Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaságra szoktatás, hogy kezdjük el? fórum

Szobatisztaságra szoktatás, hogy kezdjük el? (beszélgetős fórum)


1 2
41. XXXT
2016. jan. 13. 18:31

En bolcsodeben dolgozom. Mi nem eroltetjuk az allva pisilest, sot, kifejezetten orulunk, ha ulve pisilnek. De ugy jarunk el, ahkgy a gyereknek jolesik.

Az meg kizart, h a bolcsiben 2 eves korra raszokratja a bilire, wcre, mert a gondozonoknel jobban senki se tudja, hogy TILOS barmit is eroltetni! 2-3 eves korban lesz erett ra az idegrendszer. Nekem most 2 es fel eveseim vannak, probalgatjak a wc-t, felkinaljuk, raul, azt csokolom. van, akinek neha jon pisi, van akinek nem. Ez egy hosszu folyamat, akkor erdemes elkezdeni, ha azt tapasztaljuk, hogy egyre kevesebb pisi van a pelusban, illetve a gyerek mutat erdeklodest a bili, wc irant.

volt, akinek ilyen menetrendszerint eroltettek, mert anyuci kitalalta h ket evesen legyen szobatiszta, mimor meg beszelni se tud amugy a gyerek, meg is lett az eredmeny, kivetel nelkul szorulasosak voltak huzamosabb ideig. Mikor megkertuk a szulot, h ne erotlesse ne stresszeljen, na akkor egyik nap a gyerek ugy dontott, hogy nem ker tobbet pelenkat-es nem is volt soha tobbet problema.


En csak a kisgyerekek erdekeben szeretnek ezuton is mindenkit kerni, ha a gyerek meg nem akarja, ne eroltesse senki! Turelem, nem verseny, h kinek a gyereke lett elobb szobatiszta...

40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Syria)
2016. jan. 13. 12:44
gndolhatod, hogy nem örültem :/ az otthoni vécét még éppencsak felérte (a peremre támasztotta a kukacát :D nagy kényelmesen), szóval állandóan takaríthattunk. szerencsére, a gyerek is partner volt ebben... mmint a takarításban.
39. syria (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2016. jan. 13. 12:14
Elég nagy marhaság. Csak az a férfi szokik át, aki mellett nincs valaki, aki takarítja helyette a WC-t és környékét. :(
38. youlcsi (válaszként erre: 37. - LadyBird 2015)
2016. jan. 13. 12:12

az oviban már nálunk sem szólnak bele, de a bölcsiben azt láttam, hogy direkte állva pisiltetik a fiúkat onnantól, hogy nem biliznek, hanem vécébe végzik.

meg is lepődtem :o

37. LadyBird 2015 (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2016. jan. 13. 11:32
Ezt ovija válogatja. Nálunk nem szólnak bele, hogy ki hogyan pisil. Az enyém hol így, hol úgy. Mikor milyen kedve van. Bár az ülve pisilést jobban preferálja.
36. youlcsi (válaszként erre: 34. - Syria)
2016. jan. 13. 09:28
Hiába szoktatja az ember ülve-pisilésre, ha utána a bölcsiben, oviban állva pisilnek. Bölcsiben kifejezetten úgy "tanítják".
35. youlcsi (válaszként erre: 17. - Derya)
2016. jan. 13. 09:24

ezt kiegészíteném azzal, hogy nem elég az érettséghez, hogy szól, hanem tartani is kell tudni utána rövid ideig.


az nem szobatisztaság, hogy időnként bilire ültetjük a gyereket, hogy pisiljen. az egy kialakult reflex lesz, aminek később lehetnek hátulütői.

34. syria (válaszként erre: 30. - Dominós)
2016. jan. 12. 21:32
De ugye ülve pisilésre szoktattad a fiút? Mert én nem. Azóta is... :(
2016. jan. 12. 17:05
Az én kislányom, aki most már 3 gyermekes anyuka, áprilisban született, a következő év nyarán szobatiszta lett. Kertes ház, udvar, nyáron csak bugyika volt rajta, és nagyon nem tetszett neki, ha pisis lett a bugyija, ill. végigfolyt a lábaszárán. Mindtam, hogy szóljon, ha pisilnie kell, akkor a bugyit letoljuk, pisiljen a földre, megtörölgettem, vissza a bugyi. A kaki nagyon tetszett neki, ide is nyomott kicsit, oda is, én meg a homokos vödörrel, lapáttal mentem utána. A házban bilit használtunk, akkor még nekünk sem volt bent WC-nk. Kb. másfél évesen szobatiszta lett. A textil pelus szerintem jobb, mint ezek az eldobhatósak, mert érzi a gyerek, hogy pisis/kakis a pelus, és ez nem jó neki. Másfél, max. 2 évet ki lehet bírni, mármint hogy kimossuk a pelust. Szerintem olcsóbb is. Én még kútból húztam a vízet, mosófazékban melegítettem fel a gáztűzhelyen, mert az már akkor is volt szerencsére, kézzel mostam ki a pelusokat, persze mindig nagyjából kimosva használat után, és mosószódás/mosószappanos vízbe beáztatva, egy, csak erre a célra használt műanyag fedeles vödörben.A mosás lavorban, az öblítés jéghideg kúti víz két másik műanyag lavorban. Nem nagy ügy, leírni tovább tart, mint megcsinálni. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy hamarabb szobatiszta lesz a gyermek, ha nem érzi jól magát a pisis pelusban. A manapság használt pelusok magukba zárják a nedvességet, a gyerek nem érzi, hogy nedves, kellemetlen, tehát persze, hogy ragaszkodik hozzá, hiszen nagyon kényelmes neki, miért is változtatna, ha minden OK?
32. forrest2010 (válaszként erre: 19. - Aac131dc75)
2016. jan. 12. 08:44
.....valamikor hajdanán , még az udvari pottyantós korában , a férjem a wc papír mellé fellógatott 1 kukoricacsutkát / wc lehúzó gyanánt ! / sikere volt ! volt egy " naív " művészünk , nem tudtuk elképzelni mitől vannak a barna csíkok a fehérre meszelt budi falán ? / vonalkódok ! / kilestük ... a lányunk pici galacsinná gömbölygette a wc papírt és azzal törölgette a fenekét , aztán , mivel túl pici volt a galacsin nyoma maradt az ujjain , de megoldotta ! végighúzta a falon / de azért kezet is mosott a végén ! :)
2016. jan. 12. 06:16
Tegnap este levettem róla a pelenkát,kapott szép autós "bugyit" . Mondtam neki menjünk pisiljünk a bilibe,de mintha meg sem hallotta volna,végül persze a bepisilt és nézett rám,kérdezte anya mi ez? Mondtam neki,hogy ha nem a bilibe pisil akkor bizony olyan lesz a bugyija.Fürdés előtt ugyan úgy ráült és pisilt ahogy szokott. :-)
2016. jan. 11. 21:46
Együtt választottunk szép kis bugyikat, hazamentünk, levettem a pelust, aztán gyakoroltunk. :) Sok-sok pótnadrág, pótbugyi, pótzokni kell az első napokban. Kb. 2 napig tartott, aztán max. 1 hét után teljesen szobatiszták lettek. Fiammal egyszerűbb volt a pisi. :D
29. syria (válaszként erre: 2. - Andikaaa0915)
2016. jan. 11. 20:46
Nincs praktika. Türelem kell, vég nélkül. Figyeld a gyerkőcöt, s az igényei szerint járj el! Heteken belül szobatiszta lesz. :)
28. LadyBird 2015 (válaszként erre: 27. - Spann)
2016. jan. 11. 20:06

Nem Budapesten, hanem egy vidéki városban. Havonta mikor új készlet van, akkor kell lépni, mert 1-2 nap alatt elviszik a kincseket:)

Ma egy Barbi babát és hozzávaló 17 db. ruhát zsákmányoltam 1000 ft-ért:)))

27. spann (válaszként erre: 26. - LadyBird 2015)
2016. jan. 11. 19:40

Bocs, ez most kissé OFF: hol van ez a kilós játékturkáló?

Én is bespájzolnék autóból vagy 50 db-ot.

26. LadyBird 2015 (válaszként erre: 25. - Spann)
2016. jan. 11. 19:02
Olcsóbb a kisautó. Kilóra veszem a turkálóban:))
25. spann (válaszként erre: 24. - LadyBird 2015)
2016. jan. 11. 18:43

Egy árban van a pelenka és a kisautó?

:-)

Vagy lehet, hogy rossz üzletet kötöttél?

2016. jan. 11. 18:14
Ja, és van vagy 50 darab kisautónk:)
2016. jan. 11. 18:12
Nálunk bilit a fejére tette, belepisilni egyáltalán nem volt hajlandó. A felnőtt wc-n elüldögélt percekig, mint a nagyok, és belepisilt a pelusba. Nem erőltettem, nem foglalkoztunk vele. Három éves szülinapja előtt két hónappal mondtam neki, hogy nagyon fogy a pelenka, gondolja végig, vagy pelust veszünk, vagy minden Wc-be pisilésért kap egy kisautót. Mondta, hgoy jó, mehetünk a WC-re. És eltettük a maradék pelenkát éjszakára. Éjszakára még pár hónapig adtam rá, de kb. fél év múlva szólt, hoy ő már nagyfiú, éjszakára sem kér pelenkát. Azóta nem pisilt be.
22. aac131dc75 (válaszként erre: 20. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 11. 17:56

Valahogy a bili nem rémlik,de a gumibugyi érdekes mód igen! :D

Meg a rengeteg száradó mosható pelenka! :D

2016. jan. 11. 17:56

Sztem minden gyerkocnel mas modszer valik bel.

En a bilis reszt pl.kihagytam, mert arrol is le kell majd szoktatni :)


A wc-fellepot meg nemcsak divatbol vesz az ember :)

Nalunk erkezett a kisteso es szoptataskor jol jon!

20. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 19. - Aac131dc75)
2016. jan. 11. 17:53

Bizonyára volt szép zománcos bilitek :D

És hiper-szuper egyszerhasználatos pelenka nélkül is szobatiszta lettél :D

19. aac131dc75 (válaszként erre: 18. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 11. 17:30

Ez bizony így van!

Mindenféle kacat meg van véve aztán a legegyszerűbb dolgok jönnek be a gyereknek! :D


Mikor én születtem még az udvaron volt a wc!Mégis itt vagyok!

2016. jan. 11. 17:21
Azért wc-fellépô nélkül is létezik szobatisztaság... khmmm nem mindig volt ez...
17. Derya (válaszként erre: 16. - Andikaaa0915)
2016. jan. 11. 17:13

akkor erett, ha szol mar, hogy kell pısılnıe es nem utolag, hanem meg elotte.

a kakıt kesobb szoktak ereznı.

egyenı gondolom, de ısmereteım szerıont ınkabb 3 eves kor fele erık meg ra a szervezet....

2016. jan. 11. 16:06
Én nem tartom kicsinek hozzá,a bölcsi sokkal kisebbeket is leszoktatnak a pelusról.Úgy gondolom 2 évesen érett már rá. Mire szeptemberbe oviba megy,már teljesen szobatiszta lesz.
15. aac131dc75 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2016. jan. 11. 15:53
Az én lányom általános vagy nem 20 hónapos kora óta szoba és ágytiszta.
14. youlcsi (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2016. jan. 11. 15:52

*általános*

*szobatiszta*


még jó, hogy tudok írni :o

13. aac131dc75 (válaszként erre: 11. - Andikaaa0915)
2016. jan. 11. 15:52
Csak halkan megjegyzem,hogy a lányom /lassan 5 éves/ használja ugyan a wc-t,de a kaka csak és kizárólag itthon és bilibe!
12. youlcsi (válaszként erre: 8. - Andikaaa0915)
2016. jan. 11. 15:51
lehet, h te nem szeretnél lemaradni róla, de 2 évesen -valljuk be- elég kicsike még... nem ltalános, h ennyi idősen szomatiszta lesz a gyerek, még ha elő is fordul (és az anyja/apja/nagynénje is 2 évesen már bilibe pisilt, meg a szomszéd Pistike sem volt még 2, amikor már nem kellett a pelus, stb, stb)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook