Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Praktikák helyspórolásra a lakásban... fórum

Praktikák helyspórolásra a lakásban... (beszélgetős fórum)


2011. dec. 1. 05:40
.. Kidobok (elajándékozok) mindent, amire konkrétan nincs szükség... nem tárolok felesleges, helyfoglaló maszatokat. Most hétvégén éppen a számítógép lesz soron, 1. sokat ülök előtte, 2 elfoglalja az íróasztalt = megy anyukámnak. Fiamnak van laptopja, én pedig munkahelyen vagyok számítógép előtt = itthon felesleges. :) Nyáron egy csomó edénytől, lábostól, műanyag tárolótól szabadultam meg ugyanígy.
2011. dec. 1. 05:31

Sziasztok mi 51 nm-en lakunk egyenlőre 4-en de lassan 5-en.


Ami nálunk bevált, játékok elpakolása dobozokba felcímkézve. A dobozok nagy része szekrény tetején van, körforgásba vesszük le a gyerekeknek, így jobban is becsülik őket.

A legfontosabb nálunk a fal kihasználása, ahová tudtunk polcot tettünk (kivéve gyerekszobába még), szekrények belső felére 40ft-os műanyag kampót tettünk a sapkák számára, a konyhában nem volt elég hely, így kijelöltünk egy spájzot ahová az összes olyan pohár, tányér egyéb került amit nem használunk minden nap.

A tv felfüggesztése sem rossz megoldás, aki tudja sok helyet spórolhat vele.


Téli nyári ruhákat amikor nincs rá szükség fekete zsákba teszem, porszívóval kiszívom a levegőt, vastag csomagoló cellux-szal leragasztom, felcímkézem és ajtó fölötti polcra (függönnyel takart), tudom tenni, így nem zavaró a sok ruha.

Egyenlőre ennyit tudok írni.

Ha a kisebbet jobban szereted akkor kuckósabbá kell tenni: polcok minél több (lehetőleg láthatatlanul elhelyezve), könyvespolc a mennyezetig,rendszer és lomtalanítás minden hónapban (nem nagyra gondolok), térnövelő kicsi bútorok (sámlik, szétnyitható- asztal ill. kanapé). Fürdőszobai mosdószivacsnak, kefének stb öntapadós kampók, ajtók belső felére rakható vászon cipőtartó (konyhába fakanálnak, zacskóknak stb, fürdőben piperének, wc-ben újságnak szóval elég hasznos).

Remélem tudtam segíteni valamennyit:)

2011. nov. 15. 10:22

én úgy csinálom,hogy veszek iylen szép fonott kosarakat az obiban,vagy valahol,kb 6 ezer az ára ,és olyat veszek aminek teteje is van.és a játékokat ebbe teszem bele,így nincs kirakva semiylen kütyü amiket fölkell emelni a takarításhoz.


meg pl. ha nyár van a téli ruhákat is ebbe rakom,és fölrakom a szekrény tetejére még jól is mutat, mondjuk nekünk gardrob van nyitott szekrény.


illetve a számítógép asztalunk kicsike, és ez melett is van a földön ilyen kosár elég nagy és a férjemnek a számítógépes dolgai ott vannak.

2011. nov. 10. 08:46

Mi is piciben lakunk, nekem nagyon bejöttek a konyhai gerendáról lógó zsákocskák, igaz ki kellett centizni, hogy ne súrolja a fejünket. :-)

De a konyhám annyira kicsi, hogy máshol nincs benne hely

Én télen vagyok gondban a behozott szobanövényekkel, mert nem kompatibilisak a gyerekekkel... :-)

A nagyobb ház tényleg nem rossz ötlet, főleg így tél elején, amikor bezáródik a család.

2011. nov. 3. 14:27
Egyet értek. Helyre mindig szükség lesz. Inkább tegyétek a nagyobbat otthonossá, lakjátok be, szépítgessétek..
8. Serry (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. nov. 2. 08:32

Tedd a nagyobbat otthonosabbá. S hidd el a nagyobb is kicsi lesz 2 év múlva.

Mi így jártunk.....

2011. nov. 1. 19:36

Mi most csináltuk meg a gyerekszobában hogy a gyerekeke emeletes ágyából lett két galériaágy, és alá beköltözött a két íróasztal. nagyon jó lett, később teszek be képet a naplómba.

Amúgy a franciaágyból is terveztünk galériát csinálni, még panelban is lehet ha csak egy szivacs kerül a galériára.

6. trapiti (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2011. nov. 1. 19:26
Ettől függetlenül én is inkább a nagyban maradnék, főleg gyerekkel...
5. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. nov. 1. 19:24
Én maradnék a nagyobb lakásban, ha a helyedben lennék.
2011. nov. 1. 19:23

Itt egy igazán jó megoldás:-))))


[link]


Na jó, csak viccccööölöök!!!

2011. nov. 1. 19:21
Fürdőbe a kád fölé fregoli :) Nem kell szárítóállvány a szobába.
2011. nov. 1. 19:15
Én inkább a nagyobb lakást tenném otthonosabbá. ;)
2011. nov. 1. 18:59

Van egy garzon lakásunk, ahonnan elköltöztünk, de nagyon nem érezzük jól magunkat a nagyobban, így vissza szeretnénk menni, viszont ott pedig már nagyon kicsi a hely nekünk.

Praktikák érdekelnének, helyspórolással kapcsolatban. Pl szekrény helyett vettünk ágy alá fiókot, ilyesmik. Van a szobában egy sz.gép asztal, tv állvány, könyvespolc, ágy.

A kreatívságokat előre is köszönöm. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook