Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯
200. 2f64521118 (válaszként erre: 193. - Hiden)
2011. júl. 13. 14:41
Szia Hiden!Nehogy rákend az isis krémet!!!Az én problémás bőrömet csípte, marta, hámlott, totál fellángolt tőle.Nyáron végképp nem ajánlott. Sajnálom :( Nekem maradt orig minta belőle,ha kell én elpostázok neked egyet,mert én már nem használom fel.Minden esetre én nem ajánlom,nagyon nem.
199. zefex
2011. júl. 12. 14:58

Örülök, hogy mindenki kigyógyult, megtalálta az ideális kezelési módot, elvégezte a kiírt vizsgálatokat és nyaral gondtalanul. Ezek után már a topik-indító sem volt mit hozzátegyen.

Elfogyott a szokásos S*Ar krémem, és gondoltam, viszek egy kis izgalmat az életembe: készítettem magamnak arckrémet a következőkből: shea vaj, jojoba-, barackmag-, vadrózsamag- és levendula olaj. Az első pár napban helyenként hámlott kissé a bőröm (de akkor kevesebbet is ittam, ettől is lehetett), meg egy kicsit lassabban szívódik fel, mint a bolti. 1,5 hete használom, és kezdem megszeretni. Ha osztok-szorzok, 1500 Ft körül van 100 ml-nyi krém. A befektetés persze többszöröse, de ha beválik, nem kell újból megvenni mindent, csak pótolni.

198. zefex (válaszként erre: 197. - Pofiii)
2011. júl. 1. 10:15

Én is végeztem ilyen vizsgálatot:

A vizsgálatot megelőzően 30 napig antibiotikum nem szedhető, ha valaki aktív saválló szert szed, 5 nappal előtte fel kell függesztenie.

Éhgyomorral, fogmosás nélkül kell megjelenni. A vizsgálat előtt fél órával 1 kapszulát 1 dl vízzel le kell nyelni, majd a kilégzett levegőt a fúvókába fújni. Kicsit várni, és megvan az eredmény.

Én a rosaceára Roaccutan-t szedtem fél évig, de úgy tudom, a pattanásokat lehet vele nagyon eredményesen kezelni. Férfiaknál pedig nincs meg az a veszélye, mint a nőknél. Csak receptre lehet megvenni. Néha a vérképet ellenőriztetni kell.

197. Pofiii
2011. jún. 30. 21:07

Érdekes amit olvastam a Rozexról. Nálam volt javulás az arcomon tőle,igaz nekem max. csalánkiütésre hasonlító piros foltjaim voltak, ill. néhány helyen még nem sikerült teljesen eltüntetni. Nagy pattanások az öcsémnél jöttek elő aki ráadásul az egész pubertás-tinédzserkor megúszta pattanások nélkül és most 28 évesen ezzel szenved.

A dokiknak erre az volt a feleletük h genetika :S

Nekem még ajánlottak Helicobaktériumos vizsgálatot is. Valakinek van hasonló tapasztalata?

196. zefex
2011. jún. 30. 16:05
Valami távoli emlék folytán úgy emlékszem, nem a legjobb. Ezt ne vedd készpénznek.
195. hiden
2011. jún. 30. 12:57
Értem,köszi,majd utána nézek.:)és szerinted az aha sav milyen lenne erre a problémára?
194. zefex (válaszként erre: 193. - Hiden)
2011. jún. 30. 08:49

Éppen elfogyott a krémem, és azt találtam ki, hogy megpróbálok egy kicsit "természetesebben" hozzá állni ehhez az állapothoz: nagyon sok bőr regeneráló, gyulladáscsökkentő olaj és zsír van, pl. neem olaj, shea vaj, jojoba olaj, sárgabarackmag olaj.

A neem olajat kifejezetten ajánlják pattanásos bőrre, az interneten sok információ van róla.

193. hiden
2011. jún. 30. 04:45

Sziasztok!


Szeretnék tanácsot kérni.Nekem tini koromban alapvetően pattanásos bőröm volt.Elkezdtem szedni a Diane35 nevű fogamzásgátlót,ami java részt elmulasztotta a patikat,de gyanúm szerint előhozta nálam a rosaceát.Ami nálam nem hajszálértágulatokban nyilvánul meg,hanem abban,hogy elég erőteljesen kiszoktam pirulni(főleg télen)és kijönnek apró pici kiütések is az arcomon.Időközben,két hónapja abba hagytam a fogamzásgátlót ,de ez még nem elegendő idő ahhoz,hogy kiderüljön vajon ettől vált-e ennyire érzékennyé a bőröm.Most viszont,hogy abba hagytam a gyógyszert kezd vissza jönni egy pár patti és én persze nem bírok magammal és piszkálom/nyomkodom őket,aminek köszönhetően nem múlnak el nyomtalanul.:( Szóval most eléggé besokalltam és szeretnék vmit kezdeni a bőrömmel.A hámlasztásra gondoltam,,ami tudom,hogy tilos ilyenkor nyáron,de én nagyon magas fényvédőt használnék.Az Isis Pharmának van egy 12%-os aha savas krémje,ami tudom,hogy első hallásra kicsit dúrvának tűnik,pláne érzékeny bőrön alkalmazva,mert az aha ugye végül is kissé irritáló hatású is. de ami érdekes,hogy egy honlapon olvastam,hogy az ilcsit biológiai peelingjét is javasolják rosaceás bőrre.És a gyümölcssavas krémnél sem szerepel az ellenjavalltak közt,hogy ne lehetne rosaceás bőrön alkalmazni Szóval fogalmam sincs,hogy mihez kezdjek,mert már nem bírom a hegeket az arcomon elviselni.:( Ha esetleg vki elolvassa a hosszas kesergésemet és megteszi,hogy esetleg javasol vmit,annak nagyon megköszönném!

192. kori54 (válaszként erre: 191. - Orsy27)
2011. jún. 23. 18:21

Köszönöm szépen! Épp most a kezemen előjött egy kis ekcéma, majd arra használom. Nekem nem túl határozottak a tüneteim, lehet, hogy nem is rozacea, de elég rég óta nem tűnik el az arcomról.

Pattanás vagy gyulladás sincs, csak kis pirosabb foltok, amik melegben jobban látszanak. Még a Finaceát megpróbálom talán.

191. Orsy27 (válaszként erre: 189. - Kori54)
2011. jún. 23. 12:16
Velem a bőrgyógyász kezdetnek beszedetett 2 doboz Klion-t, ez már csökkentette a pirosságot, aztán kaptam Cremor-t (hidratáló) meg Finacea-t (ez kifejezetten rozaceara van).
190. Orsy27 (válaszként erre: 189. - Kori54)
2011. jún. 23. 12:13
Szerintem az nem olyan jó erre. Ekcémára hatásosabb. Nekem a Finacea nagyon jó+Eucerin krém.
189. kori54
2011. jún. 23. 11:25
Szerintetek a rozex krém-ami antibiotikumos- jó lehet a rozeceára? Több, mint 2 hete használom, de nem látok változást. Nekem foltokban piros az egyik arcfelem. A doktor csak próbaként írta fel, mert a rozacea jellemző tünetét a kis kitágult erecskéket nem találta. Az orrom tövében én meg látom:(
188. zefex (válaszként erre: 186. - Ggaabbii)
2011. jún. 22. 11:01
Bocsi, ez lemaradt: kellett hozzá egy jó bőrorvos, kb. fél évig tartó kezelés, speciális kencék, majd egy kisebb "helyreállító" beavatkozás. Ez osztva, szorozva, átlagolva havi szinten úgy 6000 Ft/hó az utóbbi 6 évre vetítve.
187. zefex (válaszként erre: 186. - Ggaabbii)
2011. jún. 22. 09:22
Nem jöttem rá mitől van. Egy több évig tartó folyamat volt, ameddig eljutottam a dudoros-göbös állapotig, és nagyon szenvedtem miatta. Előtte más miatt, és szinte mindig volt valami kis nyavalyám ami lekötött. Most inkább arra összpontosítok, milyen szerencsés vagyok egyébként, mennyi okom van boldognak lenni, és hogy szép vagyok. Pirospozsgás szépség :-) De ha bealapozózom, csak sima szépség :-) Működik!
2011. jún. 21. 20:43
Zefex! És rájöttél, hogy neked mi okozza?
185. zefex
2011. jún. 21. 13:29

Nekem most simán piros, de volt amikor belobbant és gyulladásos csomók jelentek meg. Ez az állapot úgy emlékszem (mert már régen volt) 2-3 hétig tartott, utána hegesedés nélkül elmúlt és csak a pirosság maradt. Utána ismét előjött, majd pár hónap szünet után megint. 6 éve nem volt. A pirosság kencékkel jól "kezelhető".

A legjobb lenne, ha bőrorvoshoz mennél - sok szerencsét hozzá. Engem anno az SZTK-n steroid tartalmú krémmel kezeltek évekig, de ennek nem szabad bedőlni, mert többet árt, mint használ. Utána mentem magánorvoshoz, bár az SZTK előtt is voltam, de pont ahhoz nem kellett volna menni. Próbálkozni kell.

2011. jún. 20. 20:26
Köszi. Akkor légyszíves mondjátok el, hogy a ti rozáceátok hogy néz ki. Vannak-e dudorok, vagy csak simán piros az arcotok?
183. Orsy27 (válaszként erre: 174. - Ggaabbii)
2011. jún. 20. 15:23
Szerintem a rosacea nem vérzik. Piros hólyagok a jellemzőek leginkább, nekem elég durván nézett ki az arcom, de sosem vérzett. És a közepe sem volt sárgás.
182. zefex
2011. jún. 20. 10:25
Én nem piszkáltam a göböket, nagyon óvatosan bántam a bőrömmel, nehogy felülfertőzzem.
2011. jún. 19. 07:41
Sziasztok! A 174-es hozzászólásban feltett kérdésemre légyszi válaszoljatok.Köszi!
180. Orsy27 (válaszként erre: 178. - Balage53)
2011. jún. 17. 20:08
Én is Finacea-t használok, 50-es napvédőt és az Eucerinnek az Anti Rose krémjét, amit a bőrgyógyász javasolt. Nagyon jó! Sokkal szebb az arcom, már merek tükörbe nézni. :)
179. kori54 (válaszként erre: 177. - Orsy27)
2011. jún. 17. 18:25
Köszönöm, már használom, de semmit nem tapasztalok még. Lehet, hogy nem rosaceám van, de a doki mégis felírta próbaként. Már annak is örülök, hogy nem bántja a bőrömet. Fura, hogy ekcámára jó volt. De mivel az is van néha, majd kipróbálom:)
2011. jún. 16. 16:02

Üdv a Sorstársaknak!

Én is evvel a nyavajával harcolok már évek óta. Sok mindent próbáltam orvosság, kenőcs stb.

Amire rájöttem,hogy a fűszerek/ főleg a bors/ és a napsütés az nagy ellenség.Most Finacea kenőcsöt és 50-s fényvédőkrémet használok.Elég jó eredménnyel. A Rosex gél nem segített.

Üdv.

177. Orsy27 (válaszként erre: 176. - Kori54)
2011. jún. 7. 10:27
Egy barátnőm használta ezt ekcémára, és neki bevált.
176. kori54
2011. jún. 6. 16:25

Sziasztok! Segített már valakin a Rozex krém?

Írjatok légyszi, ha van valami tapasztalat róla, előre is köszönöm:)

175. animaguska (válaszként erre: 161. - Jaj-rosacea)
2011. máj. 30. 21:18
Szia! Megköszönném, ha megírnád a veszprémi doktornő elérhetőségét, illetve a rendelésének a helyét. Előre is köszönöm.
2011. máj. 28. 13:26
A rosaceára jellemző az olyan "hólyag", ami úgy néz ki, mintha vízhólyag lenne, a közepe sárgás és ha tűvel picit megemeljük a felette lévő bőrt, akkor meglepően sok vér jön ki belőle?
173. Tempest (válaszként erre: 161. - Jaj-rosacea)
2011. máj. 11. 21:16
Örülök a javulásnak, de mi az a "csodaalapozó" ?
172. kori54 (válaszként erre: 171. - Ed4f915cc9)
2011. máj. 11. 20:28
Szerintem 10-es a krémből, de nem ér semmit:(
2011. máj. 9. 18:31
Schlüssler só 4-es!
❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook