Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocsék anyák klubja fórum

Pocsék anyák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
268. cabe23552e (válaszként erre: 266. - Andi6020)
2013. febr. 20. 09:13

Mondjuk az más, azt írja, bőrbetegek. Szóval nekik kényszerhelyzet van.

Én is vasalom a textilpelenkákat, pedig a védőnő szerint csak 3 hónapos korig kell.

De a minap is egy tök igényes anyuka mesélte, hogy két gyerek mellett ő már nem vasal. Totál igazat adtam neki.

2013. febr. 20. 09:10
Írisz, hidd el, ennél sokkal többet megtesznek az emberek a gyerekükért, mások gyerekéért..:))) Azért mosolygok,mert ha tudnád, h manapság miket szokás megtenni.. leborulnál azok a szülők előtt!! Nos, sok szülőre én is felnézek, és bén is ilyen leszek -de te még elképzelni sem tudod ezeket a dolgokat. Sőt, akár több gyerek mellett jut idejük rá.
266. andi6020 (válaszként erre: 251. - A0c1361e44)
2013. febr. 20. 09:09
De nem lenne elég kivasalni, mielőtt felveszed? Minek 2x?
2013. febr. 20. 09:08

A nem veszekedeshez pedig :


Az anyosommal imadtuk egymast. Volt par vitank es ennyi

A baratainkkal imadjuk egymast es osszejarunk rendszeresen.

A ferjemmel 5 ev alatt max az apro vitaink voltak. Az meg, aki azt mondja az sincs, az hazudik.

Vigyazok mas gyerekere ha kell.


Mi ebben olyan kulonleges ??

264. cabe23552e (válaszként erre: 258. - Yasamano)
2013. febr. 20. 09:08

Figyelj, neked HÁROM gyereked van!

tudod, hogy mennyivel másabb a helyzeted.

Ismét mondom, szerintem egy gyerekkel NAGYON KÖNNYŰ. Ez az én véleményem-tapasztalat.


Amúgy szerintem tök belefér este 6 után mindent rendben tartani. Mármint 1 gyerek mellett.

Nehogy azt hidd, h ezt csak irisz tudja kivitelezni.

Nálam mindig tisztaság van. Pár hetes gyerek és szoptatás mellett is az volt. Mi abban a nehéz?

Szerintem így a könnyebb, mert ha egyszer eluralkodik a káosz- na onnantól nehezebb a helyzet.

263. 9678a02221 (válaszként erre: 218. - A0c1361e44)
2013. febr. 20. 09:07

Jo reggelt! A memoriaddal is van egy kis baj ugy latszik :)Sebaj! Az en gyerekem szebb mint a tied vitaba nem megyek bele mert iszonyu nagy hulyesegnek tartom masreszt nem rakok fol kepeket hogy bizonygassam szepek vagy sem az ikrek. Nem akarom oket szepsegversenyre kuldeni :)A masik :en nem sirok hogy nincs segitsegem egyszeruen leszogeztem tenykent hogy az ovi 3 ora naponta es nincs senki akire szamithatnek. Ezzel sem vagyok egyedul azt hiszem. Az ismeroseim barataim tavol elnek tolunk de meg ha a szomszedban laknanak sem kernek meg senkit hogy vigyazzon a manokra.2 okbol :tudom mennyi melo van veluk masreszt nem bizom senkiben. A sogornom egyszer vigyazott rajuk es a fiam fenekere csapott igazsagtalanul. Tanultam belole.

Mi "pocsek " anyak nem felunk bevallani hogy hibazunk, hogy nincs idonk kisuvickolni a lakast naponta ketszer hogy vasalatlan ruhat adunk a gyerekre high a gyerekeink veszekednek hogy neha bizony kimerulunk. De senki nem irta hogy boldogtalan vagy megbanta hogy anya lett.

2013. febr. 20. 09:06
En inkabb maradok pocsek anya, de a gyerekeim imadjanak, minthogy az egesz gyerekkorukrol lemaradjak :D
261. yasamano (válaszként erre: 256. - A0c1361e44)
2013. febr. 20. 09:04

Most már tényleg leborulok a lábad elé!

Vigyáztál más gyerekére. Hú, azta!

No, hadd meséljek. Nálunk bevett szokás, hogy nyaraltatjuk egymás gyerekét. Így volt kicsi korukban, és így van ma is. Nincs ebben semmi extra.

Nem ismertek még, így leírom, hogy afféle önjelölt civil család és gyermekvédőként munkálkodom a környéken. Foglalkozom várandós tini lányokkal, elmaradott családokkal, bántalmazott gyerekekkel. Volt olyan kislányom, akit minden otthoni balhé után napokra magamhoz vettem, amíg a nevelőapját sikerült lenyugtatni. És vittem nyaralni, ha nem Őt, akkor valamilyen másik kis ágrólszakadtat. Nálunk szinte minden szünetben van plusz gyerek.

De lehet, hogy ez is csak a tökéletlenségemet erősíti, mert így mégúgy sincs időm vasalni. Viszont szeretnek nálunk lenni a srácok, mert ugyan kupisak vagyunk, meg időnként enyhén szólva olaszosak, de nálunk CSALÁD van.

260. cabe23552e (válaszként erre: 256. - A0c1361e44)
2013. febr. 20. 09:03

De ebben mi a pink?

De tényleg! Azt hiszed, ez pink vagy hogy nem természetes? Ez nagyon fura... Na mindegy. Mert hogy nem egészen értem, én is rendszeresen járok barátnőmmel edzeni, néhány hónapos gyerek mellől. Tök fura, hogy azt írod, hogy ettől rózsaszínűbbnek fogjuk látni az életed...

2013. febr. 20. 08:55

Jo reggelt :D

Latom nem csitultak az indulatok :D

En most is szar anya lettem :D A nagyobbikon bizony csokis cheeriost reggelizett :D Es elobb kelt , mint en :D

258. yasamano (válaszként erre: 249. - A0c1361e44)
2013. febr. 20. 08:52

Azért írd csak le, hátha én is meríthetek határtalan bölcsességedből. Ugyanis tényleg nem tudom hogy lehet reggel 6 és este 6 között távol lenni otthonról, és a maradék időben mindent tökéletesen megcsinálni. Hálás lennék, ha ezt megtanítanád nekem.

Kipróbáltam már én is ezt azt az életben. Volt egy időszak, amikor munka mellett főiskolára jártam, és közben egyedül neveltem az akkor még 3 kicsi gyerekemet, mert apa távol volt. Megcsináltam, mert muszáj volt, de komolyan mondom, egy szemétdomb volt a lakás, én meg állva el tudtam aludni bárhol. Hol volt ez a tökéletességtől?!

Az olvasásról:

Imádok olvasni, harmadikos koromban már túl voltam az Egri csillagokon, hetedikben meg a Gyűrűk ura trilógián. Sokáig nem volt olyan, hogy ne lett volna megkezdett könyvem. Aztán a család mellett erre egyre kevesebb időm akadt. Mert nincs értelme úgy belefogni, hogy csak napok múlva jutsz hozzá újra, és azt sem tudod mi volt az előzmény. Olvasok, ha tehetem, de már nem ez a legfontosabb.

És mielőtt vád érne, hogy most meg itt ülök, leírom, hogy ez az első téma, amire rákattantam, és követem, így időnként lopok rá 10 percet házimunka közben.

2013. febr. 20. 08:50
Jó reggelt kedves fórumozók :) Látom,"tökéletes" asszonykánk még mindig nem tűnt el:) Egyébként nekem sem válaszoltál,Írisz,pedig 2szer tettem fel a kérdéseimet..Dehát ez van..biztos nem láttad:) Akkor lehet,nem is vagy olyan tökéletes..mindegy.Akkor kérlek csak arra az egyetlen kérdésemre válaszolj-ez érdekel a legjobban-hogy miért írogatsz ide?? Hogy nem veszed észre,hogy felesleges vagy?? Tippelnék: az életed nem is annyira tökéletes,mint mondod.Ellentmondást ellentmondásra halmozol,miközben te vádolsz ezzel minket.Tipikus pszichiátriai eset vagy,a frusztrált,meg nem értett egyén,aki-igazi lelki világodat takarandó -olyan világot álmodsz és vetítessz itt nekünk,amiről magad tudod a legjobban,hogy nincs...ha beismered magadnak,ha nem. Aki csak egy picit is tanult pszichológiát,tökéletesen a soraid mögé lát :)) De még az is,aki nem:)) Ide érzem a hamisságodat..és a görcsös küszködésed,ahogy önigazolást vársz:) Feleslegesen...
256. a0c1361e44 (válaszként erre: 254. - Cabe23552e)
2013. febr. 20. 08:48

Vannak, de tudom, már így túl pink az életem:)

A barátnőmmel hetente 3x tornázni járok, illetve hétvégente vagy, ahogy időnk engedi a többiekkel is találkozunk.


Sokaknak sajnos, de nekem nem:) gyerek kori barátaink vannak. Elég nagy a társaság és bár sokak gyereke már felnőtt, de vesszük a "fáradtságot" arra, hogy a jeles alkalmakkor ünnepeljünk együtt is. Színház, mozi, túra, stb. is van.


És, hogy lilának tűnjön:)

Nekem pl. nem esett nehezemre az sem, hogy x nap szabimat azzal töltsem, hogy bármelyik barátom gyerekére vigyázzak, ha ő épp nem tudott szabadulni a munkájától, illetve az sem, hogy elvigyem a gyerekét nyaralni.

255. Carpediem* (válaszként erre: 248. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 20. 08:47
értem, oksa :)
254. cabe23552e (válaszként erre: 253. - A0c1361e44)
2013. febr. 20. 08:42
És a barátok?
253. a0c1361e44 (válaszként erre: 243. - Cabe23552e)
2013. febr. 20. 08:40

Azért, mert 1/2 8-tól 1/4 5 ig dolgoztam. Ha nem vittem volna reggel fél 7-re akkor elkések. A munkaidő az munkaidő és a munkahely nem szociális intézmény.


Lehet, hogy unalmas az életem, de sokaknak hasonló. Mi egy egyszerű család vagyunk, nincs semmi extra az életünkben. Reggel felkelünk és elmegyünk dolgozni, este hazamegyünk és pár órán át otthon éljük az életünket vagy még elmegyünk és élünk a hobbinknak.


Ja és, hogy hol voltam? Bejöttem dolgozni:) Útközben nem tudok netezni.

252. a0c1361e44 (válaszként erre: 236. - Carpediem*)
2013. febr. 20. 08:35

Nincs kertem:)

Az már nem férne bele az időmbe:))))


Szerintem meg az vetít, aki azt mondja, hogy nincs ideje pl. olvasni. Szerintem az ilyennek igénye nincs rá.

251. a0c1361e44 (válaszként erre: 228. - Andi6020)
2013. febr. 20. 08:32

Sosem tagadtam, hogy vannak agyas dolgaim:)


Ha nem vasalom ki újra, akkor rendetlennek érzem magam, valamint sok dologra allergiás vagyok én is a fiam is, így ezzel fertőtlenítem és nem irritálja a bőrünket. És ha már vasalok magamnak és a fiamnak, akkor a férjemét is kivasalom.

Ez van.

250. a0c1361e44 (válaszként erre: 227. - Cabe23552e)
2013. febr. 20. 08:28

Én sem értem...

Én is azt gondolom, hogy nem vagyok egyedül, aki nem vitázik a rokonaival. Ez nem egy különleges adottság.

És igen, lehettem volna többet a gyerekemmel, ha megtehetem, hogy otthon üljek, vagy azt, hogy rövidebb munkaidőbe dolgozzak.


És fura azért rózsaszínnek látni valakinek az életét, mert jól el van az általa kialakított életében...

249. a0c1361e44 (válaszként erre: 226. - Yasamano)
2013. febr. 20. 08:22

Nem, nem hagytam figyelmen kívül, csak nem írom le. Hogy miért? Pont azért, mert szerintetek vetítek.


Sokan vannak, akik hasonlóan csinálják, mint én, és tényleg bízom, hogy csak annyian gondolkodnak úgy, ahogy ezen a fórumon tapasztalom, ahányan itt leírták.


Én még mindig nem akarom elhinni, hogy annyi rossz ember létezik, ahogy itt sokan állítják.

Tudom! Velem van a baj...

248. CrystalPhoenix (válaszként erre: 217. - Carpediem*)
2013. febr. 20. 08:20
psszt! már rég megoldottuk ;)
247. süti38
2013. febr. 20. 08:06
Jó reggelt. Én azért szerettem volna kistesót a gyermekemnek, hogy ha már nem leszek, ne legyen egyedül.Aztán több is lett :). Ha az anyagiakra várok még egy sem lenne, nem könnyű, de ezt te döntöd el. Az alakom meg mint a gimnáziumban. Küzdeni kell.
246. cabe23552e (válaszként erre: 232. - Yasamano)
2013. febr. 20. 07:33

Hm! Tipikus. Az egy gyerekesek ezzel vagdalkoznak, hogy minek annyi gyerek, meg hogy a felelős gyerekvállalás- aztán mindig kiderül, hogy többet szerettek volna, csak vagy azért nem lehetett, mert az első gyerek egészségére egy vagyont kellett költeni, vagy az anyuka nem tudott teherbe esni....


Őszintén szólva ,szerintem egy gyerekkel nagyon könnyű az élet - mondom ezt úgy ,hogy ma 6 órakor kelt a gyermekem, és nem tudott visszaaludni. De mégis könnyű, mert csak eggyel kell foglalkozni, anyagilag százszor könnyebb, mnit több gyerekkel - eleve kisebb lakás elegendő stb. A terhességet is csak egyszer kell kibekkelni - így hamarabb vissza tudja nyerni az alakját.

Viccesen szülés után azt mondtam ,hogy na akkor most egy évig alibim van ,hogy miért nem kell figyelni a súlyomra, hisz szültem egy gyereket, sőt most már egész életemre van alibim...:)) Persze ezt irónikusan mondtam! (Hozzáteszem ,akkor voltam a legvékonyabb)


Ha több gyerek mellett teljesítik a szülők azokat a dolgokat, hogy például anyagilag stabil életet biztosítanak a gyerekeknek, illetve a több gyerekre tudnak elég figyelmet fordítani, illetve az anyuka több gyerek után is visszanyeri az alakját - na az már valami! Szerintem.


Nekem még nem tudom, hány lesz. Lehet, hogy egy, de az elsősorban anyagiak miatt ,és azért, hogy nehogy egészségileg veszélyeztessem - mert már én sem vagyok olyan fiatal.

245. jozsi.38 (válaszként erre: 244. - Cabe23552e)
2013. febr. 20. 07:28

látom nem érted, ahogy más sem :) attól még ő a tökéletes háziasszony, feleség, anya, munkaerő stb.

csak mi eccerű fődi halandók kicsinyesek vagyunk és irigykedünk, mert ő mindent flottul megoldott :P

2013. febr. 20. 07:22

Írta, hogy már bölcsi, ovi előtt otthon 8 órában dolgozott vmi ruhakészítőnek... Hát kérem, akkor hogy foglalkozott a gyerekkel?

Egyik barátnőm ismert tévés- még ő is azt mondja, hogy kit érdekel a munkája, karrierje jelenleg, három évig a gyermekére szeretne koncentrálni! Pedig kicsit többet kockáztat, hisz ki tudja, visszahívják-e évek múlva a TV-be, illetve a család számára is nyilván anyagilag nagyobb jövedelemkiesést jelent.

243. cabe23552e (válaszként erre: 233. - Cabe23552e)
2013. febr. 20. 07:18
Nekem ez tűnt fel legjobban! Hogy a gyereke első és az utolsó volt az oviban, suliban! De basszus erre még büszke is vagy mi? Mert hogy nekem ez a tökéletes élettől pont hogy nagyon messze van. Miért nem oldotta meg- ha tökéletesen akart élni ( de ha nem ,akkor is!), h ne így legyen?
242. andi6020 (válaszként erre: 240. - Yasamano)
2013. febr. 20. 07:13

Nem lehet mindig a gép előtt ülni.

Lehet, hogy épp vasal.

241. cabe23552e (válaszként erre: 237. - Yasamano)
2013. febr. 20. 07:13

ez így van. Én például úgy látom az ő életét, hogy nagyon unalmas, kompenzálós, olyan kis magányosnak tűnik, próbál olyan dolgokra felvágni, ami halál természetes- miért ne lett volna jóban az anyósával, aki szerette őket, tök sokat segítette őket, törődött velük... valamint azt látom, sok dolog sajnos nem úgy alakult az életében, ahogy tervezte- persze erről nem tehet. Még elfojtásokat is el tudok képzelni, ami esetleg hozzásegített a betegségekhez.

Én ilyennek látom, ilyen összkép alakult ki, mondhatja bki, hogy nem, nem ilyen az élete, a lényeg, h nekem ez jött le.

240. yasamano (válaszként erre: 238. - Cabe23552e)
2013. febr. 20. 07:12
És most megint eltűnt. Sajnálom, mert lejárt a gépidőm, és kezdek őszintén kíváncsi lenni erre a nőre.
239. andi6020 (válaszként erre: 238. - Cabe23552e)
2013. febr. 20. 07:09
Jah, hát azt szerintem senki nem érti....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook