Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

140. jaj-rosacea (válaszként erre: 139. - Veronika27)
2011. ápr. 11. 13:27
Köszi szépen Vera :-) Esetleg szakértő bőrgyógyászt, aki komolyan is vesz (eddig rémes tapasztalataim voltak), ismersz? Legjobb lenne Veszprém megyében vagy Keszthelyen...
139. Veronika27 (válaszként erre: 138. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 11. 13:14
Priviben elkuldom.
138. jaj-rosacea (válaszként erre: 136. - Veronika27)
2011. ápr. 11. 13:04
Köszi a gyors válaszodat Veronika! Piros is vagyok, meg pöttyös is :-( A pirosságra mi az, amit ajánlsz?
137. jaj-rosacea (válaszként erre: 29. - Eb673dfdcb)
2011. ápr. 11. 13:02
Kedves erakozmetikus! Te már hallottál a rosaceára való MetroRuboril nevű krémről jót vagy rosszat? Az ISIS Pharma terméke, a neten találtam. Válaszodat előre is köszönöm!
136. Veronika27 (válaszként erre: 135. - Jaj-rosacea)
2011. ápr. 11. 12:35

Nem hallottam rola, az orvosi kremeket nem ismerem. Viszont tudok olyat, ami a pirossagot mersekeli.

Ajanlanak a dokik valamilyen erfalerosito gyogyszert altalaban, meg C vitamin szedeset is.

135. jaj-rosacea (válaszként erre: 134. - Veronika27)
2011. ápr. 11. 12:25
Kedves Veronika27! Te már hallottál az ISIS Pharma MetroRuboril krémjéről? Már olyan sok pénzt költöttem krémekre, félek megrendelni, mielőtt véleményt hallanék róla...
134. Veronika27 (válaszként erre: 132. - Zefex)
2011. ápr. 11. 12:09

A kozmetikus konyvekben kulon fejezet a rosacea, tehat tudjuk, hogy mit lehet es mit nem.

Gozoles helyett masszazzsal puhitjuk fel a bort, de csak finom simito mozdulatokkal, az eroteljeseket kihagyjuk. A rosacea stadiumatol fugg, hogy milyen hatoanyaggal kezeljuk a bort. Persze kerulni kell a hokezeleseket (pl. thermo maszk, gipsz, borvasalo...), bar egyesek szerint a hoingadozas az ertornaztatas miatt fontos.

Mivel a rosacea nem gyogyithato, ezert elsosorban orvos feladata a kezelese, aki majd eldonti, hogy ajanlja-e a kozmetikai kezeleseket.

2011. ápr. 11. 11:41
Kedves Sorstársaim! Nekem kb. egy éve kezdődött a problémám az arcom egyik oldalán kiütésekkel. A bőrgyógyász rosaceát állapított meg és Bioderma Sensibio termékeket ajánlott. Hatást nem igazán vettem észre, kipróbáltam az amerikai Rosacea Care termékeket is, de attól sem javult. Lehet, hogy tovább kellett volna használni, míg hatnak? Most már a homlokom és az arcom másik oldala is tele van bögökkel és viszket és csíp a bőröm. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert csúnya a bőröm. Találtam a neten egy terméket: MetroRuboril néven, az lenne a kérdésem Hozzátok, valaki használta-e már ezt és ha igen, javított-e valamit? Gyors válaszotokat előre is köszönöm!
132. zefex
2011. ápr. 3. 22:05
Kedves Erakozmetikus! Mit tanácsolsz annak a (majdnem) tünetmentes rosaceasnak, aki időnként elmenne kozmetikushoz? A rosaceasnak ellenjavalt a szauna, gőzfürdő stb, és az arctisztításhoz is kell a gőzölés. Aztán ott van a kezelés többi része, mit lehet, mit nem? És hogy derül ki, hogy az illető kozmetikus ért ehhez a speciális területhez? Köszönöm a választ!
2011. ápr. 3. 15:36
Töltöttem fel egy képet. Nem lett a legjobb, de szerintem az látszik, hogy alulról felfelé tünnek el a pöttyök.
130. metálzene (válaszként erre: 129. - Metálzene)
2011. ápr. 1. 15:28
Oké, este ha hazaértem teszek fel valahogy.
129. metálzene (válaszként erre: 127. - Eva159)
2011. ápr. 1. 15:26
Az IPL-t már nem is használják, ha nagy a baj. Nekem a mikrohullámú után villanják IPLel, hogy gyorsabban hegedjen, gyógyuljon.
128. hiden (válaszként erre: 126. - Metálzene)
2011. ápr. 1. 12:30
Az tök jó lenne,ha fel tudnál rakni 1-2 képet.Persze,ha van kedved,nagyon megköszönném!:)
127. eva159
2011. ápr. 1. 11:10

Úgy örülök, hogy találtam egy aktív fórumot, amint a rosacea a téma.

Évek óta küzdök ezzel a problémával. Már mindent kipróbáltam (gyógyszertári és nem gyógyszertári krémek, Supplin, klion tabletták, roaccutan, Ipl kezelés). A krémek gyakorlatilag nem használnak. A klion eleinte még ideiglenesen igen, most már az sem. Az IPL kezelés halványította a vörösséget, de a gyulladást nem szüntette meg.

Legutoljára már azt mondta a magán bőrgyógyász, hogy ilyen csak akkor létezik, ha belső oka van. Az emésztőrendszeri problémákat kellene feltárni. A gyomrom nem szokott fájni. Azt sem érzem, hogy sok lenne a savam. Igaz, hogy mindig is székrekedésem volt, de erre nem szedek hashajtót, 2 naponta spontán van székletem. Az epehólyagomat kövesség miatt kb. 5 éve kivették.

Nem puffadok, nem fáj semmim, de az arcom, és már a nyakam is rettenetesen gyulladt.

Volt már valaki így? Mit tanácsoltok, hova fordulhatnék?

126. metálzene (válaszként erre: 125. - Hiden)
2011. ápr. 1. 00:03

Szerintem jobb előbb, mint utóbb. Nekem a fényre legalábbis baromi rosszul reagált. Gyakorlatilag ha erősebb napra mentem, már kinn is volt a gyulladás.


Elvileg havonta 1 kezelést írnak elő, mert ennyi idő alatt szivódnak fel az erek és tünnek el a hegek. Azért mentem 2 hétre inkább a következőre, mert a fénytől is kijött, és nem akartam, hogy rosszabb legyen. A hegek nekem kb 5 nap alatt eltüntek, persze kentem a 2 féle krémmel.


Nagyon fontos, hogy fényvédő nélkül ne menjetek napra. Egyébként ha van kedvetek szivesen készítek képet az arcomról és a javulásról. Már van egy kb 2 nagyobb ujjnyi hely, ahol olyan a bőröm mint tinikoromban :) Alig várom, hogy elteljen megint legalább 2 hét (bár most ki akarom várni a legalább 3-at), hogy lássam magam, de tényleg napról napra jobb.

125. hiden (válaszként erre: 124. - Metálzene)
2011. márc. 31. 15:26
Fhú olyan jó,h leírtad ezeket,de tényleg!Egyébként a Natur klinikával már én is szemezgettem.Szerinted most,hogy közeledik a nyár,is lehet ilyen kezelést csináltatni,vagy ezt nem szabad napfényes időben?köszi előre is!:)
2011. márc. 30. 15:12
Egyébként nekem a jobb oldalon kezdődött, egy ujjnyi foltban, kb 1,5 év volt, még teljesen elterjedt, és mielőtt nekikezdtem a kezelésnek már az orromon is megjelent az első folt, pedig állítólag az ffiakra jellemző csak. Ami viszont igazán beijesztett, hogy már nagyon közel ment a szememhez, és azt olvastam, hogy teljesen rá is húzódhat.
2011. márc. 30. 15:06
kis javítás cm2, és a 4 kezelés+2krém együtt 50,000
2011. márc. 30. 14:40

Felejtsétek el ezeket. 3 évig volt az arcom olyan, hogy szembeköptem volna magam a tükörben. A végén teljes kétségbeesésemben kezdem el utánanézni a mikrohullámú kezelésnek. Mindenhol iszonyat drága volt. 30-50,000 aztán rátaláltam a naturklinikára, ott 10,000 ugyan az.


Most vagyok túl a 2. kezelésen. ÉS SOKKAL jobb.

A kezelés fáj. Nem mint a szúnyogcsípés, hanem mint a darázscsípés. Egy kis pálcát nyomkodnak kb 1000* az arcba, az erek mentén. Utána elég rosszul néz ki. Aztán villanófénnyel kezelik a gyulladást. Ez nem fáj, csak ijesztő.

Az első kezelés után 2 hétig nem jött vissza a belángolás (gondolom ismeritek). És a göböcskék is múltak, pár rész, pár m2 megtisztult teljesen.


Most a 2.-on már jobban bírtam,(1306 szúrás, tök büszke voltam) már most sokkal jobban néz ki. Az alapvörösség elmult, a pálca hegei még megvannak. Kicsit több mint egy órát szoktam benn lenni.


www.naturklinika.hu és én Perjési Judit doktornőhöz járok.


A drnő ajánlott krémeket. A sensibiot és a Finaceát használtam, de szteroidosat már nem voltam hajlandó. Hát, a Finacea még ért is valamit, a Sensibio komplett termékcsaládja a kukában kötött ki.


Helyette kaptam egy K vitaminos, érfalra ható krémet a doktornőtől, Auriderm XO a neve, és 25faktoros fényvédős, alapozós, hidratáló krémet, mert a napfényre mindig rosszabb volt eddig, Belinature Hydro-sport block 25-öt.


Mindent összevetve, ezelőtt iszonyatosan sokat költöttem, pedig jobban jártam volna, ha kapásból ezzel kezdek. Az én arcom nagyon rossz állapotban volt, állítólag 4 kezelésből megúszom, + a két krém 50,000 ft. Ennél sokkal többet költöttem ezalatt a 3 év alatt.



És hogy mitől van. Nekem valószínű genetika (mert a nagypapámnak is volt) és kávé és tea, azaz koffein. Sosem hittem volna, hogy a teától is lehet, aztán felvilágosítottak, hogy abban is van koffein (napi 2l teát és rengeteg Kvt ittam). Próbálok erről is leszokni... Kisebb nagyobb sikerrel :)


Azt mondják, hogy akkor van csak ez az élősködő a bőrben, ha viszket is. Nekem nem viszketett.

121. zefex
2011. márc. 29. 12:52

Régóta vannak kis értágulatok az arcomon, próbálgattam rá egy és mást, több éven keresztül szteroidos krémet írt fel rá az sztk-ban a bőrorvos! Mivel azt olvastam, hogy ez nem jó hosszú távon, több mindent kipróbáltam, pl Rosex krémet is, de nekem nem vált be.

2004 telén a Rosaliac krémre, ami kifejezetten erre való, nagyon irritált lett a bőröm (hideg volt, de sütött a nap), megjelentek a gyulladásos dudorok (addig nem voltak) majd leszáradt az arcomon az egész bőröm, darabokban hámlott. 1 hét alatt hegesedés nélkül elmúlt. Elmentem magánorvoshoz, atka-próbát és H.pylori tesztet végeztetett, mind negatív lett. Roaccutan-t szedtem 6-7 hónapig, és Sensibio krémet használok azóta is (erre nappal alapozót), ha sok a napfény, Sensibio helyett Photoderm AR-t. Tavaly IPL-es kezelésen voltam, kicsit szebb lett. Ami maradt, a smink eltakarja. Azóta még megpróbáltam a Rosaliac-ot, de nagyon összehúzza a bőrömet. Nekem nem vált be, de úgy tudom, nagyon egyedi, kinek mi a jó. Szinte állandóan érzek egy kis enyhe irritáltságot, és megpróbálom elfogadni a helyzetet. Üdv. mindenkinek!

120. hiden
2011. márc. 26. 22:23
köszi!:)
119. Veronika27 (válaszként erre: 116. - Katavirag)
2011. márc. 26. 21:56
Igen, én írtam, hogy szárít, de ez jó a rosacea bizonyos fajtáinál, csak nem mindnél. Amúgy az Ilcsi oldalán is írják, hogy szárít.
118. katavirag (válaszként erre: 117. - Hiden)
2011. márc. 26. 20:49
az árát elfelejtettem odaírni. szállítással együtt fizettem 20,16 dollárt vagyis olyan 3800ft.
117. hiden (válaszként erre: 116. - Katavirag)
2011. márc. 26. 20:39

Szia!


Megkérdezhetem,hogy honnan rendelted meg ezt a prosaecea nevű készítményt és,hogy mennyibe került?


Köszi

116. katavirag (válaszként erre: 105. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 26. 20:19
igen, valóban nem minden összetevője megfelelő, de már sok mindent kipróbáltam és gondoltam ezt is. Eddig ez a leghatásosabb. volt aki azt írta, hogy a kén a szárít. Én pont, hogy másképp "élem meg". Olyan babapopsis hatása van az arcomnak mióta használom. majd megveszem azt az ilcsiset is, amit már említetettek néhányan.
115. hiden (válaszként erre: 114. - Kori54)
2011. márc. 26. 19:05
Igen reménykedem,köszi,aranyos vagy!:)
114. kori54 (válaszként erre: 113. - Hiden)
2011. márc. 26. 18:41
Szerintem is azt kell rendbehoznod és a hormontartalmút fokozatosan abbahagyhatod valószínűleg.
113. hiden
2011. márc. 26. 18:35
Igen én is erre gyanakszom,de én meg nem merem abbahagyni,mert annak idején pattanások miatt kezdtem el szedni a diane 35-öt.Most már ugyan kisebb hormontartalmút szedek,de még mindig félek abbahagyni,nehogy visszajöjjenek a pattik.Mondjuk nekem az emésztésem sem jó,úgyhogy most azon vagyok,hogy azt rendbe hozzam.
112. kori54 (válaszként erre: 110. - Hiden)
2011. márc. 26. 17:17
Szia! Én simán el tudom képzelni. A szója is javítja az ösztrogénszintet. Lehet, hogy nekem is attól jött elő.
111. kori54 (válaszként erre: 91. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 26. 17:09

Szia! Érdekes dolgokat írtál. Én is allergiára gondoltam. Kb december óta szedtem kollagen kapszulát (szójaolaj tartalmú!) hajhullásra. Mostanában jutott eszembe, hogy azóta jött elő ez piros foltosodás az arcomra. Abbahagytam kb 2 hete, még nem múlt el, de mintha halványodott volna. A másik, hogy azóta használok egy erős mentolos szájöblögetőt is. a 10-es számú gélt használtam, de semmi eredményt nem láttam, sőt!

A férfiaknál ez a panasz mindig agresszívabban jelentkezik. Én még reménykedem, hogy ha lassan is,de elmúlik magától. Ezt a biodermás krémet lehet, hogy még kipróbálom. Köszi a sok jó tanácsot!üdv!

kori

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook