Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaságra szoktatás. Mit tegyek? Hogyan kezdjem? fórum

Szobatisztaságra szoktatás. Mit tegyek? Hogyan kezdjem? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. okt. 29. 08:29
Mindenkinek szeretnem megkoszonni a hozzaszolast es a tanacsokat. Tovabbi szep napot :-)
45. kiscicuka84 (válaszként erre: 44. - Anya4005)
2015. okt. 28. 08:42

A sogornom kisfia fejlodik rohamleptekben. Ahogy negy honaposan megtanult atfordulni, onnantol kezdve szinte mindent egyszerre csinalt. Most volt ket eves es teljesen szobatiszta, ejszakara is, tobb szavas mondatokban beszel. Minden kipipalva.

Tegnap Manom mar azt se engedte meg, hogy levegyem a pelusat. Ugy latom a kezdeti lendulet megint kezd alabbhagyni. Mindegy, beszerzem a bilizos konyveket; ha engedi, megszelloztetjuk a popsit es majd kesobb ujra probalkozunk.

Nyilvan kifigyelte, mit beszeltunk tegnap a vedonovel ;-) Kis huncut :-D

44. anya4005 (válaszként erre: 41. - Kiscicuka84)
2015. okt. 27. 23:18

Nálunk a nagy épp,hogy mindent korábban csinált,úgy fejlődött,hogy azt senki nem hitte el. A kicsim persze,ráérősen,lazán.

Nem hiszem,hogy paráznod kéne a szobatisztaság miatt! Ha egyébként is ráérős a kicsi,ne várj csodát! Hagyj neki időt,mert a te szorongásod (attól való félelmed,hogy nem sikerül) rá is átragad!

43. kiscicuka84 (válaszként erre: 42. - Aac131dc75)
2015. okt. 27. 19:49
Vannak dolgok, amiket nehezen engednek el. Manomnak ket cumija van, de azokhoz foggal-korommel ragaszkodik es ha az egyik nincs meg, akkor vege a vilagnak :-) Amugy en voltam az, aki oviba is harom cumival jart :-D
42. aac131dc75 (válaszként erre: 41. - Kiscicuka84)
2015. okt. 27. 17:11

Ha a védőnő is azt tanácsolta hogy várj még vele,akkor várj.

Egyébként a gyerekek nem egyszerűek,az én lányom a hiába lett szobatiszta 20 hónaposan,a cumisüveget még csak most szeptemberben tudtam tőle elcsaklizni,pedig már középsős!

41. kiscicuka84 (válaszként erre: 39. - Cirpike)
2015. okt. 27. 17:08

Igen, a fiuknal valahogy minden nehezebben megy. Raerosek, kenyelmesek, noszogatni kell oket. Ocsem is ilyen volt es a rokon fiu gyerekek koreben is ezt tapasztalom. Amig a lanyok hamarabb ernek, addig a fiuk nem sietnek el semmit sem.

Nalunk semmi sem ment ugy, ahogy a nagykonyvben meg van irva. Minden kesobb (de meg idohataron belul) kezdodott Manomnal, mindig kellett neki rasegites. Nem kapkodott el semmit. Felreertes ne essek, nincs fejlodesi lemaradasa!! Teljesen egeszseges!!

De a szobatisztasagra szoktatas okozza nekem a legtobb fejtorest es aggodalmat.

De lehet, hogy csak en reagalom tul a dolgokat es majd egy varatlan pillanatban csettintesre ledobja magarol a pelust es rohan a bilire/wc-re.

40. kiscicuka84 (válaszként erre: 38. - Anya4005)
2015. okt. 27. 16:46

Ha nem valtozik a helyzet es latom rajta, hogy tenyleg nem erdeklodik a dolog irant, akkor varok meg vele es majd megint par honap mulva ujra probalkozom. Van kertunk, tele viraggal, amit lehet "ontozni". :-) Az oviban en is rakerdeztem, hogy mi van ha nem lesz szobatiszta addigra, es szerencsere azt mondtak, hogy fel vannak ra keszulve, van pelenkazojuk is, ne aggodjak. De addig meg nagyon sokat okosodik, fejlodik.

Ma kinn volt nalunk a vedono is es azt mondta, hogy nem vagyunk lemaradva, van meg idonk. Lehet ismerkedni a dolgokkal, minden nap egy-egy kicsit, sok-sok batoritas, dicseret, de ha most nem jon ossze, varjak es majd probaljam kesobb ujra.

2015. okt. 27. 13:33

Fiúknál tényleg nehezebb volt nálunk is. Az 1. gyerek lány, utána 2 fiú, majd még egy lány. Főleg a most 2 éves lányunk bilire szoktatásáról tudok írni, de kb. Így próbáltuk mind a 4-nél. Amikor ráült a bilire, mondtam neki, hogy figyeljük csöndben, hogy csurog-e a pisi. Utána nagy öröm, és hatalmas ölelések + "nagyon nagy vagy már, tudsz bilibe pisilni!" Egy darabig ez, aztán fokozatosan egyre"kisebb" dicséret, és most már saját maga konfortérzete miatt ügyeskedik. Persze nagyon sok nadrágcserével is járt, de "előfordul, majd legközelebb gyorsabban odaérsz" biztatás ruhacsere közben.

Érdekes volt, hogy amikor bugyit adtam rá, tuti hogy bepisilt, de ha csak nadrágot, vagy kisruhát, akkor ráült a bilire. Szép lassan azért hozzászoktattam a bugyihoz is.

Ha megkérdezem kell-e pisilni, NEM a válasz. Módszerem: Amint pisiltél a bilibe vagy wc-be, már mehetsz is fürdeni, vagy megyünk sétálni. Pisilés nélkül nem indulunk. Hála Isten nem hisztizik emiatt, pedig megtehetné. :)

Mostani kedvenc szokása, azt füllenti, hogy pisis lett a nadrágja, és teljesen pucérra vetkőzik, pedig nincs nálunk hőség. :)

38. anya4005 (válaszként erre: 35. - Kiscicuka84)
2015. okt. 27. 13:12

A mi kicsink is ráérős,lusti! Ovi előtt 2 héttel kezdtük,és hipp-hopp bele is jött. Szerintem,ha még ennyi időtök van,várj nyárig: egy rövid nacit és alsót könnyebb le-fel cibálnia neki is. Ha meg esetleg van kert,az a főnyeremény ilyenkor!

Emlékszem,még az első szülőin kérdeztem,mi van,ha nem szobatiszta a gyerek? Azt mondták,vigyek be 10 alsót,meg nadrágot,majd öltöztetik,aztán,ha látja a többieket,eltanulja. Hála az égnek erre nem volt szükség. Annyira sokat képesek változni rövid idő alatt,hogy hihetetlen!

37. Bichi (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2015. okt. 27. 11:57
Kb 8 hónaposan. Semmi baja nem volt vele, kimondottan élvezte :)
36. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Kiscicuka84)
2015. okt. 27. 10:52
Ne izgulj, addigra biztosan szobatiszta lesz. Még ha ráérős, akkor is :-)
2015. okt. 27. 08:58
Szeptemberben megy Mano oviba, addig meg van egy kis idonk, de ismerve a kisfiamat, nem siet el semmit sem. Amolyan raeros tipus es az eddigi tapasztalatok alapjan gondoltam, hogy ezt sem art idoben elkezdeni. Az mar boven eleg lenne, ha nappalra biztosan szobatiszta lenne, az ejszakai pedig nem erinti az ovit.
34. kiscicuka84 (válaszként erre: 33. - Mariet)
2015. okt. 27. 08:54
Szereti Manóm a konyveket :-) Nem nagyon ismerem ezeket a tipusu konyveket, de sokat hallottam-olvastam roluk, hogy hasznosak. Itt most kaptam egy-ket tippet es valamelyiket be fogom szerezni. Remelem nekunk is segitenek majd :-)
33. Mariet
2015. okt. 27. 07:51
A könyvek szerintem is sokat segítenek. Nálunk is reménytelen volt a helyzet, majd megvettük a Hurrá, bilizek cimű könyvet. Két nap alatt megoldotta a problémát. Azóta sem éjjel, sem nappal nem kell pelenka. 2 év 9 hónapos volt ekkor a kisfiam.
32. Cucicsillag (válaszként erre: 29. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 19:37

Bocsi, csak most olvastam, de latom, megtalaltad :)

En is igy vtam vele, mert pszihologus irja es hiszek abban, hg nem veletlen fejlodik a tudomany :)

Sok sikert!

31. Zsuzska1425 (válaszként erre: 21. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 19:36

Nem tudom,h az én "módszerem" jó-e,vagy sem,de nekem nem volt választási lehetőségem.

Kisfiam még 2 éves sem volt mikor anyaszállóra kerültünk,eléggé nagygondot okozott apénz,vagyis annak a hiánya.Lényeg,h decemberben töltötte a 2 évet,következő nyáron pedig mivel elvesztettem a munkám,így nem tudtam máson már spórolni,hát csak minimális pelust vettem,ha megyünk vhova legyen rajta,de konkrétan elhagytuk a pelust.

Este lefekvéskor és reggel ébredéskor elmondtam,h nincs több pelus,és nem is volt,Volt helyette kisgatya,néha bepisilés,gumilepedő,de pelus nem,kb 5.nap már szólt,h pisilnie kell,és onnantól 1 hét múlva már éjjel sem voltak balesetek. Persze a biztonság kedvéért még használtuk egy ideig a gumilepedőt,de nem volt rá szükség.

Szerintem zavarta a komfortérzetét,és ösztönözte a dícséret,de bárhogy is volt,könnyen ment.

Remélem kislányommal is így fog menni,bár ő elég sokat iszik még,de már néha felül utánam a wc-re

30. kiscicuka84 (válaszként erre: 28. - Cucicsillag)
2015. okt. 26. 19:29
Megtalaltam az Alexandran es az Amazonon is. Ez utobbi ugyan angolul van, de az extra postazasi es utalasi koltsegeket meguszom es 2 nap alatt itt van. Egy probat meger:-) Koszi a tippet!
29. kiscicuka84 (válaszként erre: 28. - Cucicsillag)
2015. okt. 26. 19:14
A viszlat pelus c. konyvet hol lehet beszerezni? Kulfoldre is kipostazzak? (ugyanis Angliaban elunk)
28. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 17:59

En tovabbra is ajanlom az alabb emlitett konyvet :)

Az eroltetessel tenyleg inkabb artassz,mint hasznalsz.

Amit irtak tobben is az jo, hgy tobbszor elmondod neki, hgy nincs rajtad pelus, szolj,ha pisilni kell es X idonkent raulteted a wc-re.

27. anya4005 (válaszként erre: 21. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 17:58

A mi kicsink,ha nem akart wc-re menni,a szoba közepén intézte a dolgot,amitől epeömlést kaptam,úgyhogy hagytam a pelust a nyár végéig. Az oviból való kimaradás miatti félelme meghozta a wc-zős kedvét! Persze,nem minden gyereknél válik be.

A nagyomnál a siker (wc-be) utáni matrica,pecsét hozott eredményt.


Nem attól féltem,hogy bugyit vettél,hanem,hogy így hívod az alsógatyát! A gatyát szerintem éppen olyan egyszerű kimondani...Viszont az oviban ki is nevetheti majd a többi gyerek,ha bugyinak hívja!

26. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 17:39

Ritka az a gyerek, aki maga jelzi, másrészt meg te vagy a szülő, vagyis ha a fejlődését nem tudod sürgetni, de a választást nem kell ráhagyni. Te is írtad, hogy nem pisil a vécébe, majd kéri a pelust (te meg adod) és abba hamar belepisil. Nos, akkor világos, hogy valamennyire már képes akarattal visszatartani, ha ki tudja várni, hogy ráadod a pelust.


Ezt a lehetőséget nem kell neki megadni, úgy értem, kerek perec megmondod, hogy mától nem teszel neki nappalra, így kénytelen rájönni, hogy vagy a vécébe pisil, vagy nedves lesz a ruhája, ami nem kellemes. De ha te hagyod, hogy válasszon, 90% visszaél ezzel, ahogy írtad.

25. aac131dc75 (válaszként erre: 24. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 17:35

Folyamatosan magyarázd neki hogy pisiljen bele nyugodtan,hogy milyen vicces lesz ha majd kopog a pisi a biliben.Csak füleljen,hallgassa.

Menjen az apjával is a WC-re fellépővel /még ha takarítani is kell utána/ bele tud találni.

24. kiscicuka84 (válaszként erre: 22. - Aac131dc75)
2015. okt. 26. 17:30
A bilin tronoltatasnak nincs ertelme nalunk se. Eluldogel, elmolyol rajta, akar 10 percig is, es amint felkel rola, egybol pisil. Volt, hogy bilire ultettem es azon reggelizett/ebedelt, es amint raadtam a pelust, abba pisilt/kakilt.
23. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 17:26

Ez úgy nem megy, hogy egyből megúszod a baleseteket, és rá is ül. A gyerekeknél a bepisilés kellemetlensége az, ami megtanítja őket, vagyis ez az a mechanizmus, ami miatt szólni fognak és ez a leggyorsabb mód.


Értem ezalatt:

1. Betankolni alsónacikból és váltósból. Én sose biliztettem, hanem szűkítőt használtunk.

2. Az adott reggelen, amikor leveszed az utolsó pelust, közvetlenül a pelus levételekor a vécére ülteted. Ha az éjjeli pelus üres volt, akkor egyből pisilni fog, de ha nem, akkor is ráülteted, nem kell túl sokáig.

3. Ezután az alsónacit feladod rá és beállítod a timert 30-45 percre. Amikor sípol, megint ráülteted a vécére. Ha nem pisil, valószínű, hogy utána 5-10 perccel később bepisil, onnantól számítsd a következő 30-45 percet.

4. Az első nap tuti, hogy 6-8x be fog pisilni, ilyenkor nem leszidni, hanem váltós, de ha felírod, mikor pisilt be, az alap lehet ahhoz, hogy tudd, milyen időközönként érzi szükségét.

Következő nap ugyanez.


Ezzel a fajta szoktatással, ha már megérett rá a gyerek idegrendszere, 3-4 napba telik, hogy szólni is fog és nem lesz több bepisilés, de addig is számíts napi 6-ra. Ezalatt megtanulja azt a kapcsolatot, hogy mikor érzi, hogy pisilnie kell és azt, hogy ha nem szól, skkor ezt követi a bepisilés, kellemetlen nedvességérzet stb.


Ha 3-4 napon belül nem jártál sikerrel, akkor visszatenném a pelust újból és próbálkoznék 1 vagy 2 hónap múlva megint ugyanígy. Általában az éjszakait még fent lehet hagyni akkor is, ha nappal már megy, de ha több mint egy héten keresztül éjjel nem pisil a pelusba, akkor éjjelre sem muszáj.


Remélem, sikerrel jársz:)

22. aac131dc75 (válaszként erre: 21. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 17:22

Én úgy kezdtem,hogy fürdés előtt fél órával levettem a pelust,majd egy órával előbb és így tovább.Nem trónoltattam a bilin de szinte percenként kérdeztem hogy kell-e pisilni.egy hét alatt elértem azt hogy a déli alvás után már nem kellett neki pelus.Még egy hét és délelőttre sem.

Az éjszaka még könnyebb volt.Pelus nélkül aludt el,akkor pelusoztam be mikor én elálmosodtam,de amikor pisilni kellett addig ordított míg le nem vettem a pelenkát és raktam bilire.Ezt 2 éjszaka játszotta el harmadik éjjelre már nem pelenkáztam be.

2015. okt. 26. 17:16

Koszi a valaszokat :-)

Jaaj, nem bugyit vettem neki, kisgatyat, csak Manómnak valamiert konnyebb a bugyi szot kimondani :-)


Kezdem az elejen. Van wc- szukitonk, felleponk es bilink is, minden. Ev elejen vettuk, kisautosat, mert imadja az autokat. Akkor ki is probalta a bilit, ugyesen racsucsult, eloszor csak ruhastol, majd anelkul is, par napig tartott az erdeklodes, aztan semmi. Gondoltam az ujdonsag varazsa, rahagytam. Majd a wc-szukitovel is hasonlo volt a helyzet.

Furdes elott szokott a bilin ucsorogni, ha egyaltalan hajlando raulni, de a pisi mindig a furdovizbe megy. De mostanaban egyaltalan nem akar a bilire ulni, se a wc-re, mindenre nemet mond. Raeroszakolni meg nem akarom, azzal tobbet artok.

Ezert is gondoltam arra, hogy ha pelus nelkul hagyom, azzal sikert erhetek-e el vagy varjak vele, mig o maga jelzi, hogy nem kell neki pelus?

Elso gyerek, halvany lila gozom sincs sokszor, hogy mit kene csinalni, foleg a dackorszak kellos kozepen...

20. pink habroló (válaszként erre: 1. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 17:11

Én beköltöztem vele a wc-re,pakoltam be mesekönyveket,meséltem neki,lapozgattunk,hogy ne unatkozzon ha sikerült a pisi ,vagy nagydolog nagy-nagy dicséretet kapott.Kicsit melós dolog volt,mert ugye én is ott dekkoltam,de 1 hét alatt szobatiszta lett,a következő héten már éjjelre sem kellett a pelus.


Semmiképpen nem ártsz vele,igaz lassan tél lesz,nyáron szokták ,de addigra már lehet,hogy késő lesz,és belesik a "klasszikusba",hogy az oviból hazahozza a kakit,kéri a pelust és abba fog kakálni,és ezért haza kell hoznod ebéd után.Ez most az eldobhatós korszak nagy hátránya a fiúk körében.

19. aac131dc75 (válaszként erre: 18. - Bözsi néni)
2015. okt. 26. 16:56

Nekem ugyan lányom van,de az oviban van egy anyuka 2 fia van.Ő is mindig bugyinak hívja a fiai gatyóját.

Én lányos anyukaként olyankor levakarom a bőrt az arcomról...

18. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2015. okt. 26. 16:54

Lájk! :-)


Akartam én is írni, hogy "ugye nem tényleg "bugyit" vettél neki?" Hanem kis alsónadrágot, remélem. Olyan helyesek vannak :-)

17. anya4005 (válaszként erre: 1. - Kiscicuka84)
2015. okt. 26. 16:43

Próbáld meg,hogy eleinte csak fürdés előtt ráteszed a wc-re. Ha sikerül,szuper,ha nem,hát,majd legközelebb. Aztán,ha már nem fél tőle,lehet naponta többször wc-re rakni.

A bilit nem tartom jó ötletne,attól meg kifejezetten a hideg ráz,ha arra gondolok,hogy a szobában használja a gyerek. Szerintem egyszerűbb rögtön wc-vel kezdeni.

Viszont kérlek,egy kis pasinak az alsóját ne hívd bugyinak. Vér ciki,ha ezt szokja meg!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook