Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocsék anyák klubja fórum

Pocsék anyák klubja (beszélgetős fórum)


118. yasamano (válaszként erre: 117. - Yasamano)
2013. febr. 19. 09:26
Nagyon ritkán írok bárhová, nem nagyon akad rá időm. Most sem kellett volna, ímí itt ültem, a legkisebb kikente a konyhát popsikenőccsel:-)
117. yasamano (válaszként erre: 111. - A0c1361e44)
2013. febr. 19. 09:21

Nem írtam olyat,hogy a gyerekedtől vetted el az időt. Bár most olvastam, hogy már szinte felnőtt a fiad, és az idő megszépíti az emlékeket:-)

És nagyon egyetértek abban, hogy mindennek megvan a maga ideje. A gondok ott kezdődnek, hogy a nap 24 órából áll. És itt jöhet az én példám, amit azért írok le, hogy lásd, van különbség a családjaink, és az életünk között:

Minden nap mosok, legtöbbször két adagot. Kétnaponta vasalok. Ha csak a pólókat intézem, az két nap alatt 14 db, ehhez jön néhány ing, a fiam cukrászcucca, egyebek. Nem fér bele, hogy mindent vasaljak.

Naponta kétszer főzök, külön a kicsiknek ebédet, meg a család vacsoráját. Muszáj a lányom allergiája miatt.

Minden nap takarítok, ami söprésből, portörlésből, felmosásból áll, hétvégére marad az ágyhúzás, törölközők, ami vagy 5 adag mosás.

És mindehhez jön napi szinten a fejlesztő torna, meg a többi gyerek alkalmi nyűgjei. A nagyok este besegítenek, meg a férjem sem a kanapén tepedős típus. Csak nálunk valakinek mindig a kicsikre kell figyelni, plusz ott az udvar, a kert, a kutyák, macsekok.

Működik. Káosz van, kupi van, fejetlenség van, de működik. És van veszekedés, meg hajtépés a srácok között, és van, amikor hatalmi szóval kell rendet csinálni. De van összetartás, betyárbecsület is, és igazi odafigyelő szeretet a testvérek között.

Akad idő játszani a kicsikkel, ápolgatni a nagyok lelkét, kibeszélni velük a problémáikat, összebújni a férjemmel.

De nem fér bele a patent rend, a heti fodrász, kozmetikus, mozi, egyebek.

Viszont ünnep, ha elmehetünk valahová kettesben, és szívfájdalom nélkül hagyom szétdúlva a lakást, és passzolom le a gyerekeket a mamának, hogy ketten elmenjünk szaunázni, vayg moziba.

És mindez nem panasz. Vállaltuk, tudtuk, hogy most néhány évig nem mennek flottul a dolgok. Majd megnőnek a kicsik is, és akkor majd lesz rend, meg full extrás mami. Most nem ennek van az ideje, hanem a családnak.

116. d71ef05a8e (válaszként erre: 106. - A0c1361e44)
2013. febr. 19. 09:07
Ki szidott itt téged, vagy melyek azok a tulajdonságok, amelyeket szidott bárki és ezáltal téged?
2013. febr. 19. 09:01
:) Micsoda csaták mennek,nem semmi :) Szerintem ne hasonlítsunk össze egy olyan nőt-anyát,akinek kicsike gyereke van és még otthon van vele,akinek nagyobb a gyerkőce és anyuka már dolgozni is jár,és egy olyat,akinek gyakorlatilag felnőttek a gyerekei és megengedheti magának,hogy ne dolgozzon,mert mondjuk eltartják...Minden típus máshogy él,másként tud időt beosztani ,és nem utolsósorban senkinek nincs egy szinten a mércéje:) Számomra például túlzás ,hogy a vasalt ruhát újra kivasaljam,mert azért annyira nem érek rá,hogy pótcselekvésekkel szórakoztassam magamat...Amíg gyeden voltam gyerkőccel,akkor is másképp volt időm,mint amikor már dolgozni jártam..na akkor én is csak azt vasaltam,ami szükséges volt..most itthon vagyok,mert májusra babát várunk,ráérek megint,megint más a szitu.De!!!!!!!!! NEM ATTÓL LESZEK JÓ VAGY ROSSZ ANYA,hogy kétszer vasalok-e vagy egyszer sem...valamit itt nagyon félreértett sok hozzászóló! Ne abban mérjétek már az anyai szerepre való érettségeteket,hogy milyen bejárónők lennétek.Ez senkit nem érdekel..de ha elkésel a gyerek szerepléséről,mert dugó volt,akkor például már lehet lelkiismeretfurdalásod.De még akkor sem vagy car anya...akkor válsz azzá,amikor magasról teszel rá,hogy a gyereked szerepel és várja,hogy megnézd!!!!!
114. jozsi.38 (válaszként erre: 113. - 9678a02221)
2013. febr. 19. 08:37
ejnye hát még ezt sem tudod :) ilyenkor vasal takarít estébé
113. 9678a02221 (válaszként erre: 111. - A0c1361e44)
2013. febr. 19. 08:26
Nem gunyolodtam felreertettel.. Minden hozzaszolasodban a tokeletes eletedet mutatod be :te istenien csinos es apolt vagy mindig a lakasod csillogoan tiszta a gyereked zseni neked a nevelesednek koszonhetoen neked mindenre van idod mint latjuk gyerekkorod is csupa feny es kacagas volt nalatok soha nincs veszekedes es te mindig angyalian turelmes vagy.. Irigy vagyok na :)Elarulod a titkot? Legyszives! Meg egy kerdes :minek kelsz reggel 5kor ha a gyereked mar egyetemre jar csak hetvegente mosol vasalsz a ferjeddel karoltve-termeszetesen-es a lakas csili vili?
2013. febr. 19. 06:43
drágáim egy húsz éves felnőtt fiúcska mellett könnyű szuperanyának lenni, mert nem kell velejátszani vagy a játékokat elpakolni utána.ha a mi gyerekeink is akkorák lesznek mi is bezzegelni fogunk :P
2013. febr. 19. 06:26

Azt hiszem félre értesz Yasamano.

Soha nem a gyerekem idejéből vettem/veszem el az időt. Attól a gyerek nem boldogabb, hogy a nap 24 órájában játszok vele, de attól igen, ha az ő ideje is hasznosan telik.

Én beosztom az időmet, hogy mindenre legyen úgy, hogy rend is van, foglalkozok a gyerekkel is, férjemmel is és még magammal és a barátaimmal is.

Mindennek meg van a maga ideje:)

Pl. minden vasárnap este vasalok. A hét végén kimosott ruhák, így bekerülnek a szekrénybe vasaltan, és reggelente újra vasalom. Csak hét végén mosok, bár a mosás mellett lehet még csinálni egy csomó mindent. "Igazi" takarítás is hét végén van, de hét közben is elpakolok, illetve elpakol mindenki maga után. Nálunk a fiúk is megcsinálják. A szennyest a szennyes tartóba teszik, elpakolnak kaja után, stb. És ez mindig így volt. Én a fiamat kiskorától kezdve arra tanítottam, hogy neki is van dolga, és természetesen a férjem sem a TV előtt ül és onnan osztja az észt, hanem ő is megcsinálja, amit kell. Munkamegosztás:)

És természetesen mindig volt időm a gyerekre is. Minden nap mentünk valahova, játszottam vele, tanultam vele (ez a mai napig így van), stb. és a mai napig kreatívkodunk is együtt, és van időm olvasni is, tornázni járni, barátnőzni is, stb.

És én sosem vagyok türelmetlen.

Mummybear, tudom, hogy próbálsz gúnyolódni, de kár, mert lehet máshogy is csinálni. Én nem is tudok kiabálni:), így ha akarnám sem tudnám megemelni a hangomat, de nem is akarom, mert nincs miért. Tudom! Nekem csak 1 gyerekem van, de ha kettő lett volna, akkor valószínű, hogy hasonló lett volna, mint 1 gyerekkel. Emlékszem a saját gyerek korunkra. 3-an voltunk testvérek és bizony mi nem acsarkodtunk egymásra, hanem játszottunk, így a szüleink el tudták végezni a dolgukat.


Tehát senki nem mondta, hogy ti caranyák vagytok. Ti nyitottátok a fórumot és kérkedtek azzal, hogy ti bizony nem csináljátok ezt meg azt, most meg hátráltok ki belőle....

Arról mi, akik ilyenek nem tehetünk, hogy ezt érzitek. engem baromira nem érdekel, hogy ki, hogy csinálja, de senki ne mutogasson, találjon ki rám semmit, mert én máshogy csinálom.


Persze mind ehhez hozzá tartozik, hogy én hét közben 5-kor kelek, hét végén pedig 6-kor. Nagyon ritkán alszom 7-ig vagy 8-ig. Sajnálom az időt rá, azaz eleget alszok, mert én este már pihizek kb. 9-től. De valóban, ha pl. 10-ig aludnék, akkor biztos ne lenne időm semmire...

110. 9678a02221 (válaszként erre: 109. - Yasamano)
2013. febr. 18. 20:52
Senki sem tokeletes kiveve Iriszt termeszetesen :)En az ikrek masfel eves kora ota nem vasalok :)Max. unnepekre. Ettol nem erzem magamat rossz anyanak. Attol viszont igen ha elszall az agyam es folemelem a hangomat vagy turelmetlen vagyok.. Ha vacsorat kellene keszitenem de helyette 2 uvolto acsarkodo verekedo gyereket kell megnyugtatnom es szetszednem akik 2 perc mulva a vacsorat kovetelik ami nincs keszen mert veluk foglalkoztam.. Nagyon sokszor roskadok le egy faraszto nap utan lelkiismeret furdalassal mert ugy erzem nem foglalkoztam a gyerekekkel eleget vagy rosszul reagaltam egy szituacioban turelmetlen voltam stb..Gondolom ezzel sem vagyok egyedul.
109. yasamano (válaszként erre: 108. - A0c1361e44)
2013. febr. 18. 20:24

Figyelj! Szerintem senki nem szólta itt le a tisztaságmániásokat, ahogyan fogalmaztál. Egyszerűen arról van szó, hogy nem mindenkinek olyan fontos a patent rend. Nekem sem. Az igény még csak-csak meglenne bennem is, a kivitelezés sajnos meghaladja a képességeimet.

És ez már nem az a kategória, amikor a jó szervezés mindent megold:-)

Lehet, hogy fennaadnál azon, hogy mekkora kupi (kupi, nem kosz) szokott lenni nálunk. Meg azon is, hogy csak azt vasalom, amit nagyon muszáj.

De nálam más a fontossági sorrend. Fontosabb, hogy meglegyen a kislányom aznapi tornája, egyéb feladatai, hogy legyen időm a kisfiammal leülni játszani, hogy időt tudjak fordítani a kamasz gyerekeimre. Vagy ez, vagy az, és nekem a srácok fontosabbak.

Ez persze nem jelenti azt, hogy a szememben gáz lenne, hogy mondjuk te mindent vasalsz. Csak ne kelljen emiatt szaranyának éreznem magam.

108. a0c1361e44 (válaszként erre: 107. - Yasamano)
2013. febr. 18. 20:13

Nem, nem vagyok tökéletes:)

De vannak mániám pl. tisztaság mánia, vasalás mánia, stb. A férjemnek szintén:)))))

Szép kis család vagyunk. A fiúnk ilyen közegben nőtt fel, így már neki is vannak ez irányú indíttatásai...

107. yasamano (válaszként erre: 106. - A0c1361e44)
2013. febr. 18. 19:56

Mármint tökéletes vagy?

Mert akkor adhatnál néhány hasznos tanácsot:-)

2013. febr. 18. 19:49

Én nem tűntem el, de mindent elmondtam, amit ezzel kapcsolatban el lehetett.

Vitázni nem fogok:)


Felőlem jól megmondhatjátok nekem, de ettől én még az maradok, aki vagyok.

Sok hóborttal és mániával, egy olyan anya, akit épp szidtok:)

105. d71ef05a8e (válaszként erre: 103. - Mazsinka)
2013. febr. 18. 19:27
Lehet, hogy van ebben némi igazság, pontosítok, én az első pillanattól odaértettem az idézőjelet a pocsék mellé a címben, de ha így van, ugye nincs benne semmi rossz? Mert én nem látok:)
2013. febr. 18. 18:59

Én nem tartom magam sem szuperanyának, sem szaranyának, csak anyának, aki olykor téved, olykor félrekezel egy-egy helyzetet. És igen, rontottam el dolgokat a gyermeknevelésben, ahogy szerintem mindannyian jártunk már így. Csak vannak, akik ezt sosem ismernék el, pedig a beismerés az első állomása annak, hogy fejlődjünk. Igazi szuperanyák nincsenek. És még azok sem tévedhetetlenek, akik több gyereket nevelnek. Nálam az 5. másfél éves, és még nála is hibázok időnként. Mert mire "megtanulok" egy gyereket, óhatatlanul beleszaladok olyan helyzetekbe, ahol rosszul döntök.

Nem célom senkit kifigurázni, de furcsa hozzáállásnak érzem azt, ha az anyaságot a lakásban levő rend, vagy a gyerkőc sokszor szülőfüggetlen fejlődése alapján pontozzák. Mert nem erről szól.

Én elkövettem egy komoly hibát, amikor a kicsi lányom még egészen apró volt. Hallgattam a gyerekorvosra, hogy nincs semmi baja, pedig éreztem, nem így van. Aztán mire kiderült, hogy mégis, elég komoly elmaradása lett. Nap mint nap tornáztatom, fejlesztésekre hordom. és lehet, hogy még nincs pontosan ott, mint a kortársai, de folyamatosan fejlődik. Szaranya vagyok, mert nem tart ott, ahol kellene? Nem hiszem.

Szuperanya vagyok, mert mindent megteszek a fejlődéséért? Még úgy sem hiszem.

Talán annyit változtatott rajtam ez az egész, hogy őszintén megdöbbenek azon, hogy milyen hülyeségeken fennakadnak az emberek.

2013. febr. 18. 18:38
Van itt köztetek olyan, aki tényleg úgy érzi, hogy valamit elront a gyereknevelés terén, vagy csak a szuperanyák kifigurázására jött létre ez a fórum? Mert szerintem ha valaki betámadna, akkor rögtön védekeznétek, s kiderülne, pont olyan "szuperanyák" vagytok, mint a többi, csak jó érzés most egy kicsit kibeszélni a maximalistákat, nemde? :)
2013. febr. 18. 18:13
Anyukám mesélte, hogy amikor még csak húgommal ketten voltunk gyerkőcök, soha nem akartam vásárolni menni. Egyszer már nagy hiszti árán csak sikerült rávennie hogy lemenjek vele és húgommal boltba, erre megjelent nagymamám (mellettünk lakik) és közölte vigyorogva, hogy majd ő vigyáz rám. Persze én újra kezdtem a hisztit, hogy akkor maradok, Anyu meg nem bírt rávenni már, hogy menjek. nagyon dühös lett nagyanyámra. Már előtte is sok vitájuk volt, meg azóta is sok van. :S Tipikusan olyan, aki mindenbe beleszól.
2013. febr. 18. 17:32

A szőlős történet azért ciki, mert nem lehet igazán jól kijönni belőle.

Ha nem engeded, hogy elvegye, te leszel a szívtelen, gonosz anya. Ha engeded, esetleg kinyitsz a gyerek előtt egy olyan kaput, ami jobb lenne, ha zárva maradna. Arra gondolok, hogy egy-egy helyzetben ha nem tetszik a te hozzáállásod, máshoz fordul segítségért. Persze ez erősen függ a gyerektől. A legnagyobb fiam egy ilyen eset után konkrétan tarhált volna a piacon, a második nem fogadta volna el, a lányom pedig nézett volna rám segélykérően, hogy elveheti-e.

Azért egy okos anyuka ezt a helyzetet is el tudja magyarázni a gyereknek, és nem fajul el a dolog.


Mi egyszer kerültünk hasonló helyzetbe. Kicsi lányom allergiás a szójára, és a kakaóporra, tehát semmilyen csokit nem ehet meg. Ezt z esetek 99%-ban el is fogadja, de hát mégis csak 3,5 éves, időnként eltörik a mécses, és ordít a boltban a csokiért. Legutóbb egy idős néni próbált a lelkemre beszélni, hogy ismeri Ő ezt az új módit, hogy nem adnak a kicsiknek csokit, de higgyem el, néha egy kis darabtól nem lesz semmi baja. Elmondtam neki, hogy az én lányom nagyon beteg lesz tőle, és én sajnálom a legjobban, hogy nem vehetem meg neki. Addigra a kiscsajom is észhez tért, és mondta a néninek, hogy a csokiban "hemzseg a szója". a néni elnézést kért, a helyzet nem fajult el, de nekem az jutott az eszembe, hogy hányan gondolhatnak rosszat rólam, amikor a gyerekem hiába üvölt a csokiért.

100. TyukLáb (válaszként erre: 95. - Ancsa19860211)
2013. febr. 18. 17:16
Nemrég költöztünk a szekrény tetején nálunk is szinte mindenhol kartondoboz csücsül, bár mi a tulaj cuccait rakosgattuk bele, amivel nem tudtunk mit kezdeni. Persze a kinőtt ruhák nálunk is mennek a kartonba, meg azok is ott vannak amikbe még nem nőtt bele. Szennyes kosarat még nem sikerült szereznem (mármint a játékoknak, a fürdőben meg jó a lavór :)) de egy szép fehér műanyag dobozt már beizzítottam a játékok részére. Túlnyomó többségében nem sok sikerrel, ugyanis első dolga, hogy ha meglátja hogy össze van pakolva, akkor kiborítja :D
99. Ancsa19860211 (válaszként erre: 98. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 16:43
Az volt, nem vágta a fejemhez, hogy még egy csokit se vagyok képes venni a gyerekemnek. És nem hiszem, hogy topisnak látszanék és az ordítana rólam, hogy nem tudom megvenni azt a szelet csokit.
98. d71ef05a8e (válaszként erre: 96. - Ancsa19860211)
2013. febr. 18. 16:40
Igen, én is így csinálnám ezt szerintem, és ez annyira más is így, ez a néni tényleg kedves lehetett.
97. d71ef05a8e (válaszként erre: 95. - Ancsa19860211)
2013. febr. 18. 16:39

Bizony nem szép. Mondjuk ezt még elbírja a szemem, ha nem bírná el, akkor becsomagolnám egyszínű, ízléses ajándékcsomagoló papírba őket, úgy már nem rontanák annyira az összhangot. Persze ez függ a lakás stílusától is.


Vannak eleve színes, eklektikus berendezésű lakások, amelyek az én személyes kedvenceim, mert olyasmi hangulatot árasztanak, mint a nagyon színes karácsonyfák, amelyekre évek alatt gyűltek össze a díszek: saját készítésűek, örököltek és külön vásároltak is, mézeskalács, papír, termés, üveg, stb. MIndnek "története van".


Aztán vannak a szintén nagyon szép, stílusosan, alaposan átgondoltan megtervezett lakások is, amelyekben szépen illenek egymáshoz színben, hangulatban, stílusban a dolgok, ilyen helyre is nagyon jó érzés bemenni, csak az az egy hátrány, hogy jobban kilóg a sorból valami "nem oda illő", mint pl. egy ottfelejtett színes plüssjáték vagy éppen egy kartondoboz. Ezek a lakások azokra a karcsonyfára hasonlítanak, amelyek attól szépek, hogy azonos színű vagy azonos szín különböző árnyalataiban játszsó díszek vannak csak rajtuk.

96. Ancsa19860211 (válaszként erre: 94. - TyukLáb)
2013. febr. 18. 16:32
Az enyém is csak akkor veszi el idegentől, ha mondom neki, hogy elveheted, a tiéd. Múltkor pl a postán egy öreg néni, akit előtte még sose láttam, vett neki egy csokit. Már akkor gügyögött a kiscsajhoz, mikor én még a csekkeket intéztem, mondta, hogy milyen szép, aranyos. Aztán egyszercsak hozta a csokit. Nem fűzött hozzá semmi kommentárt, csak annyit, hogy ez a tiéd. Ő meg először megérintette a csokit, aztán felnézett rám, intettem neki, hogy szabad, elveheti és megköszöntem a néninek.
95. Ancsa19860211 (válaszként erre: 92. - TyukLáb)
2013. febr. 18. 16:29

Aha, pont meg is lepődtem, hogy több hsz-t nem találtam tőlük, ritkán kötök bele vkibe, de most megtettem volna.

A szennyeskosár nekünk bevált amúgy, nagyon sok mindent el bír nyelni és nem is foglal olyan nagy helyet. A szekrények tetjén meg pl én is ott tartom dobozokban a kismamaruháimat és a kinőtt babaruhákat, ilyesmit, mert szeretnénk még gyereket, így kidobni v elajándékozni nem akarom őket. Csak hát a kartondoboz látványa is rendetlenség benyomását kelti sajnos.

94. TyukLáb (válaszként erre: 91. - Ancsa19860211)
2013. febr. 18. 16:28
az én lányom kb senkitől nem fogad el kaját. Még tőlünk is csak akkor, hogy ha mondjuk neki, hogy ezt megeheti.
93. Ancsa19860211 (válaszként erre: 90. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 16:25
Jájj, de jóóó! Nem vagyunk egyedül!!! :)
92. TyukLáb (válaszként erre: 87. - Ancsa19860211)
2013. febr. 18. 16:23
azért elég hamar el is tűntek, látták, hogy mi normálisan beszélgetni akaró emberek többen vagyunk :D Én is pártolom amúgy a szennyes kosaras megoldást, amikor kicsi voltam nálunk is sok játék abba került, és tök jó volt megtalálni a legaljára került játékokat :D
91. Ancsa19860211 (válaszként erre: 86. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 16:23

Ez szerintem is gáz, ha az idegen úgy adja oda a szőlőt, hogy "mert anyád nem vette meg neked, pedig neked úgy kellett volna". Mintha ezzel azt akarná kifejezni, hogy nem jó anya az illető, mert erre se képes. Lehet, hogy nem volt rá épp pénze és ha nem dúskál a család, akkor meg kell érttetni a szülőnek a gyerekkel, hogy nem mindig tud mindent megvenni.

Persze ha velem történne, nyilván én is megköszönném és odaadnám a gyereknek, de belül biztos nem örülnék neki, mert kicsit olyan alamizsna-elfogadós feeling lenne.

90. d71ef05a8e (válaszként erre: 87. - Ancsa19860211)
2013. febr. 18. 16:21

Na, nekünk még most is kartondoboz a szekrényünk a fürdőben, talán március közepére meglesz a szekrény. És az egyetlen háromajtós nagy szekrényünk tetején is sajnos dobozban állnak csoportosítva azok a ruhák, amelyek valamiért nem aktuálisak, mint pl. nekem a várandósságom előttiek, vagy azok, amelyekbe szeretnék majd még egyszer újra beleférni:)


Egyébként rámolós kisgyerek mellett a nagy játékoskosár nekem kifjezetten praktikusnak tűnik. A gyerek valószínűleg úgyis jobban szeret a kincsesdobozban kutakodni, elpakolni si tényleg könnyebb, a látogatók kritikus szeme elől meg épp úgy el van rejtve minden, mintha szekrényben lennének:) Jó ötlet szerintem.

89. 973d9d6ecf (válaszként erre: 87. - Ancsa19860211)
2013. febr. 18. 16:18
Ne akadj ki rajta ..nem éri meg...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook