Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendre szoktatás, de hogyan? fórum

Rendre szoktatás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


21. Besszi
2010. máj. 28. 12:11

A ruha nálunk is "sarkalatos" pont. Még az sem zavarná, ha az összes ruhája a szekrényből kint lenne! Egyszer volt egy beszólása a nagyobbiknak: "minek mindig elpakolni, az ágyamig így is el lehet menni aludni, a többi meg nincs útban!" Nagyon ritkán (talán havonta egyszer) magától nekiáll takarítani, ilyenkor csak ámulok, hogy szólás nélkül!...

Miért nem lehetne ezt hetente?

20. MarcsiD (válaszként erre: 19. - MMMaya)
2010. máj. 28. 09:08
Végül is, egy próbát megér. Teszek is,aztán majd szólok, mi lett vele...
19. MMMaya (válaszként erre: 18. - MarcsiD)
2010. máj. 27. 22:19
Egy kosár a szennyesnek? Abba csak beledobálná a ruháját.
2010. máj. 27. 22:18
Már sok játék nincs hagyva,( viszont az is mind elöl van hagyva, mondván ma még játszanak vele) inkább könyvek, munkafüzetek, sőt már a meséket is szelektáltam. A plüssöket nem szeretik annyira. Talán a ruhákkal még több a baj. A fiam minden áldott nap újat vesz elő, még ha csak 5 percet van is rajta. Azok már csak szétdobálva hagyja. Hiába mondom, hogy ha már piszkos, és úgy is a kezében van vigye ki. Csak épp menet közben megfeledkezik róluk...
17. MMMaya (válaszként erre: 15. - MarcsiD)
2010. máj. 27. 22:07
Szerintem a túl sok játék sem jó. Nekünk is rengeteg volt, kiválogattam, amit szeret és ép maradt, amit csak ideoda pakolt, kerülgettünk az ment kifelé. Így most van neki kb. 6 traki, 2 markoló és egy mini vödörnyi (ilyen tejfölös vödör) autója. Van egy lábbalhajtós és egy jópár könyv, na meg pár gyömöszölős plüss. Így pillanatok alatt rend van a szobájában, ő is szivesebben pakol el, mert tényleg hamar kész van vele.
2010. máj. 27. 22:06

Részemről a következetességet emelném ki. A gyerek nem hülye, csak még kicsi, és keresi a határait. Amit megengednek Neki, az lesz a minta a későbbiekben.

Párszor el kell velük beszélgetni, hogy ezt vagy amazt miért kell, és miért úgy kell megcsinálni, az elején segíteni Neki, kiemelve, hogy ez segítség, nemsokára egyedül kell csinálnia, segítség nélkül.

És persze meghatározni a "szabályokat" - mi lesz ha ... és mi lesz, ha nem ...

Aztán ehhez következetesen ragaszkodni.

Én a kedvenc dolgok (játék, film, kaja, időtöltés) megvonását preferálom. Persze nem úgy hogy "akkor nincs kaja", hanem inkább "akkor nem kalács lesz a vacsi, hanem...", vagy "akkor nem megyünk el focizni ekkor meg ekkor". És ezt be is KELL tartani.

Persze nem szabad olyan dolgot kilátásba helyezni (pl : nem mehetsz a legjobb barátd szülinapi bulijára), ami TUTI nem lehet betartani (mert melyik az a szülő, aki ne vinné a gyerekét egy ilyenre, ha meghívták?...).

Mindig kell majd mondani Nekik, de egy idő után már nem ezerszer, hanem elég csak egyszer. Na jó, esetleg kétszer.

:-)

A következetesség a lényeg - szerintem, mert azt a példát fogja látni, és jobb, ha nem úgy érzi, hogy anya/apa egyszer így csinál, máskor meg amúgy, ugyanabban az adott helyzetben.

Szerintem.

:-)

2010. máj. 27. 22:01
Egy hatalmas doboz játék már el van pakolva ezzel a feltétellel...de azt hiszem, hogy rászánok egy napot, és mindent kipakolok a szobából, egy- egy játék marad meg + egy társasjáték...
14. MMMaya (válaszként erre: 13. - MarcsiD)
2010. máj. 27. 21:52
A nagybátyáméknál egy 8 és egy 4 éves van, a nagyobbal nincs gond, de a kicsi csak szét pakolna... Ők úgy oldották meg, hogy ami nem szükséges, azt összeszedték és elrakták nem hozzáfárhető helyre. Majd egy hét után kapták vissza, azzal a feltétellel, hogy ha rend lesz maradhat minden. Azóta még egyszer csinálták ezt, de kezd alakulni és már nem háborús övezet a szoba :)
2010. máj. 27. 21:35
A lány 8, a fiú 7 lesz. A fiam a problémásabb...
12. MMMaya (válaszként erre: 11. - MarcsiD)
2010. máj. 27. 21:27
Hány évesek?
2010. máj. 27. 21:23
Mi is próbáltuk, a kukába, tűzbe dobást, már nem hat. Akkor üvöltve pakoltak...Bevezettük a pontozásos rendszert, piros és fekete pont..valami jutalomért, megvonásért... Valamit nem jól csinálunk???? Őrület...már nem pakolok utánuk, hát az se baj, viszont nem b-rom nézni, hogy a disznóólban nagyobb a tisztaság, mint a szobájukban...
10. MarcsiD (válaszként erre: 1. - Besszi)
2010. máj. 27. 21:14
Mintha az én gyerekeim szobájáról lenne szó...
2010. máj. 27. 20:46

Nálunk a 3 és fél éves nagyon szépen rendet tesz, a poharat, tányért, ruhát agától viszi ki, de rendet tenni csak úgy hajlandó, ha rászólok.

De mi már korán elkezdtük a szoktatást, hogy a kis szobájában tegyen rendet.

Szerintem ez a titka.


Talán az alkudozás bejön, ezt kell próbálgatni. Nem szabad engedni nekik, vagy helyettük elpakolni és akkor csak rendet tesznek maguk után.

2010. máj. 27. 20:41

Nálunk is hasonló, csak leginkább a napi 6-8 pohár, itt ott a szobájában, és egyéb dolgok papírzsepi, csokipapír.... Egy darabig (évekig) pofáztam, vagy kivittem rendet raktam. Hát mostmár nem nemfogja elkerűlni hogy nelegyen kénytelen foglalkozni vele! Ezért amikor délelött suliba van, énmeg du-ra megyek melózni lepakolom a poharakat és egyéb nemodavaló dolgokat a főldre... Így kénytelen kivinni ha beakar férni a szobályába. Elértem hogy ne csináljon többet ilyet! :-)

Kilehet borítani nekeik a szemetes kukát a szoba közepére is akár, azzal a címszóval: hogyha disznóólba akarnak élni hát legyen! :-) Vagy bevini a szemetest és belesöpörni a játékokat....

7. kislany2009 (válaszként erre: 6. - Besszi)
2010. máj. 27. 20:39
Akkor lehet holnapra megondolja rendet rakjon-e. Holnap már lehet máskép fog hozzáállni a dolgokhoz. Ha mégsem akkor addig kell így tenni amíg meg nem érti mit szeretnél. Nem szabad megenyhülni. De ez csak az én véleményem. :)
6. Besszi (válaszként erre: 3. - Kislany2009)
2010. máj. 27. 20:33
Ma is ezt alkalmaztam a nagyobbiknál: esti mese megvonás.
5. nagyreni (válaszként erre: 3. - Kislany2009)
2010. máj. 27. 20:33
Ezt én is próbáltam, közöltem, hogy ami nincs a helyén, azt dobom a kukába. Erre a lányom összepakolt, mondván, hogy ő még akar azokkal a játékokkal játszani :)
2010. máj. 27. 20:32
Ehhez hajlam is kell, hogy az ember kedvelje, hogy rend van körülötte. A lányomra (7 éves) lehet számítani e téren. A fiammal (4 éves) folyamatosan harcban állok.
3. kislany2009 (válaszként erre: 1. - Besszi)
2010. máj. 27. 20:31

Szia!


Szerintem kössetek kompromisszumot. Pl a valamit valamiért elvet nem próbáltad még? Ha rendet raktok, akkor megnézhetitek a kedvenc estimeséteket. Ha nincs rend akkor elmarad a mese. Vagy ilyesmi. De fontos, hogy mindig légy következetes.

2010. máj. 27. 20:29
na ez engem is érdekelne, szerintem ez genetikailag kimaradt az enyémekből.:)
2010. máj. 27. 20:26
Szinte állandó veszekedés téma a lányaimmal a szobájuk rendbe tétele. Félreértés ne essék, nem beskatulyázást várok, tükör tisztaságot, hiszen 4 és 8 évestől még ez amúgy sem elvárható. De hogy a szétpakolt játékok, korábban felvett ruhák szerte-széjjel találhatóak a szobában (keverve tankönyvvel, játékkal, stb. a fotelban, szőnyegen) már dühítő! Ötletet kérek azoktól, akinek sikerült a gyermeke rendre szoktatása!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook