Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészség-ügy – Betegség-ügy fórum

Egészség-ügy – Betegség-ügy (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészség-ügy – Betegség-ügy

26. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 9. - Lizyli)
2009. jan. 1. 14:44

"Szerinted az rendben van, hogy évtizedekbe telik, míg megtalálják a betegséged és arra a kezelést"


Miért írod úgy mintha ez volna az általános?

2008. dec. 19. 11:26
Ez így igaz nem sajnálatra hanem megbecsülésre van szükségünk.
24. 707655fba1 (válaszként erre: 23. - Katalin1962)
2008. dec. 19. 07:06

Ez így van!

Ha csak a betegekkel kellene foglalkoznunk, nem lenne semmi probléma.

De még ott van a rengeteg papírmunka, + az orvosok, akik talán pisilni tudnak ápolói segítség nélkül, de más egyebet nem nagyon.

Amikor 3-4-szeri nekifutásra sikerül megenni egy zsemlét fél lábon állva...


Neked még jó munkahelyed van, hogy legalább félévente kifizetik a túlórát!


De nem panaszkodom tovább, mert azt hiszik, hogy sajnáltatni akarom az ápolókat.

Pedig nem, csak egy kicsit több megértést szeretnék.

23. Katalin1962 (válaszként erre: 22. - 707655fba1)
2008. dec. 19. 06:37
Sokszor nem tudom, hogy ki a kiszolgáltatottabb mi vagy a betegek. A nővéri munka nem csak abból áll amit a betegek körül töltesz de ezt nem értik mindig csak azt látják, ha leülsz véletlenül. Örök törvény mikor ennél egy felatot akkor jön a doki a beteg és teleszájjal válaszolsz. Ha mogorva vagy az a baj ha nevetgélsz akkor meg hangoskodsz. Bár nem tudom mitől kéne 12 órán át jókedvünek lennünk mikor napról napra élünk a túlórát fél évenként összegyűjtve fizetik ki. Nem mondhatjuk a közértben majd fél év múlva fizetek mert akkor lesz pénz.
2008. dec. 18. 20:45

Ott kezdődik a baj, hogy senki nem látja át igazán, hogy mi a helyzet.

Nekem gőzöm sincs egy öntödei munkás, egy autószerelő...stb. munkájáról.

Ugyanígy a kívülálló sem tudhatja, milyen egy ápoló munkája!

Csak azt látják, hogy mogorva, durcás, beszól..stb.

Persze mindig a legjobb oldalunkat kell adni, mert kiszolgáltatott, beteg emberekkel dolgozunk.

De ennél azért összetettebb a dolog.

Többfelé kell megfelelnünk( beteg, hozzátartozó, orvos....)

Ilyenkor szokták a kívülállók azt mondani: válasszon másik munkát!

Kíváncsi lennék az ilyen ember napi 12-14 órában tudna e szelíd, barátságos maradni, megtenné e azt, amit az az ápoló, akit szid.

Az ápoló is emberből van, néha nála is elszakadhat a cérna!

2008. dec. 17. 16:29
Réges régen mikor tanulni kezdtem a szakmát akkor még más mértékkel mérték a gyógyítókat ápolókat volt becsülete a mundérnak. Ma már sajnos csak használnak és kihasználnak bennünket. Megbecsülés az ablakban sincs. Aki azt mondja, hogy csak fogjuk be mert van paraszolvencia az hazudik. Bizton merem állítani, hogy a mi osztályunkon nagyon ritka ha a nővérnek pénzt adnak. Eltelt a Mikulás és még egy szelet csoki sem kaptunk. Minden kollegámnak aki hónapok óta közel 200 órát dolgozik köszönettel tartozom az egész évi becsületes munkájáért.
2008. dec. 17. 13:36

Ok, bocs, csak így elsőre volt egy kicsit félreérthető...:)

Igen, a helyzet aggasztó.

Én, amikor 1989-ben elkezdtem a sulit, nem gondoltam volna, hogy egyszer ez lesz a helyzet.

De sajnos nem is fog javulni mostanság, az már látszik.:((

2008. dec. 16. 21:04
Valóban nem a dolgozóké ezt áttételesen írtam. Év eleje óta nem sokat változott a helyzet csak annyit, hogy mostmár 40%. os a nővérhiány!!!
2008. dec. 16. 20:38

De ez nem az egészségügyben dolgozók hibája!!!

Nem????

2008. febr. 28. 17:46

Az egészségügyben dolgozók legnagyobb hibája, hogy kevesen vannak és nincsenek megfizetve mint még sok ember ebben az országban. Iszonyú nagy hiány van és nincs is utánpótlás.

Nem értem miért nem a holisztikus szemléletet követik a gyógyítók! Pedig tanítják. Egész embert gyógyítani sokkal könnyebb csak sokkal több időbe

telne az anamnézis felvétele.

16. Galagonyabogyó (válaszként erre: 15. - Apokrif)
2007. nov. 10. 05:16

Ezt én is így látom.Csak az a baj,hogy nem csak az egészségügyben vannak gondok,hanem az emberek felfogásában is.

Ha arra törekednénk,(mint ahogyan Te is írtad)hogy egészségesen éljünk,akkor kevéssé lennénk betegek,ergo kevesebben kellene talaálkoznunk az orvosi rendelőben.

De ezt sem a rohanó életvitel,sem az anyagi javak nem engedik meg,sajnos...

Mert a legtöbb cukorbeteg embernek diétáznia kellene.De miből?Egy valamire való diétához pénz kell,és nem is kevés(gondolok itt a zöldségekre,meg a Norbi Update termékekre-és ez csak a kezdet).És a végén kezdődik az eleje-ha lefogyott,meg kell tartani a súlyát.

Azért ezt hoztam fel példának,mert ugye azt mondják folyton-folvást.hogy a túlsúly a legkárosabb az egészségre...

2007. nov. 10. 05:03

Az emberek nagy része kiválóan ért az elektronikához, a számítógéphez, a labdarúgás szabályaihoz, de elképesztően tájékozatlan a saját testének, lelkének működéséről, gondozásának mikéntjéről. A jelenlegi szemlélet a korok-betegség, tünet-gyógyszer összefüggésben gondolkodik. Több tünetre több gyógyszer; a betegek marokszámra szedik egymás hatását zavaró, mellékhatásokat okozó szereket. Mi vagyunk az egyik legbetegebb nemzet Európában, és ez egyaránt vonatkozik az állampolgárra, az orvosra, az egészségügyre... Ennek legfőbb oka az „egészségügy”(?) szemlélete; az, hogy nevével ellentétben a betegségekre koncentrál az egészség helyett.

Az állampolgár többnyire nem hiszi el, hogy a tanács betartása javíthat közérzetén, egészségén, életkilátásain. Nem hiszi el, mert

- vagy nem bízik az egészségügyben (sem),

- vagy gyógyíthatatlannak érzi magát,

- vagy egyszerűen nem érdekli a saját egészsége (sem),

fásultan beletörődött a testi, lelki romlásba, tüneteibe, a korai halálba!??

Az okok hátterében éppúgy jelen van meghatározóan az egészségtelen életmód, a hiányos egészségkultúra, mint pl. a környezetszennyezés. Nagyon sokan és sokat dohányoznak, egészségtelenül táplálkoznak, keveset mozognak, mérhetetlenül sok alkoholt fogyasztanak, önpusztító életmódot folytatnak, nem törődnek egészségükkel, környezetükkel.

Utálatos ez a kép, de hát ez a valóság!!!

Minek kell még történnie, hogy ezeket az állampolgár tudomásul vegye???

„Nemcsak azért vagyunk felelősek, amit teszünk, hanem azért is, amit tenni elmulasztunk.”

/Moliere/

14. apokrif (válaszként erre: 12. - 09d65bf33d)
2007. nov. 8. 06:27

Kedves Borzi!


- Először is, és mindenek felett - maximális tiszteletem és elismerésem a munkájukat és hivatásukat tisztességgel, becsülettel el látóknak, teljesítőknek.

/De sokszor borzongok, amikor azt olvasom, hogy "emberanyag", meg "az orvos, szakmának tekinti a tevékenységét"./


- Hol van már a 3x8, amiért a "Tanácsköztársaság" idején harcoltak. Milyen messzi vagyunk már ettől ..., az élet számos területén előfordul már, hogy elvárják vagy megkövetelik a 12-14 órát.


- Stresszelni az élet minden területén lehet, akár tologatnak papírt akár nem. Ismert pl. a "menedzser betegség" kifejezés, de kíváncsi lennék egy reptéri forgalomirányító napi terhelésére is például.

"Mert a "PETER-ELV" mindenkire vonatkozik, beosztástól, munkaterülettől függetlenül, - hajlamosak vagyunk, hogy felkapaszkodjunk a magunk "inkompetencija-szintjére". Úgy viselkedünk, mintha a felfelé haladás és a több egyúttal jobb is lenne, holott körülöttünk mindenhol ott láthatjuk ennek az esztelen törekvésnek a tragikus áldozatait."

"A legegyszerübb munkástól egésszen az elnőkig érvényes a PETER-ELV. Mindenki elérheti a maga inkompetencia-szintjét, és minden poszt esetén van rá lehetőség, hogy olyan valaki töltse ki a karosszéket, aki feladatának ellátására inkompetens."

"A munkát azok az alkalmazottak végzik el, akik még nem érték el a maguk inkompetencia-szintjét."

2007. nov. 7. 08:48
Ja és a munka nem annyi, hogy papírt tologatok, hanem annál sokkal komolyabb és felelősségteljesebb.
12. 09d65bf33d (válaszként erre: 11. - Apokrif)
2007. nov. 7. 08:47

Ennek inkább a sok stressz, a túlhajszolt életmód az oka. Gondolj bele, hogy menyit kell ügyelni-így az össz-munkaidő annyi, mintha mindenap 12-14 órát dolgoznál. Bár nekem volt olyan, hogy napi 16 óra jött ki átlagban (egy hónapig tartott ugyan ez az állapot).

A statisztikát én is olvastam, amit írtál, meséltem is az ismerőseimnek, de senki sem hitte el.

2007. nov. 6. 19:59

Igen, az orvos is emberből van ...


Orvosok Lapja 2006 áprilisi számában, a 23. oldalon a Forum rovatban, Dr. Katona Zoltán kandidátustól találtam egy írást, amely a Kalocsa és környéke adataival foglalkozik.


Szóval a kandidátus professzor azt írja, hogy "az orvosok, a betegeik átlagánál 2-3 évvel rövidebb ideig élnek ( a vizsgálatok szerint az elhunyt orvosnők 51,5%-a, a férfi orvosoknak pedig 34,2 %-a már a nyugdíjkorhatára előtt elhalálozik)."


Erre jelent meg később egy másik szám, szintén 2006-os, Orvosok Lapja Fórum rovatában azok az adatok, ...

Erre reagáltak és azok már ezeknél a számoknál még nagyobb arányt írnak az orvosok halálozására.


Pedig azt gondolnánk, hogy Ők tudják a gyógyítás módját ...???

10. 09d65bf33d (válaszként erre: 9. - Lizyli)
2007. okt. 3. 15:39
Lehet, hogy keveset tud. De az nem feltétlen az ő hibája,mert az orvos is csak azt tudhatja, amit már olvasott vagy tapasztalt. Lehet hogy a te eseted egyikbe sem sorolható be.Az nem kérdés, hogy az orvostudománynak még nagyon sokat kell fejlődnie,remélhetőleg ez így is lesz. Szerintem nagyot az csalódik, aki mindenható istennek képzeli az orvost, pedig csak egy ember az is, mint bárki más.
9. lizyli (válaszként erre: 7. - 09d65bf33d)
2007. okt. 2. 18:17

Szerinted az rendben van,hogy évtizedekbe telik,míg megtalálják a betegséged és arra a kezelést, te pedig szenvedsz a nyavajáddal,amire már felírnak 5000 ezer gyógyszert,hogy szedjed,talán jobb lesz!? (és ezt éveken át,és folyamatos kivizsgálásokkal 22 évesen)A természetgyógyászatról bár egy szót sem írtam,annyit,hogy én is voltam egynél,lehúzott 8000 Ft-tal,és nem mondott semmit,azon kívül,hogy hogy változtassam meg az étrendemet. Nem hinném,hogy az segített volna. Abban egyet értek,hogy a gyógyszereknek sok a mellékhatásuk,tapasztaltam.A betegségem: a jobb nyaki erem nem fejlődött ki rendesen,mint kiderült,mikor 2 napra járásképtelenné váltam. Utána sokan kizártnak tarották azt,hogy emiatt vannak a FOLYAMATOS szédüléseim.Ráfogták a vegetatív idegrendszerre,majd kiderült hogy nyaki kopásom is van,ami szintén okozhatja.kb.ennyi.A többi elenyésző ezek mellett.

Egyébként ha az orvosom a tudása legjavát adja,akkor elég keveset tud!

De mint írtam örüljön akinek jó orvosa van.

8. Gaia
2007. szept. 25. 21:56
Én azt utálom, hogy nem vesznek emberszámba. beteg a derekam, jól félre is kezelték, remélem, megúszom a műtétet, de botrány, hogy nem látnak bennem mást, mint egy kiboltosult porckorongot. És azt sose nézik, mitőllett a gond, nekem ez a legnagyobb bajom az egészségüggyel. Pfff
7. 09d65bf33d (válaszként erre: 6. - Lizyli)
2007. szept. 22. 19:02
Mi a bajod pontosan?Lehet, hogy nem is tudják pontosan, mi a betegséged.Mindig újabb és újabb betegségeket írnak le, de ezeknek sokszor évtizedekbe telik, míg a valódi okát és kezelését megtalálják. Lehet, hogy akihez jársz, az sem tudja pontosan, mi a bajod, de ennek ellenére lehet, hogy a tudása legjavát adja neked. Sok esetben ez mégsem elég. Ilyenkor jön be a képbe a természetgyógyászat, illetve az alternatív gyógymódok. Amik vagy hatnak, vagy nem, de a természetgyógyászt mégsem pereli be senki, illetve nem olvasok olyan véleményeket, amikben őket szidják. Miért van ez? Nem hiszem, hogy hatásosabb lenne, mint a klasszikus orvoslás.Vagy szerintetek igen? Én a saját tapasztalataim alapján úgy gondolom, hogy sokkal kevésbé effektívek, mint az igazi gyógyszerek. Mellékhatásaik is enyhébbek pont ezért.Persze ott van minden emberben a vonzódás a természetes dolgok iránt, de azért ne felejtsük el, hogy a természetben a szelekció működik.Az orvostudomány pont a természetes szelekció ellen dolgozik. Vagy szerintetek jobb lenne, ha minden 10. gyerekmeghalna gyermekbetegségekben úgy mint régen?Vagy a nők ugyanolyan gyakran halnának meg a szülésben? Vagy ha a szülenk magas vérnyomás miatt 50-60 éves korukban meghalnának?
2007. szept. 22. 18:46

Igenis hiány van az egészségügyben,főleg az ellátásban.Sokszor,sőt folyamatosan a tüneteket kezelik nálam pl.! Érdekes módon,sosem javulok. Vagy ha igen,nem tart sokáig.

Ráadásul sok olyan orvossal találkoztam,akik a bevált,szokásos betegséggel magyarázták rosszulléteimet,és nem foglalkoztak azzal,hogy tulajdonképpen mi is a baj.

Az állapotom nem is változott.

Én nem szívesen megyek se orvoshoz,se vizsgálatokra, a hozzáállásuk miatt.

Merem remélni nem mindegyik orvos ilyen,viszont nekem csak rossz tapasztalataim vannak!

Örüljön,akinek az orvosa valóban segít is,és megtalálja a bajok okát,és nem beskatulyázza a tünetei miatt.Nagyjából ennyit erről.

2007. szept. 19. 15:54
Mélységesen egyetértek az egész cikkel.
2007. szept. 11. 19:17
A betegséggel igenis elkell menni az ovoshoz,az nem az orvoson múlik,a gyógyszerek mellékhatása stb.Nem mindenbe értek egyet a cikk írójával.
2007. szept. 10. 09:03

Ezt a cikket most nem értem.

Miről is akar szólni?

2007. szept. 10. 08:13

Ebben a cikkben egy-két valóban igaz állítás mellett elég sok nevetséges dolog van, amit még az sem hisz el, akinek tényleg semmi köze nincs az orvostudományhoz.Hasonlítsuk már össze, hogy mennyi volt régen az átlagéletkor és mennyi ma! Persze a csacsemőhalálozás csökkenése az semmi (régen kb. minden 10. gyerek meghalt, ma ezerből 6-7).

Aki így vélekedik, mint a cikk írója, az valóban ne is menjen orvoshoz!Gyógyítsa meg magát, ha az olyan egyszerű. Azért,hogy új betegségek keletkeztek, nem az orvostudományt kellene hibáztatani. Ez a mai világ hatásainak tudható be (környezetszennyezés, stressz, műanyag kaják, de nem sorolom tovább, mert ezekkel mindenki tisztában van).

Viszont azt aláírom, hogy sok orvos elköveti azt a hibát, hogy a tüneteket kezeli, és nem a beteget. De ez a látásmód átalakulóban van.

2007. júl. 24. 23:13
Egyre többen tartoznak azok közzé, akik valamit hiányolnak a jelenlegi „egészségügyi” rendszerből. Talán mindezt nem tudja megfogalmazni, de érzi, hogy a betegek ellátása nem igazán teljes.
Az ember mint individuum – aki testén kívül lélekkel és szellemmel is rendelkezik, és szíve mélyén talán tudja, mi teszi beteggé, és mi gyógyítja meg – még mindig nem foglalta el helyét a köztudatban.

Ugrás a teljes írásra: Egészség-ügy – Betegség-ügy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook