Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reformkonyha - élelmiszerek, receptek, praktikák fórum

Reformkonyha - élelmiszerek, receptek, praktikák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. jún. 20. 09:01

Oh, igen, rákuksiztam a gugléban. :D

A búzás dolgokat kerülöm... de legalább ezzel is előrébb vagyok, mostmár tudom, hogy mi ez. :)

2012. jún. 20. 08:53
A kuszkusz kemény búzadarából készül.Lehet kapni gyógynövény boltokban, egészséges életmóddal foglalkozó áruházakban.Ha érdekel priviben tudok írni egy boltot, ahol az egészséges életmódhoz , sütéshez , főzéshez tudsz vásárolni.
73. Böbusz (válaszként erre: 72. - Szegabi)
2012. jún. 20. 08:42

Na például ezt a kuszkuszt sem tudtam soha hova rakni... mi is ez???! Rizsféle???!

És hol lehet venni???

2012. jún. 19. 17:17
Nálunk nagy kedvenc a kuszkusz is.Ugyanúgy édesen és sósan, köretnek is elkészíthető. Kb. másfélszeres mennyiségű vizet,ill.ha édességnek készítem, tejet, felforralok, ráöntöm a kuszkuszra, megkeverem, majd lefedem . Felszívja a folyadékot, összekeverem még egyszer és már fogyasztható is.
71. odyke (válaszként erre: 70. - Böbusz)
2012. jún. 19. 14:57
Nagyon szivesen! :)))
70. Böbusz (válaszként erre: 69. - Odyke)
2012. jún. 19. 11:29
Woooow, köszönjük az ötleteket!!!!!!! :D :D
69. odyke
2012. jún. 19. 06:05

A köles édesen:Ugyanúgy főzöd,mint a tejbegrízt,3-szoros mennyiségű tejben.Ebbe még az elején belekarikázok egy-vagy fél banánt vagy egy almát reszelek,aszalt gyümi,fahéj,méz,lekvár vagy szeletelt eper,kivi,stb.

Ugyanez nagyon finom a zabpehelyből is!!!

De!!A zabpehelyből célszerűbb a teljeskiőrlésűt venni,kisebb és finomabb(szerintem),A kölesből,meg CSAK a szép sárgát,amin lehet látni,hogy tiszta!!!

Az a köles,amiben úgylátod,hogy több fehér rész is van,nem túl jó,mert hamar szétfő,ezáltal ízetlen lesz az étel és ezekben elég sok a kicsi sötétszürke magocska,amit még szemöldökcsipesszel is nehezen lehetne kiválogatni és nem túl gusztusos így.

Köles sósan:Paradicsomos gombócba,töltött káposztába,csak köretként hagymásan,petr.zöldesen,gombásan,zöldborsósan,stb.

Én inkább egytálételeket kotyvasztok magamnak,mert azt szeretem és gyorsan készen van.

Pl:Darálthús,jó fűszeresen,bele karalábé kocka,kapor+főtt köles.Lehet tejfölözni is!

Kicsit lepiritom a p.mellet,akár hagymával,paprika paradicsommal vagy az nélkül,de akkor valamilyen jó kis fűszerkeverékkel,a lényeg,hogy legyen egy kis szaftja.Ezt szintén összekeverem kölessel :)

Lecsó+köles,gombamártás+K,paradicsommártás+K,husival vagy husi nélkül.

Zuccini vagy karalábé főzelékkel,levesbe,meggymártással Isteni finom :)


Hát gyorsan ennyit tudtam leírni,nagyon széles a skála,de úgy gondolom,ha valakinek ízlik,áttudja formálni saját szája ízére! :)

És még egy szó,azoknak,akik már írnák,hogy ezt nem úgy kell... :)

Ezek,csak lehetőségek,amiket én készítek az én számíze szerint,a variálás lehetősége mindenki előtt ott van!!!

Remélem tudtam kicsit segíteni,hogyan is lehet elkészíteni ezeket a finomságokat! :)

Jó étvágyat! :)

2012. jún. 15. 16:38

Arra döntöttem, hogy ma megpróbálom elkészíteni életem első kölesfelfújtját.

Megpróbálom???!

MEGCSINÁLOM!!!

A saját idei diétás eperdzsememmel fogom megenni... :D

Majd fotózok közben... :)

67. Böbusz (válaszként erre: 66. - G_eszter)
2012. jún. 15. 15:49

Ezzel a balzsamecettel sem hozott soha össze a sors...

Olyan, mint a hagyományos ecet...?! Csak gyengébb? Vagy milyen???!

66. g_eszter (válaszként erre: 65. - Böbusz)
2012. jún. 15. 13:54

Szerintem eláll az sokáig :)

Az olívaolaj pedig nagyon jó salátára is akár, ha attól tartasz, hogy nem fogy el. Én salátákra kis olívaolajat és balzsamecetet szinte mindig teszek.

65. Böbusz (válaszként erre: 63. - G_eszter)
2012. jún. 15. 08:02

Sok jóoldala van... és úgy érzem nem menne kárba, ha vennék belőle.

Az olívaolajam is... egy literes... december-január környékén vettem és még a harmada az üvegben van. :)

A kókuszzsírt is beosztanám... :)

De lehet először az olívaolajat kellene elhasználnom. :)

64. Böbusz (válaszként erre: 62. - Tapsifül)
2012. jún. 15. 08:00

AAaahhh... még csak a képekig jutottam... :D :D

WáÁÁÁÁÁ!!!

KÖSZI A RECEPTEKET!! :D

63. g_eszter (válaszként erre: 27. - Böbusz)
2012. jún. 14. 20:11

Van is-is. Én port vettem. Egyelőre alig fogyott belőle, pedig tejbeakármit mindig azzal édesítek.


Kókuszzsír: az az érdekes benne, hogy amíg, ha sima olajban sütsz, első sütés után szabad gyökök szabadulnak fel (ezért kéne 1 sütés után kidobni az olajat...), addig a kókuszzsírral ez nem történik meg. Tervben van nálam is a kipróbálás. Állítólag főzni is jó.

2012. jún. 14. 17:06
2012. jún. 14. 11:06

Meghoztátok hozzá a kedvemet... NYAMI... :D

Pont tegnap (is) készítettem édesítővel eperdzsemet... nagyon tuti lett. :) Van az "ötkeres" D.fix, azt össze kell kutyulni a gyümivel +édesítő, összefőzni és kész a diétás dzsem. :)

Ezt a köleskoch témát megütöm a hétvégén!!! :D

2012. jún. 14. 10:41
Használj hozzá házi készítésű lekvárt, és tuti, hogy befutó lesz az ebéd ;) Abba ráadásul kevesebb cukor is kell, és csinálhatod akármilyen édesítőszerrel...
59. Böbusz (válaszként erre: 58. - 904fd6a0c0)
2012. jún. 14. 07:57

Szia!!!!!!!!! :D


Ezzel a rizskoch dologgal ezer éve kísérleteztem... de hétvégén lehet teszek egy próbát kölessel. :)

Biztosan fincsi!!!! :D

58. 904fd6a0c0 (válaszként erre: 54. - Böbusz)
2012. jún. 13. 17:55

Sziasztok!


Abbol csinálhatsz köleskochot is :) rizskoch helyett :D

2012. jún. 13. 12:58
Kölest a Sp@rban a biorészlegen vettem, de most legutóbb bioboltból. Annyi minden van bioboltban, hogy hihetetlen. Be tudnék vásárolni nem kevés mindent... :)
2012. jún. 13. 12:47
Hol lehet kölest kapni,és mennyi az ára?
2012. jún. 13. 12:31
Na,ha ennyi helyről mondják,akkor rossz nem lehet... :D
54. Böbusz (válaszként erre: 53. - 3fd432567f)
2012. jún. 13. 12:18
Igen, nekem is ezt ajánlották... :)
2012. jún. 13. 11:48
Én olyan kölesreceptet olvastam, hogy a tejberizst rizs helyett kölessel készíted el, szerintem ki fogom próbálni... :)
2012. jún. 13. 08:42

Kölesre esetleg van valakinek édes receptje??!

Süthető, sütés nélküli... akármi.

51. Böbusz (válaszként erre: 50. - 2014)
2012. jún. 13. 08:41

Hoppá, tényleg. :D :D

Írták is... csak összekevertem. :)

50. 2014 (válaszként erre: 47. - Böbusz)
2012. jún. 13. 08:39
Nem, a gersli az árpa. Rizslisztet még nem próbáltam, de veszek majd és én is kipróbálom.
2012. jún. 13. 08:16

Most írják a csajok a naplómban, hogy kukoricalisztet rizsliszttel kell párosítani és úgy lehet tuti piskótát, sütit készíteni. :)

Hétvégén kikísérletezem!!!!!! :D

2012. jún. 13. 08:08
Tavaly, amúgy, az év fagyija barackos kölesfagylalt volt!!! ;) Úgyhogy édes verzióban is hibátlan lehet!!
47. Böbusz (válaszként erre: 45. - 2014)
2012. jún. 13. 08:07

A gersli a köles??!

Pont most vettem meg a második csomaggal. :)

Először próbaképpen vettem, de nekem nagyon bejött!!!

Édes verzióban még nem próbáltam, csak sósan... Köretnek. Nyami!!! :D

46. Böbusz (válaszként erre: 43. - 2014)
2012. jún. 13. 08:06

NAH! De legalább van a hűtődben!!! :D

Én minden finomságot ki akarok próbálni, meg akarom kóstolni... úgyhogy ezt is be fogom szerezni.

Bár, így is mindent olívaolajjal készítek (mindig pár csepp!!), de ezek szerint ezt még lehet fokozni: kókuszzsírral. :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook