Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Róbert Károly Magánklinika szülészete (régi Nyírő) vélemény? fórum

Róbert Károly Magánklinika szülészete (régi Nyírő) vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. 328e1b30ab (válaszként erre: 86. - E8904d6748)
2016. nov. 12. 18:04
Semmi szomorú nincs abban, hogy ha az ember, ha történetesen várandós nő, a maga kényelmére is áldoz pénzt. Ez a természetes.
2016. nov. 12. 18:02

Árak


[link]

86. e8904d6748 (válaszként erre: 85. - Panamera)
2016. nov. 12. 15:43
Csak az a szomorú,hogy ahelyett,hogy a babára költenénk,a babáért költünk...ennyit...hogy emberszámba vegyenek...Tudom,hogy vannak kivételek és ha fizetsz,akkor sem tuti a dolog,de nagyobb az esély és a szaktudás...
85. Panamera (válaszként erre: 84. - E8904d6748)
2016. nov. 11. 11:48

Igen én is azt néztem, hogy az utóbbi pár évben elég sokat emelkedtek az árak....! :(

(Pont azon gondolkoztam este, hogy annyira sokat szajkózzák, hogy kevés gyermek születik, de azért, az sosem kerül szóba, hogy azért kell kieső jövedelemmel kalkulálni és mennyibe kerülnek a vizsgálatok, a szülés mégha nem is magán intézménybe jár egy kismama akkor is egy pár életében "életük egyik legnagyobb beruházása egy kisbaba").

Remélem, hogy sikerül megtalálnod a legjobb megoldást!

84. e8904d6748 (válaszként erre: 83. - Panamera)
2016. nov. 10. 18:53
Egyiket sem ismerem...viszont engem is az anyagiak "kissé zavarba hoznak". Januárban lenne egy lapar műtétem és 400.000ft..kissé sok...csak nem tudta megcsinálni az én dokim itthon...azt mondta,nem vállalja be...szomorú,de addig nem is tudok lombikra menni....(
2016. nov. 10. 18:37

Nekem jelenleg még nincs pocaklakóm, úgyhogy egyenlőre csak tájékozódni szeretnék. Ha összejön akkor Dékány doktornő lenne a vélemények alapján a legszimpatikusabb.

(Bár néztem, hogy a doktornőnek van a XI. kerületben is magánrendelése, de nincs árlista feltöltve, hogy mennyi a terhesgondozás nála.)

Illetve még Rúcz doki aki szóba jöhet a Róberten választottnak vagy marad a ügyeletes orvos+szülésznő.

(Sajnos korlátozottak az anyagi forrásaim, ezért 1 éve elkeztem önkéntes E.P.-i számlán gyűjtögetni... de ha nagyon sokba jönne ki akkor sajnos más megoldást kell keresnem.)

2016. nov. 10. 17:59

Igen,én is kíváncsi lennék,de nem pörög a fórum...sajna...

Te Panamera kihez jársz?

2016. nov. 10. 14:35

Sziasztok!

Aki a Róbert Kórházban hozta világra a babáját attól kérhetnék egy kis segítséget, hogy mennyibe került? (Akár privátban is, de szeretném tudni, hogy milyen kiegészítő szolgáltatásokkal lehet kalkulálni az anyukának és a babának.)

Nagyon köszönöm előre is!

2016. okt. 28. 14:12

Sziasztok!

Az esetleg publikus,hogy kinél szültök?

Nagyon érdekelnének a vélemények...de nem nagyon van hozzászólás...

79. Nyunyika18 (válaszként erre: 78. - Feketepolos)
2016. okt. 5. 18:00
Nagyon köszönöm! Ha túl vagyunk a szülésen akkor majd írok egy kis beszámolót :)
78. feketepolos (válaszként erre: 77. - Nyunyika18)
2016. okt. 5. 16:11

Szia!

Babának nem kell semmi, csak amiben hazaviszitek. Pont ma voltunk körbenézni...

2016. okt. 5. 15:41

SZiasztok! Én is Róbert Károlyban fogok szülni október közepe felé, mert a doktornőm felmondott az István kórházban és nagyon ragaszkodom a személyéhez. Az lenne a kérdésem, hogy tényleg semmit nem kell vinni a babának csak azt amiben haza fogjuk hozni és az interneten található kelengye lista az anyának az is elegendő?

Voltunk látogatáson, de nagyon sokan szültek akkor és picit sietős volt :)

Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 14. 15:07

Ahogy egyre jobban beleásod magadat a témába, rájössz, hogy alig van választási lehetőség. Egy-egy orvos az, akinél lehet "természeteskedni", de hozzájuk már várandósan nehezen lehet beférni. A jó orvos meg azért jó, mert nincs ott és a szülésznővel csinálod végig az egész csodát...

Jó eséllyel.

István kórháznak most nem éppen jó a híre... én oda tartoznék, ott kezdtem el a babavárást, de kénytelen leszek eljönni onnan.

75. AKriszta1975 (válaszként erre: 74. - FeLuna)
2016. szept. 5. 16:16
Nem..ez egy óriási dilemma. Én az orvostól tettem függővé a szülés helyét, nem volt prioritás a magánkórház, viszont nem találtam jó orvost. Elvileg még az István és az Uzsoki jó kórháznak számítanak, ill. nyilván ahol a dokid van, ha olyan, akiben megbízol.
74. FeLuna (válaszként erre: 72. - AKriszta1975)
2016. szept. 5. 16:07
Szia! Én is hozzá szeretnék menni szülésfelkészítőre, majd novemberben :) Még nem tudom hol szülök.. csak nekem nehéz ezt eldönteni? :(
73. AKriszta1975 (válaszként erre: 71. - 6f257fd90e)
2016. szept. 5. 14:29
Köszönöm a részletes beszámolód, nekem hasznos volt nagyon, megerősítés arra, amit gondolok. Ki volt az orvos és szülésznő akinél szültél?
72. AKriszta1975 (válaszként erre: 70. - Feketepolos)
2016. szept. 5. 14:27
Szia! Én Dékány Ágnesnél szülök (szulnijo.hu) a Róbertben. Ő maximálisan megfelel annak, amit szeretnék: háborítatlan/természetes szülés gátmetszés nélkül, a saját és a babám tempójában, mindaddig, amíg a ráció nem diktál mást. Ha szeretnél orvost, vele érdemes megismerkedned, vagy legalább a filozófiájával a weboldalán. ha kérdésed lenne, írj nyugodtam, hétvégén voltam a szülésfelkészítő tanfolyamán, csütörtökön pedig bejárásra megyünk hozzá a kórházba.
71. 6f257fd90e (válaszként erre: 70. - Feketepolos)
2016. aug. 24. 20:42

Szia!


Épp erre jártam és mivel másfél hete, aug 15-én szültem a Róbert Károlyban, talán hasznos lesz a tapasztalatom.


Nemrég költöztünk Bp mellé (1 hónapja), de még májusban voltunk a RK-ban kórházlátogatáson, ahol megtetszett a kórház és elhatároztuk, hogy ha csak lehet, itt szülnék. Javaslat: menj el kórházlátogatásra, sok mindent megmutatnak és nem lesz majd olyan idegen, ha úgy döntesz, hogy náluk szülsz.


Mivel 1 hónappal a szülés előtt költöztünk, nem volt választott orvosom vagy szülésznőm, de ez egyáltalán nem befolyásolta az ellátás minőségét, szerintem.


Augusztus 16-ra voltam kiírva, augusztus 15-én hajnali 3kor indult be a szülés. Már előtte 3 órával nem tudtam eldönteni, hogy jósló vagy valódi fájásaim vannak, ezért betelefonáltam az ügyeletre, ahol azt tanácsolták, hogy menjünk be CTG-re és meglátjuk. Hát, megláttuk, hogy a CTG is azt mutatja amit érzek: rendszertelen, nem gyenge de nem is erős fájások. Javasolták, hogy maradjak benn.


Jól tettük, 3-kor megindult a szülés, reggel 9-re már a kezemben tartottam a fiamat. Első terhesség volt, tapasztalatlan voltam, a szülésznő és az orvos végig mellettem állt. Volt meleg vizes fürdő, illóolajjal - nagyon jól esett a vajúdás alatt.


Hajnali 7 körül úgy éreztem már feladom lassan, és jól jönne az érzéstelenítő, viszont a szülésznő és az orvos is lebeszélt róla. Akkor nem értettem, miért, de utólag nagyon bölcsen tették. Először is, eltolta volna a szülés befejezését reggel 9-ről még kb. 3-4 órát pluszban. Másodszor pedig én is és a gyerek is kábák lettünk volna, esetleges mellékhatásként lett volna hányás, szédülés, fejfájás, míg így, gyakorlatilag amint leszálltam az ágyról, ahol szültem, segítség nélkül, saját lábamon mentem bárhova. Persze nem fénysebességgel.


Reggel fele nem akart a gyerek feje beilleszkedni a szülőcsatornába, pedig már kezdődtek a tolófájások és oxitocint akartak adni. Nekem az oxitocin gondolatától égnek állt a hajam, mivel úgy tudtam, erősíti a fájásokat és nem akartam. Hagytak vagy fél órát még "kínlódni", hogy saját belátásom szerint tegyek, majd fél óra múlva sem változott a helyzet, elmondták, hogy szükség van az oxitocinra, és hamarabb befejezzük. Ismét igazuk volt.


Összességében, az egész szülés menetét teljes mértékben rám és a babára bízták. Olyan ritmusban haladtunk, ahogy nekünk diktálta a szervezetünk, a természet "tette a dolgát", csak az a reggeli oxitocin volt ami (szükséges) beavatkozás volt. Úgy gondolom, hogy nagyon jól döntöttek minden esetben, mert nagyon hamar felépültem és a baba is jól van, a szülés élménye is pozitív élményként maradt meg.


Családi szobát kértünk, vagyis még egy ember benn aludhatott velünk. Ez plusz 45 ezret jelentett, de abszolut megérte, az, hogy mellettem lehetett a férjem és segíthetett a babával az első pillanattól. Úgy érezhettük, hogy ő is pont ugyanolyan részese az egész családnak (ahogy gyakorlatilag van is), nem csak kizárólag baba-mama kapcsolatról szól az egész. Számomra is jó volt pszichikailag is, hogy a szülés alatt is és a kórházban is velünk lehetett, éjszaka is, nem csak nappal.


A kórházban töltött 3 napról is jó dolgokat tudok mondani: csecsemős, nővér, orvos napjában többször is bejött megkérdezni, hogy jól vagyunk-e, van-e valamire szükség, viszont nem terhelően, nem volt zavaróan sok látogatás.


Megmutattak mindent a babával kapcsolatban (szükség is volt rá, mint mondtam, első gyerek, és nekem gyakorlatilag zéró tapasztalatom van velük): pelenkázást, szopizást, fürdetést, mindent. Apropó, már az első órától kezdve mellre tehettem, rengeteget számított a későbbiekben.


Mindenki rendkívül kedves és segítőkész volt, az adminisztráció miatt sem kellett kitegyük a lábunkat a szobából (anyakönyveztetés, zárójelentések, baba védőoltásai).


Nagyon pozitív élménnyel jöttem el tőlük, ha pár év múlva jön a második gyerek, akkor őt is náluk szeretném szülni, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki úgy gondolja, hogy áldoz rá annyit, amennyit a magánkórházi ellátás kér.


Ja, nem épp úgy megy, hogy besétálok és jöttem szülni, szükség van a 36. héten egy sor vizsgálatra, ultrahangok, vérvizsgálat, ctg és a 37. héttől lehet náluk szülni, amennyiben rendben találtak mindent (pl ha a babának előreláthatóan valami olyan ellátásra lesz szüksége, amihez nekik nincs osztályuk, akkor nem lehet náluk szülni, egyébkét megkapod a szülési szerződést, ha jól tudom).


Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj akár itt, akár privátban, igyekszem minél hamarabb reagálni :)

2016. aug. 16. 18:31

Sziasztok!

Elég régen volt aktív ez a fórum, de nem szerettem volna újat témát nyitni, így megpróbálom ide feltenni a kérdésemet.


3,5 hónap múlva fogok szülni és nem igazán érzem azt a bizalmat (talán sosem volt), amiért az orvosomnak külön fizetnék a szülésem kíséréséért.

Ő a Róbert Károly kórházat ajánlja a természetes (szinte háborítatlan) szüléshez.


Szerintetek mennyire lehet esélyem arra, hogy választott doktor és szülésznő nélkül ebben az intézményben ne zavarjanak szülés közben, ha nem indokolt? A weboldaluk áradozik eme témáról és eléggé meggyőzőek.


Úgy érzem, hogy nehéz lenne orvost váltanom a terhességem felénél feltételezve azt, hogy kifogok egy modernebb szemléletű orvost valamely állami intézményben.


Köszönöm szépen előre is, ha írtok!

2015. okt. 8. 14:22

Sziasztok!


Én csak jót tudok mondani a kórházról! Sajnos elment egy babám igy ott csinálták az abortuszom, mindenki nagyon figyelmes és rendes volt! Most megint terhes vagyok és egyértelmű, hogy ott fogok szülni is szóba sem jöhet más!

Az orvosom is ottani orvos, egy tündér mindenben segít bármilyen kérdésem is van, és aggódik értem ! /Timmermann doktor/

A kórházban bemehet apuka is bent is aludhat, mert vannak családi szobák, tisztaság és saját fürdőd van!

Én császàrral fogok szülni, de igy is bent lehet a férjem velem!

Mindenkinek csak ajánlani tudom, ha szeretné hogy emberként kezeljék és odafigyeljenek rá!

68. Szeszil01 (válaszként erre: 62. - Nn831123)
2015. szept. 3. 14:00

Kedves nn831123!

Megírnád privátban kérlek, hogy te kinél voltál?

Köszönöm!

2015. máj. 20. 12:02
Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalatom volt velük. 2 hónap várakozás egy időpontra, majd egy óra csúszás (semmi tájékoztatás, hogy mi történik). A vizsgálatnál bent volt egy tanuló, de nem kérdezték meg, hogy ez engem zavar-e. Tulajdonképp csak utána tudtam meg, hogy tanuló volt, mert előtte nem szóltak, bugyi nélkül bemenve (férjemet nem engedték be, csak később!)UH-ra, lepődtem meg a "tömegen". Amikor a vizsgálat után szóvá tettem, semmi "elnézést", hanem : "hát oktatás volt, na...". A csomagban feltüntetett egyik kivizsgálásról kiderült, ők nem is csinálják, hanem máshol, más magánellátásban (a dokinál akár) lehet megcsináltatni, de pl. férj nem lehet jelen (és nem műtétről van szó...), viszont csak max. 1 hónap múlva (6 hetet ígértek a kivizsgálásra, így ez sehogysem férne bele)lenne időpontja. Sajnos voltam már náluk kézsebészeten, az is döbbenetes élmény volt, de akkor úgy gondoltam, orvosfüggő. Lehet az is. Én úgy gondolom, akinek fontos a felnőtt partneri viszony, lényeges a szolgáltatás jelleg (nem csak a szép környezet), nem szokott hozzá az orvos-beteg alá-fölérendeltségi viszonyhoz, annak nem való.
66. nn831123 (válaszként erre: 64. - Samsara71)
2015. ápr. 15. 17:05
Nagyon sajnálom, hogy neked sincsenek jó élményeid. De úgy gondolom mindannyiunknak vannak sajnos nagyon rossz tapasztalatai nagyon rossz helyekről. Nekem ez pont nem a rossz tapasztalat...
65. nn831123 (válaszként erre: 63. - Babazo)
2015. ápr. 15. 17:02
Látod, ki, mit hogyan kap ki. Én sem magánba mentem először. Az, hogy én olyan orvost kaptam ki egy államiban, hogy lealázva, és sírva jöttem ki, az meg az én véleményem....Arról ne is beszéljünk, hogy ő "teljesen egészségesnek" diagnosztikált...ehhez képest műteni kellett..Szóval hagyjuk, orvosa meg páciense válogatja.
2015. ápr. 3. 19:02
Sziasztok!Annyit szeretnék csak hozzászólni(mellesleg életemben először teszek ilyet),hogy egyetlen egyszer bőgtem el magam nőgyógyászaton...és az ott történt.Nem a rossz hír miatt,hanem a hihetetlen bánásmód miatt...Nem akarok senkit a részletekkel fárasztani,de azt gondolom,hogy nem vagyunk azzal kisegítve,hogy 23000-et kifizetünk egy vizitért,amit máshol(magánrendelésen egy jó orvosnál) fele annyiból megúszunk,csak azért,mert jól hangzik,hogy ez egy magánklinika.Nekem attól is összeszorul a torkom,ha arrafelé autózom és eszembe jut az élmény...
63. babazo (válaszként erre: 62. - Nn831123)
2015. márc. 20. 16:04
Hat szamomra nem mellekes hogy 19 ezer ftert hangulatember legyen az orvos. Igen allami korhazban tb alapon ket rendkivul kedves es profi orvost fogtam ki akikkel maximalisan elegedett voltam es eddig meg penzt sem adtam. Tehat nem garancia hogy az ember a penzeert cserbe jo szakembert kap egy magankorhazban szazszor kulonb orvosokkal talakoztam mar mint ez betegek kedvencenek marketingelt xy. Szoval en csak elvertem 5 perc alatt 19 ezer ftot ezen a helyen a semmiert! Az uh gep meg ami a vizsgaloban volt valami regi helyrol kiselejtezett darab.
62. nn831123 (válaszként erre: 56. - Babazo)
2015. febr. 19. 12:32
Kedves babazo! Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz véleményed van. Azért válaszolok erre a bejegyzésre, mert a betegek kedvencének hirdetett orvoshoz kerültem én is, de merőben más benyomásaim lettek vannak. A helyzet ugyanúgy kezdődött, mit neked. Egy nőgyógyászati kisműtéttel kapcsolatban kerestem fel őket telefonon. Azonban az a fiatal lány, aki nekem legelőször felvette a telefont, olyan szinten volt toppon a témában, hogy azonnal ahhoz az orvoshoz írt elő, aki az elvégzendő műtéti beavatkozásban a legjártasabb! Így kerültem a betegek kedvenc orvosához. Az még egy dolog, hogy az első pillanattól kezdve, ahogy bemutatkoztunk szimpatizáltam vele, de ráadásul a vizsgálat során talált még olyan problémát, amit a műtéttel orvosolni lehetett. Előtte két másik orvosnál voltam vizsgálaton, ahol gyakorlatilag az egyik nullát sem ért, a másik meg -aki megjegyzem a szakmájában nagyon elismert orvosnak számít- csak egy 50%-os diagnózist állított fel. Velem ez az orvos nagyon kedves volt. Igaz, nem egy hebrencs, de én azt a fajta orvost nem is nagyon kedvelem, aki túlságosan kedves és sokat beszél....Határozottan elmondta mi van, és hogy mi lesz, megbeszéltük a műtét előtti altatós vizsgálatokat, mit-hogyan-mikorra, és megbeszéltük, hogy mi ez a műtét, hogy történik és mit fog csinálni... és ennyi volt. Nálam is benn volt egy asszisztens, aki mondjuk nekem elsőre nem volt annyira szimpatikus, de a későbbiekben találkoztam még vele, mert ügyintéztünk, és akkor kiderült, hogy egyébként teljesen segítőkész és rendes. A műtétkor ott volt az orvos, időre, kedves volt, figyelmes, alapos stb...a műtét teljesen rendben zajlott. A műtét utáni órákban, amíg a szobatársaimhoz nem jött orvos, vagy végül az egyikhez egyszer csak benézett az ő orvosa, addig hozzám a "betegek kedvence" kétszer is benézett, hogy hogy vagyok...Tényleg sajnálom, hogy neked ennyire rossz volt, ilyenkor látszik, hogy nincs két egyforma eset. Én erre az orvosra az életemet is rábíznám bármikor.....Remélem azóta az egészségügyi problémád rendeződik és a gyógyulás útjára léptél már te is. Jó egészséget kívánok neked, legyen nagyon szép napod!!!
61. Léna79 (válaszként erre: 60. - Evvike86)
2015. febr. 19. 11:40

Szia!


Igaz,hogy nem engem kérdeztél,de én is ott tervezek szülni. Kórházlátogatáson is voltam.

Azt mindenképp tudnod kell (visszaolvastam,hogy áprilisban szülsz), hogy a 34. héten be kell menned Dr. Negahoz (mindegy,hogy kinél szülsz,akkor is hozzá kell menned) szülés engedélyeztetésre.

Az újszülött osztály,akkor van tele,ha sokan szülnek abban az időben,amikor te is bent vagy. A szobák 1 vagy 2 ágyasak. Az 1 ágyas családi szoba,apa is bent lakhat veled, a 2 ágyasba bemehet látogató is. (Ez mondjuk nekem fontos,mert szeretném,ha legalább a férjem és a lányom bejöhetne,nem folyosón vagy üvegablakon keresztül látnák a bébit,úgyhogy remélem,hogy hasonló gondolkozású szobatársat fogok ki).

Szoptatásban nagyon profik,segítőkészek, anya szava szent (,amíg a baba funkciói is olyanok).Egyedül cumisüveget,cumit kell vinni,mert minden mást adnak.Rengeteg mellszívó (ki lehet próbálni,hogy melyik passzol),bimbóvédő (ebből is különböző fajta), krémek...

Pótlás:amennyiben szükséges kap a gyerek, anyával egyeztetve.Még a tápszer fajtáját is kiválaszthatod.

60. evvike86 (válaszként erre: 54. - Stevia83)
2015. febr. 18. 13:44
szia Stevia! Orulok, hogy ujra feleledt a topic, nagyon szerettem volna szulos elmenyrol hallani! Neked milyen volt, nagyvonalakban? Meg voltal elegedve, hogy zajlott a bent toltott par nap? Sokan vannak egyszerre az ujszulott osztalyon, egyedul voltal a szobaban vagy ketten voltatok? Hogy alltak a noverek a szoptatashoz, segitokeszek voltak? Elore is nagyon koszi a valaszod :)
59. Léna79 (válaszként erre: 58. - Zsuzskababa)
2015. febr. 1. 07:24
Mindenképp menj el egy kórházlátogatásra. Vannak olyan szülésznők,akik az általad felvázolt irányt követik.Pontos (név szerinti)tájékoztatást ott kaphatsz. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook