogy a venotec, detralex stb. nem lehet megoldás a problémára?

szept. 27. 10:40

Sziasztok!

Nekem a vezető tünet a bőrvörösség, de az nagyon durván. Az egész fejem vörös és van pár hajszálér tágulat is. Viszont nincsenek sem pattanások sem göbök.

A bőrvörösségre keresek kifejezetten krémet. Tudtok ajánlani valamit?

2448. Teráz (válaszként erre: 2447. - Napsugár..)
2023. máj. 4. 09:54
Köszönöm szépen a segítséget ... írtam neked üzenetet .
2447. Napsugár.. (válaszként erre: 2446. - Teráz)
2023. máj. 3. 22:14
Én azt használom... Nekem csak az vált be. Most ugyan hiánycikk lett, mi 5dbot rendeltünk Romániából, posta költség nélkül megjött. 4200 Ft volt.. Itthon már 6000ért vettem. Igazából nekem meg nem szünteti a pirosságot, csak ezt a hámló bőrt ápolja. De egyik sem olyan jó mint ez.
2446. Teráz
2023. máj. 3. 20:35
Coupeliac krémmel kapcsolatban valakinek van tapasztalata ?
2445. Hanababa
2023. jan. 11. 07:49

Sziasztok, segíteni szeretnék hátha valakinek szintén ez lesz a megoldás a rosaceara. Enyhe rosaceam volt évek óta. Egy kozmetikai beavatkozás után eldurvult a helyzet. Ráadásul az orrom tövében enyhe borsorvadas, elszíneződés keletkezett. Amit szeretett a bőröm a bioderma rosacea kréme es lemosója. Az arcomat rendbe tette 2 hónap után (türelem kell) de az orromat nem és ott a hajszálerek is elég láthatóak voltak. Aztán beteg lettem.. Rengeteg c vitamint és gyümölcsöt ettem, főleg áfonyat. És a csoda: meg a hajszálerek is eltűntek 3 nap utan es meg az elszíneződés is elkezdett halvanyodni amire azt mondták az orvosok hogy ott fog maradni. Megnéztem hogy a c vitamin és áfonya ér erősítő.. Nekem ez segített, megerosodtek az ereim.. Bár nem értem hogy a bőrgyógyászok miért nem beszélnek erről, 4 nél voltam, csak a D vitamint mondták, hogy az jó a bőrnek es szedjem.. De az nem használt.

Szóval nekem ez tette rendbe az arcom,remelem segít másnak is.

2021. jún. 2. 13:52
Sziasztok!Szeretnèm megosztani a tapasztalatomat azokkal akik ugyanebben a cipőben jàrnak a rozaceas arcbőrükkel.Nagyon sok kisèrletezès,utànaolvasàs utàn talàltam egy krèmet,aminek a neve:Soolantra.Ezt a krèmet naponta egyszer szabad hasznâlni,recept köteles,de a hàziorvos is felírhatja(az àra sajnos elèg magas).A krèm mellè,naponta többször ezûstkoloiddal petmeteztem az arcom.Pàr nap utàn màr tapasztalható volt a vàltozàs,most egy hónap elteltèvel elmondhatom,hogy szinte teljesen elmult az arcomról a pirossàg is ès a pattanâsok is.Remèlem tudotam segiteni màsokon ezzel az informàcióval
2443. Boboka3
2021. máj. 26. 08:40
Sziasztok! Aloe vera gélt használok most a rosaceás arcbőrömre,gyulladáscsökkentő hatása miatt illetve azért,mert mentes a szokásos irritáló összetevektől,viszont azt olvastam a sok ajánlás mellett,hogy van akinek fokozza a rosacea hatásait illetve,hogy vérbőséget okoz,én úgy tudom az pedig kifejezetten kerülendő...Nektek mi a véleményetek,tapasztalataitok ezzel kapcsolatban? Köszönöm!
2442. Ani12345
2021. márc. 11. 09:53
Sziasztok, Nekem 2 hete diagnosztizálták a roseceat, a Soolantra krémet írták fel a hólyagos göbök kezelésére, amit azóta is szorgalmasan kenek esténként az arcomra, és a nyakamra (nekem utóbbi helyen a legcsúnyább a bőröm). A kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani nappalra hidratáló krémet, mert teljesen tanácstalan vagyok a krémmánia oldalon a különböző krémeknél olvasható kommentek miatt, és nem tudok dönteni. Különösen örülnék az olyan válaszoknak, akiknek bőrgyógyász ajánlott valami készítményt a Soolantra mellé.
2441. Gvenda (válaszként erre: 2436. - A_Gabesz)
2021. febr. 17. 14:52
Dr. Kádár László az orvosom immáron 4 éve, őt tudnám ajánlani, mert nekem extrém csúnya volt és olyan mintha soha nem lett volna, tényleg jobb mint előtte bármikor, ergo soha nem volt ilyen szép a bőröm. Sajnos kamaszkorom óta küszködtem a bőrömmel és a rozacea volt az i-re a pont. Tényleg azt hittem végem van, mert nagyon csúnya volt. Egy korábbi bejegyzésemben írtam erről. Éppen ma is megyek hozzá karbantartó kezelésre, tehát ha szeretnéd megelőzni a nagyobb problémát akkor őt tudom ajánlani. A Soolantra krém egyébként jó lehet, de ha már nagy a gond, akkor az is kevés.
2440. A_Gabesz
2021. febr. 14. 20:08
Ezekben nincs gennyszerű folyadék. Szerintem ezek inkább kiütések, mint göbök de nem tudom :( Magándokit most keresek neten, reméltem hátha tud itt ajánlani valaki. Nagyon el vagyok keseredve, teljesen lehangol :(
2439. alinka01 (válaszként erre: 2438. - A_Gabesz)
2021. febr. 14. 14:08
Jó lenne, ha mielőbb látná orvos! Ha rozácea, akkor nem szabad a bögöket kinyomni, bár úgy látod, hogy van bennük egy kis gennyszerű folyadék. Nem tudnál egy jó magándokit keresni, aki hamar fogadna?
2438. A_Gabesz
2021. febr. 13. 14:31
Igazából nem közvetlen a szemüregemben vannak a göbök, hanem az arccsontomon. És sajnos már egyre nagyobbak, nem olyan mint az elején.
2437. alinka01 (válaszként erre: 2436. - A_Gabesz)
2021. febr. 13. 13:12
Nekem csak nagyon enyhe rozáceás tüneteim vannak és azok is ritkán jönnek elő, de azért konzultáltam a kitűnő bőrgyógyász barátnőmmel (sajnos nincs magánnrendelése, ezért nem tudom ajánlani.) A tőle hallottak és a magamon tapasztaltak szerint sem tipikusan jellemző a rozáceára, amit írsz. Inkább az orcákon és az orron jelenik meg a pirosság és a göbök is. Addig is, amíg eljutsz szakorvoshoz, nézd meg, milyen véleményeket írnak a kremmania.hu oldalon a Finacea és Soolantra krémekről.
2436. A_Gabesz
2021. febr. 13. 00:29

Sziasztok!


Remélem tudtok segíteni!

Most találtam rá erre a fórumra, de elég régi a bejegyzés. A szemem mellett és alatt mindkét oldalon apró kiütésszerű piros kitülemkedések vannak, elég sok most már, valamint az orromon is meg-meg jelenik. A fórumot olvasgatva gondolom ezek a göbök. Ennek az előzménye lehet, hogy régebben edzés közben vettem észre - de csak akkor -, hogy piroskás azon a részen, de arra gondoltam, hogy csak az izzadság miatt. Aztán tavaly év vége fele, amikor a haverokkal sörözgettünk, másnap a szemeim mellett és alatt piros foltok jöttek ki, ami 1 nap alatt el is múlt. Arra gondoltam, hogy esetleg valamelyik alapanyagra vagy az alkoholra vagyok allergiás. Idén már sört sem fogyasztottam, de egyre több lett, és az orrom alatt is megjelent. 1 hónapja elmentem bőrgyógyászhoz, aki nem mondott semmit, csak hogy kenjem egy patikai keverékkel rozacea miatt, valamint az orrom alá zyneritet használjak dermatitisre. Így is tettem, de a keverék nem vált be, egy-egy napra jobb volt, de aztán megint sok lett. Valamint úgy láttam egy idő után, mintha kifehérítené a bőröm azon a részen ahova kentem. Diétázok, szedem a probiotikumot, c és d vitaminokat, kerülök mindent ami rosszabbá teheti, de úgy érzem semmit sem ér. Mai napon már elég sok göb jelent meg, de ahogy itt olvastam a fórumban, csak szem mellett és alatt nem nagyon jellemző másnál. 1 hónap múlva kaptam időpontot, az nagyon messze van ahhoz, hogy egy újabb krémet kapjak. Más orvoshoz is szeretnék menni. Tudtok ajánlani valakit Budapesten? És egy jó arclemosót és hidratáló krémet a nagyon száraz bőrömre? Háziorvosommal feliratom a Finacea és Soolantra krémet, az hátha beválik, sokan dícsértétek itt.

2435. életem
2019. dec. 22. 20:13
A harmadik kezelésen vagyok túl. Eddig eredmény még nincs, de a dr. szerint legalább 5 kezelés kell és eredményes lesz. Én is foltos vagyok utána, piros, egy égési sérülés. Nagyon bízom benne hogy sikerül.
2434. VMaja12 (válaszként erre: 2433. - Életem)
2019. dec. 19. 20:37

Szia!


Én ha jól emlékszem 3 kezelésen voltam és már az elég hatásos volt. De azért elmehettem volna még kettőre, de kicsit sokba került, nekem meg nem volt túl sok pénzem. :)

Maga a kezelés nem fájdalmas amúgy, inkább csak kellemetlen kicsit és büdi, mert olyan égett hajszagú. Illetve utána kb. 1 hét mire elmúlnak a nyomai, nekem ilyen foltos véraláfutásos volt, ha jól emlékszem.

De mindenképp megéri, szerintem 1-2 éven belül én is újra kezeltetem magam, mert van amit csak az tüntet el.

2433. életem
2019. dec. 14. 17:21
Sziasztok. Valakinek van tapasztalata pulzáló festék lézer kezeléséről? Hány kezelés után tapasztalható javulás? köszönöm
2432. vkatka (válaszként erre: 2431. - Vkatka)
2019. dec. 9. 10:03
Nekem már gyerekként kezdődtek a tünetek. Szakaszos bőrpír jelent meg az orcáimon külső hatásoktól függetlenül. És ez ahogy telt az idő, rosszabb lett.
2431. vkatka (válaszként erre: 2430. - Michone)
2019. dec. 9. 10:01
Szia! Nekem a leírtak alapján inkább valamilyen túlérzékenységnek tűnik. Valószínűleg a bőrgyógyász ad majd egy speciális krémet rá.
2430. michone
2019. dec. 8. 18:16

Sziasztok!


Nem tudom kinek es hogyan kezdődtek a rosaceas tünetek?En legalábbis arra gyanakszom,hogy valószínűleg nálam az van.Minden arcmosás után vagy krémezés után arcom rák vörös és ég.Azt hittem,hogy a krém vagy az arc lemoso összetevőire vagyok allergiás ,de mar nem győzöm cserélni őket.meg egy laroche vagy egy Vichy krém vagy micellás vizétől is olyan a teljes arcom

Bőrgyógyászatra januárban kaptam időpontot.

2429. VMaja12
2019. dec. 2. 15:28

Sziasztok!

Voltam bőrgyógyásznál, aki írt fel Klion 250 mg-os tablettát, valami gyógyszappant meg valami hidratáló kutyulmányt, ami mellett napi 1x használom a Finacea gélt is. De pár napja elkezdett hámlani és viszketni az arcom. Úgy érzem semmi se tudja hidratálni, borzalmasan száraz, a szám is kicserepesedett és a szélénél kisebesedett. :(

Másnak is volt ilyen? Van valami jó hidratáló tippetek?

Köszi!

2428. Csibcsub (válaszként erre: 2427. - Anitkad)
2019. nov. 18. 21:24
Szia Anitkad!Nekem is mindig a háziorvos írja fel a Soolantrat.
2427. anitkad
2019. nov. 12. 19:04

Sziasztok!

Nekem most sajnos félő, hogy a most nyugalmi állapotos, nyáron szinte láthatatlan rosaceám a tél közeledtével és a hideg, szeles időjárás beálltával rosszabodhat.

Azaz megjelenhetnek a pattanásszerű göbök, amelyek első ízben tavaly télen bukkantak fel mindkét orcámon, elég csúnyán. A Soolantra csodakrém volt az amely nekem nagyon szépen levitte ezeket a göböket, és lesimitotta szépen az arcom felületét.


Most úgy érzem lassan be kell szerezzek egy utánpótlást, mert az előzőből már csak pár kenésnyi van.

Szerintetek a háziorvossal fel tudom írattatni?


L/27

2426. VMaja12 (válaszként erre: 2425. - Hamil)
2019. nov. 12. 17:15

Szia!


Nagyon köszi a tippet, megpróbálom beszerezni addig is, amíg eljutok bőrdokihoz. :)

2425. Hamil (válaszként erre: 2423. - VMaja12)
2019. nov. 11. 20:34
Szia,ezek valoszinü gobok lesznek,piros dudorok e snincs kozepuk.A finacea gel lehuzza oket,de csak receptre.(hazoorvos is felirhatja)
2019. nov. 11. 08:01

Sziasztok!

Találtam egyet a korábbi arclemosómból. Alverde vmi algás gél normál bőrre. Elkezdtem használni. Megint előjöttek a göbök pár nap után. Visszatértem a Himalaya mandarinos pórusösszehúzóhoz: gyors javulás kezdődött.

Vagy nem rosaceám van, vagy új alapokra kellene helyezni az okok kutatását.

2423. VMaja12
2019. nov. 9. 23:25

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon és beleolvasgattam pár bejegyzésbe, de mindet nincs időm végigböngészni sajnos, pedig biztosan hasznos lenne.

Nekem 2011 óta van diagnosztizált rosaceám, ami akkoriban annyira brutális volt, hogy lézeres kezelésre kellett járnom vele 20 évesen. Nem szüntette meg a problémát, csak enyhített rajta egy keveset. (Még az orvost is lesokkolta, hogy mitől lehet így bedurranva a fejem.) Így 8 év távlatából akkoriban elég sok problémám volt, amik mára megszelídültek (reflux, IBS, gyomorfekély közeli állapot, száraz, viszkető bőr->rengeteg új stria, rosacea). Ami a különbség az akkori és a mostani körülmények között, hogy akkoriban fogamzásátlót szedtem, amit azóta kb. 2013-ban abbahagytam. Sok ideig össze se kapcsoltam a dolgokat, de szinte biztos vagyok benne, hogy attól a mocsok kis tablettától voltam rosszul, mert a problémák szép lassan elmúltak.

Így ősszel és tavasszal még az arcpirosság elő szokott jönni, de ennél több eddig nem volt. Most viszont mindkét arcomon megjelentek ilyen piros kis gyulladt dudorok, amiket először csak pattinak néztem, de nem azok, mert nincs bennük semmi. Csak gyulladt kis dudorok. Kértem időpontot bőrgyógyászhoz, mivel már 3 hete nem akarnak elmúlni, viszont november végére kaptam időpontot. De én addig kikészülök ettől, hogy így néz ki a bőröm. Van valami ötletetek, hogy mivel lehetne elmúlasztani? :(

2422. katica8 (válaszként erre: 2421. - Alinka01)
2019. szept. 16. 18:36

Alinka01

Nekem előbb volt rozaceám, és kb. 2,5 éve derült ki a refluxom. A pantoprazol hatóanyag nekem sem vált be, végül ezomeprazol hatóanyagú gyógyszer (Emozul) hatott. 1 év után pedig orvosi javaslatra fokozatosan abba hagytam a szedését.

2421. alinka01 (válaszként erre: 2417. - E18f2d4ad1)
2019. szept. 10. 18:33
Ez elgondolkodtat, mert a reflux-szal én is küzdök, változó eredménnyel. Lehet, hogy összefügg azzal, hogy szerencsére csak enyhén, de mégis megjelent az arcomon a rozácea? Mivel hoztad rendbe a refluxot? Mert a pantoprazol hatóanyagú gyógyszerektől nekem olyan többszöri hasmenésem volt reggelenként, hogy át kellett állnom egy kevésbé hatékony másik hatóanyagra.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook