Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯
260. hiden
2011. szept. 23. 03:07

Sziasztok!


Mi a véleményetek arról,hogy esetleg a neurológia segítséget nyújthat ebben a fránya rosacea nevű betegségben.Mármint úgy értem,hogy én próbálok mindenféle vizsgálatot megcsináltatni,mert megvagyok győződve róla,hogy nálam ezt valamilyen belső dolog okozza.Neurológia ugye a vegetatív idegrendszert tanulmányozza (de lehet,hogy nem jól tudom,javítsatok ki) és olvastam róla,hogy ha az nem megfelelően működik ,akár rosaceát is okozhat és arra gondoltam,ha kivizsgáltatnám magam,mert nálam a rosaceán kívül mostanában jelentkezett elég erőteljes izzadás és szorongás is.de nem tudom,ez csak egy ötlet volt ,lehet,hogy hülyeség... bocsi,ha badarságokat írtam


köszi előre is:)

259. kam2
2011. szept. 20. 14:43

"Több, mint hatvan éven keresztül tanulmányoztam az élõ rendszereket, és ez meggyõzött arról, hogy testünk sokkal tökéletesebb, mint amit a betegségek

végtelen listája sugall. …A szervezet fogyatékosságai sokkal kevésbé a velünk

született hibákból, mint inkább a szervezetünkkel szemben elkövetett visszaéléseinkbõl ered. " Szent-Györgyi Albert

258. kam2 (válaszként erre: 255. - 8f8f3a827e)
2011. szept. 20. 14:22
Köszönöm a hasznos válaszokat.Hogy az egyik kérdésemet megfordítsuk,hogy lehet,hogy valaki folyamatos íny-és orrvérzéssel küzd és aranyere is van,de az arcában(orrában)a hajszálerek egészségesek?És vajon ahogy az előbb említettnek javasolják a bioflavonoidokat,E-vitamint,K-vitamint,úgy egy rosaceás érproblémáira is enyhülést hozhatnak egy idő után?Nem tűnik úgy,hogy egyre több a rosaceás ember az utcán?Nem függhet ez össze valamilyen civilizációs(mondjuk étkezési)sajátossággal?Vagy ez már születésünkkor kódolva van?Nekem nincs kedvem így meghalni,tiszta hülyeség lenne,én meggyógyulok.
257. kam2
2011. szept. 20. 14:16
Okoskolbász:villanófény volt.Illetve kétféle fénnyel dolgozott.
256. Hamil
2011. szept. 20. 13:32

Sziasztok.

Ma 2hete voltam a Naturklinikán,és csak pozitivan tudok nyilatkozni a változásról.

A kezelés után 4-5 napig nagyon csunya volt a bör,de azóta 1re szebb.Se új göbök nem jöttek,és az erek is amit kiégettek eltüntek és a pirosság is csökkent.

1hét múlva megyek újra,mert legalább 3-4 kezelés kelleni fog.

255. 8f8f3a827e (válaszként erre: 251. - Kam2)
2011. szept. 19. 10:53

Hello!


Az ELOS-nál milyen kezelés volt? Villanófény, dióda, infravörös fény?


Okoskolbász

254. 8f8f3a827e (válaszként erre: 253. - Kam2)
2011. szept. 19. 10:43

Hello Kam2!


A két kérdés összefügg:


Az érzelmi változás negatívan befolyásolja a rozáceát, de nem az érzelmi tolulás okozza az alapbetegséget. Csak a páciens észreveszi az összefüggést. De ugyanígy működik az alkohol is, meg a fűszeres étel és egy csomó minden is. Sajnos nagyon sokszor az orvos gyalázza meg a pácienst, mert az első kérdése ez: mennyi alkoholt fogyaszt? A páciens meg pontosan tudja, hogy a szilveszteri egy pohár pezsgő is keményen betesz.

Az orrnál az arcon lévő erek anatómiai elhelyezkedése miatt van különböző reakció. Itt az erek mintegy (nem tudok másképpen fogalmazni) hűtőbordaszerűen dolgoznak. Minél inkább ki van téve az ér a környezeti hatásnak (hideg-meleg váltakozása), annál inkább károsodik az erek falában a simaizom, kötőszövet. Gondolj csak bele, először a legelöl lévő orr, majd áll, orca és a szemek közötti részen alakulnak ki érbénulások. Ha valaki sokat fut a szabadban, vagy szaunázik (ilyen rozáceás is van) annak ez gyorsabban következik be. Ez a pár centi is rengeteget jelent. Az orrban belül az erek védve vannak.

253. kam2
2011. szept. 17. 09:16

Okoskolbász,még egy kérdés,ha még erre jársz.Sosem értettem,hogy lehet,hogy az orr bőrének felületén gyengék az erek,ellenben az orr belsejében nem(orrvérzés).Ennyire elkülönül a kettő?

Kollagénnel próbálkozott-e valaki(belsőleg)-visszerekre jó hatású,esetleg Energy termékekkel?

252. kam2
2011. szept. 16. 20:56
Kedves okoskolbász,igazad van,a a rozi kialakulása nem a fejben dől el,de az egyes fellángolások függnek az érzelmi állapottól.Pl.ha sarokba szorítva érzem magam egy nehéz nap után:tutira belobban,ellenben ha a kutya sem figyel rám nem minden esetben.A legtöbb dolog fejben dől el.Az is,amire nem gondolunk.És igen,legtöbbször a szerelem-szerű érzések is:)
251. kam2
2011. szept. 16. 20:43
Tavaszi hérics,bocs a hosszú hatásszünetért!Én is ELOS-on voltam,én 15 ezret fizettem alkalmanként,és szintén 5x voltam.Csak az orromat kezelte,és bizony eleinte a könnyem folyt a fájdalomtól,pedig erős nő vagyok.Semmiféle javulás nem történt.
2011. szept. 13. 01:32
Lehet akkor én vagyok a kivétel a veinwave-el, ami után persze mindig ipl-is jön. Na meg jó krémeket kaptam. Nekem sok terület teljesen kifehéredett, nem is tér vissza rá ugy néz ki a rosacea. Pedig ha belángolt szabad négyzetmilliméter nem volt az arcomon. Már kb 1,5 hónapja egyszer krémezem csakaz arcom, reggel. Akkor a sort magamra kenem az alapozóval bezárólag, és indulhat is a nap :)És már rég nem is lángolt be. Amit észrevettem még, hogy bizony meg KELL venni a gyógykrémet... Kipróbáltam 2 olcsóbbat, mondván, hogy óh, hidratáló, nem lehet baj, de le kellett mosnom őket, ugy égette az arcomat. Szóval el kell fogadni, hogy a bőr azért érzékeny maradt. Vagy alapvetően nem szabadna magunkra kenni a piacon található termékek 90%át... a maradék 10 meg jó drága...
249. Hamil
2011. szept. 6. 20:44

Sziasztok.

Én is Rosaceás vagyok 33évesen.Kb 1,5éve kezdödött,kipirulással,ma már a göböknél tartok,hol több(nagy melegre),hol 1-2.Viszont

hajszálerekböl nagyon sok van az orcámon.Ezt alapozóval jól eltudtam tüntetni.Bördokinál is voltam,de rászántam magam a Naturklinikára.

Tegnap voltam is.Weinvave kezelést kaptam az erekre(1050 szúrást),és mivel jó pár göb is van az arcomon,igy plussz még meg is villantották kb20x.Most elég piros vagyok,és kicsit fel is hólyagosodott,de sztem ez normális,remélem pár nap és jobb lesz.Egyenlöre nem látok más megoldást erre a betegségre.

Ha valakinek van tapasztalata az ilyen kezelésröl az megoszthatná velem.

248. akác56 (válaszként erre: 245. - 8f8f3a827e)
2011. szept. 5. 21:19
Rendben! - és köszi!
247. zefex (válaszként erre: 246. - 8f8f3a827e)
2011. szept. 5. 16:12

A szerelem a fejben dől el? Azt mondják, csupán a kémia játéka :)

Úgy értettem, hogy talán bebeszélem magamnak, hogy fáj és ég, de igazából nem. Én nem leszek ragyás a krémektől.

Igaz, van pár erecském, viszont nem vagyok ráncos! Lala-la, van aminek örüljek! Kéretik nem letörni az örömömet :)

2011. szept. 5. 15:43

A kezelésed sikeres volt! Azt mondják a szakemberek, hogy egy jól elvégzett fénykezelés még egy évig dolgozik. De igazán akkor hatásos, ha 3-6 havonta egy ismétlő (fenntartó) kezelést beiktatnak. Az emberi test és különösen a bőr nem egy kifaragott, állandó szobor. Gondolj a szemüveg felírásra. 3-5 évente új szemüveg kell. És nem azért, mert a szemorvos rosszat írt fel. Ugyanígy a fogtöméseket is cserélni kell.

Keringési zavar akkor keletkezik, ha az erek láthatóvá válnak. Normál bőrön nincsenek szabad szemmel látható, tágult erek. Gondolj a lábon lévő erekre. 18 évesen semmi sem látszik, majd néhány kis piros ér tűnik elő, majd kék, seprűvéna és 20-30 év után nagy köteges, kitágult vénacsomók (törzsvarikozitás). A belbokánál meg elhal a bőr és kis sérülés után ott a fekély. Ezt persze durva dolog az arcbőrre vetíteni, csak a jobb megértés céljából írtam, a kis tágult erek is egy táplálkozási zavart (helyi) jeleznek. Itt nem lesz fekély, de lesz pír, égő érzés, viszketés és túlérzékenységi reakció bármilyen krémre. Ha allergia vizsgálatra mész, nem ad pozitivitást, de még sem bírod a krémeket.

A szem alatti bőr rész kivált érzékeny. Csak példának: a szem körüli bőr és tenyér-talp áteresztő képessége 400-szoros különbségű. Tehát a szemedet 1-szer megmosod, az olyan mintha a kezedet 400-szor mosnád. Ennyi anyag megy be ugyanazon idő alatt. Ha nem látható ér, akkor ezen (milyen külső anyag kerülhetett rá) gondolkozzál!

Fejben a szerelem dől el. A rosacea nem.

245. 8f8f3a827e (válaszként erre: 244. - Akác56)
2011. szept. 5. 15:38
A gép nevét kérdezd meg, abból mindent megmondok.
244. akác56 (válaszként erre: 242. - 8f8f3a827e)
2011. szept. 5. 15:13

Köszi a sok hasznos tanácsot, - meg fogom kérdezni, hogy milyen erejű (hány Joule) a gép.

A bőrgyógyász tanácsára ezen a nyáron nem mentem ipl kezelésre. Majd ha egy kicsit hűvösebb lesz akkor elmegyek.

Lehet, hogy alacsony a fájdalom küszöböm, de nekem nagyon fáj - áramütés szerűt érzek.

243. zefex (válaszként erre: 242. - 8f8f3a827e)
2011. szept. 5. 14:26

Hálás köszönet, hogy ezt a sok-sok hiánypótló információt megosztod velünk!

Honnan lehet tudni, hogy lelassult-e a vérkeringés, vagy sem?

A kb. 2 évvel ezelőtti égetés után csupán pár erecske maradt az arcomon. A kezelés fájt, és utána nagyon felhólyagosodott a bőröm, de 1 hét alatt hegesedés nélkül szépen meggyógyult. Akkor ez egy hatásos kezelés volt ugye?

Viszont az arcbőrömön továbbra is – kivált a szemek alatti részen – állandó irritáltságot, égést érzek. Ha belefeledkezem a munkámba, megfeledkezem róla, de ahogy lazítok kissé, mindjárt érzem. Ránézésre nincs semmi, ami alátámasztaná. Ez is a rosaceának tudható be, vagy fejben dől el? Mit lehet tenni ellene?

242. 8f8f3a827e (válaszként erre: 240. - Akác56)
2011. szept. 5. 12:42
A lelassult keringés miatt az összes krém méregként hathat,így a fényvédő is. Ha jól van végezve a fényezelés (40-80 Juole nm), akkor kb. egy év után a páciens újból bír magára kenni olyan anyagokat is, amit előtte nem tudott.
241. 8f8f3a827e (válaszként erre: 240. - Akác56)
2011. szept. 5. 12:39

A nagy energiájú fénykezelésnek a lényege, hogy a bőr mélyebb rétegeiben új rostokat képezve helyreállítja (többek között)az erek falában kinyúló, szétomló rostokat. Így a löttyedt erek újbóli összehúzódásra lesznek képesek, ellátják a feladatukat (ételt hoznak és salakanyagot visznek). A rostképzéshez idő kell, így havonta végzik a kezeléseket, de ahhoz is idő kell, míg kiheverik a folyamatos rostképzés okozta "izomlázat". Ezért 4-6 havi kezelés után kötelező szünetet tartani a jobb eredmény érdekében.


A te esetedben két dolog lehetséges: túl kicsiny a készülék ereje vagy a kezelő pénzt lát benned és állandóan visszahív.

240. akác56
2011. szept. 5. 11:31

Én ipl kezelést kapok már néhány éve - havonta.

....de a melegtől, naptól óvakodnom kell így is, mert csúnya piros lesz a bőröm és fáj is. A fényvédő krémeket sem bírom.

239. 8f8f3a827e (válaszként erre: 238. - Metálzene)
2011. szept. 5. 10:28

A vein-wave egy jó kiegészítő módszer a rosacea teleangiectatica kezelésére. De semmilyen hatása nincsen az állandósult erythema-ra (a bőrpírra), a papulákra (csomókra), plakkokra (lapszerinti eres, lapos csomókra). És nincs semmilyen hatása a rohamokban jelentkező kipirulásra, a viszketésre, az arcon kijövő égő érzésre.

Magyarországon 2007 nyarán, Debrecenben mutatták be a bőrgyógyászoknak a vein-wave technológiát. A lényege, hogy egy kicsiny tű beszúrásával célzottan a kórosan kitágult erekbe, azt mikrohullám erejével mintegy összeégetve ragasztják, formázzák. Amire igazából jó, az az orr, vagy áll körül található erek kiégetése. De azt egyszerű kauterrel is el lehet végezni.

Az eltelt 5 évben nem igen terjedt el e szűk hatásspektruma miatt.


Még valamit… Az erek a bőrben nem úgy helyezkednek el, mint a falban a vízvezetékcsövek (egyazon mélységben), hanem kuszán, mindenfelé le és benőve. Ennek a kiégetésére sokkal jobb a bőr több rétegét egyszerre átégető nagy energiájú fénykezelés. Külföldön ezt úgy végzik, hogy az egész arcot besugarazzák fénnyel (ipl, pdl, lézer vagy elos), majd az orr-, szem-, áll körüli ereket még vein-wave-vel is megkezelik.

238. metálzene (válaszként erre: 237. - 8f8f3a827e)
2011. szept. 4. 00:28
Huuuuu, mennyit tudsz:) Kitágult erekre ott a veinwave, ami tényleg használ, csak lassú. Kezelés-gyógyulás, -kezelés gyógyulás....
237. 8f8f3a827e (válaszként erre: 234. - Metálzene)
2011. szept. 2. 18:19

Gócnak nevezzük a szervezetben azokat a jól körülhatárolható, de nehezen hozzáférhető, kicsiny helyeket (orrmelléküregek,fog, prosztata, stb.) melyekből folyamatosan, de kis mennyiségben baktériumokkal áraszthatják el a szervezetet. A szervezetet nem terhelik meg, laborral ritkán adnak általános gyulladásra jellemző képet, de bármilyen legyengülésre, irritációra ismételten baktérium tenyészetként szerepelhetnek.


A gócok nem okoznak rosaceát, csak rontanak rajta. Amikor a papulopustulózus (gennyes beolvadó, akneszerű gócok) dominálnak, akkor egy jól irányzott góctalanítás vagy antibiotikumos terápia csodát tesz. Átmenetileg. A kitágult erekkel ez sem tesz semmit.

236. 8f8f3a827e (válaszként erre: 233. - Metálzene)
2011. szept. 2. 18:13
Az amalgám nem okoz rosaceát. Sok higanyt bocsáthat ki a szervezetbe, mindenképpen ki kell cserélni. Sok jót teszel vele, de a rosacea nem fog eltűnni.
235. 8f8f3a827e (válaszként erre: 234. - Metálzene)
2011. szept. 2. 18:11

…sokszor több kárt okoznak, mint hasznot, írtam.


Itt arra gondoltam, hogy a beteg a gyógyszer helyett szedi a homós bogyót, bízik, egy darabig javul, majd újra romlik az állapota. Elveszhet a gyógyulásra szánt értékes idő.

Amúgy ezt nyugaton az orvosok már szépen megoldották és itthon is kezd valami elindulni. Sok felesleges gyógyszert kapnak a betegek, melyet sokszor „méreg”-ként kezelnek, és alternatív megoldásként fordulnak a homeopátiához. Az orvos meg felír mindenből, „megérti a beteget”, csak szedje be a gyógyszert is!

Például Skóciában a homeopátiás szert felíró orvosok a készítmény mellé átlagosan 4 másik gyógyszert is felírtak, gyógynövény mellé azonban általában öt gyógyszer 'járt'.

Az öt leggyakrabban felírt homeopátiás szer az Arnica montana (sérülések, izomláz ellen), a Rhus toxicodendron (herpesz, bárányhimlő, ízületi fájdalmak ellen), a Cuprum metallicum (izomgörcs, száraz, rohamszerű köhögés ellen), a Pulsatilla (szénanátha, fülgyulladás, emésztési panaszok ellen) és a Sepia (menopauza tünetei, kimerültség ellen).

Az öt leggyakrabban felírt gyógynövény-készítmény a tárnics (rossz étvágy, emésztési problémák ellen), a tőzegáfonya (húgyúti fertőzések ellen), a Digestodoron (emésztési zavarok, gyomorpanaszok ellen), a tavaszi kankalin (menstruációs görcsök ellen) és a Laxadoron (ánizs és szenna tartalmú készítmény - székrekedés ellen) voltak.

Persze a helyzet sokkal bonyolultabb, csak egy példát írok. Nekünk otthon a Stodal homeopátiás készítmény a kicsiknél bevált. 10 hatóanyagot tartalmaz, recept nélkül kapható, bevizsgált, kimért előnyök, mellékhatások, stb. pontos feltüntetésével. Tehát nem ezzel van bajom, hanem a „nem bevizsgált” készítményekkel, meg melyeket „gyógyszernek” próbálnak álcázni.


Rosaceára itthon a következő szereket szokták ajánlani több-kevesebb sikerrel:

Arnica 9 ch, Calcarea fluorica 9 ch és Carbo animals 5 vagy 7 ch

(Csak zárójelben: a fluor tartalmú szerek rontanak minden száj körül megjelenő gyulladásnál, így a rosaceában is.)

2011. aug. 31. 01:41

Ja! Egyébként találtunk egy gócot is, amit régóta sejtek, hogy ott van. Most azon töröm a buksim, hogy lehet-e egyszerre veinwave kezelésből 2-t csináltatni. Elég fájdalmas, 1200-1300 kis szúrás 1 kezelés (vagy amíg bírom), de nem bánnám ha nagyobb területet tudnánk kezelni. Erről valakinek van tapasztalata?


okoskolbász, te ismersz olyan embert, akinek ártott már a homeopátia? Most ha nincs is benne hatóanyag, akkor hogy árt? Mert ugye a homeopátia lényege a hígítás és a rezgés. Nem mellesleg gyógyszer bemutatókon pszichikumra használt sztárolt szereknél ha megnézed jó közelről a kis táblázatot, amit mutogatnak, akkor rájössz, hogy ezek a szerek gyakran csak 7-10% jobbak, mint a placebó. Ennyit a sima neurotikus embereknél is használ a homeopátia. És akkor inkább ezeket szedje, mind a Frontint vagy a Xanaxot, amiből viszont mindenki tud embereket mutatni, akiknek ártott.

2011. aug. 31. 01:22
Újra itt! A kezelések a széleken hatásosak voltak, így 2 hónap távlatából sem jöttek vissza. Más! Voltam fogorvosnál, és azt tanácsolta, cseréltessem ki az amalgám tömésem, (9!!!van, mind az iskolafogászatról, 20 éve a számban), mert bizony okozhat rosaceát. Nektek van amalgámotok?
232. Tavaszi hérics (válaszként erre: 231. - 8f8f3a827e)
2011. aug. 30. 20:02

Lehet, hogy igazad van kedves Okoskolbász! Ám én úgy vagyok vele, hogy mit bánom én, hogy mitől, csak legyen tünetmentes a problémám! Ha homeopátiás bogyókat kell ehhez szednem, akkor szedem!

Arról meg ne indítsunk vitát, hogy van-e olyan "természetes" anyag, ami tiszta....

Ha Te tudsz olyan szert, ami: tiszta, természetes és HATÉKONY, akkor légy szíves írd meg, mert érdekelne!Előre is köszönöm!

231. 8f8f3a827e (válaszként erre: 226. - Tavaszi hérics)
2011. aug. 30. 11:49
A homeopátiás szereknek nincsen tudományosan bizonyított hatása. Nincsen meghatározva a bennük lévő kémiai anyag pontosan, sokszor több kárt okoznak, mint hasznot. Az olyan természetes anyagokat kell keresni, melyekről biztosan tudjuk, hogy tiszták, engedélyezettek és arra a betegségre bizonyítottan hatásosak.
❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook