Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok a régi és új mesékről? fórum

Mit gondoltok a régi és új mesékről? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 21. 22:38
A régiekben nem folyt ennyi vér.:S
2011. nov. 17. 17:29
a régieket szerettem jobban a mai mesék tiszta hülyeségek :O:D
2011. nov. 17. 10:52
Kinek mi a kedvenc meséje?
14. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2011. nov. 16. 14:20

A régi rajzfilmek elé máig szívesen leülök a tv elé.


A maiak pedig egyszerűen szörnyűek minden értelemben.

13. 99a172a973 (válaszként erre: 12. - Lencsy)
2011. nov. 16. 14:06
Megtiltani szinte lehetetlen, hogy ne nézze ezeket, mert a vízcsapból is ez folyik. De éppen ezért írtam, hogy fontos, hogy megismerjék a régi klasszikus meséket is. Így legalább van összehasonlítási alapjuk.
12. Lencsy
2011. nov. 16. 13:22

A mi időnk rajzfilmjei , meséi közt is volt bugyuta és van most is ! Tény és való, hogy a mostani rajzfilmekben megjelent az agresszió elég szépen !

Ha kicsit visszagondolunk a klasszikus mesékre , ott is jelen van sok esetben az erőszak , agresszió , mondhatom példának Hófehérkét ..sosem felejtem el mikor anno a 3 éves húgom sírva fakadt , mert a vadász kést emelt Hófehérkére . Mondhatom a Piroska és a farkast , ahol a nagymamát megeszi a farkas , majd a vadász felvágja a farkas hasát kiszabadítja nagyit és kitömi kővel ..brrrr ! Szegény Hamupipőke meg sanyargatva van egész nap ! :D Szóval igen , a mi időnkben is jelen volt a dolog ..de most másként van jelen ! Gyilkolásznak , átváltoznak, rémisztgetnek a szereplők ! Hát én azt mondom meg kell MEG KÉNE válogatni mit néz a gyerek és milyen korosztály az aki az adott rajzfilmet nézi ..de ez sem mindig betartható ! Az én gyermekeim már viszonylag nagyok, de anno én is próbáltam "tiltani" őket a Pikácsu és társai szintű rajzfilmektől ..nem is nézték ! Majd bekerült a fiam a suliba ahol minden kis elsős osztálytársa arról beszélt hogy hú de kafa jelenetek voltak a rajzfilmbe ..az én fiam nem tudott hozzászólni a témához így hát ki lett közösítve .. Szóval én nem igazán tudtam eldönteni, hogy azzal teszek rosszat ha engedem ,hogy nézze vagy azzal ha nem !

2011. nov. 15. 19:22
vagy diafilm az is nagyon jó
10. 99a172a973 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2011. nov. 15. 19:17
Én fontosnak tartom, hogy a mai gyerekek is megismerjék a régi meséket, és nem csak dvd-ről! Tehát fontos, hogy mi magunk meséljünk nekik, akár könyvből, akár diáról. A mai mesék között is vannak szépek és tanulságosak, csak úgy kell keresni, mint tűt a szénakazalban.
2011. nov. 15. 19:08

Ezt most csak gyorsan átmásoltam az oldalamról... de órákig lehetne írni róla...

"Nem tagadom, népmese-mániám van... vagy inkább nagy népmese-rajongó vagyok. Neeeeeem, nem csak a királylányok miatt. Csodálatosan sima, egyenes az élet a népmesékben.


A főhős megszületik, felnő, apját-anyját hátrahagyva nekivág az életnek (elindul szerencsét próbálni), és ha tiszta szívű, becsületes, akkor minden felmerülő akadályt (mert akadályok vannak bőséggel) legyőz, és a végén a jutalma szerelem és gazdagság.


Hát nem csodálatos? Nem ilyennek kellene lennie az életnek?


Csak egy gondolat erejéig nézzünk meg egy átlagos számítógépes játékot, ... főhősünk halad... elé kerül valaki... bumm, lelövi... halad tovább, újra elé kerül valaki... bum lelövi... továbbhalad... Ugye nem kell túlragozni, hogy ez mire nevel, milyen morált mutat?!


Ha a népmesében hősünk elé kerül valaki, az lehet segítője útjának és persze lehet akadálya (ellensége is), akik csellel, fondorlattal, segítője támogatásával .... tisztességes küzdelemben legyőz.


A népmese megmutatja, hogy semmi nincs ingyen, mindenért meg kell küzdeni - próbákat kell kiállni -, de semmi nem lehetetlen. A mese tehát nagyon fontos szerepet tölt be: mintákat ad és segít eligazodni a közösség szabályai között."


Modern mesék: jó meséket akarnak írni... maiakat, sokszor veszekedős, csonka családokat, mert az a valóság... a gyereknek minta kell... szép és jó minta...

8. Hoxa
2011. nov. 15. 19:03
Manapság is vannak nagyon jó mesekönyvek és mesefilmek, csak szigorúan szelektálni kell, mert sokkal nagyobb a választék, mint régen és nagyon sok a "szemét".
2011. nov. 15. 18:39
rajzfilm, báb film, stb...
2011. nov. 15. 17:58
Régi-régi-régi forever!!! ♥
5. b73e24f31f (válaszként erre: 4. - 59491e8f67)
2011. nov. 15. 17:55
Ez a baj :)
2011. nov. 15. 17:53
a régi mesék szépek voltak..a maiak meg?jobb nem beszélni róla megbotránkoztatóak,tisztelet a kivételnek...de a szülő végül is azt nézet a gyerekével amit jónak lát.
3. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2011. nov. 15. 17:53
Mire gondolsz? Rajzfilmekre?
2011. nov. 15. 17:50
A régiek nekünk tetszettek, a maiak meg a gyerekeinknek. Kb ennyi. Nem értjük, nem tetszik, de nem is mi vagyunk a célközönség.
2011. nov. 15. 17:48
Mit gondoltok a régi és új mesékről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook