Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

80. dark$ide (válaszként erre: 77. - Veronika27)
2011. febr. 17. 13:13
hát atópiás dermatitisnek van kikiálltva csak az a baj h sosem múlik el max 1 hétig szép a bőröm..és ennyi..meg hát ez a folyamatos szárazság a legrosszabb..púderszerűen hámlik..és bekenem beszívja és már ujra száraz..hihetetlen az ember bőre miket nem produkál és a legrosszabb h nem találom a megoldást..nem élhetek antibiotikumon..legalább ha "csak" félévente jönne ki..de állandósult szinte és már rengeteg mindent kipróbáltam és nagyon sok orvosnál jártam már.szóval el vagyok keseredve
79. Veronika27 (válaszként erre: 78. - Akác56)
2011. febr. 17. 10:37
Öröklődhet. Érfalgyengeség okozza.
78. akác56 (válaszként erre: 75. - Hiden)
2011. febr. 17. 10:33
Atka sem! .....ha tudnák, hogy mi okozza, akkor gyógyítani is lehetne. Így csak tüneti kezelés alkalmazható!
77. Veronika27 (válaszként erre: 76. - Dark$ide)
2011. febr. 16. 23:06
Nem ekcémád van? Esetleg pikkelysömör?
2011. febr. 16. 15:35

Sziasztok!


Én lassan 2 éve szenvedek az arcbőrömmel bár nekem nem rosacea elvileg de a tüneteim: piros nagyon hámló foltok amik nem viszketnek..millió krémet próbáltam már semmit nem értek..antibiotikumos kezelés használt egyedül és a protopic krém amit orvos írhat csak fel sima ápoló krémek közül az egyedüli ami nem csíp,nem éget az a neutrogéna vagy ajánlom még a Holt-tengeri só krémet is bár az néha csíp de nagyon jó.Alapozókból nekem se jó szinte semmi sem mert hiába krémezem be alapozás előtt a bőröm mégis hámlik és ráül az alapozó..de bevált a jobb időszakokba a maybelline affinitone alapozó mert E vitaminos és jó érzés ha felkenem. én még mindig keresek egy jó orvost vagy bármilyen megoldást de még nem találtam sajnos.vegetáriánussággal is próbálkoztam hiába,fűszermentes étrenddel is hiába..ha stressz helyzet van vagy esetleg megiszom egy sört egyből piros leszek..szörnyű.csak gondoltam írok hátha vmit segíthetek és hátha ti is tudtok segíteni esetleg tanácsolni vmit...

75. hiden
2011. febr. 16. 13:47
Bocsi,nem baktérium,hanem atka.Hát igen gondolom én is,hogy azoknál...
74. Veronika27 (válaszként erre: 73. - Veronika27)
2011. febr. 16. 12:05
Jah igen, a haladó stádiumban lévőknél, ahol már vannak aknék...
73. Veronika27 (válaszként erre: 71. - Hiden)
2011. febr. 16. 12:03
Baktérium??? A rosaceát nem baci okozza...
72. hiden
2011. febr. 16. 12:01

Ez a link ,nem jó bocsi.Akkor inkább ez.

[link]

71. hiden
2011. febr. 16. 11:56

Szia,

Ez az üzenet Dittnek szól,mert az emial címét nwm láttam feltüntetve sehol.:D(írd le az email címed,hogy tudjunk még üzenetet váltani,ha úgy gondolod)

Szóval én vásároltam egy kozmetikustól nem olyan régen egy Nelly De Wuyst Anti Redness Essential nevű olajat.Nálam időközben kiderült,hogy mégsem rosaceáról van szó,ezért nem is igazán használtam még,szinte tele van.Ez a készítmény-a kozmetikusom elmondása alapján-a baktériumot,ami a rosaceát okozza öli ki. Itt olvashatsz róla,ha gondolod,az olajok címszó alatt: [link]

2011. jan. 15. 12:08
Hauschka Rózsakrém sokat segít a rosaceán.
69. Timcsike89 (válaszként erre: 68. - Veronika27)
2010. nov. 9. 22:04

Tudnál mondani egy honlapot ahol utána tudnék nézni? eddig mindenféle vackokat találtam, de semmi tartalmasat nem. Amiket találtam azok pedig nem jellemzőek rám, vagy csak részben.

Vörös száraz, terjed, pattanásfélék vannak rajta de nem lehet kinyomni őket, nem tudom hidratálni. Semmi egyéb. Nem értem miért olyan ritka ha valakinek nem fáj, ég, viszed az arca?????

Nem hinnem hogy ez a bajom, de holnaptól kenegetem az orvos előírása szerint. Hátha csak én tévedek...

68. Veronika27 (válaszként erre: 67. - Timcsike89)
2010. nov. 9. 21:47

Megértelek, kevés emberséges, alapos orvos van a világon:S

Na igen, a dermatitisznek van jópár fajtája.

67. Timcsike89 (válaszként erre: 66. - Veronika27)
2010. nov. 9. 21:39

Nem hiába mondtam hogy nem bízok a bőrgyógyászokba! Nem adott ambuláns lapot, azon kellene mindennek rajta lennie. kb: 2 PERCET voltam bent, kérdeztem nem -e kell vérvétel, allergiateszt, betegségek felkutatása vagy egyebek, azt mondta nem szükséges. 2 hét múlva kell vissza menni ha van panaszom.

Az asszisztensnőtől csak annyit halottam hogy valamilyen dermatitis( de ez is a dokinak mondta). Utólag utána néztem így is mint dermatitis de ez viszketéssel járó betegség, hólyagos ami levedzik, de nekem nem ilyen van,( persze kérdés hogy milyen dermatitisz) egyáltalán nem viszket, tulajdonképpen ha nem lenne vörös és csúnya egyáltalán nem zavarna, ugyanolyan a bőröm, nem érzem azt se hogy száraz, csak ha tükörbe nézek akkor látom hogy mennyire száraz, ugyanis láthatóan száraz.

ha hiszed ha nem szinte kilökött az ajtón hogy menjek már, szinte én éreztem magam erőszakosnak hogy kérdezgettem, tudom hogy hihetetlenül hangzik de van ilyen. két hét múlva majd ennél is "erőszakosabbnak" kell lennem, márha erőszakosnak számít hogy érdeklődök ez a betegség iránt...felháborítónak tartom ezt az ellátást és viselkedésmodort, de el kell tűrnöm. ha másik dokit akarok választani, aki jobb akkor 70 km-re utazom...

66. Veronika27 (válaszként erre: 65. - Timcsike89)
2010. nov. 9. 19:28
Ha nem rosacea, akkor mi? Vagy azt már nem mondta?
65. Timcsike89 (válaszként erre: 63. - Veronika27)
2010. nov. 9. 14:32
szia. A bőrgyógyász másra diagnosztizált, nem rosaceára, a krémeket amit kiirt csak holnap kapom kézhez, mert a gyógyszertárba nincs raktáron. Furcsállom például azt hogy nem kaptam ambuláns lapot, amit kellett volna, mindenhol adnak, de itt nem adtak. Viszont senkinek a kezében nem láttam, úgyhogy v.színű nem is akartak. Egy arclemosó tejet kaptam és egy vényre kapható krémet amit a gyógyszertárba kevernek ki. 80%-ra azt gondoltam volna hogy rosaceám van, majd meglátjuk helyes -e a doktornő diagnózisa...de remélem igen
64. Timcsike89 (válaszként erre: 63. - Veronika27)
2010. nov. 7. 21:44

remélem így lesz...

majd kedden beszámolok:)

63. Veronika27 (válaszként erre: 62. - Timcsike89)
2010. nov. 7. 21:33
Én mindössze annyit akartam kifejezni, hogy a találgatások helyett hátha az orvos meg tudja végre mondani, hogy mi is lehet a kiváltó ok.
62. Timcsike89 (válaszként erre: 61. - Veronika27)
2010. nov. 7. 21:13

Szerinted nem látok tisztán? Van egy bőrbetegségem , és egy másik betegségem, de a gyógyszereket nem hagyhatom el. az idegrendszeri problémáknál évekig tart amíg beállítják a gyógyszereket, amik vagy hatnak vagy nem. Óriási szerencsém van hogy jelenleg most tünetmentes vagyok Mit látnék rosszul? Az ilyen jellegű gyógyszereket ha elveszik súlyos következményei lehetnek, sokkal súlyosabb, mint az arcom kivörösödése, és kiszáradása stb., Ez akárhogy is nézzük esztétikai, a másik viszont betegség


A bőrgyógyász kedden lesz, azt pedig kivárom!

61. Veronika27 (válaszként erre: 60. - Timcsike89)
2010. nov. 7. 20:38
Az a baj, hogy az allergia akár évek múlva is előjöhet. Jobb is, hogy elmégy orvoshoz, talán tisztábban fogsz látni.
60. Timcsike89 (válaszként erre: 59. - Veronika27)
2010. nov. 7. 20:15
már évek óta szedem, 21 éves vagyok! 8 éves korom óta tömnek gyógyszerrel. De mit csináljak? elhagyni csak arvos utasítására lehet, de nem akarom erre fogni, az nem lehet hogy ettől van, erre inkább nem is gondolok,az katasztrófa lenne nekem, évekig tartott a megfelelő gyógyszereket összeállítani és csak ezekre reagálok, nem is merek erre gondolni
59. Veronika27 (válaszként erre: 58. - Timcsike89)
2010. nov. 7. 18:53
A gyógyszer miatt lehet szerintem.
2010. nov. 7. 18:33
Eszembe jutott még hogy a hatóanyagokat hátha ismered: valproát-sav, és topimarat, és okozhatnak bőrkiütés, bőrreakciót, ezért neheziti meg a helyzetet hogy most a gyógyszerek mellékhatása, vagy egy újabb betegség lépett fel. Mindenesetre kedden majd valamit mond rá a doki, meglátjuk...
2010. nov. 7. 17:23
Szia. A la roche-posay rosaliac xl riche bőrerősítő hidratáló krém kipirosodás ellen krémem nem jött meg mert Bp.-ről kell megrendelni és a gyógyszertárba vacakolnak vele, szóval kedden jön csak meg. Kedden megyek bőrgyógyászhoz is, bár megfordult a fejembe hogy egy másik komolyabb szakemberhez kellene mennem, aki bőrgyógyász és kozmetológus is, de az csak legközelebb 70 km-re van és valószínű hetente kell majd járnom, mert sokáig fog tartani úgyhogy adok még egy esélyt ennek a dokinak. Nagyon a rosaceára gyanakszok, de az én esetem kicsit bonyolult mert más gyógyszert is szedek, de ezeket nem hagyhatom el, ezeket szednem kell. A gyógyszereknek pedig van mellékhatása azt tudjuk. Belső bajokra már én is gondoltam, de mi? Semmi nem jut az eszembe, csak idegrendszeri problémám van:)
56. Veronika27 (válaszként erre: 55. - Timcsike89)
2010. nov. 5. 10:59
Bármi lehet, ami hozzáér. De lehet belső baj is, szerintem. Ezért is lenne jó az orvos.
55. Timcsike89 (válaszként erre: 54. - Veronika27)
2010. nov. 5. 09:10
Hűűű, azt nem tudom. Bár elképzelhető, nem zárok ki semmit. Mivel ma fog megjönni a la roche-posay rosaliac xl riche bőrerősítő hidratáló krém kipirosodás ellen krémem ezért legelőször azt próbálom ki, ezt már tegnap megrendeltem a gyógyszertárba. De ha extra érzékeny a bőröm akkor mi miatt pirosodik ki?
54. Veronika27 (válaszként erre: 53. - Timcsike89)
2010. nov. 4. 21:43
Elhiszem. Extra érzékeny bőröd van, mindenképp valami nyugtató krém kellene. Privizek neked.
2010. nov. 4. 16:54

Többfélét. A Balea krémek nagy kedvenceim, de az arcom vörös lesz tőle és puklik lesznek tőle. Próbáltam több fajtáját is van hidratáló krém az arcomra nem jó meg van egy nagyon zsíros krém, ugyanennek a termékcsaládnak az állaga is olyan mint a zsír de attól is ugyanaz a hatása lett mint a hidratálótól. Próbáltam körömvirágrémet az igazi sárgát, mert nyugtató hatása is van, attól csak simán vörös lett, nem lett puklis. Akkor la roche posay terméket is próbáltam mert a doki azt mondta hogy akne, viszont attól még szárazabb lett a bőröm, mert szárított, és vörös lett ettöl is. Ha jól tudom az aknes bőrbetegeknek zsíros a bőrük, de nekem száraz de csak a piros területen. volt akkor amit a bőrgyógyász írt fel de azok se értek semmit. Ez alatt azt értem hogy bekentem vele és még rondább lett, úgyhogy azokat már kidobtam úgyhogy nem tudom fejből a nevét. A la roche-posay rosaliac xl riche bőrerősítő hidratáló krém kipirosodás ellen krémet épp ma rendeltem meg a gyógyszertárba, mert amit felírtak előzőleg aknera az éreztem hogy rögtön hatott. Mármint nagyon szárított, ez aknesoknál jó, nálam rossz, ezért megpróbálom ezt a krémet, majd leírom a tapasztalatomat....


Ami most használ az az alapozó. Nyugtatja. Hülyén hangzik, de nagyon jó hatással van rá, lehet hogy van benne valami speciális összetevő. Krémet, vizet, csak módjával merek...

52. Veronika27 (válaszként erre: 51. - Timcsike89)
2010. nov. 4. 10:12

Az állandósult bőrpír a rosacea előjele. Írd be így a gugliba, esetleg rosaceás oldalakon.

A krémre megértem, hogy intenzíven reagál, de a vizet nem értem, bár mint tudjuk, az se 100% tiszta. Milyen krémet használsz?

51. Timcsike89 (válaszként erre: 50. - Veronika27)
2010. nov. 4. 10:08

Értem. milyen ez az állandósult bőrpír, hol találok jó cikkeket róla? Bár nem hinném még mindig hogy ez egy állandósult bőrpír lenne. Azért zárom ki mert amikor valami éri pl víz, esetleg krémmel bepróbálkozok olyan mintha kis hólyagok lennének rajta. sok kicsi. De ez nem pattanás, mert nem lehet kinyomni őket, kis puklik, de elmúlnak csak akkor jelentkezik ha vizet ér azt nem bírja. Pirosság az mindig van. De ahogy tudom takarom, erre vannak az alapozók. Alkoholt ha hiszed ha nem nem iszok még szilveszterkor sem, úgyhogy nem vagyok piás, a szolit nem szeretem, cigizni nem cigizem, és nem hinném hogy fűszeresen ennék, szerintem átlagosan táplálkozok.

Orvoshoz pedig csak a jövő héten tudok menni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook