Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? fórum

Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? (beszélgetős fórum)


130. papaver13 (válaszként erre: 129. - Szabianyu)
2012. júl. 24. 10:08

Valóban, Nektek még kitartás, kell az a 1,5 hónap bent a pocakban a Picurnak!


Mi viszont már szülhetnénk:)


Nekem egy ismerős, aki látó vagy jós a mai napot mondta, hogy megszülök, de egyenlőre még semmi jele:)


Az augusztusi babák klubból már 4 baba megszületett, az egyik éppen ma hajnalban!


Úgyhogy mi is megpróbálunk türelemmel visszaszámlálni:)

2012. júl. 24. 08:55

Kislányom lesz :)) és én már az elejétől kezdve vizesedem! olyan vagyok mint egy lufi .16kg szedtem fel eddig úgy hogy a napom nagy részében gyümölcsöket eszem.... Nincs fogadott orvosom csak szülésznőm Ő pedig Pintérné Hajdú Zsuzsa a két nagyobb gyerkőcöm is nála született.

Jó genetika nekem se ártana mert mind a két gyerekkel sokat vajúdtam ,de hála istennek nem a fájdalmas része volt hosszú.A szurkálások nekem is vannak de én jelenleg azon imádkozom hogy benn maradjon még vagy 6 hetet legalább .inkább kínlódjak én így mint ő legyen koraszülött.

128. papaver13 (válaszként erre: 124. - Pumukli1985)
2012. júl. 23. 22:12
Köszi:)
127. papaver13 (válaszként erre: 123. - Szabianyu)
2012. júl. 23. 22:11

Azt hittem, a frontok beinditják a babócát, de egyenlőre jól érzi magát bent.

Nekünk az első baby, úgyhogy még nem tudom, valójában mi vár rám.

Mostanában tudok aludni, de a hátam iszonyúan fáj, és nagyon lent van már a gyerek, sokat is mozog, egész nap szúr, fáj az alhasam.

Légzési nehézségeim is vannak, pedig nem szedtem fel plusz súlyokat, csak ami a pocak!

Reggelente pedig bevizesednek a kézfejeim, nem nagyon látványosan, de ahogy mozgatom, érzem.

Szóval vannak jobb és rosszabb napok, de szerencsére nincs már az a 40 fokos hőség, mert az aztán elviselhetetlen volt!


Te hogy birod ezeket a frontokat? Mitek lesz, kisfiú vagy kislány? Kinél szülsz?

126. pumukli1985 (válaszként erre: 125. - Pumukli1985)
2012. júl. 23. 21:28
:) Ezt Szabianyunak szántam :) Hihi,már klikkelni se tudok :D:D:D
125. pumukli1985 (válaszként erre: 120. - Papaver13)
2012. júl. 23. 21:26

Szia!

Csak a hazavitelre kell ruci a babának,ott adnak neki minden nap tisztát.Bár én is vittem be azért biztos ami tuti,de azt hozta is haza apa első fordulattal :D

124. pumukli1985 (válaszként erre: 118. - Papaver13)
2012. júl. 23. 21:24

Elhiszem h szeretnél már túllenni rajta! :D

De már nincs sok idő!Élvezd ki! :D

Küldöm feléd a gólyákat ezerrel! :D


Hát,bízzunk a genetikában és te is hamar túlleszel rajta és könnyen!

123. Szabianyu (válaszként erre: 122. - Papaver13)
2012. júl. 23. 21:08
de jó neked :)) nekem még van 8 hetem ... igaz a 3. babám .Köszönöm hogy megkérdezed!hogy bírod ezeket a frontokat?
122. papaver13 (válaszként erre: 121. - Szabianyu)
2012. júl. 23. 20:56

Augusztus 12-re vagyunk kiirva.

Múlt hónapban voltunk szülőszoba látogatáson, és akkor még a szülésznő nekünk azt mondta, hogy csak a hazaútra kell ruha.

Szerdán megyek nst-re, mégegyszer rákérdezek.

121. Szabianyu (válaszként erre: 120. - Papaver13)
2012. júl. 23. 20:02
nekem szólt a védőnő hogy vigyünk ruhát,eddig adtak a babára kórházit,hmm akkor nem tudom .viszek max haza hozom!Mikorra várod a babád?
120. papaver13 (válaszként erre: 119. - Szabianyu)
2012. júl. 23. 17:56
A Flórban nekem azt mondták, hogy a babák kórházi ruhában vannak, csak hazavitelhez kell ruhát bevinni.
2012. júl. 23. 16:38

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki szeptemberben fog szülni???

Még azt szeretném kérdezni hogy tényleg nem adnak a babáknak ruhát?

118. papaver13 (válaszként erre: 116. - Pumukli1985)
2012. júl. 23. 10:40

Már én is szivesen túllennék rajta...és kezemben tartanám a picurt. Már nagyon lent van, a hasam folyamatosan kőkemény, a levegővétel néha nehéz... szóval tényleg teher már.


A homeós bogyókkal még én sem foglalkoztam, elkezdtem a málnalevél teát inni, de bizom benne, hogy anyukám is gyorsan és könnyen megszülte mindhármunkat, és a hugom pedig a 2 gyerekét, igy genetikailag én sem különbözöm...

117. pumukli1985 (válaszként erre: 115. - Papaver13)
2012. júl. 22. 21:45

Ja,köszi,igeeen,zabálnivaló! :D

De te is így fogod gondolni majd! :D


Ja,én meg kihagytam a kádban vajúdás részt,pedig az nagyon sokat enyhít...

116. pumukli1985 (válaszként erre: 115. - Papaver13)
2012. júl. 22. 21:43

Igen a kórházban,mert a terminus napon nem történt semmi,be kellett feküdnöm és kaptam tágító tablettát szerda délután ,ami nem tágított ki csak 2ujjnyira folyamatos fájások mellett,viszont péntek hajnalban beindultak a fájások elég durván,és kiderült h a magzatvíz is elszivárgott közben.Majd a szülőszobán az Ildikó mondott ötleteket h hogyan tágulhatok ki 2óra alatt 4ujjnyira,ami sikerült is és így született meg Dóri reggel 7re.

Nem,nem szedtem homeós bogyókat...annyira nem foglalkoztam ilyenekkel,mert olvastam h volt akinek egyáltalán nem használt,én meg így inkább lusta voltam utánanézni...de lehet h kellett volna,de ezt már sose fogom megtudni :)

115. papaver13 (válaszként erre: 114. - Pumukli1985)
2012. júl. 22. 21:31

Nagyon édes a kislányotok, láttam az adatlapodon!

Cukorfalat! Hát el is hiszem, hogy feledteti a "szenvedést"!


Ezt a szerdától péntekig vajúdást a kórházban csináltad végig?

Szedtél esetleg valamilyen homeós bogyót?

114. pumukli1985 (válaszként erre: 113. - Papaver13)
2012. júl. 22. 20:49

Most már 3és4 között kel enni,aztán csak 6-8között valamikor...Amúgy egy tündérbogyó,csak hasfájós és ez okoz sajnos néhány kellemetlen percet.


Hát nekem minden nst-t végigaludt Dóri,de nem is érdekelte a hölgyeket akik csinálták,nem zaklattak h keltsem fel...csak a végén megállapították h épp alszik (amit én is tudtam,hisz nyugszi volt a pocóban)


Mi nem beszéltünk edáról...nekem még a fejemben sem fordult meg h avval szüljek.Mert amúgy is nem lehet tudni h milyen stádiumban érsz már be a kórházba ha otthon indul el és akkor te számítanál rá de nincs már rá idő és akkor a csalódás...ááááá.Meg aztán amúgyis olvastam h ott nincs,vagyis már hónapokkal előtte fel kell fogadni arra is az orvost jó pénzért....ez is milyen már....De halkan megjegyezném,h Szenti ennek sem híve....ha természetes szülés akkor ahhoz hozzátartozik a fájdalom is...de mondom mi erről nem beszéltünk,mert én nem is akartam mint lehetőség,és ő nem is hozta fel soha! :)

Szerintem meg amúgy "felesleges",mert utána így is úgy is ramaty állapotban van az ember...:) Persze könnyen pofázok hisz már túl vagyok rajta,de én szerda délutántól péntek reggeli "szenvedtem",és mégis boldogan gondolok rá vissza és még egyszer végig csinálnám,hisz nem én voltam a lényeg,hanem a gyönyörű kislányunk :)

113. papaver13 (válaszként erre: 112. - Pumukli1985)
2012. júl. 22. 18:34

:) Igen, mindenki mondja, hogy aludjunk, amig lehet, szerencsére most, hogy nincs az a dög meleg, még megy is. Az a trópusi hőség nem volt emberi.


Milyen a Ti babytek? Sokszor kell kelni hozzá éjszaka?


Voltam már nst-n, minden OK volt, és még a csokit sem kellett bevetnem, hogy a fiatalúr mozogjon.

Fiúnk lesz:)


Még annyit kérdezhetek, hogy Ti miben állapodtatok meg a dokival, ami a fájdalomcsillapitást illeti? Mondták a kórházban, hogy epidurális nincs, illetve kiskapu a dokival egyeztethető. Igazából irtózom az epidurálás gondolatától is, de még nem beszéltünk ezekről a dolgokról.

112. pumukli1985 (válaszként erre: 110. - Papaver13)
2012. júl. 21. 20:14

:D akkor jól informált vagy :D

Én szülésznőt nem választottam,mert nem is ismertem őket,DE igazából mindegyik nagyon aranyos volt,kedves,ÉS a doktor urat mindegyik nagyon szereti,és szeretnek vele dolgozni...úgyh bármelyik van éppen műszakban nem lesz gond.Én 2-őt is "elfogyasztottam" de a végén egy Ildikó nevű nő volt ott,na ő aztán szakmailag is ott van a toppon :) Valamilyen Edéné Ildikó.

Akkor reméljük lesz hely.Amikor én mentem be akkor 4-en voltunk az osztályon,aztán persze egyre többen lettünk :)

Hát én is nagyon reménykedtem a frontokban de nekem nem jött be,de örültem is neki,mert így volt helyem az osztályon legalább :)

3 hét?Hmmm,nem sok! :D Javaslom (bár biztos sokan mondták már) ,hogy aludj minél többet ameddig még teheted! :D:D:D


Köszönöm!:) És neked fijúcska lesz vagy csajszika?


NST-n voltál már?

111. papaver13 (válaszként erre: 109. - Pumukli1985)
2012. júl. 21. 13:28
Szülésznőt választottál? A doki nem mondta, hogy ő konkrétan kivel dolgozik, én meg úgy tudom, mindegyik szülésznő rendes és odateszi magát.
110. papaver13 (válaszként erre: 109. - Pumukli1985)
2012. júl. 21. 13:26

Szia!

Köszi, lassan mi is szülünk, elvileg 3 hetem van még, de ki tudja mit hoznak ezek a frontok.

Az alapitványi 2 személyes szobát szeretném én is választani, ha lesz hely. Nekem is első baba.

Amikor voltunk szülőszoba látogatáson, mondták, hogy kell pelus,popsitörlőkendő és a köldökcsonkra hintőpor. a babának, igy ezekkel már készültem.


Gratulálok a kislányodhoz!!!

109. pumukli1985 (válaszként erre: 92. - Papaver13)
2012. júl. 21. 09:29

Szia!Nem tudom olvasod-e még ezt a fórumot!

Én most szültem június 1-jén a kislányomat Szentágotai doktor úrnál.

Nekem is ő volt a fogadott orvosom,és én szerintem nagyon jól választottál!Nagyon hamar beért a kórházba hozzám,ami nagyon megnyugtató érzés volt.

A szülés vége egy kicsit nehéz volt,de gyakorlatilag kituszkolták belőlem a gyereket a szülésznővel és így "megmentettek" a vákuumtól...amiért roppant hálás voltam/vagyok :D

Nagyon kedves,lelkiismeretes a doktor úr.

Aznap amikor szültem még vagy 2X benézett hozzám h tényleg rendben vagyok-e.Szóval tényleg meg voltam vele elégedve.

Amit viszont ajánlok,az az alapítványi szoba!

Én 2 ágyasba mentem,az első éjjel nem is volt szobatársam,utána viszont nagyon jól jött a társaság,meg h az a nő már nem először szült és egy csomó dologban segített...gyakorlatilag többet mint a csecsemősök,ők csak akkor segítenek ha kéri az ember,bár van amelyik magától is,de én csak 1 ilyennel találkoztam,pedig bent voltam 5 napot.

És vigyél pelenkát a Picurnak,mert ott csak kezdésre kap a kicsi,utána neked kell pótolni.

108. kiskukk (válaszként erre: 105. - Ssuggi)
2012. jún. 4. 20:44

:( ez nagyon szomorú, sajnálom nagyon :/

én a Wamala dokival elégedett vagyok kedves barátságos bármikor hívhatom és mindent elmagyaráz.

2012. jún. 4. 11:05
Sziasztok! Én augusztusban szültem a Flórban. Nekem volt fogadott dokim (Surányi) és fogadott szülésznőm (Pintérné Hajdu Zsuzsa). Csak ajánlani tudom őket, nekem nagyon pozitív emlékem van a szülésről. Én 6 ágyas szobába kerültem, mert nem volt szabad alapítványi, úgyhogy láttam minden félét! Volt akinek volt fogadott dokija, de szülés után az le se tojta, vagy még bunkó is volt, volt akinek nem volt fogadott és parasztok is voltak vele. Az én dokim meg ha bent volt rögtön benézett, hogy minden oké, megvizsgált és előkészítette a papírjaimat, hogy aznap mikor mehetünk azonnal menni tudjak. Engem nem is macerált, vizsgált senki a bent töltött napokban. A kórház szépséghibája a csecsemős nővérek, akik nem szívesen segítenek semmiben, maguktól egyáltalán nem, kérésre nagy nehezen. Nekem első szülésem volt, így jól jött volna egy kis segítség, de a szobatársak akiknek már nem az első szülésük volt, segítettek! Összefoglalva, én biztos hogy fogadnék dokit és nem mindegy az sem hogy kit! Ha tehetném alapítványi szobába mennék, mert pihenni szinte lehetetlen 6 ágyasba.
106. Ditti84 (válaszként erre: 105. - Ssuggi)
2012. jún. 1. 10:43

Nagyon sajnálom ami veled történt :( Az előző terhességgem missed abbal végződött sajnos tavaly, most meg bármikor megszülethet a pici lányom. A missed abom is a Flór Ferencbe volt, de nekem nem volt rossz tapasztalatom, sajnálom, hogy neked igen.

Kitartást és mielőbbi boldog és gondtalan babavárást és egészséges gyerekeket kívánok Neked!

105. ssuggi
2012. jún. 1. 07:22

Sziasztok!

Ismét lenne egy kis tapasztalat megosztásom.

Gyakorlatilag maglódi lakosént most azon tanakodom hol tudnák majd szülni a Flór Ferenc Korház helyett.

Hétfő helyett szerda éjjel 10 órakkor megvolt a műszeres befejezés,igaz a nehezét én átéltem ithon.

Gyakorlatilag másnap de.10 órakkor léptem ki a korház kapuján a pappirral a kezembe és egy viszláttal.Ennyi semmi felvilágositás arról hogy akkor most mit merre hova.Vágül is van netem majd ott utána járok,meg már rutinos vetélő vagyok biztos tudok mindent.Egyedül a nővérek voltak rendesek!!!Esti ügyeletes dr.nő nem volt kíméletes a vizsgálat során,majd fel ugrottam a mennyezetre.Szoval mivel egyre több a rosz tapasztalatom igy valóban gondolkodom hol fogok majd szülni.Tudom,hgy ez még nem a szülészet de,ha már az elején és ilyen nehéz helyzetben amiben voltam igy viselkedik egy két orvos akkor már a bizalom hiányos.Az ember meggondolja tetteit lépéseit!!!!

104. ssuggi
2012. máj. 29. 19:21

Sziasztok!

Én a Takács dr.úrról mesélnék!!Igen rossz tapasztalatom van vele!

Tavaj decembet 19.-én voltam nála terhességem megerősitése végett,akkor kb.a 8.hetet tapostam.Amikor beléptem és mondtam miért jöttem ő egyszerűen az órájára nézett és felsóhajtott(már ment volna haza gondolom).A vizsgálat az mondjuk úgy olyan volt mintha tehenet vizsgált volna.És még erélyesen is beszélt velem.Közölte:korai a terhességem jöjjek vissza 2 hét múlva.Mondta ha úgy gondolom akkor 12 hétig el tudják venni.Akkor gyakorlatilag le esett az állam,közel voltam ahoz,hogy elküldjem melegebb tájakra!Gyakorlatilag 2 hét múlva 10 hetes iker terhességem magzati elhalásával vetéltem.(persze ő nem látta az ikerterhességet).

Kb.ennyit róla!!!

Nem azért de lehet ha akkor ő jobban odafigyelt vola akkor most lassan szüléshez készülűdnék!!!

Persze nem bizos!De a hozzáállása az nagyon negtív volt!!!

Most is terhes vagyok-voltam.Szintén magzati elhalás.A probléma valószinű nagyobb!!!Hétfön lesz a műszeres befejezés!!

103. papaver13 (válaszként erre: 97. - Mandula71)
2012. máj. 29. 16:16
Köszi!:)
102. zita-anyus (válaszként erre: 101. - Ditti84)
2012. máj. 18. 21:32
Elvileg nem mehet!De azért vannak kivételek!:-)
101. Ditti84 (válaszként erre: 100. - Zita-anyus)
2012. máj. 18. 15:56
Nem tudtam, hogy az Apuka a 2 ágyasba is bemehet, de ez tök jó :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook