Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szorongásos betegség-gyógyult már ki valaki? fórum

Szorongásos betegség-gyógyult már ki valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Tundy72 (válaszként erre: 20. - Maciméz)
2021. júl. 19. 14:43
Kedves Maciméz! Tudom hogy régen volt, de meg tudod adni a pszichiáter nevét, telefonszámát, aki tudott rajta segiteni? Olvastam hogy sokára talált rá a gyógyszerre, amit tudott szedni. Meg tudod adni a gyógyszer(ek) nevét is, hátha bejönne. Várom válaszodat. Köszönöm.
30. Dinasztia (válaszként erre: 29. - Korteforma)
2012. júl. 13. 17:00

Attól függ, kinek ugyi. Ha kell én is tudok órákig "panaszkodni". Szerintem az a jó barát, akivel kölcsönösen meghallgatjátok egymást.

Nagyon fura érzés volt, amikor ez az egyik régi "barátosné" naponta órákat panaszkodott a férjéről aztán úgy raktuk le a telefont, hogy gombóc lett a torkomban. Nem volt elég a saját problémám, zutty nyomott még a lelkemen egyet.

29. korteforma (válaszként erre: 28. - Dinasztia)
2012. júl. 13. 16:33

Nekem az egy barátnőm volt igazán gáz..

Mennyire mesélsz magadtól, magadról? :)

28. Dinasztia (válaszként erre: 27. - Korteforma)
2012. júl. 13. 16:25

Így van, jól beszélsz!:)


Sajna nálam több olyan ismerős akadt - régi baráti körből - akit kénytelen voltam leépíteni. Az energimámat szó szerint leszívták és folyton nyomott hangulatom lett a sok panaszkodástól. Én meghalgattam őket, ők engem nem. No itt a pont!

27. korteforma (válaszként erre: 16. - Dinasztia)
2012. júl. 10. 21:27

:) Baráti körben én is. Volt két barátnőm, aki állandóan panaszkodott. Egyikük sose hallgatott meg, csak mondta, mondta és mondta (sokszor tök ismeretlen emberekről sztorikat).

Egyik szakított, azóta normális és újra jóban vagyunk :)


Tényleg szelektálni kell.... Sokat számít. Jah, munkatársak közül is aki negatív azokat vagy leállítom vagy nem figyelek lehetőleg rájuk.

Már kérdezték, hogy tudom ilyen lazán venni? :) Hát így... vagy bekattansz, vagy túléled és lazítasz :)))

26. Nikike1988 (válaszként erre: 25. - Bucóka20)
2012. júl. 10. 12:55

Értem


igen emlékszem is mikor jópár hónapja írtad hogy elkezded újra a gyógyszert...A naplódat is olvastam jó ideig..


Cipralexet kaptam egyébként,már kiváltottam de még nem szedem..Ja és mellé frontint

25. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - Nikike1988)
2012. júl. 10. 12:42

Citapramot szedek,abból a 20mg-osat.

Napi egyet/este.



Sokszor kerültünk mi már össze így fórumon,álltalában ezzel a témával kapcsolatban.Szerintem amit én szedek gyógyszert,az neked is jó lenne.De nem tudom mi alapján választja ki a doki,h melyiket írja fel a több 1000 féléből.

24. Csiby (válaszként erre: 22. - 2545157c39)
2012. júl. 10. 11:57
Ezt én is tanúsítom, mert 6 hete kezdtem mozogni és azóta kicserélődtem.
23. Csiby (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. júl. 10. 11:56
Én jó úton haladok ahhoz, hogy teljesen meggyógyuljak. Első fél évben ugyan szedtem Rexetint, de le tudtam tenni. Ami nélkül viszont nem tudtam volna kijönni belőle az a pszichoterápia. Nekem ez segít. Igaz 4 éve járok, de extra lassan tudunk haladni mert nagyon érzékeny vagyok.
22. 2545157c39 (válaszként erre: 21. - Erusss)
2012. júl. 10. 11:44

Pedig a mozgás nagyon jó ám, ezt én is tanusíthatom.

Ha iszol közben nem fogsz elájulni :)

21. Erusss (válaszként erre: 19. - Maciméz)
2012. júl. 10. 11:42
Sajnos nem sportolok, napi 12 órát ülök, körmözök...ha elkezdek tornázni, félek h elájulok,kihajtom magam....mi volt az a homeo bogyó???? köszi válaszod
2012. júl. 10. 09:22
Ja! És anyumnak is szédüléssel indult, évekig vizsgálgatták mire végre egy olyan pszichiáterhez került aki segített.
2012. júl. 10. 09:22
Sportolsz? Nekem a nagyon kemény torna segít, amikor érzem, h bekattanni készülök. A mozgás is termeli azokat a hormonokat, amik hiányoznak és a pánikrohamot ezáltal kiváltják. Utána mindig jobb. Nálunk a családban vannak többen is ezzel a problémával, anyum csak gyógyszerrel tudott kijönni belőle, de sokáig tartott mire rátalált arra ami segít. Ő nem tud lejönni róluk, mondjuk nem is mozog olyan intenzitással ami segítene. Nekem még az orbáncfű kapszula jött be, és a egy homeós bogyó.
18. Erusss
2012. júl. 9. 23:19
Nagyon rossz olvasni, h ennyi fiatal szenved ilyen hülyeségektől...ezt a gondolat-terelést ki fogom próbálni, bár néha jól esik a kín, egyfajta önostorozás ha átélek dolgokat, hajlamos vagyok sajnáltatni magam, s már az esik rosszul, ha nem figyelnek rám..már pedig nem figyelnek...műkörmös vagyok, hetente 30-32 vendég panaszát hallgatom végig...nagyon megvisel, mert nagyon empatikus vagyok...valahogy meg kellene próbáni túljutni.....ha a szédülés enyhülne, könnyebb lenne......nagyon köszönöm h próbáltok segíteni..
17. Nikike1988 (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2012. júl. 9. 23:12

szia


Én most fogom majd elkezdeni a gyógyszert.

Én is szedtem már évekkel ezelőtt de akkor magamtól úgy döntöttem abbahagyom mert nem éreztem semmi javulást..

de ez a szorongás kikészít és egyre rosszabb ezért úgy érzem nincs más megoldás..


megkérdezhetem milyen gyógyszert szedsz?

16. Dinasztia (válaszként erre: 15. - Korteforma)
2012. júl. 9. 21:38

Nekem is ez jött be. Terelés.

Amúgy megfigyeltem, ha mostanában kórházas sorozatot nézek, kifejezetten szarul leszek. A megoldás, hogy egyszerűen átkapcsolok egy másik csatornára. Nyugis témák - mesefilmek - kellenek.

A zene is nagyon jó. MP3 és a kedvenc zenéim.

A baráti körömben is szelektáltam. Nem viccelek.

Viszont tényleg el kell menni egy dokihoz...eleinte nehéz...hajlamosak durva dilibogyókat felírni, amitől az ember inkább szarul lesz...sajna több éves tapasztalattal rendelkezem. :(

15. korteforma (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. júl. 9. 20:35

Nekem :)

Voltam pánikbeteg, szorongásos-depressziós, őrülettől való félelem, magánytól való szorongás.

Kineziológus, családállítás, és agyban átállás. Ha jön egy negatív érzás-gondolat, terelek, nem megyek bele az érzésbe (ami picit is a fentiekhez hasonlít).

Az elején zenét hallgattam, ha rossz érzés jött rám, légzésemre figyeltem (közben nem másra figyelsz), meditáltam párszor, csakrát tisztítottam.

Most már elég a gondolat-érzés "elkapása". Azóta hiszem, hogy minden agyban dől el...

14. tixtina (válaszként erre: 13. - Bucóka20)
2012. júl. 9. 19:22
Köszi-felkeresek egy dokit,és kivizsgáltatom magam.
13. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2012. júl. 9. 19:21

Első körben leírom,h attól ne félj h bárki is hülyének fog nézni.

Meg amúgy is...ezzel nem kell foglalkozni,engem soha nem érdekelt h ki mit gondol,pedig volt olyan,h el kellett jönnöm az egyik suliból...a másik (új) suliba pedig el kellett mondanom,h miért is jöttem el.

Elmondtam..szemrebbenés nélkül!



Vissza gondolva,ha én előről kezdeném,én elmennék kivizsgáltatni magam,h nincs e valami szervi bajom?!Szív stb stb stb....

Ha testi nincs,akkor lelki.


Onnantól pedig pszichológus,kineziológus(van akinek ez vált be) vagy akár pszcihiáter.


Van amikor segít a pszichológus(van akinek ,,csak,, ennyire van szüksége,h elmondja élete baját,fájdalmát,félelmeit,fel nem dolgozott eseményeket stb)....van,h kell a gyógyszer is.


Én pl. nem járok pszichológushoz,mert nem érzem szükségét,elég nyílt személyiség vagyok,nekem nincsenek se múltbeli se jelenlegi problémáim (persze vannak,de nem olyanok amik a betegséggel összefüggésbe hozhatóak).


Én szedem a gyógyszert és ennyi.

12. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Erusss)
2012. júl. 9. 19:16

Nekem nincs jogsim,de ha akkoriban vezetnem kellett volna,képtelen lettem volna rá.

Nekem állandó szédüléssel kezdődött az egész,ott borult minden,aztán egyre csak rosszabb lett.

11. Erusss (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2012. júl. 9. 19:06
Vezetni hogy tudtok szorongással?nekem nem megy...úgy érzem magam, mint aki megkattan...az állandó szédülés miatt nem megy..más is szédült állandóan??mindig fáradt vagyok
2012. júl. 9. 17:22

Sziasztok!

Nem tudom,hogy pánikbetegség -e ami eluralkodott rajtam az elmúlt hetek alatt:oo

Légszomj,gyakran érzem,hogy nem kapok levegőt,a torkom annyira száraz,hogy nem tudok nyelni,és enni inni sem,levegőért kapkodok.Soha nem éreztem ilyet,nagyon rossz:(

Nem mentem dokihoz,nehogy hülyének nézzenek:oo

9. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Nikike1988)
2012. júl. 9. 17:06

4éve kezdődött nálam ez az egész.

Amíg ki nem derült,h pontosan mi is a baj,addig nm szedtem semmit,sőtt amikor kiderült,akkor sem kezdtem el rögtön gyógyszert szedni,hanem próbálkoztam anélkül.

A próbálkozás alatt érts mindent,MINDENT kipróbáltam,megpróbáltam....


De megelégeltem és amúgy sem volt más választásom,mert romokban hevert a betegseg miatt az eletem.

Szedtem fél évig kb,aztan abba hagyhattam,mert "gyógyult lettem".


Telt az idő..és megint előjött..vártam,vártam..próbálkoztam megint ezzel-azzal..de megint nem ment.


Megint gyógyszer...

Most szedem...uhmm kb 9-10hónapja és ,,köszönöm szépen jól vagyok".:-)



De gondban vagyok,mert idővel babát szeretnék/szeretnénk...gyógyszer mellett pedig,mint tudjuk..nem lehet!!


De ez már egy másik téma.:-)

8. Nikike1988 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2012. júl. 9. 16:55

szia

és abba tudtad hagyni a gyógyszert?

Meddig szedted?

2012. júl. 9. 16:35

Sikerült!:-)


Gyógyszerrel,máshogy nem ment.Nekem bárki bármit mondhat,mert en mindent megtettem h gyogyszer nelkul is sikerüljön,de az Istenert nem ment,így is elment az életemből 3év..éppen elég volt.

6. 2545157c39 (válaszként erre: 5. - Erusss)
2012. júl. 9. 16:35
Nekem aztán volt az égvilágon minden, halálfélelem, remegés, gyomorgörcs, szapora szívverés, tömegiszony, ájulásérzés, megőrüléstől való félelem stb...
5. Erusss (válaszként erre: 3. - 2545157c39)
2012. júl. 9. 16:32
18 évesen pánikbeteg voltam 4 hónapig..most 25 évesen jött rám...de most durva..leírnád a tüneteidet?
2012. júl. 9. 16:31

Csak az okkal-okokkal kell szembe nézni!

Őszintén és keményen!Csak magadnak.Nem az orvos okozta a gondot így nem is tudja megszüntetni.

Leszedál! A probléma az marad!

3. 2545157c39 (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. júl. 9. 16:28

Szia!


Én 7 éve élek így, de 5 évet tünmetmentes voltam, most újra előjött :S

2012. júl. 9. 16:28
Oka van. Magadtól nem fogsz kigyógyulni! Pszichológus segít!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook