Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯
290. saiph (válaszként erre: 287. - 8f8f3a827e)
2011. dec. 13. 21:17
Tisztát használok. A felsoroltak mind azok.
289. 8f8f3a827e (válaszként erre: 288. - Hiden)
2011. dec. 10. 22:13

Szia Hiden!


Végig olvastam az összes (21) hozzászólásodat. Volt itt pattanás utáni heg, higany, amalgámtömés, allergia, lézer, neurológia, vegetatív idegrendszer, hámlasztás, rozácea meg a Jó Isten tudja mi.


Látom, nem vagy még 20 éves sem. 25 év alatt nincsen kifejezett rozácea, úgyhogy az ipl és lézerkezelés nem jön szóba. A rengeteg feltett kérdés, melynek válaszai csak úgy lógnak a levegőben és újabbakat generálnak. És ez megy szépen tovább, vég nélkül. A fórumról úgy sem kapsz hiteles információt. El kellene menned egy tisztességes bőrgyógyászati vizsgálatra és tisztázni, mit is akarsz tulajdonképpen.


De lehet, hogy nem is bőrdokihoz kellene menned…

288. hiden
2011. dec. 8. 11:06

Sziasztok!


Tudtok ajánlani olyan lézeres vagy villanófényes kezelést,ami tényleg hatásos a rosaceás bőrre?

Nekem az arcom két oldalán lilás elszíneződésű a bőr,az már nagyon zavar és szeretnék tőle megszabadulni...:(

köszi előre is!

287. 8f8f3a827e (válaszként erre: 286. - Saiph)
2011. nov. 21. 10:12

Minél több és tisztátalanabb anyagból áll egy krém, annál nagyobb a valószínűsége, hogy allergizál (túlérzékennyé tesz).


Csak tiszta készítményeket használj!


A vándorlegény éjszaka bekéredzkedik a szegény emberhez, aki a padláson ad neki szállást. Ad egy szelet kenyeret, meg egy korsó vizet is. Másnap a legény köszöni a szállást, de nem akar tolvajként távozni, így bevallja, hogy talált a rúdon lógva egy kis szalonnát és azt megette. A vendéglátó erre nem hogy megsértődött, hanem jót nevetett. Kérdi a legény, hogy mit nevet. Azt a szalonnadarabot a gyermekeink seggére használjuk, amikor hasmenés után a szar kicsípi a bőrt.

286. saiph
2011. nov. 20. 01:37
Elkezdtem otthon pacsmagolni a shea vajat, méhviaszt, aloe verát, mandulaolajat, csipkebogyóolajat, szűz kókuszolajat...nem tökéletes még az állaga, de jobb a bőrömnek. Nem gyógyult meg, de azóta nem jött elő pattanás, és nem annyira vörös. A kezemre és a sarkamra is ezt kenem. Még finomítani kell, kísérletezgetni, de már nem gondolnám, hogy visszatérek hagyományos arckrémekhez. Meg persze keresgélek más megoldásokat is.
285. Cepheus
2011. nov. 19. 17:49
Sziasztok! Vége az orvosi kivizsgálásnak, azt mondták, a rosacea nem fordul elő a dekoltázson, ez igaz? A szememre pedig húzódik rá, bizonytalan és kicsit félős vagyok. Szeretném, hogy igaza legyen, kinek hiányzik egy gyógyíthatatlan nyavalya.
284. Hamil (válaszként erre: 283. - Johimohi)
2011. nov. 19. 14:45

Szia.

Irtam privit.

283. johimohi (válaszként erre: 282. - Tavaszi hérics)
2011. nov. 17. 22:02
Sziasztok, 5 Elos kezelésen vagyok túl, elég jól sikerült az arcom. Néha lézert is kaptam, kissé fájdalmas volt. 2 hónapja lett vége a kezeléseknek, és mostanában újra belobban, bár korántsem olyan olyan szörnyű, mint azelőtt. Decemberben újra egy fenntartó kezeles következik. Sajnos ez egy életre szóló törődést igényel. Nem is tudom mi nehezebb kifizetni a kezelést, vagy életmódot változtatni...
282. Tavaszi hérics (válaszként erre: 251. - Kam2)
2011. nov. 2. 07:27

Kedves Kam2, köszi a választ!

Én is azt gondolom, hogy ez az ELOS-kezelés egy jól hangzó, nagy átverés!!!!Nekem is fájt, ráadásul maradt egy kis heg az arcomon utána, ami nem múlt el! Kíváncsi lennék, hogy itt a fórumozók között van-e olyan, akinek ez a kezelés eredményes volt!?

281. hiden
2011. okt. 22. 16:36

Sziasztok!


Mit ajánlanátok érzékeny- rosaceás bőrre,hámlasztót ,amivel a pattanás utáni lila hegeket el lehet tüntetni.Gondolom a túl agresszív dolgok nem valami jók...

köszi előre is!

280. Cepheus
2011. okt. 16. 16:55

OK, folyamatban van. Augusztusban bejelentkeztem, egyszer nem tudtam elmenni, most meg okt. végére van időpontom. :-( Az első próbálkozásra (még korábbi években) szteroidot kaptam rá, amitől persze romlik a helyzet (anno csak nem segített, most meg rosszabb tőle).


Nemrég jöttem rá, pár hete, hogy mi a bajom. Minden dolog stimmel, még a gyerekkori izgulásos bőrpír is.

279. Hamil (válaszként erre: 278. - Cepheus)
2011. okt. 16. 16:09

Sztem ne kenj rá semmi ilyesmit mert még többet árthatsz vele.

Sztem keress meg egy bördokit.

278. Cepheus
2011. okt. 15. 13:57

Köszi a tippet. Nekem csak kicsit göbös, viszont piros, gyulladt, már július vége óta nem megy le a gyulladás. Estére be is ödémásodik, olyankor viszket kicsit.


Esetleg valamelyik visszérkrém nem lehet hatásos?

277. akác56 (válaszként erre: 276. - Hamil)
2011. okt. 15. 12:53
Nekem a Finacea nagyon csípi, marja a bőröm.
276. Hamil (válaszként erre: 275. - Cepheus)
2011. okt. 15. 08:35

Szia.

Gondolom a kis piros pattanásokra(göbök) gondolsz.

A Finacea kenöcs sztem segithet neked is.

275. Cepheus
2011. okt. 14. 20:51
Sziasztok! Olvastam a fórumot, mint érintett, és az lenne a kérdésem, hogy a K-vitaminos krémen kívül használt-e Nektek valami az akut gyulladás megszüntetésére? 8400ft-ért találtam a neten, a 27ezres gyesből nem igazán jön ki, ez van. :(
274. zefex
2011. okt. 14. 15:20

Jelennek meg néha olyan testi-lelki vélt vagy valós nyavalyáink aminek a súlyosságát nem tudjuk megítélni. Mi betegek/ lehetséges betegek – vagy talán inkább páciensek – nem értünk hozzá, csak azt érezzük/látjuk, hogy valamink nem működik jól. Elmegyünk az orvoshoz, akár az esztékába biztosítottként (nem is keveset fizetünk a betegbiztosításért) akár a magánrendelőbe (itt meg pláne fizetünk) és azt várjuk, illetve elvárjuk, hogy a bajunkat találják meg, és a gyógyulás lehetőségeivel együtt tájékoztassanak bennünket.

Elviszed az autótad a szervízbe. Gond van vele, de a tied, szereted, és használni akarod. Nem azt várod-e el, hogy megmondják: rossz a fék, --Ft-ba kerül, ha nem javíttatod meg, halálos veszedelemnek teszed ki magad? Vagy: beragadt a bal hátsó elektromos ablakemelő, ha nem javíttatod meg sem történik semmi, úgysem utazik ott senki, vagy ha mégis, kissé csökken a komfortérzete.

Magunkkal, az egyszeri, egyedi és megismételhetetlennel szemben kevesebb legyen az elvárásunk?? Miért nem az a természetes, hogy becsületes választ kapjunk? Történnek jócskán orvosi műhibák, és sok a kontármunka. Kapásból tudnék említeni egy tucattal, bár sokkal több a megmentett életet, és véletlenszerű, ki melyik csoportba kerül (még egészségügyisként is). Miért nem jogos, ha kételkedünk, mert bevettük a gyógyszert, elmentünk a kezelésre, de még mindig megvan a panasz?

Azt hiszem, ezt a monológot mindegyik, egészséget-betegséget érintő témánál elsüthetném, bár olyan valakit bánthatok meg vele, aki azért van ott, mert éppen az orvos-beteg kapcsolatban kialakul hiányt pótolja.

Hálásan köszönet minden hozzáértő, tárgyilagos hozzászólásért!

2011. okt. 14. 11:58

A rosacea oka: örökletesen meggyengült kötőszövet, mely környezeti hatásokra tönkremegy. Pont.

Ezt függesszétek ki a szobátok falára, és ha valami csodaszerről hallotok, akkor először olvassátok el újból, aztán megint lehet reménykedni pár napig.


-Demodex folliculorum,

ez egy atka, ami sokszor a rosaceás bőrben is szépen kimutatható. És miért nem mutatható ki ez a gusztustalan élőlény a rosaceás gyermekeiben vagy az őt megcsókoló férjében? Azért, mert nekik rendben van a bőrük keringése. Az erek szépen dolgoznak. Tehát az atka nem OKA, hanem következménye a rosaceának.


-Candida albicans,

ez egy gomba, mely minden emberben megtalálható (gyengébbek kedvéért, „minden ember kandidás”). Kórosan felszaporodik, ha az immunrendszerünk legyengül (AIDS). De időseknél is boncolásnál nagy plakkokban található a szerveinkben. Vagy kisgyermekeknél a szájpenész. Semmi köze a rosaceához.


-PCOS,

ez egy tünet együttes, melyet (tisztelet a kivétel) leginkább akkor szoktak az orvosok bedobni, amikor látják, a páciens mindenképpen akar egy diagnózist, pontot akar tenni az ügyének a végére. Ezzel könnyen le lehet egy beteget rázni, pláne, ha szereti a netet böngészni. A betegek szeretik az ilyeneket: "évekig szenvedtem, míg rá nem jöttek, összevissza küldözgettek, de fogalmuk sem volt róla". Aztán meg lett a bűvös mozaik szó: PCOS. Sok a petefészekben a ciszta. Rengeteg leírás, sok ilyen szeretni való, "próbálj meg vele együtt élni", meg más baromság.

Az „igazi” PCOS az kövér, nem esik teherbe, magas a cukra és komoly vérzési rendellenessége van. Ha a páciensnek gyermeke van, az alig lehet komoly PCOS.


-Shea-vaj,

ez egy ghánai gyümölcsből kivont zsiradék. Gyógyszertárban fillérekért adják, tisztán. Kérj a bőrgyógyászodtól olajsavat és sztearint tartalmazó krémet. Ez a két legfontosabb zsiradék a shea-vajban. Nagyon jó hidratáló, ápoló, de a rosaceát csak ápolja, nem szünteti meg az okát. Ne vásárolj csomagküldőből olyat, amit utána magadra kensz.


Menj el bőrgyógyászhoz, mert évekig azt hiheted, hogy rosaceás vagy pedig egész más is lehet a diagnózis (seborrhoea, perioralis dermatitis, allergia, akne).

272. tide27
2011. okt. 14. 08:40

Sziasztok!


Köszönöm, igen végig olvastam a fórumot az elejétől, ott láttam, hogy van közöttetek, aki egy ideje használja a shea vajat:)

Ezüstkolloidot mi hónapokig próbáltuk diétával, eredménytelenül, de lehet, hogy csak alkati.

A PCO-val kapcsolatban még nem hallottam a rosaceát -nekem PCO-m van, a férjemnek rosaceája:)A betegség tünetetei között szerepelhet, hogy könnyebben képződik furunkulus, és van akinek pattanásosabb lesz a bőre, de konkrétan rosaceával összefüggésben még nem olvastam sehol- ez csak laikus vélemény, nem vagyok szakember.


Most elkezdtük a shea vajat, cseppet sem tünetmentes bőrre, de nagy reményekkel...

271. hiden
2011. okt. 13. 23:27

Sziasztok!


Shea vajat én is pont jövőhéten tervezek venni,eddig mindenhol csak jókat hallottam róla.

Hamil:ezt a cikket én is pont a héten találtam.:D Nem tudom...lehet,hogy egy próbát megér.és arról mi a véleményetek,hogy a Policsztás Óvárium Syndróma okozhat-e rosaceát?Jövőhéten megyek orvoshoz,de sajnos majdnem minden tünetem stimmel,ami ennél a betegségnél fenn áll.:S

270. Hamil
2011. okt. 13. 18:14

Sziasztok.

Ezt ma találtam:

[link]


Borax?ezüstkloid?

Probálta ezeket valaki?Tapasztalat,vélemény érdekelne.

269. zefex (válaszként erre: 268. - Tide27)
2011. okt. 13. 16:19

A shea vaj: július óta használom, más összetevőkkel vegyesen. Ennyi tapasztalat után azt hiszem, nem fogok visszatérni a forgalomban lévő "speciális" krémekhez.

DE! 2005-ben végigcsináltam egy gyógyszeres kezelést, és 1-2 éve pedig a "kiégetéses"-t. A tünetmentes bőrömet kenegetem. Nekem jó.

Szteroidos krémet ne használjatok! Ha valaki azt írja fel, nem ért hozzá.

Olvasd vissza a hozzászólásokat, biztosan találsz értékelhető információt.

268. tide27
2011. okt. 13. 13:15

Sziasztok!


Mi is próbálkozunk a rosacea ellen tenni valamit, a kedvesem már 15 éve...

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy akik már próbáltátok a shea vajas krémet, illetve konkrétan a shea vajat, mit tapasztaltatok?

Olvastam vhol a neten, hogy a candida diéta jót tesz a rosaceának is, mert vannak akik szerint a kettő összefügg. Ti hogy láttátok, próbálta már vki? Elég szigorú diéta, és mondjuk azt el tudom képzelni, hogy pl. a tísztító hatása, vagy a magas vitamin bevitel miatt minden állapotban jót tesz, de kifejezetten a rosaceás arcbőr miatt csinálta valaki?Hatott?


köszönöm:)

267. hiden
2011. okt. 11. 17:13
hát azért az nem olyan egyszerű.Ha nem ez okozza a problémámat,nem szívesen cseréltetném ki,mert félek,hogy utána több bajom lenne azokkal a fogaimmal.Az amalgám tömés,sokkal tartósabb ,meg megbízhatóbb...
2011. okt. 11. 16:42
Nagyon egyszerű a válasz, cseréltesd ki az amalgámot, meglátod mi lesz! És ezzel meg is oldottad a rosaceát, minek is annyit filózni rajta.
265. hiden
2011. okt. 11. 15:18

Sziasztok!


Még mindig nem nyugodtam bele ebbe a borzalmas bőrbetegségbe,és próbálok az okára rájönni.Az jutott eszembe,hogy nekem már jó pár éve van amalgám tömésem,nem is egy fogamban.Lehetséges,hogy ez okozhatja a rosaceát?Esetleg a higany allergia? Fogalmam sincs....

264. 8f8f3a827e (válaszként erre: 263. - Zefex)
2011. szept. 26. 11:17

Az élet hosszát és minőségét az öröklődés és az életvitel közösen határozza meg. Erről napestig levelezhetnénk, de csak két példát írok. Ugyanaz az emberi faj Afrikában alig éri el az 50 évet, míg Japánban már most százezer felett van a 100 évet megért emberek száma. És a genetikai kód alapján az afrikai ember is 120-130 évre van bekódolva.


Az öröklődésnél is azt szeretnénk, ha minden egyértelmű, fekete-fehér, igen-nem lenne. Kopasz embernek kopasz a gyermeke, nagy fülűnek meg nagy fülű, a rozáceásnál meg több családtag is érintve legyen.

A másik példám: tudtad-e, hogy a süketnéma házaspároknak, akiknek bizonyítottan öröklődés miatt van a betegségük, azoknak gyakran a gyermekük jól halló és beszélő? A némaságot két gén határozza meg, melyeket az apától és az anyától kap a gyermek. Ha mindkét ritka gént kapja, akkor süketnéma lesz. De van egy másik fajta süketség is, és a kétfajta süketséget csak biológiai laborban, kromoszóma vizsgálattal lehet elkülöníteni. Itt is két gén szerepel csak kicsit más helyen. És süketség csak akkor alakul ki, ha ezek a gének párban (homozigóta) vannak, ugyanazon a helyen ugyanaz a beteg gén van. Ha az egyiknél (apa) az egyik génpár van, a másiknál (anya) kicsit máshol. A gyermek ebből is kap egyet és a másikból is. Két süketnémaságért felelős génje lesz, de nem ugyanazon a helyen (heterozigóta). És így lesz szépen halló és éneklő a gyermek. Csak hordozza a gént. És hordozza majd az ő gyermeke is, meg az unokája, meg a dédunokája, úgy, hogy 150 éven keresztül nem lesz senki sem süketnéma a családban. Míg nem találkozik egy olyan egyénnel, aki ezt a gént ugyanazon a helyen hordozza és ő is jól hall, de gyermekük örökletesen süketnéma lesz. Nézegetik a családfát és nem találnak sehol sem nagyszülőkig süketnémát. Pedig az orvos csak azt szajkózza, örökölte.


A fenti példában csak két génről beszélünk. A kötőszöveti betegségeket meg több gén határozza meg. Ezek meg keverednek rendesen. Nem feketén fehéren, hanem úgy rendesen, vadul, összevissza. Ember legyen a talpán, hogy kibogozza. Az, hogy az egyik nőnek megereszkedik a melle már 25 évesen, hogy a kezein áttetsző a bőr, hogy aranyeres panaszai vannak, hogy visszeres a lába, hogy 40 évesen lóg a szemhéja, hogy duzzadtan aláárkolt a szeme, hogy a fogai kilazulnak, ez mind-mind valahonnan „összejön”.


A gének adottak, marad az életvitel.

263. zefex (válaszként erre: 262. - 8f8f3a827e)
2011. szept. 23. 13:59

Nagy érdeklődéssel olvasom a hozzászólásaidat. Azért van olyan is, amivel nem értek egyet. Olyan ez az életviteles dolog is. Azt hiszem, már nagyon okosak vagyunk ahhoz (mármint az emberi faj), hogy sok mindenről tudjuk, mi mitől van. Amiről nem tudjuk, az életvitelre fogjuk?

Úgy gondolom, hogy elég jól behatárolható keretek között élünk, mint egyén, mint családtag, vagy a társadalom tagja.

Azonos életvitel mellett Mamám 10 éve halott, pedig a statisztika szerint a nála sokkal idősebb Papa kellett volna jóval előbb elmenjen, de ő szerencsére 80 felett is nagyon jól van. Ha a családot vesszük alapul, nem egyéni, hanem családi életvitelről van szó, és mégis jelentősen eltér a családtagok egészségi állapota. Ugyanakkor egy-egy munkahely is megszabja az egyének, illetve családjaik életvitelét: azonos időbeosztás, hasonló jövedelmi viszonyok, sokuknak még a háztartás-vezetése is megegyezik. Ezek szerint egy-egy olyan munkahelyen, ahol elég sok időt eltöltenek a munkatársak (10-20 évet), a kórképüknek is hasonlítania kellene?

A családomban rajtam kívül és a felmenőim közül, de a távoli rokonságból sem tudok senkiről, aki rosaceás lenne. A munkatársaim sem azok.

Másik megközelítésből, ha az életvitelemmel lenne baj, ami megegyezik nagyon sok másik emberével, mindenki kell szenvedjen valami nyavalyában? Az egyéni érzékenység és fogékonyság dönti el, hogy rosaceás lesz-e vagy cukorbeteg?

262. 8f8f3a827e (válaszként erre: 260. - Hiden)
2011. szept. 23. 11:12

Nem jó ötlet...


Neurológia-ideggyógyászat, orvosi szakvizsga

Pszichiátria- elmegyógyászat, orvosi szakvizsga

Pszichológia-lélekgyógyászat, nem szükséges orvosi végzettség.


A neurológia a gyakorlatban alig foglalkozik a vegetatív idegrendszerrel. A rosaceához ott van egy kis köze, hogy e betegek között több a székrekedéses. Itt inkább gastro-enterológiai (belgyógyász szakorvos, aki a gyomor bélrendszer problémájával foglalkozik) vizsgálat szükséges. A rosacea kézben tartása elsődlegesen bőrgyógyász feladata. Ő dönti el, hogy a beteg kórelőzménye alapján milyen irányú kivizsgálás szükséges. Leginkább semmilyen. CSAK TANÁCS. A betegek sokszor egy köteg kivizsgálással, papírral, zárójelentéssel jönnek. Vándorolnak orvostól orvosig és várják a csodát, hogy egyszer végre meg lesz az ok. Az ok a szervezetünk, az öröklődés az érfal labilitásra.


Gondolj csak bele, ha visszeres a lábad és anyádnak és a nővérednek is az, akkor az életviteleddel akár 10-15 évvel is meg tudod hosszabbítani a visszérmentességet, mindenféle orvosi beavatkozás nélkül.


És olyat is láttam már, amikor a nem rosaceás hajlamú beteg életvitelével rosaceát generált!

261. qweris
2011. szept. 23. 08:46

Üdv!

Tudna nekem valaki segíteni? Debrecenbe keresek olyan orvost, aki végez IPL kezeléseket! Előre is köszi a segítséget!

❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook