Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocsék anyák klubja fórum

Pocsék anyák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
28. Babeck
2013. febr. 17. 20:29

Anyósom az öt hónapos (anyatejes) kölkömnek reszelt almát dugott a szájába, ő meg persze jól kiköpte :D Reakció: "hát ez a gyerek már SOHA nem fog SEMMIT enni?"


:D:D

27. Babeck (válaszként erre: 6. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 20:25
"Nem hipózom a domestost" :D :D
2013. febr. 17. 20:18
Nálam most az a nagy kedvenc,hogy túlszeretem a gyereket :D
25. CrystalPhoenix (válaszként erre: 23. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 20:13
:D kellemes... :D
24. CrystalPhoenix (válaszként erre: 16. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 20:12

Jaaaj, az a drága szobatisztaság... :D

másfél évesen akárhányszor ráültették a gyereket a bilire, sírógörcsöt kapott :D én azt mondtam, KÖSZ NEM!!!

2 évesen viszont önállóan elkezdett bilizni :D azóta nappal végig bilizik,csak este alváshoz kap pelust, de lassan azt is elhagyjuk :) dokinénink am azt mondta,hogy 5(!!!) éves koráig ráér teljesen szobatisztalenni a gyerek.. Az idegrendszeri éretsége van akinek igénylei ezt a hosszú időt is.. az már más tészta,hogy oviba kerüléshez kötelező a szobatisztaság, szóval szinte mindegy mit gondol az orvos...:/ :)

23. TyukLáb (válaszként erre: 21. - D71ef05a8e)
2013. febr. 17. 20:12
Uhh ez már ... nem asszem tartom a szám :D Anyós kedvence a színek szerint rakni a zoknit bugyit pólót mindent. Ja és otthon csak színes zoknit hordhatsz, utcára meg csak fehéret :D de komolyan!!! :D
22. TyukLáb (válaszként erre: 18. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 17. 20:04

Hát hidd el én se ültetem egész nap a bilin a gyereket. Viszont amit észrevettem, bemegy a fürdőbe és ott kakil (soha nem mondtam neki, hogy ott kell.)


Amúgy lehet. Ex anyósod hol nőtt fel? az én anyósom Székelyudvarhelyi :D

21. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 20:04
Hajaj, nálunk olyan is van a családban, aki a zoknit is vasalja.....
20. Judit36 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 19:56
:))
2013. febr. 17. 19:55
:DD
18. pintyőke madárka (válaszként erre: 16. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 19:55

Te nem létezik hogy a te anyósod és az én ex anyósom ugyan ott szokott le a pelusról :)


Ezt én is kaptam anno. Csak én lesz...tam :))))))))))))))))

17. TyukLáb (válaszként erre: 14. - Bébinyuszi)
2013. febr. 17. 19:52
Egyetértek, én sem vagyok gyógyszer párti nálunk is ment belőle bőven a vita. Kettőt tüsszent miért nem viszem orvoshoz. Minek, ha fel megy a láza, majd elviszem, addig nincs komoly baja, ami mézes teával ne lenne kezelhető. Jelzem komolyabb baja még nem volt!
2013. febr. 17. 19:48

csatlakoznék én is! anyósom sterilmániás, hát én vagyok a legrosszabb szülő akivel valaha találkozott, mert nem suvickolom át minden nap fertőtlenítővel a babakocsit a kiságyat, a lakásról már nem is beszélve.


A gyerkőc télen fel van öltöztetve, indulnánk sétálni a mínusz 20ba (budy, harisnya, pulóver, nadrág, dzseki, sál, sapka (DUPLA) kesztyű) nem fog megfázni? DE MEG FOG FÁZNI EGÉSZ BIZTOS! főleg, hogy rohangál mellettem.


Nekem mondjuk a beszéd és járás miatt nem kellett aggódnom, hiszen 7 hónaposan már állt, és 10 hónapos korára tökéletesen ment egyedül is. Nem erőltettem, ment magától, amikor akart. Beszéde is fejlett, most 14,5 hónapos szókészletén meg vagyok döbbenve, ugyanis az apa, mama, vau-vaun kívűl sokkal inkább részesíti előnyben a golyó, kérlek, szeret, gyújtó (öngyújtó), gyere stb szavakat. Soha nem tanítottuk neki. Persze inkább az állat neveket, meg hangokat kéne tanítani neki, mert attól fejlődik szépen, kapom a fülest jobbról. Hát jó, majd el jön az is.


Totális kiborulásomat azonban a szobatisztasági kérdésnél érték el, ugyanis anyós szerint, és drága édesanyja szerint, a gyereknek egy évesen már szobatisztának kell lennie, hiszen anyósomék egy éves korukra teljesen "tiszták" voltak ahogy ő fogalmazott. ÉS? Majd szoba tiszta lesz, ha akar. Nem fogom neki erőltetni, főleg, hogy amikor meglátta a bilit (amit természetesen szülinapjára kapott dédiéktől) akkor sírógörcsöt kapott...

2013. febr. 17. 19:47

Beállok én is a sorba! :)

Védőnénis látogatás: vetkőztessem le bodyra (augusztosban volt, egy husszú ujjú kezes-lábas volt a fiún). Mondom neki, nincs rajta.

Úúúúúúúúúúúúristenmegfogfázniöltöztesdfeljobban!

Wazze a gyerek így is izzad, hova öltöztessem még jobban?

Életében először, most 2 napja van hőemelkedése (7.5 hós).

2013. febr. 17. 19:46

Az én halálom az, hogy anyósom egy kis orrfolyásra már antibiotikummal tömné a gyereket, és amiért én ellent mondok, nagy meredt szemekkel mondja: Oké, te tudod, de majd meglátod hogy olyan szövődményei lesznek, arcüreggyulladás, tüdőgyulladás!

Azt mondja hogy az "Ő" idejében is mindenre antibiotikumot adtak, és nem haltak bele a gyerekek!

Kész vagyok tőle....Hiába mondom neki hogy annyira legyengíti az immunrendszert hogy 2 hét múlva megint beteg lesz. Mintha meg sem hallana!

Nálunk minden betegség alatt megy a huza-vona.

Úgyhogy én aztán igazán ide illek... legalábbis anyósom szerint biztos:)

13. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Ancsa19860211)
2013. febr. 17. 19:45

Szerintem az a vicc, hogy a dolgok így is, úgy is működnek:) Ezért nincs értelme caranyázni meg nevelési elveken sokat vitatkozni (persze vannak határok nyilván). Minket még talán a poroszos, időbeosztásos módszerrel etettek-altattak, eredmény: felnőttünk épségben egészségben. Az a nagyi, aki urambocsá' tényleg csacsiságokat javasol, anno úgy csinálta a saját gyerekeivel, hopp, azok is felnőttek épségben, egészségben. A tápszeres babák is, a sokáig szoptatott babák is, az "elkényeztetettek" és az önállóságra neveltek is, és ha nem is lettek éppen egyformák, ez egyrészt nem csak ettől függ, másrészt ettől színes a világ:)


Szóval a csuda tudja, de nagyon úgy néz ki, hogy a gyerek nem valami csodakütyü, akit olyan nagyon könnyen el lehetne véglegesen rontani a kisebb nevelési csetlés-botlásokkal, ha a szeretet megvan:)

12. acuko
2013. febr. 17. 19:42
Ez meg miiii????
2013. febr. 17. 19:36
:)
2013. febr. 17. 19:35
Én is caranya vagyok tán a legcarabb, csak nekem betegesek :( Na még csak azt sem mondhatom, hogy pedig nem is betegesek. Mert azok.
9. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 19:32

Tisztára, mintha a nagyszülőket hallanám, főleg a férjeméit.


"Miért nem adod rá azt a kardigánt, meg fog fázni!" - Bakker, 25 fok volt aznap!


"Ezt a napellenzőt fel kéne húzni, napszúrást fog kapni!" - Ha egyszer nem onnét süt a nap, sz*rt se ér!


"Miért nem hívogatjátok, hogy az ajtótól menjen oda hozzátok, akkor megtanulna járni!" - Míg nem érzi magát biztonságban, megszakadhatok, akkor se indul, majd ha úgy érzi, megtanul járni (14 hósan tanult meg)


"Mondogassátok sokszor a szavakat egymás után, majd megtanul beszélni! Azért nem mond semmit, mert nem tanítjátok!" - Úristen, nem attól tanul meg egy gyerek beszélni, hogy 20x szépen artikulálva kimondják előtte, hogy kutya, cica, meg felmosóvödör! Na és, ha másfél évesen még nem nagyon beszél, majd megtanulja ezután.


És még hosszan sorolhatnám. Nem is tudom elhinni, hogy ők anno így csinálták a saját gyerekeikkel. Ha meg mégis, csodálom, hogy nem jöttek rá, hogy a dolgok nem így működnek.

2013. febr. 17. 19:31
jelen :)
2013. febr. 17. 19:30
Örülök hogy nem vagyok egyedül :))) :D
2013. febr. 17. 19:29

Beállok a sorba :)


Én voltam olyan piszok,hogy minden ételt a védőnéni által előírt időben kezdtem el,nem pedig akkor,amikor a nagyöregek mondták.

Mára mégis 14 kilót nyom a gyerkőc 32 hónaposan.

Nem járattam, nem erőltettem a járást,pedig annyira mondták a rokonok... a tornászunk viszont nem! Sőt,óvva intett,hogy a gyerkőc idő előtt ültettve,vagy állítva legyen, a hipotóniája miatt... Így dacolva a környezettel, én neki fogadtam szót. 1 évesen mégis felállt, 16 és fél hónaposan pedig önállóan tipegett. Még időben volt, 18 hónapba belefér :D

Nem mondok neki napi szinten mondókát,mára mégis be nem áll a szája és csacsogja az összeset.

Nem hipózom a domestost és törlöm körbe naponta 3x a lakást, mégis egészséges és több mint 1 éve nem volt beteg...

Szeretgetem mikor igényli,kicsi volt,sírt,felvettem, mégsincs elkényeztetve és nem csüng rajtam folyamatosan. És nem hisztis típus :)

Tipikus pocsék anya... :)

2013. febr. 17. 19:27
Én is ilyen förmedvény vagyok :)
4. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 19:26
:):)
3. megi04 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 19:22

Tiszta szörnyű,de tényleg!...

Megyek,én is lugot iszom..:(((

2013. febr. 17. 19:22
:)))
2013. febr. 17. 19:20

Most találtam ezt az írást, és nagyrészben magamra ismertem :D


Aki szintén hasonló cipelőben jár,üdv a klubban :D


*Kismamablog*-ról hoztam.

"Mindent bevallok: pocsék anya vagyok. Ezt eddig sejtettem, de ma a tudtomra is adták: a gyerekem nem visel atlétatrikót, pedig télen az állítólag kötelező egy 6 évesnek, különben folyton beteg lesz.


Persze régóta sejtettem én, hogy valami nincs velem rendben, mert pl. a fiam 10 hónaposan még szívesen szopizott és nem evett meg egyedül egy csirkecombot, holott ebben a korban ezt már minden gyerek tudja. Én vagyok a hibás, mert ha elkezdtem volna 3 hónaposan etetni, akkor fél évesen már két marokkal ette volna a nokedlit szafttal, és az nagyon jó lett volna!


És 1 évesen nem járt, pedig ha vezetgettem volna, mint előttem x generáción át tették, akkor biztos elindult volna előbb, és akkor hajj, de jó lett volna neki!


Még szerencse, hogy a gyerekek túlélték a nevelési módszereimet és dacára lenge téli öltözetüknek évi 1x betegek. És annak ellenére, hogy fél évesen még nem ettek nokedlit, mindkettő egészséges, jóétkű gyerek lett.

És minden gyakorolgatás nélkül kereken 13 hónapos korukban indultak el.

Ha viszont betartom a jótanácsokat, akkor ritkán lennének betegek, jóétkűek és egészségesek lennének és ugyanúgy megtanultak volna járni :)


Kiről is szólnak akkor a kéretlen tanácsok? :))"

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook