Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Róbert Károly Magánklinika szülészete (régi Nyírő) vélemény? fórum

Róbert Károly Magánklinika szülészete (régi Nyírő) vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. jan. 31. 19:59

Sziasztok!

A Róbert Károlyos természetes szülésről van valakinek barmiféle tapasztalata?

Kik vezetnek ott szülést ebben a szellemiségben?

57. Léna79 (válaszként erre: 56. - Babazo)
2015. jan. 25. 08:03
Voltam kórházlátogatáson...Tetszik,de,ahogy te is írtad ott vannak még a plusz ktg-ek.....Az egy dolog,hogy alapból számolok a csaszi/EDA költségével,mert mi van,ha.DE ilyen konzultáció, olyan konzultáció és muszáj, ennyi és ennyi.Szóval a plafon,ami nekem 400.000.- (belekalkulálva az érzéstelenítést) még 30-50.000-el több....
56. babazo
2015. jan. 24. 15:28

Nekem rossz első benyomásom lett erről az intézetről.

Egy kisműtét miatt kerestem orvost. A telefonszámot felhívtam a honlapról, aki felvette (egy fiatal lány)semmit se tudott, átvette egy másik hölgy, majd beosztott egy elég idős orvoshoz vizsgálatra. Kiderült a műtét kb 2x annyiba fog kerülni mint a honlapon meghirdetett ár, mert kötelező vizsgálatok, labor, konzultáció még mind rájön az árra (kb 50-70 ezer ft pluszban)

Mivel eleve ahhoz az orvoshoz szerettem volna menni vizsgálatra aki műt, márpedig nem szeretem volna egy közel 70 éves orvos műtsön, átkértem magam a honlapon a betegek kedvencének hirdetett orvoshoz.

Ha azt mondom, hogy 5 percnél tovább voltam benn nála öltözéssel együtt sokat mondok! Eleve benn van vele egy asszisztensnő, ami nekem furcsa volt, mert magánrendeléseken eddig mindig csak orvossal kettesben voltam. Gyakorlatilag éreztette velem, hogy megvizsgált, húzhatok el. A műtéttel kapcsolatban feltettem egy-két kérdést, még mielőtt válaszolt volna, letette az asztalra elém a 19 ezer Ft-os számlát! Elhadarta, hogy műtét előtt kiket hívjak még fel a klinikán és milyen laborokat csináltassak meg náluk, kérdésemre, hogy ő végzi el a műtétet, annyit válaszolt ha akarom ő ha akarom más. Vagy mehetek az ügyeleteshez is.

Hát én még ennyire letojva magamat egy magánrendelésen se éreztem! És mindez 19 ezer Ft-ért, ami szerintem (vagyis nekem) nagyon sok pénz.

A kabátomat már az ajtó előtt vettem fel,csak úgy viharzott el az orvos a rendelőből felöltözve a táskájával.

A kiléptetés a földszinten olyan, mint egy börtönből, amíg nem fizettél a kasszánál, nem kapsz kiléptető kártyát. Ügyes!

Mellesleg még a parkolás is háromszor annyira kerül a kórház területén, mint a környező utcában.


Nem mentem vissza se az orvoshoz se a kórházban, de ehhez az orvoshoz soha többé nem is fogok.

55. Léna79 (válaszként erre: 54. - Stevia83)
2015. jan. 8. 13:54
Írok privit, mert anyagi kérdéseim is lennének :) Aztán a fene se tudja ki téved még ide,aki mondjuk magánkórház ellenes. :(
2015. jan. 8. 12:29
Szia Léna79! Kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok, 2014.11.14.-én szültem a klinikán, 8 hete, friss az élmény! :)
2015. jan. 8. 06:37

Sziasztok!


Aktív itt valaki? Szeretnék kérdezni. :)

2014. nov. 10. 18:02
Sziasztok, Liliom es Caprica! Mostanra gondolom tulvagytok a szulesen es mar a babatokkal toltitek a mindennapjaitokat! Gratulalok :):)!! A Robert klinikan tervezek szulni (Aprilisra vagyok kiirva) es nagyon orulnek, ha idotok engedi a pici mellett, ha leirnatok az elmenyeket/tapasztalatokat, nagyon sokat segitenetek vele! Elore is koszi :)
2014. szept. 27. 14:58
Zuzóka, elárulod, hogy mit csinált a doki meg szülésznő, amiért nem kérnél belőlük többet?
50. Zuzóka (válaszként erre: 49. - Liliom81)
2014. szept. 17. 14:00
Megírtam üzenetben.
49. Liliom81 (válaszként erre: 47. - Zuzóka)
2014. szept. 17. 09:51
ki volt a doki, megkérdezhetem?
2014. szept. 17. 00:47
Nekunk a 3. napon volt egy pici gondunk, ami miatt atszallitottak minket a madarasz koraszulott osztalyara es nagyon-nagyon hamar odaertunk, pedig hetkoznap delutani forgalom volt es raerosen jelzes nelkul haladt a mento. Azt nem tudom, hogy szules alatti gond eseten is ide hozzak-e a babakat.
2014. szept. 17. 00:43
Sziasztok! Tavaly szultem a klinikan, de vegyesek a tapasztalataim. Fogadott dokim volt, de tobbet nem akarok szulni nala, szuleszno ugyeletes volt, de vele se szulnek soha tobbet. Tapasztalatom alapjan nem mindegyik ott dolgozo kepviseli vagy csak reszben a klinika honlapjan hidetett szemleletet. Az viszont, hogy a ferjem is bent lakhatott velunk az csodalatos volt.
2014. szept. 13. 13:24
"Az „első életóra biztonsága” program egyik kidolgozói voltunk a Peter Cerny alapítvánnyal együtt. Nálunk minden szülés során neonatológus van jelen és az újszülöttet ő veszi át, vizsgálja meg és látja el. Az Kismamáink a 37. betöltött terhességi hét után szülhetnek nálunk, egy előzetes főorvosi vizit után. Tehát rendellenesség esetén, vagy koraszülés alkalmával már nem. Ezért nincs nálunk szükség PIC osztályra. Itt érett egészséges babák látják meg a napvilágot. Ha mégis közbejönne valami, a babát elszállítják, állapotától függően egy számára legmegfelelőbb intézménybe. A szállítás költsége a családot nem terheli."
45. Liliom81 (válaszként erre: 44. - Caprica76)
2014. szept. 13. 13:21
nincs, de azt mondta a doktornő, pont ezért csak betöltött 37. héttől vállalnak szülést - és ha mégis gond lenne, azonnal átszállítják a babát a megfelelő ambulanciára saját költségen, úgyhogy efelől én nyugodt vagyok. van egy billentyűhibám, ami önmagában nem indokol császárt, de nagyon ugrál a pulzusom miatta, és attól félek, a vége úgyis az lenne, akkor viszont már jobban szeretném programozottal.
44. Caprica76 (válaszként erre: 42. - Liliom81)
2014. szept. 13. 13:14

Hát igen itt az első perctől biztosított, hogy velünk és az apukával, nagyszülőkkel kapcsolatban legyen. Az biztos, hogy sokkal besőségesebb és ez mindenképpen mellette szól. Itt szemelőtt tartják a gátvédelmet, lehet alternatív szülést választani.

Na meg hát igen a szobatársak tekintetében is valószínűleg sokkal jobban jár itt az ember.

Amivel viszont az ismerősök egy része riogat, hogy itt nincs PIC. De hát reméljük nem is lesz rá szükség.

Megkérdezhetem mi dönti el, hogy császár vagy sem?

2014. szept. 13. 10:34
arról nem beszélve, hogy az államiban is tartja a markát mindenki, és ki tudja, kikkel kerülsz egy szobába...
42. Liliom81 (válaszként erre: 39. - Caprica76)
2014. szept. 13. 10:33
dehogynem, az állami kórházról csak rémtörténeteket hallottam, ráadásul nem lehet velem végig a baba, ami nekem nagyon fontos. császáros leszek elvileg, de ha nem, akkor is kérek érzéstelenítést, én nyúl vagyok :)
41. Caprica76 (válaszként erre: 40. - -zsuzsa84-)
2014. szept. 12. 20:50

Érzéstelenítés császár esetén kell.

Egyéb esetben én sem tervezem, hogy kérjek.

Akkor Neked könnyű szülésed volt, esetleg alkalmaztad a hipnoszülést? Vagy egyszerűen így alakult?:)

2014. szept. 12. 20:39
Az érzéstelenítés nem biztos, hogy kell, én anélkül szültem, igaz én lerendeztem 6 óra alatt, és csak két óra volt a kemény rész. Tatabányán semmilyen érzéstelenítő nincs, így nem volt értelme könyörgni érte :D
39. Caprica76 (válaszként erre: 38. - Liliom81)
2014. szept. 12. 20:28

Igen, horror ár. Amikor a klinikára esett a választásunk, akkor 250ezerrel számoltunk.

Ráadásul mostanában engem sokan győzködnek, hogy egy magán sem nyújthat többet mintha állami kórházban szülnék.

38. Liliom81 (válaszként erre: 36. - Caprica76)
2014. szept. 12. 19:12
azért így sem olcsó...350 000 a választott orvos+ügyeletes szülésznő, 60 000 az érzéstelenítés, 9500 az aneszteziológiai vizsgálat, 8000 a főorvosi konzultáció, és 20 000 a CTG-bérlet. És még ez a legolcsóbb magánkórház így is.
37. Caprica76 (válaszként erre: 33. - -zsuzsa84-)
2014. szept. 12. 17:50

Kedves Zsuzsa, természetesen jön majd a beszámoló:)

Remélem majd csupa pozitív tapasztalatról számolhatunk be.

36. Caprica76 (válaszként erre: 34. - Liliom81)
2014. szept. 12. 17:48
Köszönöm szépen:) ez így nagyon jól hangzik hogy korlátlan.
35. Liliom81 (válaszként erre: 33. - -zsuzsa84-)
2014. szept. 12. 17:32
Mindenképpen beszámolunk!!Köszönjük :)
34. Liliom81 (válaszként erre: 32. - Caprica76)
2014. szept. 12. 17:32
azt mondták, heti 2, ha nincs semmi rendkívüli, akkor 4000/alkalom, így jobban megéri a bérlet, mert az korlátlan, és akkor praktikus, ha mondjuk kétnaponta kellene menni a végén. ráadásul a bérlethez jár még valami vizsgálat is, talán labor és ultrahang. Ezen kívül az aneszteziológiai vizsgálatot kötelező még fizetni, az 8000, és a főorvosi vizit is ugyanennyi.
2014. szept. 12. 12:44
Caprica és Liliom! Ne féljetek, csodás dolog előtt álltok és nagyon kérlek titeket, hogy majd írjátok le a véleményeteket. Én tavaly szültem Tatabányán és bár "könnyű" és gyors volt a szülés, rengeteg tüske maradt bennem (szülés után elvizsik a gyereket, apuka csak hazamenetelkor láthatta, vajúdás alatt nem figyelték az igényemet, NST-re kötöztek és még sorolhatnám). Szóval a második babát a Róbert magánklinikán szülném (2016-ra tervezzük) és minden tapasztalatnak örülök. Könnyű, boldog utolsó heteket és szép szülést kívánok nektek!
32. Caprica76 (válaszként erre: 31. - Liliom81)
2014. szept. 12. 11:23

Nem tudod véletlenül, hogy CTG-re kb hányszor kell majd menni? Azt láttam a honlapon, hogy lehet bérletet venni 20ezer forint, ez vajon hány alkalmat jelent?:)

Köszi szépen.

31. Liliom81 (válaszként erre: 30. - Caprica76)
2014. szept. 9. 21:21
igen, én már megvettem mindent hozzá, de még nem pakoltam össze...félek, nehogy korábban jöjjön, mert 37. hét előtt nem fogad a kórház
2014. szept. 9. 21:11
Nekem is első:) Ráadásul még a babakelengyevel sem vagyok meg, nincs még meg a kis helye sem, sok sok minden hiányzik még. Lassan a kórházi csomagot is illene összeállítani...
29. Liliom81 (válaszként erre: 28. - Caprica76)
2014. szept. 9. 21:06
jajj, ne is mondd, most kezdek már pánikolni...első baba, azt sem tudom, mi lesz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook