Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reformkonyha - élelmiszerek, receptek, praktikák fórum

Reformkonyha - élelmiszerek, receptek, praktikák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
105. g_eszter (válaszként erre: 102. - 904fd6a0c0)
2012. aug. 20. 22:01

A fruktóz meg a gyümölcscukor ugyanaz. Viszont hamar zsírként rakódik le, az a hátránya.

A xilit a legjobb a cukrok közül, viszont pl. élesztőt sem lehet futtatni vele, meg karamellizálni sem lehet.

A fehér cukortól a nádcukor (és nem a színezett nádcukor) jobb választás.


Ha édesítő, a steviát tudom ajánlani. Én azt használom. A mű édesítőket sosem próbáltam ki. Szerintem a folyékonnyat jobban lehet adagolni.



Böbusz: nem írom le sokadjára, hogy bártan próbálj ki mást is :D

104. g_eszter (válaszként erre: 103. - 904fd6a0c0)
2012. aug. 20. 21:58

Én nem szoktam keverni (mármint fehér liszttel).

Nem mindegyikből megy a palacsinta, egy helyen azt hiszem épp a rozslisztről írták, hogy abból nem sikerül.

Viszont zabpehelylisztből tuti a siker, másból még nem próbáltam.

2012. aug. 20. 15:54
A teljes kiőrlésű liszteket kell keverni valamivel? Vagy magában is lehet használni, mint a fehér lisztet? Mert én egyszer akartam palacsintát sütni, rozslisztből és nem igazán sikerült :( nagyon nagyon szakadt a tészta, meg kellett égetni,hogy megbírjam fordítani, pedig vártam is egy kicsit,hogy megszívja magát a liszt...
102. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 101. - Böbusz)
2012. aug. 20. 15:52

Nálad és általad már sokat olvastam a gluténmentes dolgokról, jó formán majdnem mindenbe van glutén :( amit a hétköznapokon fogyasztunk...

Ma ebédre voltunk hivatalosak és ettem fehér kenyeret és kürtös kalácsot,de majd meghalok annyira fáj a gyomrom :( fel vagyok fújódva, mint egy hordó :(


Én Süss.nat használok most,de nagyon rossz :( íze van. Eddig a Hukszol (x=ksz) édesítőt használtam, nekem az jó volt. Én most valami nádcukor, barna cukor, xilit, fluktoz, gyümölcscukor vagy hasonlóban gondolkodom, de olyan drágák :( és nem tudom melyik a legjobb?


Hát pont ez a baj,hogy még mindig nem merek kísérletezni, túl kevés pénzt tudok erre fordítani ahhoz,hogy kísérletezzek, már lassan ott tartok,hogy hozzá sem merek nyúlni :D

Azt gondoltam ki,hogy ami szimpatikus recept az kiírom egy füzetbe,hogy kéznél legyen és ki fogom próbálni őket :)


Szép napot kívánok! Puszi :)

101. Böbusz (válaszként erre: 100. - 904fd6a0c0)
2012. aug. 20. 10:34

Cukor helyett én a Pexxys pötyit és folyékony édesítőt használom. Mű cuccok, ezektől vannak jobbak is!!! Stevia, xilit, de még soha nem jutottam el odáig, hogy ki is próbáljam... :S

És TE??? :D


Szerintem sokmindent, konkrétan bármit tudsz ezekből készíteni. :D Böngészd a receptes oldalakat, keress REFORM ételeket. :) Ha vmi nincs otthon, akkor helyettesítsd azzal, ami kéznél van. :) Tessék kísérletezni. :D

Én úgy tudom, hogy a rizslisztet kukoricaliszttel érdemes vegyíteni...

Én a rozslisztet simán vegyíteném a tönköllyel... akár palacsintába, akár piskótába, bármibe.


Én konkrétan anno gluténmentes életbe kezdtem (vagyis mai napig erősen próbálkozom vele), mert a glutén sok-sok bajunk forrása... :(

És pl. a búza tartalmaz glutént (vagyis a fehér liszt is). Ez is egy megközelítése az egészséges táplálkozásunknak: a gluténmentes élet. :D Gluténmentes étkezés.

Majd erre is keress rá, csak kíváncsiságból... :)


:*

2012. aug. 19. 08:22

Van itthon rizslisztem, teljes kiőrlésű rozs illetve teljes kiőrlésű tönköly lisztem, mit tudok ezekkel kezdeni? Segítsetek kérlek.

És milyen cukorpótlót vegyek? Mi a legjobb a legegészségesebb?

99. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 98. - Böbusz)
2012. aug. 19. 08:20

Sziasztok,

csak most látom,hogy írtál :( köszönöm Böbusz a történeted, sok erőt adsz,hogy le lehet győzni ezeket a betegségeket orvosi beavatkozás nélkül is!

Köszönöm ♥

Puszillak

98. Böbusz (válaszként erre: 95. - 904fd6a0c0)
2012. aug. 6. 15:05

Szia Drágám!!!


MOst jut eszembe... szteroid... Anno a házidokim kiváltatott velem egy szteroid tartalmú injekciót... hogy azt belém nyomja.. oda, ahol puci a fejem... utána olvastam és beparáztam... rájöttem, hogy ettől a gyulladás NEM fog elmúlni... akkor meg MINEK?! (Csak kísérletezni akar rajtam doktor úr... :( )Végül a hűtőben maradt az injekció (mert ott kell tárolni). Azóta is mondja a dokim, hogy vigyem a rendelőbe, beadja... JAH. KÖSZI.


Miért nem jutott ez az eszembe??!


Nah, mindegy. Megírtam.


Remélem a történetem egy iciripiciri reményt ad neked. Én kívánom, hogy jól fontold meg a döntést, hogy merre indulsz el... és alaposan nézz utána mindennek, mielőtt áment mondasz bármire is.


:*

97. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 96. - Reva81)
2012. aug. 4. 22:21

Köszönöm ezt a rengeteg segítséget és jó kívánságot!

Diabetes insipidussal is küzdök, aminek a tünete a rengeteg folyadék fogyasztás, így azzal nincs baj :)

Nem konzultáltam még szakemberrel ezzel kapcsolatban, nem is tudom,hogy hova vagy kihez is fordulhatnék most?

96. reva81 (válaszként erre: 95. - 904fd6a0c0)
2012. aug. 4. 11:34
Sok sikert Neked, menni fog! Kitartást hozzá. Nekem is voltak már gyulladásos problémáim, nekem egyszer azt javasolták, hogy sok-sok folyadékot igyak, és napi 1-1 bögre csalán teát, de ezeket csak kúraszerűen. Próbálj meg mozogni mindennap fél órát kb,akármit (amit Neked szabad) , mert a mozgás jó arra , hogy az anyagcserénk , vérkeringésünk gyorsuljon, és az köztudottan segít a gyulladásos folyamatokban. Valamint jó helyen jársz itt is, iktasd ki a cukrot, lisztet , élesztőt stb, természetesen ezt is fokozatosan. Minden gyulladás és szervi probléma más-más miatt alakul ki, én azért javasolnék neked egy orvossal vagy szakemberrel való konzultációt, mielőtt magadtól neki kezdesz bármibe, mert vannak sajnos olyan problémák amikor a szteroid elkerülhetetlen, de jó az elgondolás, hogy nagy valószínűséggel ártana a szteroid. Kívánom , hogy gyógyulj, és térj át mindenképpen erre az útra, mert jó/ jobb lesz, de azért ne hanyagold el az orvost sem... Minden jót! És írjál esetleg többet a problémádról, akár privátban, hátha tudunk segíteni :)
2012. aug. 4. 10:57

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot, nagyon sok hasznos dolgokat olvastam! Én most készülök nagy változtatásra az életemben.

Ahogy Böbusznak is gyulladása volt (hála az Égnek, csak múlt időben), nekem jelenleg van az agyamban :( Szteroid kezelést javasoltak rá,de elutasítottam! Nem akarom húszon évesen tönkre tenni magam!

Változtatni akarok, le akarom győzni azt a krónikus gyulladást a fejemben! És meg is csinálom!

Esetleg nem jártas valaki a gyulladás csökkentés rejtelmeiben???

Kellemes hétvégét kívánok Nektek!


-egyébként, képzeljétek el,hogy most sül a sütőben egy nagy adag rakott milánói, a családnak tésztával, (ez már az asztalon vár a sorára) nekem kölessel :D kíváncsi vagyok nagyon!!!

94. 867e00eac7 (válaszként erre: 92. - Reva81)
2012. aug. 2. 07:53
A lenmag a mi omega hármunk, csak szerintem az is alkalmanként jó, mert fitoösztrogén. A hízásban az ösztrogénnek is szerepe van.
93. 867e00eac7 (válaszként erre: 81. - Böbusz)
2012. aug. 2. 07:46
A hajdina télen jó. Én ált. hajdinás húsnak készítem, ugyan úgy , mint a rizses húst, és azt már lehet variálni.
92. reva81 (válaszként erre: 91. - Böbusz)
2012. júl. 26. 14:21
:D A durvára tört lenmagot én is eszegetem , de az olaj jobban csúszik :)) Reggelente 1 ek, és elvégzi a dolgát , bár vérvételre szeptemberbe megyek , addig van ideje :) A koleszterin nagy csibész... :( Az orvosommal elkezdtünk gyanakodni s rossz ,finomított szénhidrátokra(amiket imádok/imádnék sajnos) de kerülöm lassan 2 hónapja, hátha az a bűnös ..majd kiderül, és rávettem magam a heti 4x-i sportra is, úgyhogy ha ezek sem hozzák meg a hatást akkor ... :(( Na de nem adom fel, mert fogyni is kellene úgyis...:)))Én a halolaj kapszulát még nem próbáltam , de szemezgetek vele is, úgyhogy fizukor lehet ő lesz az első a kosaramban! Szép napot!!!
2012. júl. 26. 13:57

Halihó!!! :D


Jó olvasni a soraidat.

Engem a fogyás+egészséges élet motivált és mai napig imádom ezt az utat... :)

Ma megyek a vérképem eredményéért... legutóbb "csak" a koleszterinem volt magas, NAGYON kíváncsi vagyok, hogy csökkent-e. Próbáltam figyelni...


Én durvára darált lenmagot fogyasztok /naponta 2evőkanálnyit/, mert... izé... akadoztak a nagydolgaim... és ettől minden nap okés a helyzet. :) Jobb, mint bármilyen hashajtós csodabogyó. :)


Koleszterin... hát igen... az a gáz, hogy ezen csak hosszú távon lehet változtatni, viszont ÉRDEMES!!!!!!! De nehezen tudom megállni a zsíros kajcsikat... :S Halolaj kapszulát is eszegetek alkalomadtán... erre van kitalálva. :)

90. reva81
2012. júl. 25. 14:31
Él még a fórum? :) Nagyon jókat írtok , sok a hasznos info... Én is áttértem az egészséges életmódra , és egyre jobban tetszik. Igaz még csak alig 2 hónapja próbálkozok vele.Szeretnék fogyni is, kb 5 kg ami ott vigyorog rajtam, de a fő cél hogy a koleszterinem is csökkenjen,mert az sehogy sem akar.. ezért bevetettem pluszba lenmagolajat is. Ti? Fogytok is , és az a cél vagy más is motivál Titeket? :))
89. Böbusz (válaszként erre: 88. - Kocsan88)
2012. jún. 27. 10:57

Kenyérsütés terén nem vagyok otthon... :S a többiek jobban tudhatják. :)

Hétvégén sütöttem piskótát (somlóihoz) és ahhoz rizslisztet kevertem kukoricaliszttel, szépen feljött. Olyan piskótás lett. :) Finom, puha. :)

Szóval, nekem nem okoz gondot mellőzni a fehér lisztet.


Most szerencsére annyi zöldség és gyümölcs van, hogy nem újítok a konyhában (éppen elég újítás most a köles, hajdina, még sok receptet ki akarok próbálni ezekkel...), de nem fogom elfelejteni a bulgurt!!! :)

88. kocsan88 (válaszként erre: 86. - Böbusz)
2012. jún. 27. 10:46
Tényleg minden lisztkeverék tartalmaz fehér lisztet is, de én úgy tudom azért, mert egyébként nem jönne fel a megsült kenyér, bár én nagyon ritkán eszem kenyeret, de sajnos nekem is az a tapasztalat, hogy kell bele fehér lisztet is tenni, hogy ne maradjon lapos.
2012. jún. 27. 10:44
A bulgur másik neve a búzatöret, alacsonyabb a Glikémiás indexe mint a rizsnek vagy a kuszkusznak, de remekül helyettesíthetőek ezzel. Több benne a rost, van benne vas és B vitamin is. Én nagyon szeretem és ami nagy szó a páromnak is megtetszett, pedig ő nincs oda a különlegesebb ételek iránt.
86. Böbusz (válaszként erre: 83. - Szegabi)
2012. jún. 27. 10:32

Én próbálok (...) lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztani, a lisztet is eszerint választani, így nekem nem kell hozzá kevernem semmit.

Azt tudom, hogy ezek a "bolti lisztkeverékek" kilófalók vagy sem, de mindegyik tartalmaz fehér lisztet... :( Ezt tudtátok??!


Próbálom kerülni a kenyérevészetet január óta (új év, új lehetőségek :D) és eddig sikeres is... lényeg, hogy én nem eszek se bolti, se házi kenyeret. Van ígyis éppen elég szénhidrát, amit magamhoz veszek. :D :D :D :D

85. Böbusz (válaszként erre: 84. - Kocsan88)
2012. jún. 27. 10:29

Szia! :)


Ismerős ez a szó, nincs másik neve??

Mi az a bulgur?? Én nem ismerem.

Nem árpagyöngy???

2012. jún. 27. 10:27
Sziasztok!Jó ez a fórum, most találtam rá, én is nagyon szeretem ezeket a bio/reform ételeket, élelmiszereket. Én most a Bulgurra vagyok nagyon rákattanva, nagyon ízlik. Nem tudom felvetette e már valaki ezen a fórumon.
2012. jún. 27. 10:06

Én innen veszek meg mindent , ami sütéshez, főzéshez kell:fogyokurasliszt.hu. Árak nagyon jók, van kifejezetten gluténmentes termékük is.

Lehet vmi rostot hozzákeverni a lisztethez, ami csökkenti a felszívódást.

82. szegabi (válaszként erre: 81. - Böbusz)
2012. jún. 27. 10:03
Én elég sokféle lisztet használok.Rántáshoz( ha mindenképpen szükséges)kukorica lisztet, ill.ebbe forgatom bele a rántott dolgokat is.Kenyeret is sütök a lányomnak, most találtam egy nagyon jó lisztet egy web áruházban, Naturbit lisztkeverék a neve. Gyönyörű és finom lett belőle a kenyér. Magunknak is sütök kenyeret, nem tudom hallottál már a kilófalóról?Csökkentett szénhidrát tartalmú, igaz van olyan lisztkeverék, amiben kicsi fehér liszt is van.Cukrot nem használok, helyette xilitet, ill. fruktózt.
81. Böbusz (válaszként erre: 80. - Szegabi)
2012. jún. 26. 16:15

Fuuuh, most háromféle lisztet használok. Főkedvencem a zabpehelyliszt (a zab vitatott, hogy glutént tartalmaz-e) és most ismerkedem a rizsliszt és kukoricaliszt egyvelegével.

Azt mondták, hogy a k.liszt magában nem tuti, de r.liszttel keverve szuper. ÉS TÉNYLEG! :)

De annyi féle minden van, amit még ki szeretnék próbálni...


És te??? Milyen liszteket használsz???


Nem régen ledaráltam a lenmagot, lényegében az is lisztszerű lett... azt is palacsintatésztához szoktam adni. Nyami... :D


Gluténmentes, NEM gyorsan felszívódó szénhidrát legyen, ilyesmit figyelek. De van, hogy csak egy-egy feltétel teljesül, nem mindkettő. :-/

Pl. a k.liszt gyorsan felszívódó... :( sajnos.


A hajdinát hoxás ismerősöm ajánlotta, nagyon fincsi!!!! :D Csak sokba kerül... bár, van ami meg ettől is drágább (pl. a gyógyszer!!!). :D

Alkalmanként eszem...

80. szegabi (válaszként erre: 79. - Böbusz)
2012. jún. 26. 15:20
Milyen lisztet használsz? Kifejezetten gluténmentest?Az jutott még eszembe,hogy a hajdina is gluténmentes, a lányom is nagyon szereti. Neki a tarhonyára emlékeztet kinézetre.ill.ízre.
2012. jún. 25. 12:47
Amúgy... brutálisan jó lett a gluténmentes somlóim... :D Aaaahhh... egész héten eleszegetném. :D :D
78. Böbusz (válaszként erre: 77. - Szegabi)
2012. jún. 25. 12:46

Senki nem mondta ki, hogy lisztérzékeny vagyok-e, lehet nem, lehet igen... majdnem ötéves gyulladás volt a szervezetemben VALAHOL VALAMITŐL... és soha senki nem jött rá a megoldásra... igaz ételallergia tesztre sem mentem (de miért nem???!). Aztán év elején megfogadtam, hogy VÁLTOZTATOK. Többnyire gluténmentes életre tértem át (plusz egyéb változtatásokat is véghez vittem a táplálkozásom során)... és csodák csodája :D :D tavaszra elmúlt a gyulladásom.

Több hasznos dolgot tettem az egészségem eléréséhez és ez volt az egyik. Nem tudom hogy ettől vagy mástól... de jobban vagyok :D :D... és inkább megtartom minden szabályom a jövőben is. Nem kísérletezem (hogy a gluténtól volt-e vagy sem). Mindenesetre lefogytam :) és nincs gyulladásom. Úgyhogy boldogság van.

77. szegabi (válaszként erre: 76. - Böbusz)
2012. jún. 25. 12:23
Lisztérzékeny vagy, ami miatt gluténmentes dolgot készítesz? Az én lányom lisztérzékeny, így szinte mindent sütit úgy sütök, hogy ő is tudjon enni belőle.
2012. jún. 23. 11:07

Hahó!!! :)

Gluténmentes somlói galuskát készített már valaki??

Hamarosan neki esek...

Hétfőn majd jövök az infokkal. :)

Recept a naplómban, ha érdekel valakit.

JÓ HÉTVÉGÉT!!! :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook