Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 50 körüliek, emlékszik valaki erre a régi mesekönyvre (mesére)? A címe kellene. fórum

50 körüliek, emlékszik valaki erre a régi mesekönyvre (mesére)? A címe kellene. (tudásbázis kérdés)


2020. aug. 28. 09:02
Sikerült be is szerezni, egy régi könyvtári példányt az antikvárium oldaláról.El is felejtettem írni.Nagyon örültem neki.Becsben van a könyv nagyon.
15. júliusi (válaszként erre: 14. - Timilight)
2019. nov. 9. 12:17

Te ugyesebb vagy mint en,mert en is ilyen vagyok...; de hiaba kutakodtam,nem adott ki semmit a kulcs szavak megadasaval se.

Viszont igy mar mikor a cim megvolt,es rakerestem,a kepek ismerosek voltak.

Koszi megegyszer!

14. Timilight (válaszként erre: 13. - Júliusi)
2019. nov. 9. 10:45

Nekem is rémlett a mese, de a címére én sem emlékeztem. Viszont olyan vagyok, hogy ilyen esetben már saját magamat felidegesítem, hogy nem jut eszembe, így addig kutakodtam a neten, míg ráleltem :D


Örülök, hogy segíthettem!

13. júliusi (válaszként erre: 10. - Timilight)
2019. nov. 9. 01:47

Nagyon köszönöm a segitseget!

Honan tudtad????

12. júliusi (válaszként erre: 10. - Timilight)
2019. nov. 9. 01:46

Ezt nem hiszem el!

Ez lesz az!

Megnéztem a google ban a képeket,ugyanaz a mesefigura!

Szovjet-magyar mese,Györffi Anna az illusztrator!

11. lusti8
2019. nov. 8. 23:26
Igen néztem a képet. Azért gondolom, hogy olvasókönyvben volt, mert abban voltak ilyen színes képek. És próbáltam felidézni, hogy 10-14 év között miket olvastam. Ezek többnyire állatos könyvek voltak, mesekönyvek, ifjúsági regények vagy még esetleg kalendáriumok és persze olvasókönyvek, irodalomkönyvek, kötelező olvasmányok. Nem baj nem adom fel bízok benne, hogy előbb-utóbb rá fogok jönni.
2019. nov. 8. 22:53
L. Voronkova: Varázspart. Talán :)
9. júliusi (válaszként erre: 8. - Lusti8)
2019. nov. 8. 09:26

:) Hát ez az, hogy nekem is...

Szerintem a két kis képet is azért vágtam ki anno 45 éve, hogy valamiért emlékezzek rá..


Rémlik, hogy ezután, haragudtam, a vidrákra, és féltem is tőlük.

De nem regény volt, mert azt gyerekként biztos nem olvastam még..Hacsak az oroszok, vagy mások nem dolgozták fel a Lutrát egy kis mese formájában.

A képet megnézted?Az ismerős?

2019. nov. 8. 08:35
Annyira megörültem, hogy nem is figyeltem a lentebb írtakra, pedig elolvastam. Próbáltam összeszedni, hogy mikor olvashattam. És, hogy miket olvastam. Nagyon szerettem a csíkos és pöttyös könyveket, Fekete István könyveit, a mesekönyveket. Nagyon megfogott ez a mese és a mai napig ha valahol vidráról van szó vagy említés én rögtön át is rakom, hogy ardiv, annyira megragadt bennem. Na bízzunk benne, hogy előbb-utóbb be fog ugrani, mert már nem hagy békén állandóan a gondolatimban van.
2019. nov. 7. 14:13

Nem,nem,az!!Irtam is.

Az tul egyszeru lett volna...

2019. nov. 7. 07:38
Meg van, meg van. Fekete István: Lutra egy vidra regénye. Tudtam, hogy előbb-utóbb rájövök.
5. júliusi (válaszként erre: 4. - Lusti8)
2019. nov. 6. 08:13

Jaj de jo,köszi,te vagy az egyetlen reményem!!!

Igen,en is többmesés ,képes mesekonyvre emlékszem!

2019. nov. 6. 07:19
Emlékszem erre a mesére, de nem tudom, hogy miben olvastam. Nekem úgy rémlik, hogy vagy olvasókönyvben, vagy olyan mesekönyvben olvastam, amiben több mese is van. Előbb, utóbb be fog ugrani.
2019. nov. 6. 07:10
Pedig úgy látom,mást is érdekel, mert kedvencnek jelölték....
2019. nov. 6. 07:09

Senkinek se ismerős?:(


Ja ,és nem a Lutra,Fekete István regénye, az biztos.

2019. nov. 5. 06:50

Sziasztok! Remélem,még Ti is emlékeztek régi mesékre. Már régóta kutatom, hogy melyik mesében volt az,hogy egy vidra garázdálkodott. Lehúzta a kacsákat a mélybe a lábuknál fogva. A neve talán Ardiv,azaz visszafelé olvasva vidra volt. Nem a Lutra,az Biztos,hanem egy képpel illusztrált mesekönyv. Kivágtam belőle gyerekkoromban egy illusztrációt, amin egy asszony szatyrokat cipel,és mellette, kacsák beszélgetnek. Még ma is megvan....Mi lehet a címe, nem ugrik be valakinek?

Az biztos,hogy egy kepes,illusztralt mesekonyv volt,de hogy az egesz konyv ertol szolt,vagy csak 1 volt a tobbi kozt nem tudom.Rémlik még,Mintha valaki beleirta volna a vidra nevet a homokba( foldbe) csak forditva igy: ARDIV.


Ha esetleg beugrana valakinek a mese címe,nagyon megköszönném!Teszek fel képet, ami megmaradt a könyvemből,hátha így ismerősebb.



[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook