Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pszichoszomatikus betegség-e az asztma? fórum

Pszichoszomatikus betegség-e az asztma? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pszichoszomatikus betegség-e az asztma?

1 2 3 4
111. Csok66
2012. febr. 8. 15:47

Sziasztok! Kb egy éve derült ki nálam, h asztmás vagyok. Sajnos az állapotom kicsit romlott. Ki használ közületek csúcsáramlásmérőt?

Hogyan használjátok? Kilégzési vagy belégzésit hasznéltok? Sajnos a környezetemben senki nem ismeri. Ha valaki használ, szeretnék róla bővebb infót kérni . Előre is köszönöm.

2011. okt. 17. 15:36
Az asztma (szerintem)lelki eredetű.Olyankor is előjöhet,ha nem tudjuk megélni a saját szabadságunkat,"bebörtönözve"érezzük magunkat,vagy valamit nem tudunk már elviselni.A szabadság korlátozása(akár önmagunk korlátai)mind a légzőrendszerre hárulnak.Persze biztos lehetnek más fizikai okai is,de sok esetben erről van szó.
2011. okt. 15. 17:14

Sziasztok!

Szakdolgozatomhoz keresek olyan embereket, akiknek pszichoszomatikus betegsége van, és van amikor az asztmának is lelki okai vannak. Interjút csinálnék, e-mail-en keresztül, valaki tudna segíteni, akinek pszichoszomatikus betegsége van? Előre is köszönöm!

108. eb2a9af90b (válaszként erre: 4. - Fragolka21)
2011. ápr. 2. 21:34

Lehet,hogy pszichoszomatikus betegség ,én nem mondom,hogy nem.Bár elég sokan szenvednek tőle

és nem lehet bele nézni az stressz faktoruk éppen ,

hol áll.Én végig izgultam már ilyen rohamokat,persze

a helyes légzés technika segíthet.De jöhet a következő roham és ...addig kiderülhet ,talán mi van a háttérben,bár vannak más megoldások is.

2009. dec. 30. 19:40
Szia! Ezt kitől kéred?
106. kobres
2009. dec. 30. 19:35

Szia,


Egy kutatáshoz kérném a segítséged. Az allergia és az asztma okait kutatjuk a SZTE-n.

Egy pszichológiai tesztet kellene kitölteni (kb 10-15 perc), aminek az eredményét pár perccel később a weboldalon láthatod. Sokat segítenél, ha kitöltenéd:)

[link]

Előre is köszönöm

Kobres

105. Christineee (válaszként erre: 102. - C19f5f79fa)
2009. nov. 28. 19:26

Tudod én úgy érzem, és úgy tapasztaltam hogy annak aki kívülről nézi hogy a másik rosszul van sokkal rosszabb érzés ez mint annak aki szenved! Főleg ha az a lányod!

Ő valamilyen szintem érzi mikor van nagy baj, és ha ő nyugtat téged az jó dolog! És aranyos tőle:-D

Remélem hatásosan tud nyugtatni téged ilyen esetekben:-)Ami a jósnőket illeti én is csak egyszer voltam, mikor itt egy helyi rendezvényen rávettek, de igaza volt mindenben amit látott.

Persze biztos vannak csalók is köztük, de remélem kevesen.

A levegő változás nekem is jót tett, én most egy nagyon "zöld" városban lakom é jobb a levegője mint anno Pesten volt. Biztosan ez is javított rajtam.

104. Christineee (válaszként erre: 103. - C19f5f79fa)
2009. nov. 28. 19:22
Nem nem kértem. Nálam a családom egy tagja okozta a legtöbb lelki válságot, így mikor elköltöztem otthonról elkezdtem javulni. Persze mikor barlangászni kezdtem akkor is sokat javultam.
2009. nov. 28. 17:55
Christineee! Még azt akartam kérdezni,hogy ha így körvonalazódott benned,hogy lelki eredetű Neked,akkor kértél pszichológiai segítséget? Vagy más jellegű lelki megsegítést?
102. c19f5f79fa (válaszként erre: 101. - Christineee)
2009. nov. 28. 17:33
Szerencsére a lányom a rohamokat nem élte meg rémálomként.Sőt ő volt az aki engem nyugtatott..a maga higgadtságával:)Ezt a doktornénik is mondta,hogy van amikor a gyerek viseli jobban a rohamot a szülő pedig nagyon kétségbe esik.Tudod ez a lelki dolog a mi esetünkben azért lenne érdekes még mert ahogy írtam tavasszal és nyáron,amikor nem volt kiváltó ok,nem is volt fulladás és azért,ha lelki háttér van az nem felejtődik el mert éppen évszak váltás van.Egy ismerősömék elköltöztek a Mátrába és érdekes módon a gyógyító levegő hatására megszűnt a betegsége.A jósnőknél én is hallottam,hogy szervi eredetű betegségeket "látnak"...Bár én személy szerint a jóslásban sem hiszek:)))Idén ősszel már zajlott nálunk nátha,láz...és nem lett mellé köhögési roham szinte el sem hittem:)))
101. Christineee (válaszként erre: 94. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 20:18

Köszi most nagyon jól vagyok!:-D

Mintha csak egy rossz álom lett volna a gyerekkori sok sok fulladás. Bár nekem nem csak gyerekként volt ez. De egyértelműen jót tett a légkör változás.

És hát érdekes de azóta a tragédiáknál se jött elő.

100. Christineee (válaszként erre: 98. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 20:15

Akkor a kislányod mázlistább mint anno én voltam:-D

Jó neki és remélem nem is lesz több gondja!!!

99. Christineee (válaszként erre: 93. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 19:46

Tudod ez olyan furi dolog. Bátyám mindig mondta nekem hogy ez lelki dolog nálam.

És érdekes hogy egyszer egy tenyérjósnál nem jött elő az asthma dolog rákérdeztem, és azt mondta hogy csak a szervi eredetű betegségeket látni, az enyém biztosan nem az hanem lelki. És igaza lett.

98. c19f5f79fa (válaszként erre: 84. - Christineee)
2009. nov. 27. 18:48
Az én kislányom nem allergiás asztmás(ahogy ezek szerint Te),ő nem allergiás semmire.Nekünk azért az ősz és a tél a szezon,mert ő a náthára,infulenzára,felsőléguti gyulladásos folyamatokra érzékeny,tehát ezekre reagált fulladással.Míg tavasszal és nyáron nálunk mivel nincsen szezonja a vírusoknak..stb,nem is volt beteg, így nem is fulladt.
97. Zizisicc (válaszként erre: 96. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 18:41
:o)))
96. c19f5f79fa (válaszként erre: 95. - Zizisicc)
2009. nov. 27. 18:22
Nem Neked írtam,hanem a címre reagáltam úgy is kezdtem.Jó nem ítélkezem ez felett..:)Én "érintett" vagyok a témában.. egy kis elfogultságot megengedhetek magamnak:)
95. Zizisicc (válaszként erre: 92. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 17:38

Állított vki ilyet? :o)) Én csak azt mondtam, hogy a lelki síkról ered minden fizikai tünet .... és ettől még természetesen vannak/lehetnek fizikai kezelést (is) igénylő betegségek, mert előbb utóbb a lelki okok fizikai okokat hívnak elő a testben.

Szerintem meg nem kell ítélkezni azok felett, akik mondjuk más szempontból nézik a dolgokat, mint Te .... mások a tapasztalataik, mások az ismereteik - nem biztos, hogy kevesebb - Te a nyugati orvoslás szemszögéből nézed a dolgokat, a keleti orvoslás ezt egy kicsit másként látja ..... ennyi.

:o))

94. c19f5f79fa (válaszként erre: 93. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 16:45
És most hogy vagy?
93. c19f5f79fa (válaszként erre: 91. - Christineee)
2009. nov. 27. 16:43
Biztos vagyok benne...plusz a genetika(apud) plusz az anyukáddal való kapcsolat.Amúgy a asztma amúgy is komplex oki háttér betegség,organikus és pszichés összetevőkkel.
92. c19f5f79fa (válaszként erre: 89. - Zizisicc)
2009. nov. 27. 16:42

Én meg nem így gondolom és tényleg nem veszünk össze!A címre vissza térve, a pszichoszomatikus betegség azt jelenti hogy a betegségnek a kiváltó okok között nincsen organikus háttere.Tehát van egy testi tünet,amely mögött nem találnak orvosi vizsgálattal kimutatható organikus okot! Ekkor pszichológiai segítségre van szükség,mert a szomatizálásnak pszichés háttere, története van.Szép számmal kezelnek a nálunk dolgozó pszichológusok ilyen eseteket sikerrel.Ez most kizárólag a kiváltó okra vonatkozik.Ettől függetlenül egy organikus eredetű betegségnek is van lelki háttere,vagy mellette zajló lelki történése!De nagyfokú ismeret hiánynak és szakbarbárságnak gondolom azt amikor azt mondják,hogy asztma csakis pszichés eredetű:) Sokan nincsen is tisztában avval,hogy maga az asztma pontosan mi is és milyen típusai vannak.

Én is örülök,hogy rendben vagyunk.Remélem így is marad:)

2009. nov. 27. 15:43

Ja egy fontos tényezőt kifelejtettem.

Én anno 5 héttel korábban születtem. Vagyis koraszülött voltam , és mint tudjuk a tüdő fejlődik utoljára. Szóval nálam ez is rátett biztosan egy lapáttal.

90. Christineee (válaszként erre: 88. - Zizisicc)
2009. nov. 27. 15:41
Köszike:-D
89. Zizisicc (válaszként erre: 81. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 15:39
Én úgy gondolom, hogy ez bármilyen krónikus gyerekkori betegségre, vagy állapotra igaz, de ezen nem veszünk össze .... a lényeg, hogy rendben vagytok! :o))))
88. Zizisicc (válaszként erre: 87. - Christineee)
2009. nov. 27. 15:34
Igazán nincs mit. Gratulálok hozzá, hogy rendben vagy! :o))
87. Christineee (válaszként erre: 86. - Zizisicc)
2009. nov. 27. 15:32

Köszi , de már orvosoltam a problémámat:-D

Amire meg szerettem volna gyógymódot másnak az már késő lenne sajnos...

Már csak egy dologgal van gondom , de az év elején megoldódik:-)


De nagyon köszi!

86. Zizisicc (válaszként erre: 82. - Christineee)
2009. nov. 27. 15:30
Ha érdekel, a neten találsz egy csomó könyvet a különböző betegségek lelki hátteréről .... természetesen nem egy ok lehetséges, de egy-egy betegség mögött elég jellegzetes érzelmi okok állhatnak ....
85. Zizisicc (válaszként erre: 79. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 15:27
A betegségek, fizikai tünetek mindig a lelki, ill. mentális síkról indulnak ki ..... ha ezen a szinten nem sikerül orvosolni a problémát, akkor egy idő után lehelyeződik fizikai szintre, tünet vagy betegség formájában ..... tehát természetesen van fizikai oka, de soha nem az az első .... az már egy következmény ....
84. Christineee (válaszként erre: 83. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 15:21

Tudod sok érdekes dolgot tapasztaltam az asthmával kapcsolatban.

Mindig minden növényre allergiás voltam, sokat fulladtam, de ha erdőben , szabadban kirándultam mégse volt a terhelés ellenére se semmi bajom...

A barlangászás rettentő sokat javított rajta anno. Az is jót tett. Legalábbis nekem.

És ha lelkileg jól éreztem magamat és nyugodt voltam nem volt semmi bajom sosem. Nálam nagyon igaz volt a lelki tényező.

De persze ez nem jelenti azt hogy minden esetben így van.

Örülök hogy sikerül lassan egy éve tünetmentesnek lennetek! Gratula. Egyébként szerintem így a hideg közeledtével már nincs allergia meg asthma szezon. Inkább tavasztól őszig.

83. c19f5f79fa (válaszként erre: 80. - Christineee)
2009. nov. 27. 15:16
Sajnálom..:(( Nekem szerencsére sikerült lassan 1 éve tünetmentesek leszünk:))És most ugye szezon van...Rebus soha nem került kórházba miatta.
82. Christineee (válaszként erre: 77. - Zizisicc)
2009. nov. 27. 15:16

Lehet. Ebbe nem akarok beleszólni.

Én apámtól örököltem az asthmára való hajlamot.

És rendesen kijött rajtam amiben nagyon része volt szerintem anyámnak. De ez más kérdés.

Szerintem elég laza és nyitott egyén vagyok, ez biztos nem okoz gondot.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook