Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaságra szoktatás - segítség! fórum

Szobatisztaságra szoktatás - segítség! (beszélgetős fórum)


1 2
46. linus79 (válaszként erre: 45. - Egypt)
2010. júl. 12. 15:02
én már csak abba bizom hátha magátol rászokik most hogy ijen melegek vannak majd észre veszi hogy kényelmetlen neki ha be izzad a popo
45. egypt (válaszként erre: 44. - Linus79)
2010. júl. 12. 14:05
Az én kisfiam állva kakil. Nem tudom, ez miért jó neki, szerintem ülve könnyebb lenne sokkal, de mindig tiltakozik.
44. linus79 (válaszként erre: 43. - Egypt)
2010. júl. 12. 13:51
eröltetni én sem akarom, csak arra vártam hátha rájön hogy bilibe kéne neki amugy is gond volt kakibácsival mert ö igy hivja sir ordit leizzad mikor jön pedig semmit nem talált nála doki ezért is kakil csak pelusba mert ojankor ölbe jön és ráadásul nem is kemény a széklete amiért igy megizzad jön az ovi és lehet emiatt halasztunk
43. egypt (válaszként erre: 42. - Linus79)
2010. júl. 12. 13:44
Nálunk is ugyanez a helyzet, csak az enyém 2 és fél éves. Éjszakára van csak pelus, a pisilés gyönyörűen megy WC-be vagy bilibe (csakis állva), de kakilni csak pelusba hajlandó. Tegnap pl. szólt, hogy kaka, aztán kivette a szekrényből a pelenkát, hogy adjuk rá. Pedig egy időben már belekakilt a bilibe, de újabban nem hajlandó ráülni. Nem tudom, hogy lehetne rászoktatni, erőltetni semmiképp sem akarom.
42. linus79 (válaszként erre: 41. - Lexike)
2010. júl. 12. 12:33
szia nálunk még mindig van pelus igaz alvásnál meg kakinál ugyanis azt valahogy nem akarja bilibe engedni ojan mint ha vissza tartaná a pisi bilibe meg a nagy wcbe megy augusztusba lesz 3 éves és még ovi elött szeretném már én is leszokatni a pelusrol de van mikor ö teszi fel magának
41. Lexike
2010. júl. 12. 12:18

Sziasztok!

Nem tudom tudok-e segíteni, de azért leírom. Amikor pár hete megjelent ez a fórum nagyon megörültem, hogy majd én is találok megoldást,hogy a 3éves 3 hónapos fiam elhagyja a pelust. Már többször próbáltuk, volt,hogy majdnem sikerült, de pár bilizés után követelte vissza a pelenkát ( volt, hogy 3 nap után). Erre múlt szombaton anyukám "kioktatott", hogy ez az én hibám, hogy még nem szobatiszta. Lehet. de szerintem csak nem érett még meg rá. A vita után lekaptam a pelust a fiamról és azóta csak alváshoz kapta meg, és nem történt baleset.A délutáni alvás után is száraz pelust veszek le róla, de még nem mertem elhagyni. A bilit Ő önti ki és mossa el , lehúzza a wc-t és kezet mos utána, nagyon tetszik neki. Hogy mi változott meg benne, nem tudom, szerintem most készült fel rá, értette meg, pedig 15 hónapos kora óta pisilt kakilt minden reggel bilibe. Sok mindent kipróbáltam, ajándékozás a siker után,játszhat a bilin....stb de egyik sem volt nála hatásos. Bocs hogy hosszú lett.

40. Kittycat2 (válaszként erre: 39. - Egypt)
2010. júl. 8. 10:18
Persze! Csak nagyon tetszett neki. :) Neeem, azt nem is feltételeztem, hogy rosszasságból csinálná.
39. egypt (válaszként erre: 37. - Kittycat2)
2010. júl. 7. 16:43
De akkor nem azért csinálta, hogy téged bosszantson, hanem mert tetszett nekia dolog.
38. Kittycat2 (válaszként erre: 34. - Kingi7)
2010. júl. 7. 10:04
szerintem egy évesen még nagyon pici a szobatisztasághoz... ne aggódj még emiatt! legalábbis utánanéztem szakkönyvekben a saját gyerekem miatt, és ott azt írják, hogy 18 és 22 hónapos kora körül alakul ki a gyerekeknek átlagosan az a képessége, hogy visszatartsák a vizeletet/székletet, mert csak addigra erősödik meg eléggé a záróizmuk.
37. Kittycat2 (válaszként erre: 35. - Egypt)
2010. júl. 7. 10:03
tuti biztos, hogy direkt :) ennyire azért ismerem a fiam :))) ott áll nagy boldogan a szoba közepén, és nézi, ahogy pisil a parkettára, aztán boldogan ugrál és tapicskál benne (ha hagyom...) viszont tegnap vendégségben voltunk, és WC-be!!! pisilt, nagyon büszke voltam rá, hogy ilyen kis ügyi. pedig volt rajta pelus, és mégis szólt, hogy pisi lesz, futottunk, ráült a WC-re, és annak ellenére, hogy otthon nem akar WC-re ülni, itt simán belepisilt.
36. egypt (válaszként erre: 33. - Kingi7)
2010. júl. 4. 23:29
11 hónapos? Nehogy már... Szerintem bőven ráér még egy évet.
35. egypt (válaszként erre: 28. - Kittycat2)
2010. júl. 4. 23:28

Semmiért nem szabad megszidni, ami szobatisztasággal kapcsolatos, és erőltetni sem szabad. Nagyon kell ezzel vigyázni, mert még a felnőtt kori szexuális életben is okozhat problémákat egy elrontott bilire szoktatás.

Egyébként meg nem tudhatod biztosan, hogy tényleg direkt pisilt -e a szoba közepére.

34. kingi7 (válaszként erre: 32. - Kittycat2)
2010. júl. 3. 15:59
Belőlem ez hiányzik most :(
33. kingi7 (válaszként erre: 27. - Egypt)
2010. júl. 3. 15:57
Hát akkor találd ki verzió :( anyu erőlteti a bilizést, hogy már el kellene kezdeni... ma vagy 3 órát pelus nélkül volt, pancsizott, sétálgatott.. a vizbe nem tudom ment-e, de egyszer amikor sétált, gyorsan legugolt és jött is... köpni nyelni nem volt időm... most ilyenkor mi van?
32. Kittycat2 (válaszként erre: 30. - 2f52d2d19c)
2010. júl. 3. 12:31
éééédes :) hihetetlen mennyi kreativitás szorul az anyukákba :))))
31. Kittycat2 (válaszként erre: 29. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 3. 12:30
én is így gondolom! :)
2010. júl. 3. 06:50

Nekem két éves a lányom: Elég régóta van neki bilije de soha nem akart ráülni meztelen popsival csak pelenkával.

Aztán egy nap fogtam a kedvenc kis bábját,egy kupakba raktam vizet és úgy csináltam mintha pisilne.Apával nagyon megdicsértük a kis oroszlánt és kapott egy matricát is. Aztán ezt többször is eljátszottuk.Egy ideig csak nézett a lányom hogy ez most mi? aztán jött és elkezdte dicsérni ő is. Majd egyszer csak lekapott magáról mindent és hoplá! bele pisilt. Be vezettük egy pisi egy matrica egy kaki két matrica.

29. aa35c27f5c (válaszként erre: 28. - Kittycat2)
2010. júl. 3. 06:46
Hát, azért vedd csak észre. Aztán a végén még azt hiszi, hogy normális dolog a szoba közepén elvégezni a dolgát. Nem kell nagy ügyet csinálni belőle, mondd el egyszer neki, hogy ugye tudod, hogy nem ide kell pisilni, a következő alkalmakkor pedig mondd azt, hogy nagyon szomorú vagy, hogy megint oda pisilt. Azért azt tudnia kell, hol a dolgok helye, nem lehet a szőnyeg alá söpörni :)
28. Kittycat2 (válaszként erre: 27. - Egypt)
2010. júl. 3. 06:01
Igen, ez így van. A húgom kislánya egy hét alatt szobatiszta lett, a kisfiam másik unokatesójának viszont legalább egy év kellett hozzá. Kakilni pedig egyáltalán nem akart a bilibe, ahhoz mindig visszaadták rá a pelust. Hát kíváncsi vagyok, nekünk hogy fog menni. :)Most olvastam valahol, hogy ha odapisil direkt a szoba közepére, akkor nem szabad megszidni, mert hogy a negatív figyelem is figyelem. Oké, nem szidom meg, de hát azért csak jeleznem kell neki, hogy ez így nincs rendben, a biliben van a pisi helye. Azt írják, hogy csináljak úgy, mintha észre sem venném...hmmm, hát azért nem vagyok biztos benne, hogy ez így jó.
27. egypt (válaszként erre: 23. - Kingi7)
2010. júl. 2. 10:57
Az én 2 és fél évesem meg azonnal, ahogy kivettem alóla a pelust. Minden gyerek más.
26. aa35c27f5c (válaszként erre: 23. - Kingi7)
2010. júl. 2. 09:38
Szerintem kimondottan foglalkozni akkor érdemes vele, ha valóban kötve vagy valamihez, mint pl. mi az ovihoz, ahol feltétel a szobatisztaság. Ha lenne kisebb gyerekem, akivel itthon lennék, akkor nem izgatott volna a téma, és hagytam volna, hogy a saját tempójában érezzen rá a dologra :) Tedd ki a bilit, vagy ha te mész wc-re, tegyétek oda a bilit, vidd magaddal kicsikédet, akkor meg fogod látni, hogy egyáltalán érdekli -e :)
25. aa35c27f5c (válaszként erre: 22. - Kittycat2)
2010. júl. 2. 09:36
Hát igen...És ugyebár azt se felejtsük el, hogy minden gyerkőc más. Kislányom 21 hósan, kb. 1 hét szoktatás után szobatiszta lett. Itt már egy másik fórumon leírtam, hogy kisfiamat muszájból szoktattuk le a pelusról, mert az oviba feltétel volt a szobatisztaság, így lett 3 hónappal a 3. szülinapja előtt szobatiszta, viszont a konkrét szándéktól számítva fél év telt el, mire szobatiszta lett. Egész nap pelus nélkül volt, napi megszámlálhatatlan ruha-garnitúra elhasználása mellett, míg egyik nap úgy gondolta, hogy mostmár nem szórakozik velünk, és attól a naptól kezdve sem nappalra, sem éjszakára nem kellett neki a pelus! Az első hasmenésnél kicsit aggódtam, hogy talán vissza fog szokni, de érdekes módon ő volt az, aki ragaszkodott ahhoz,hogy ne adjunk rá éjszakára pelust (én meginogtam és adtam volna). Szóval furák és kiszámíthatatlanok :D Kitartás ♥
2010. júl. 2. 08:55

Nekem 2.5 évesek az ikerlányaim! Kb fél év óta alvás után bilibe pisilnek! Most szombaton bugyit adtam rájuk hát kb 10-12 bugyi és gyatya csere volt, mindig bepisiltek! Vasárnap bugyi nélkül csak nadrágban voltak kb 4-5 pisis nadrág volt! Hétfő óta csak a bilibe pisilnek és kakilnak! Eddig nem volt egy pisis gatya se!!!! Mi a 2. emeleten lakunk, de viszem az udvarra is a bilit, meg váltóruhát, ha utaztunk kedden anyuhoz adtam rájuk pelust de nem pisiltek bele csak ha kiszálltunk szóltak bili bili!

Ja és nálunk is így működik pisilnek lehúzhatják a wc-t! Van hogy csak azt hallom hogy folyik a víz és már bent játszik a szobában a biliben pedig ott a pisi! Nem gondoltam hogy ilyen könnyen megy!

Holnap megyünk a Vadasparkba, de eldöntöttem visszük a bilit is! Nem borítom fel az én kényelmemért ezt a ritmust!

23. kingi7
2010. júl. 2. 08:29

Hát itt annyi féle verziót olvastam...

Mennyi idősen érdemes vele foglalkozni? Most egy éves a lánykám... a barátnőm azt mondta, hogy ő 2 és fél évesen egy hónap alatt wc-re szoktatta...

22. Kittycat2 (válaszként erre: 19. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 2. 08:27
:)))) ez nagyon vicces sztori, de azért gondolom ti nem találtátok olyan mulatságosnak. de nagyon örülök, hogy leírtad, mert rögzítem a fejemben a mondatodat, hogy türelemjáték, és bármi megtörténhet. jó ilyet is hallani, mert a tesóm gyereke egy hét alatt tipp-topp rászokott a bilire, és ezért ő abszolút nem tud ebben tanácsot adni.
21. Kittycat2 (válaszként erre: 20. - Sitecom)
2010. júl. 2. 08:25
ezt mi is használjuk :) beöntjük a wc-be a pisit, ő húzhatja le, és aztán integetünk közösen a pisinek, és mindig kiabál, hogy "szia pisi!" :) de ez csak 2-3 napig volt érdekes, most már nem akarja lehúzni, hanem inkább bent marad a szobában amíg én kiviszem a pisit, és addig odapisil a szoba közepére. :)
2010. júl. 2. 07:08
lassan két és féléves a picim,és 3 napja pisil,kakil bilibe nappal.elötte én ültem 2 napig a bilin és imitáltam neki mit is kell csinálni..:)azota ö viszi a Wc-be,integet mikor kiönti és közli jó utat,vigyázz magadra.:)majd mikor lehuzta -elment dolgozni felkiáltással kivonul a Wcböl:)azt hiszem,ez a procedura tetszik neki a legjobban:)
2010. júl. 2. 07:00
Tény, hogy türelemjáték ez a dolog, itt bármi, de szó szerint bármi megtörténhet :D Hetekig, talán hónapokig játszottuk azt, hogy kisfiam felébredt előbb, mint mi, beosont a nővére szobájába, levette a pelust, és a szoba közepére kakilt. Ezt minden nap eljátszotta! Mert neki ez nagyon tetszett. És ehhez képest csak jó 1 év múlva sikerült szobatisztának lennie.
2010. júl. 1. 22:34

És tényleg próbáljátok meg ezt az állva pisilést. Elvégre az olyan nagyfiús, meg Apa is úgy pisil. :)


(Ez kakinál volt duma nálunk: szerintem nem volt olyan családtag/ismerős, akit fel nem soroltam, hogy ő is a WCbe kakil...)

2010. júl. 1. 22:32

Én mondjuk voltam olyan köcsög, hogy mindig eljátszottam, hogy én is szomorú vagyok, ha bepisil. De ez nálunk mondjuk már abból fakadt, hogy nagyon hozzá volt szokva a pelushoz, és néha elfelejtette, hogy akkor épp nincs rajta.

Ráadásul ez most volt tavasszal, 2,5 évesen, és most elég sokáig volt hideg is, meg sokat kellett mennünk is, így én sajna jó ideig azt játszottam, hogy ha itthon voltunk, nem volt pelus, de ha mentünk valahová, akkor igen. Hogy ne keveredjen meg, minden öltözéskor kb. 10szer elmondtam neki, hogy épp van-e rajta pelus. Meg néha amúgy is figyelmeztettem, hogy épp nincs.

Volt egy olyan időszak, mikor mindig megkérdezte, hogy van-e rajta? Ha azt mondtam, igen, akkor azt is megkérdezte, hogy belepisilhet-e? :)


Most ott tartunk, hogy ha nem iszik nagyon sokat, kb. 4 órát is bír pisi nélkül. Déli alváshoz nincs pelus, de éjjelre még adok rá, mert ő olyan mélyen képes aludni, hogy a fél szobát kipakolhatom, arra sem ébred fel, csak ha az ágyat megmozdítom. (Viszont van olyan is, hogy a legapróbb neszre is felébred.)


Sajna tudom, hogy nem a legjobban szoktattuk le a pelusról, mert bizony volt, hogy erőltettük a dolgokat, de több tényezője is volt, egyebek között az, hogy úgy volt, szeptembertől ovi, viszont még a WC látványától is sírt. (Költöztünk, és nem tudott mindent egyszerre feldolgozni.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook