Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocsék anyák klubja fórum

Pocsék anyák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2013. febr. 18. 10:26

A fórumcímet olvasva arra számítottam, hogy olyan anyák osztják majd meg itt egymással a gondjaikat, akiknek lelkiismeret furdalásuk van, mert valamivel megbántották a gyereküket, nem értek oda időben a farsangi bulijukra, mert nem jött a villamos, akaratlanul rájuk ripakodtak, mert a boltban flegma volt a pénztáros, vagy mittudomén ...

De sajnos itt attól pocsék egy anya, ha nem takarít eleget, vagy nem előírás szerint etet.

Hmm ... :(

57. Bébinyuszi (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2013. febr. 18. 10:17
Jó provokátor:)
56. d71ef05a8e (válaszként erre: 55. - 9e315ae72e)
2013. febr. 18. 10:16
Köszönöm szépen.)
55. 9e315ae72e (válaszként erre: 53. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 10:15
Szia:) Én le szoktam töröli vizes és enyhén mosogatószeres ruhával a falat,vagy azt a részt,ahol piszkos lett.Szivacsot szerintem ne használj,én először azzal próbáltam,de szedi a festéket is..:( Persze,sokszor nem lehet letörölgetni,mert akkor már tényleg kopik,de 2-3 alakalommal nem látszik meg a festéken,hogy kopna.Legalábbis nálam:)
2013. febr. 18. 10:11
Szerintem mindenki tudja,mi a jó neki,hogy jó neki és a gyerekének..a mérce mindenkinél más,de ráfogni valakire,hogy koszos és nemtörődöm csak azért,mert nem olyan mint én,és nem úgy csinálja ahogy szerintem kellene...én úgy gondolom,hogy ez a kritizáló személy szegénységi bizonyítványa.Sok esetben takar a nagy kínos rend-és precizitás mélyebb lelki problémát,míg egy picit "rendetlenebb" személy sokkal kiegyensúlyozottabb,boldogabb.. Jó anya nem akkor leszel,ha suvickolsz,mert én azt mondtam,tömöd a gyerekedet mindennel,amit valaki ajánlott,és mindig szót fogadsz mindenkinek,csak épp a saját döntésed és véleményed szorul háttérbe.Elárulom:szerintem olyan,hogy "jó anya" ,nincs...pont ezért..mert mindenkinek mást jelent ez a fogalom.Nekem ezt,neked azt,neki meg amazt.Az a fontos,hogy TE minek tartod magad!!
53. d71ef05a8e (válaszként erre: 52. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 18. 09:08

Én is ezt gondolom. Kipróbáltam, hogy amint egy tányért, egy poharat, egy villát, egy keverőedényt összekoszolok, azonnal elmosom. Eredmény: a mosogató így sem volt üres soha, amíg be nem fejeztem az egséz napos sütés-főzést, a szárogató szintén nem, tehát nem volt nagyobb a rend, viszont sokkal több vizet használatm el,mert egy-egy tányért folyó víz alatt mostam el persze, és sokkal jobban elfáradtam, viszont az egész napot a mosogató előtt töltöttem. Visszatértem a napi kétszeri nagyobb lélegzetvételű mosogatáshoz: olcsóbb, gyosrabb, ésszerűbb szerintem. És nem tartom magam igénytelennek és koszosnak.


Apropó: ne haragudjatok, hogy offolom a témát, priviben is nagyon megksözönném a segítséget: télen, amikor higiéniai festést nem tudunk beiktatni, hogyan lehet legjobban felfrissíteni-tisztítani a falakat? Mosható a festék elvileg, elég ha vizes ruhával letörlöm mindenhol, vagy van valami extra trükk is?

2013. febr. 18. 08:32

Tiszta jó ez a szókiforgatósdi :D

Ha azt mondom nem törlöm körbe napi 3x Domestosos vízzel a lakást,már koszos vagyok? :D Köszi! :D


Én nem tudom azt megcsinálni amit anyukám, ő 5 percen belül 3x letörli az asztalt,csak úgy.. és minden szépen élére hajtva kell legyen a szekrényben.annó ha valamit kivettem,és nem pont úgy raktam vissza,már szólt... Na én azt hiszem akkor lettem "rendetlen" :) Én komolyan mondom gyakran csodálom érte,és nem is értem ő hogy csinálja :)

De a koszost ki kérem magamnak, naponta mosogatok,söprök,mosok fel és törölgetek le(konyhában a használat miatt többször is),pakolás minden nap végén... de nem hiszem hogy a napi3nak több értelme lenne,mint a napi 1nek.. :)

51. d71ef05a8e (válaszként erre: 23. - TyukLáb)
2013. febr. 18. 08:18

:)


Én azt mondom, ki-ki a saját otthonában azt és úgy csinál, ahogy óhajt. Ezt tiszteletben tartom, és amennyire csak tudom, én is betartom vendégségben az ott hazsnálatos szabályokat, a vendégjog megsértése nélkül pedig be is tartatom az én otthonomban (pl. megkérem a vendéget, hogy vegye le a cipőjét, és papucsot adok neki, mielőtt a világos szőnyegre lépne).


Különböző elvárásaink és igényeink vannak a rendet és tisztaságot illetően, de normál esetben ezt a szintet éppen elég tartani kisgyerekek mellett akkor is, ha más nem akarja ránkerőltetni az ő normáját. Kiragadott példákkal nagyon nehéz éreztetni így leírva a különbséget a jótanács, az akár kéretlen jótanács, és a mindenbe beleugatás között. Én azt hiszem, többségünket az utóbbi zavarja igazán, ezért nevetséges, hogy csak kötözködésből, és mert divat csepülni az anyukákat, valaki a beugatást is jótanácsnak akarja beállítani, miközben fogalma nincs a konkrté szituációkról, amelyekben és ahgy azok elhangzanak....

50. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 18. 08:17
Szerintem mindenki úgy" neveli "a gyerekeit ahogyan akarjam .Saját és gyermekei tempójában...Na a minta anyától én is távol álltam és állok is...Nincs patent rend és nem is lesz már soha...Mert mi élünk a lakásban...Nem mellesleg legtöbbször haverok ,barátnők is itt vannak..Akkor ?
49. d71ef05a8e (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2013. febr. 18. 08:12

"Nem arról van szó, hogy nokedlivel kell tömni a gyereket 2 hónaposan, és persze arról sem, hogy tisztaság mániásnak kell lenni, meg persze arról sem, hogy 4 hónaposan járni kell tanítani és persze szobatisztának sem kell lennie 10 hónaposan, de az sem jó amit ti tesztek. "



Szerintem pont erről szól a fórum, az itteni anyukák sem állítottak ennél többet vagy mást, mint amit Tőled idéztem. És szerintem a fentiekből éppen nem következik az, hogy nem etetik rendesen, a gyereket, nem tanítják meg bezsélni-járni, mocskosak, piszkosak, stb. Csak nem tökéletesek. És ma már ennyi elég a caranyasághoz, főleg az inteneten. Gondolom, ezért lenne üdítő néha olyanokkal bezsélgetni, akik szintén vállalják, hogy nem tudnak az év 365 napjának minden percében tökéletesek lenni. Ennyi. Nem hiszem, hogy a szidáson volt a hangsúly.

48. d71ef05a8e (válaszként erre: 44. - Trini35)
2013. febr. 18. 08:06
Ajaj, Te szerintem rosszul lennél, ha nálunk járnál. Állítom, jelenleg rend van. A szekrényen ennek ellenére néhol vízszintesen is vannak könyvek, amúgy pedig két sorban egymás mögött, mert egyszerűen mindig másra kell a pénz, évek óta halogatjuk a plusz könyvespolcok beszerzését. Persze ez mellékes, de én egyáltalán nem látom vészesnek azt az egyébként hangyapiszoknyi betekintést azon a szekrénypolcon..... De tény, hogy én nem vagyok mérvadó, mert én azt szeretem, hogy ha belépek egy lakásba, ahol gyerekek is vannak, akkor az a lakás minden szegletében, pórusában ÉL, és bár kifogástalan tisztaság igen, de napközben kifogástalan rend szerintem nem lehet,
47. rtunde22 (válaszként erre: 45. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 23:17
Tényleg ne idegesítsd magad ,anyaként ösztönből tudjuk mi a jó a gyereknek.Nem kell suvickolni, porszívózni állandóan .A lakásodat ,meg úgy rendezed ahogyan akarod kinek mi köze hozzá ?Okoskodó úgyis lesz mindíg !
46. Babeck (válaszként erre: 45. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 23:03
Miért magyarázkodsz? Akinek nem tetszik, ne nézzen rád. Ennyi :)
45. TyukLáb (válaszként erre: 44. - Trini35)
2013. febr. 17. 22:25

Abban varró cuccok voltak, amíg nem szereztem normális varró dobozt :) régi kép, amúgy nem sok kacat, hanem a hobbym hogy hajtogatok, és igen egymásra pakolom, 30 négyzetméteres lakásban hát öröm rendet tartani két szekrénnyel köszi :) És igen a gyerkőc játékait szekrény hiányában a hordozóba raktam. Tekintve hogy nincs autónk igen ritkán használtam a hordozót, csak ha muszáj volt, és igen ilyenkor át pakoltam máshová. De ha jobban megnézed, nincs kosz, nincsenek szétdobált koszos papír-zsebkendők, és nincsenek szétdobált ruhák. A szekrényen is csak pár cucc van, bocs, hogy nem rakom élére állítva.

Nem fröcsögök véres szájjal, csak meg van a véleményem. A tanácsokat megfogadom, de csak ha értelmesnek tartom. Nem kibeszélem, csak nem értek egyet. :)

44. Trini35 (válaszként erre: 40. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 22:19

Hát a járókát naponta átsuvickolom fertőtlenítős kendővel, és, hogy némi rendet tartok az otthonomban, a kettő között azért van különbség.



Ahogy elnézem a képedet, háááát, nem vagyok tisztaságmániás, sem rendmániás, de a szekrény polcaira felpakolva a sok kacat, egymás tetejére, csak odadobálva, a Raffaellós doboz a csúcs, gondolom hónapok óta üres. Meg a gyerekhordozó is teledobálva minden sz-rral. Nyilván, ha indulni kell, mindet a helyére pakolod.


De nem is lenne ez gond, ha nem fröcsögnél véres szájjal, arról, aki tanácsokat ad. És tök mindegy, ha az anyósod, a nővéred, az anyád. Csak tanácsot adnak, nem kell megfogadni, de nem is kell kibeszélni.

43. TyukLáb (válaszként erre: 41. - E28c748947)
2013. febr. 17. 22:13
Amúgy köszi :D
42. TyukLáb (válaszként erre: 41. - E28c748947)
2013. febr. 17. 22:13
Á én nem húzom fel magam :D Csak tájékoztatásként írtam, hogy csak anyóssal nem értek egyet. Nem vagyok koszos rumlis izé :D
41. e28c748947 (válaszként erre: 40. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 22:10
Fel ne húzd magad.Teljesen jól csinálod:)
40. TyukLáb (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2013. febr. 17. 22:02
Rendesen etetem a gyereket, sőt talán még túl is, napi 7x kap enni. Többször eszik kevesebbet. Tisztaságot is tartok, naponta porszívózok, és felmosok, csak nem suvickolom át a járókát, meg a játékait fertőtlenítős kendővel. Napi szinten mondok neki mondókát, sőt már többet is el tud mutogatni. Rendesen tud járni, és nagyon jól fejlődik. Az antibiotikumot nem minden esetben tartom hülyeségnek, de két tüsszentésre felírni hülyeségnek tartom. Persze ha a gyereknek tüdőgyulladása vagy valami hasonló SÚLYOS betegsége van, akkor beadom neki, csak egy sima náthára, köhögésre jobb a tea, mézzel. Ez nem flegmaság, vagy hanyagság, szimplán így látom jónak, velem is ezt csinálták, és kb sohasem vagyok beteg. Sem a tv sem a számítógép előtt nem ül a gyerek, viszont napi szinten órákat játszom vele, amit nagyon élvez.
2013. febr. 17. 21:22

Nem azt mondtam,hogy nem mondok, de nem reggőltől estig mindennap.. :)

nem a tv-ből tanult meg beszélni, hanem a hétköznapi beszélgetésekből, amit vele vagy mással folytattam és hallotta.. kezdetektől fogva normál hangon beszéltünk vele,sosem gügyögtünk neki.


a többi mondatoddal is erősen túlzol, de ám legyen :)

2013. febr. 17. 21:01

Tehát ez egy szidós fórum:)))

Akkor itt a helyem, mert azt szokták rám írni, hogy én külön figyelem, hogy kibe köthetek bele.


Akkor megteszem: Roppant büszkék lehetettek magatokra, mert biztos szuperül csináljátok:) Első sorban azt, hogy minél nagyobb legyen az arcotok.

Én nem igen kűrtőlném világgá, hogy kosz van nálam, bezzeg ti! Ebben is milyen szuperek vagytok! Persze azzal sem villognék, hogy nem foglalkozom a gyerekemmel, de ti aztán bevállalósak vagytok!

Fantasztikus! Csak így tovább! Aztán majd nem tudjátok, hogy gyereketek miért carik a fejetekre már 5 évesen.

Azért kedves anyukák, mert ezt látják tőletek! Nem foglalkoztok velük, nem takarítjátok ki a lakást, nem etetitek rendesen és még büszkék is vagytok rá. Na, pont ez fog visszaütni. Nem arról van szó, hogy nokedlivel kell tömni a gyereket 2 hónaposan, és persze arról sem, hogy tisztaság mániásnak kell lenni, meg persze arról sem, hogy 4 hónaposan járni kell tanítani és persze szobatisztának sem kell lennie 10 hónaposan, de az sem jó amit ti tesztek.

Nem mond valaki mondókát a gyerekének és jééé, megtanult beszélni. Én is csodálkozok rajta, bár biztos sokat ül a TV előtt és volt honnan megtanulnia, és remélem, hogy ez az anyuka nem fog sírva fakadni majd, amikor az oviba csúfolják esetleg a gyerekét, mert a szókincse esetleg nem fejlődik majd rendesen, mivel az édesanyjának nincs ideje mondókázni, mert ehelyett neteznie kell.

Vagy a másik anyuka aki oly büszke arra, hogy nem suvickolja a gyerek cuccait naponta. Na igen, ha valakinek nincs igénye a tisztaságra az azt is fogja tovább adni. Aztán nem ám sírva panaszkodjon majd a gyerekére kamaszkorába, hogy milyen rendetlen.


Antibiotikum? Azért, mert vannak olyan emberek x korúak között, akik szerint kell az antibiotikum, nem kell általánosítani! Nem mindenki olyan. Ahogy vannak a fiatalok között is olyanok, akik szeretik a tisztaságot, foglalkoznak a gyerekükkel, beszélnek hozzá, játszanak vele, úgy vannak az idősebbek között is akik nem foglalkoztak a gyerekükkel, nem takarítottak, stb.


Na, további jó szitkozódást, ha már a gyerekkel foglalkozás fárasztó, unalmas és különben is foglalja el magát....

37. CrystalPhoenix (válaszként erre: 33. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 20:58
ropi porrá törve? na ez is újdonság... és nem valami okos ötlet,szerintem sem..
36. CrystalPhoenix (válaszként erre: 34. - Babeck)
2013. febr. 17. 20:56
én másfél, sőt 2 éves szopis gyereket is ismerek... és mindegyik egészséges, testileg-lelkileg :D
35. CrystalPhoenix (válaszként erre: 31. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 20:55
olykor úgy gondolom,hogy lehet inkább irígység szól az illetőből :)
34. Babeck (válaszként erre: 33. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 20:48

Jaj.


Nálunk még a szoptatás örök téma. Egy éves és még mindig van tejem? :D :D

33. TyukLáb (válaszként erre: 28. - Babeck)
2013. febr. 17. 20:46
Anyós kiborult, amikor kiosztottam, hogy a 10 hónapos lányomnak ne porrá törve adja a ropit, mert esélyt látok a megfulladásra, adja inkább a kezébe majd elszopogatja. Persze jött a lehurrogás, meg a te semmit sem tudsz....
32. Babeck (válaszként erre: 29. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 20:40

Szégyellem is magam :(

:D

31. TyukLáb (válaszként erre: 26. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 20:38
Ez hülyeség! Mindenki annyira szereti a gyerekét amennyire akarja. Szerintem nem lehet egy gyereket túl szeretni. Én azon az elven vagyok, hogy úgy sem tudod leírni, elmondani száz százalékra azt az érzést amit iránta érzel. Az elkényeztetés meg más téma.
30. TyukLáb (válaszként erre: 24. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 17. 20:36
Unokatesóm 8!!!!!!!!! éves volt mire éjjelre is szobatiszta lett. Nem kattant rá az agya. Viszont nappal már másfél évesen szobatiszta volt. nekem 3 tesóm van, mindannyian 2 éves korunkra lettünk szobatiszták, de soha nem erőltették. Én is így vagyok a csajszival, majd megtanulja, ráér.
29. CrystalPhoenix (válaszként erre: 28. - Babeck)
2013. febr. 17. 20:32
még csülköspacalt sem adtál neki? :O akkor ott tényleg bajok vannak :D
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook