Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Régi mesék - kontra - új mesék! fórum

Régi mesék - kontra - új mesék! (tudásbázis kérdés)


27. Netty92 (válaszként erre: 23. - Stefanny)
2010. jún. 7. 00:54

Aki keres talál:D

Kérdésedre a válasz: Pound puppies (magyarul sajnos nem tudomXD)

Remélem ez azXD ha mégsem akkor bocsi:D

26. Netty92 (válaszként erre: 23. - Stefanny)
2010. jún. 6. 23:33
Jó lenne megtudni, én is azt keresem már miótaXD
2010. febr. 1. 10:23
én az új meséktől hülyét kapok... mi a manócskánknak a régi, klasszikus, még értéket közvetíteni próbáló meséket szeretnénk átadni, lehet az film vagy mesekönyv.
2010. febr. 1. 09:44
ja az elöbb lemaradt hogy vagy a tv2-n vagy az rtl-en ment. ja és volt benne egy bölcs kutya is, aki mindíg megoldotta a problémákat.
2010. febr. 1. 09:38
sziasztok. nem tudjátok véletlen melyik az a mese amiben szthiszem 7 kztya volt, volt egy kis kutya aki barna színű volt, volt benne egy lány kutyus ami rúzsaszínű volt és egy gonosz nő aki elakarta kapni őket?
2009. júl. 24. 20:15

A mai mesékhez nem tudok hozzászólni, a nagyobbik lányom is csak 32 hónapos, nem néz tv-t, a kicsi pláne nem.:)

Viszont kaptunk diavetítőt filmekkel, remélem, a későbbiekben élvezni fogják. (Bár az egyik ismerősünk kisfia megkérdezte, mi a sz*r ez...). Ezeken kívül a Pom pom meséit, a Mirr-murrt, a Misi mókust, a Bob és Bobeket, Lolka és Bolkát, a Varázsceruzát és a nagy klasszikusokat, a Magyar Népmeséket, a Vizipókot, Vukot, Erdő kapitányát, a Szaffit, Mézgáékat, Mikrobit már beszereztem.:) (A férjemmel már végignéztük.:))

Egyedül az Egér a Marson-nal nem voltam kibékülve...úgy gagyi, ahogy van.

Illetve a mai (nem tudom az-e) mesék közül egyedül a Miki egér játszóházát szeretem, (igaz, mást nem ismerek) mert játékosan tanítja a picit.

2009. júl. 24. 19:59

Én szívesen olvasnék a kölkömnek, de nincs :P Majd az új unokatesómnak :D

De abban tényleg nem kell általánosítani, hogy minden anime vacak. A tv persze csak a marhaságokat veszi meg és adja, de lehet letölteni kimondottan aranyos meséket is. Csak ezek nem olyan hosszúak, amik 600 ikszedik részig nyúlnak és sokáig lehet tartani a gyereket a tv csatornán, hanem 24 részes mesék. Pl a Kaleido Star nem volt rossz :) Válogatni kell.

20. Anyuci macuci (válaszként erre: 19. - Botan)
2009. júl. 24. 17:30

Nincs öldöklés...? A múltkor belepillantottam az Inujashába,vagy mibe. Borzasztó volt még nekem is. Volt benne levágott repülő fej,szellem stb. Többet nem is nézheti a gyerek az biztos!


Amikor én gyerek voltam nagy szerencsémre nem voltak ilyen idióta mesék,mint ezek a japán zagyvaságok.

19. botan
2009. júl. 24. 17:05
Ha lenne gyerekem biztos nem nézetném vele a minimaxot. Nekem az félelmetes, hogy milyen agysorvasztó, kretén mesék mennek rajta mostanában. Például a noddi kalandjai vagy mi az. Anyukám soha nem nézetett velem ilyen dedós meséket, a cartoon networkon nöttem föl és a niccelodeonon, és persze japán meséket is néztem, amiket máig nagyon szeretek. Persze szeretem a magyar népmeséket és a frakkot meg satöbbi, de egyik sem fogott meg annyira érzelmileg, mint a japán animék. Mellesleg az animék nagy részében nincs is öldöklés. De hogy ezt tudd ismerni kellene őket, mielött általánosítasz
18. 14775640c4 (válaszként erre: 17. - Klaudiaklaudia)
2008. máj. 5. 16:42

az új japán ilyesztő nagyszemű félelmetes pikáccsúk vagy micsodák...

azok tényleg szarok

de van a minimax amit imádnak a gyerkők ott nincs ez :))

2008. máj. 5. 16:41
Én bár fiatal vok de a régi mesék sokkal jobban meghatnak mint az új japán ilyesztő nagyszemű félelmetes pikáccsúk vagy micsodák...
2008. máj. 4. 20:42

Ez a régi kontra új mesével az iskolában is gond van. A gyermekek nem igazán értékelik a régi meséket (Mazsola - ez még nevelési célzattal sem lenne rossz, A Futrinka utca és a többiek), mert nem lövöldöznek, ölnek benne. Hiába mondjuk a szülőknek, hogy olvassanak nekik, ahhoz nincsen türelmük. A régi meséket meg azért nem szerzik be, mert "nem érdekli a gyereket". Honnan tudja, ha még meg sem próbálta?

Ha lenne lehetőségem az iskolában arra, hogy a csoportomnak ilyen jellegű meséket vetítsek le, megtenném, hiszen Mátyás király történeteit és a Magyar népmeséket ezzel a szándékkal vettem fel anno a TVből.

15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Mothertiger)
2008. febr. 10. 22:02
HÁt igen ebben egyet értek, ezeket a meséket én se bírom. Ilyenkor átkapcsolok! :)
14. mothertiger (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2008. febr. 10. 17:19

A Miki egértől is a hidegrázás vesz elő, mert utálom ahogy beszél, a Donald kacsát meg nem lehet érteni. Nem is értem, hogy mi a francért nem adnak neki valami normális sznkronhangot??? Régen az Usztics Mátyás volt a hangja...

A gyerek csak néz rám, meg nevet rajta, hogy nem érti, hogy mit mond a kacsa!

13. mothertiger (válaszként erre: 9. - Laryan)
2008. febr. 10. 17:17

A Mentőosztag és a Miss Malard kifejezetten a halálom, és érdekes módon, mikor a Miss M. kezdődik, a fiam kijelenti, hogy "félek, anya." Nem tudom miért van ez.

A Jetixen van pl. a Power Rangers, hááát, nemrég olyan részeket mutattak benne, hogy a gyerek egyből besokkolt; hörgött meg ordított benne valami szörny, de ha átkapcsolom, akkor meg ordít a fiam, nem értem ezt se egyébként...

2008. febr. 10. 09:39

szombat-vasárnap reggel engedem a fiamnak hogy nézze a tv2-rtl klubon a meséket de állandóan lesem hogy épp melyik mese megy, mert azok között is van olyan mese amit nem engedek neki nézni, így állandóan kapcsolgatjuk egyik csatornáról a másikra :(


Hétközben pedig nálunk is dvd-megy, így legalább ő is meg ismeri gyerekkorom szép meséit, és én is újra élvezhetem a jó kis meséket


Mini Maxot csak a nagyannyja kapcsolja be neki, én kifejezetten utálom, főleg miután olyan mesét láttam benne ahol megette a kecske az iskolatáskát, meg éppen szült a tehén a mesébe!! :S hát mit ne mondjak, türültem a csatornákból egyből. Úgyhogy nálunk sincs ilyen csatorna már.

11. LoLiNa
2008. febr. 9. 21:46
szörnyűek... mi is a régieket lessük. bár inkább a transformers film a menő mostanában:)
10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - Laryan)
2008. febr. 9. 18:06
a mentőosztag a mi kedvencünk,a sam a tűzoltóval és Thomassal együtt:)
9. Laryan (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2008. febr. 9. 18:05

Igen ott is vannak hülye mesék bizony pl:Tupu,meg Miss Malard nyomoz,Mentőosztag.

Nem azt állitottam,hogy ott nincsenek rossz mesék,csak azt,hogy ott az egy jobb mesecsatorna és értelmesebb-barátságosabb mint pl: a Jetix ami egy rakás sz.r. szerintem!

2008. febr. 9. 13:02
Az én fiam még nincs a "mese-nézős korba", de nagyon szeret(ne) a TV-t. Főleg a reklámok tetszenek(nének) neki. Nem nagyon engedem meg hogy tévézzen, épp ezért nincs mesecsatornánk sem. (egyszerűen nem állítom be a tv-n)Én inkább a dvd-re szavazom. Így meg tudom válogatni, hogy mit nézzen és reklámok sincsenek. (mondom mindezt úgy, hogy még nem kell vele küzdenem:-))
2008. febr. 9. 10:47

Valamelyik nap olyan mesét láttam, amiben szleng szöveggel beszéltek a kislányok egymással. Nyilván nem az én kétévesemnek való mese, de ha elkapcsolom, üvölt...

Fel-felkapom a fejem olyan szavakra mesékben, hogy: hülye, idióta, lúzer, menő, király, cool...

Laryan, azért a Minimaxon is ki lehet válogatni, mert vannak furcsa mesék... Nekem pl. a Maya és Miguel-től feláll a szőr a hátamon, meg az olyan című meséktől mint "Koala brothers". Miért nem lehetett mondjuk ezt lefordítani Koala testvérekre? Ja, és az idegen szavakat is hanyagolhatnák... (Most perpillanat egyet se tudok felidézni, de volt már rá példa, hogy csak a szememet meresztettem, mert mesében azért nem megszokott.)

2008. febr. 9. 10:24

Igen a régi mesék,nagyok jók voltak-teljesen mások mint most.

De azért a mostani között is vannak jók.Pl:mi a Minimaxot nézzük és ott elég jó,érdekes és értelmes rajzfilmek mennek.Pl:Thomas a gőzmozdony,Elmo,vagy -Barbie filmek stb,nincs benne agresszió és öldöklés.Ami nagyon fontos!

5. Kedveske (válaszként erre: 2. - 7934d1ac97)
2008. febr. 9. 10:18

Naná, hogy ezt mondta a Kolosi, mert az RTL-en a vacak, ronda, idióta mesék mennek. Ha igaza lenne, akkor már rég nem kéne emlékeznünk Andersenre és a Grimm testévérekre, mert ők is egy teljesen más világban éltek, mint mi anno...

A gyerekek mindent "megesznek" az értéket és a vackot egyaránt. Rajtunk múlik, mit teszünk a tányérba.

4. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. febr. 9. 10:12

Enyéim szeretik,a magyar népmeséket kifejezetten....mondjuk ehhez az kellett hogy ismerjék mi is az,nos itt jön be a szülő szerepe...az egyik mesecsatornáén egyébként adják időnként ezeket,már van frakkos reklám,tehát időnként visszanyulnak a "gyökerekhez".

Én apránként vásolgatom akciós áron a dvd ket,Magyar Népmesékhez 390ft ért már hozzájutottam üzletben,a Süsü pl már 990ft....az drágább:))

2008. febr. 9. 10:05
Valóban nem jelent semmit se a mai gyerekeknek a Magyar Népmesék, Mátyás király meséi, Frakk, Süsü, Vizipók és társai?
2008. febr. 9. 10:04

Nektek mi a véleményetek a következő idézetől?


"Ami a televízióban a mi kamaszkorunkban érdekes volt, az ma már az ötéveseknek is unalmas, ezért nem vagyok benne biztos, hogy a régi gyerekműsoraink ma sikeresek lennének" - mondta az [origo]-nak Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója.

2008. febr. 9. 10:03
Régi mesék - kontra - új mesék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook