Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? fórum

Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? (beszélgetős fórum)


100. zita-anyus (válaszként erre: 99. - Ditti84)
2012. máj. 18. 15:50

Kérdezni fogja a szülésznő,hogy milyen szobát szeretnél.

Ha a szülészeten nincs hely az alapítványiban,áttesznek a nőgyógyászati részre ha ott van üres alapítványi szoba.De ez nem gáz,hiszem majdnem ugyan az a kettő,nem kell sokat sétálni.

Nagyon jók egyébként ezek a szobák,mert nem kell sok-sok emberrel osztoszkodni a wc-n,fürdőn hanem csak nektek kettőtöknek(márha 2 ágyasba mész).És van külön hűtő,mikró,tv is.Szerintem nagyon megéri.Én a karácsonyt töltöttem bent,és bizony apukát zokszó nélkül beengedték hozzánk,bár 1x bent volt az osztályvezető,akkor mondták,hogy ne maradjon sokáig.Így apuka is a kezdetektől babusgathatta a kicsit,sőt a pelenkázást is gyakorolhatta :-)

2012. máj. 18. 11:35

Sziasztok!

Én is a Flór Ferenc kórházban szülök és Szentágotai doktornál. Mi is Gödöllőre járunk a magánrendelésre. A doktor úr nagyon kedves, alapos és maximálisan megbízok benne. Június elejére várjuk a kislányunkat, de a doktor úr szerint nem lenne meglepő, ha május végén megszületne.


Az alapítványi szobákról pont a héten kérdeztem a szülésznőt, úgyhogy friss infóim vannak:


2 db 1 ágyas van, ezek 10000 ft/éj - és ide az apuka is bemehet

2 ágyas az 5000 ft/éj, sajna nem tudom ,hogy hány darab van, csak annyi a biztos, hogy most újítanak fel kettőt

Amikor szüléskor megérkezel a szülőszobára akkor kell szólni a szülésznőnek, hogy alapítványi szobába szeretnél kerülni és le is foglalják Neked, ha van szabad.

2012. máj. 18. 10:25

sziasztok! :)


Engem az alapítványi szobák érdekelnének hogy lehet oda kerülni /elméletileg július elején jön a baba/ és mennyibe kerül meg hogy oda apa is bejöhet vagy csak a társalgóba?

97. Mandula71 (válaszként erre: 94. - Papaver13)
2012. máj. 18. 10:12

Azért más az első baba, mint a második:) Az elsőnél normál esetben "sokáig" várnak, mire úgy döntenek, hogy császároznak. Nálam is ez volt, végül akkor vittek műtőbe (de akkor SOS), amikor a baba szívhangja jelezte, hogy baj van. A gond az volt, hogy nem tágultam megfelelően.(3-4 ujjnyiig ment minden, aztán teljesen leállt a folyamat.) Miután a másodiknál is ugyanígy történt, már nem hagyott a doki sokáig a szülőszobán. Nem lett volna értelme, hiszen veszélyeztette volna a fiamat és engem is.


Bízzál benne, hogy rövid és gyors szülésed lesz, de azért közben ne felejtsd el, hogy a 24 órás vajúdás teljesen normális, ez még nem indok a császárra:)

96. zita-anyus (válaszként erre: 94. - Papaver13)
2012. máj. 17. 20:58

Szerintem egyik orvos sem egy nagy "császár" párti.Ha azt látják,hogy van esély a természetes szülésre akkor nem vágnak.Mondjuk engem nem is negedtek vajúdni(több oka volt),sétálhattam a műtőbe!De inkább a vágás,mint egy beteg baba!De a 2.at hátha meg fogom tudni szülni!

Surányi dokit csak ajánlani tudom még mindig mindenkinek!!!:-)

95. papaver13 (válaszként erre: 88. - Tunderke22)
2012. máj. 17. 19:27

80 km-ről???


Ha konkrétan nincs olyan orvos, akihez ragaszkodsz, miért erre a kórházra esett a választásod?

Megkérdezhetem , hogy honnan, melyik város körzetéből jönnél?

94. papaver13 (válaszként erre: 93. - Mandula71)
2012. máj. 17. 19:25

Remélem, hogy jó választás, bár kismamák a környezetemben csak úgy hivják Szentágotait, hogy "aki soha nem vág".


Múltkor a váróban beszéltem egy 2. gyerekét váró anyukával, elmondta, hogy az elsőt is nála szülte, és közel 24 órát szenvedett, mire végül megcsászározta.


Én bizom benne, hogy rövid, gyors és könnyű természetes szülésem lesz:)

93. Mandula71 (válaszként erre: 92. - Papaver13)
2012. máj. 15. 23:59
Én Szentágotainál szültem 2009. decemberében, csak ajánlani tudom. 2 éves volt a nagyobbik gyerekem akkor, akit császárral szültem. Teljesen egyetértettünk abban, hogy a másodikat is megpróbálhatom normál úton. Nekem egy kérésem volt, hogy amennyiben úgy látja, hogy nem megy, ne hagyjon órákat szenvedni (az elsővel 17 órát voltam a szülőszobán). Ő meg annyit kért, hogy ha azt mondja, hogy császár, akkor ne ellenkezzek:) Tökéletes összhang:D Vele még a vajúdás is könnyű volt, időben bevitt a műtőbe, a sebem nem is látszik. Emberileg és szakmailag is tökéletes választás szerintem.
2012. máj. 14. 18:21

Sziasztok!


Augusztusban szülöm első gyermekem, a Flór Ferenc Kórházban.

Szentágotai doktorhoz járok terhesgondozásra, Gödöllőre. 10 e/alkalom, és a szülés 90e.


Tényleg nagyon rendes, figyelmes, csupa jót hallottam róla, igy őt választottam.

Úgy tudom, hogy a természetes szülés hive.


Surányi doktor urat személyesen nem ismerem, de ő a XVI. kerületben magánklinikát is visz, nála voltam integrált vizsgálaton, és többször beszéltem vele telefonon, nagyon szimpatikus volt.

2012. máj. 14. 13:44
Én még nem szültem a kórházban, csak hamarosan fogok ha minden igaz. Dr Szentágotait nagyon tudom ajánlani. Készséges és kedves, nagyon jól és fájdalommentesen vizsgál, kedves, udvarias és minden kérdésre válaszol. Ügyeleti alapon volt szerencsém Takáts doktorhoz is több alkalommal, hát őt őszintén szólva nem fogadnám fel. Nem kedves és számomra nagyon fájdalmas volt az összes vizsgálata. De elmondható, hogy korrekt volt, a szükésges vizsgálatokat elvégezte. Csak épp sokkal kevésbé kíméletes, barátságos és emberséges.
90. kiskukk (válaszként erre: 89. - Andi31)
2012. máj. 13. 22:03

Én Dr. Wamala Alexander Micheal főorvoshoz járok és nagyon kedvelem :) júliusban fogunk szülni

Ha gondolod írj üzit és válaszolok

89. andi31
2012. ápr. 30. 18:19

Sziasztok

Teruletileg en is ide tartozom - örömmel fogadnék korábbi (nem túl régi) tapasztalatokat - kihez erdemes menni, kit kell kerulni, stb

Köszi elore is

2012. márc. 9. 14:31

Sziasztok!


Jó régen nem írt ide már senki!

Ikreket várok és talán ebben a kórházban fogok szülni, választás előtt állok és az érdekelne, hogy mik a tarifák, megköszönném, ha privátba írnátok, hogy mennyit kér az orvos és mennyit a szülésznő. Nem árt tudni, mielőtt választ az ember és én vidékről járnék fel (80 km).

Orvost tudna valaki javasolni?

Én csak Surányit ismerem, de ez így túlzás, mert egyszer voltam nála a magánrendelésén endokrinológiai problémával, abban tudott segíteni és kedves volt, de más tapasztalatom nincs vele.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

87. Mandula71 (válaszként erre: 86. - Mandula71)
2011. febr. 14. 10:07
Ha EDA-val szeretnél szülni mindenáron, akkor másik kórházat kell választanod a szüléshez. A Péterfiben például tudtommal automatikusan felajánlják ezt a lehetőséget.
86. Mandula71 (válaszként erre: 85. - Dragon1991)
2011. febr. 14. 10:02
Nyugodtan rákérdezhetsz, nem fogsz kapni. Az anesztesnek nem 10 percre kell elszakadnia a TV-től, hogy beadja neked. Attól , hogy ügyel, nem biztos, hogy éppen TV-t néz, nagyon sokszor a műtőben vannak. És az talán fontosabb feladat, hogy valakinek az életét mentsék, mint hogy csak a fájdalmat csillapítsák.
2011. febr. 14. 09:42
köszönöm, az szép. Pedig ezért fizetni se kéne. Én csütörtökre vagyok kiírva, de rákérdezek majd szülésnél h kapok-e? Mert alanyi jogon járna, hiszen eltud szakadni az ügyeletes aneszteziológus is a tv-től 10 percre h beadja.
84. mel81 (válaszként erre: 83. - Mel81)
2011. febr. 14. 09:33
Illetve a hetedik-nyolcadik hónapban.
83. mel81 (válaszként erre: 81. - Dragon1991)
2011. febr. 14. 09:33
A hetedik hónapban fel lehet fogadni az anesztes főorvost (nyáron 50000Ft-ot kért), és akkor ő bemegy a szüléshez és beadja az edát.
82. Mandula71 (válaszként erre: 81. - Dragon1991)
2011. febr. 14. 09:30
Nincs.
2011. febr. 14. 08:26
Lenne egy kérdésem. Van fájdalomcsillapítás a kórházban? nincs fogadott dokim.
80. ildi88 (válaszként erre: 78. - Butterfly4444)
2011. febr. 5. 21:22
Én kétszer Sárközi Anikót választottam és nagyon jól éreztem magam a kezei közt. Profi szülésznő és borzasztóan kedves.
79. Szabianyu (válaszként erre: 55. - Sheene)
2011. jan. 17. 10:30

Sziasztok!

Várkonyiról tudok mesélni ha érdekes még írj!

78. Butterfly4444 (válaszként erre: 76. - Cicmerak)
2010. nov. 30. 22:56

A legjobb lenne mindkettőt, viszont ezt manapság tényleg nagyon kevesen engedhetik meg maguknak.

Az egyik viszont biztosan kell. Tapasztalatból mondom. Bár olyat is hallottam,hogy valaki ügyeletben lévő fantasztikus orvost vagy szülésznőt fogott ki, esetleg mindkettőt. Minden attól függ, hogyan zajlik majd a szülés, lesz -e vmilyen komplikáció esetleg stb. Viszont ami nagy igazság, hogy mindenre fel kell készülni, vagy vállalni kell később az esetleges kellemetlenségeket amit a fogadott orvos vagy szülésznő hiánya okozhat.

Ha szülésznőt fogadsz, legalább végig ott lesz melletted , mégsem érzed magad teljesen egyedül. Már ez is valami. Lehet,hogy nekem is csak ez marad, anyagi okok miatt.

77. Butterfly4444 (válaszként erre: 72. - Mandula71)
2010. nov. 30. 22:52

Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat. Én is csak azért rettegek ennyire a második szülésem miatt,mert az első nekem is 33 óra volt, abból 8 óra 8-10 perce és onnantól kezdve pedig kétperces végig. Talán ha egyujjnyit tágultam 33 óra alatt, de akkor az a kutyát sem érdekelte, mert nem volt fogadott orvosom, senki sem vizsgálgatott. Simán elnézték volna,hogy kétperces fájásokkal még a szülőszobán töltsek egy-két napot. Amikor már a tűréshatáromon voltam és úgy gondoltam ,nekem már minden mindegy, leborultam a padlóra és könyörögtem a kinntlévő orvosoknak ,hogy műtsenek meg, mert ezt a gyereket én úgy érzem,hogy sohase m tudom megszülni természetes úton. Hosszas könyörgés és fenyegetőzés után (mondtam ,hogy itt és most kiugrom az ablakon-iszonyatos fájdalmaim voltak, jobban ordítottam mint akinek tolófájása van)végre megvizsgált az ügyeletvezető . Kiderült ,hogy magas egyenes állásban van a baba és sosem tudnám megszülni. Így azonnal vittek a műtőbe és többször is elnézést, bocsánatot kértek.

Úgy gondolom 8 óra vajúdást még én is simán kibírnák. Talán nem is kellene eda.

Viszont több emberrel beszéltem eddig az előző szülésemről, akik azt mondták abszolút indokoltnak éreztem a hatalmas fájásokat, mert ebben az állásban nagyon nyomja a pici a derékrészt és ez produkálja az egyik legnehezebb és legelviselhetetlenebb szülési fájdalmakat.

2010. nov. 10. 14:28

Tudnátok arról véleményt mondani, hogy melyik jobb: szülésznőt fogadni, vagy orvost fogadni?

Azért kérdezem, mert ahová helyileg tartozom kórházban,ott lenne szülésznő, viszont orvos nem. Más kórházban, ami messzebb van a lakhelytől, ott pedig orvost ismerek.

2010. nov. 7. 22:26

Szép estét!

Esetleg tudja Valaki,hogy Dr.Szentágotai Ferenc rendel-e a Kistarcsai kórházban?

74. mel81 (válaszként erre: 73. - C8f7404b48)
2010. nov. 4. 12:35

A csecsemősökkel és a látogatókkal kapcsolatban hasonlóak a tapasztalataim. Én öt hétig voltam bent, szigorú fekvéssel, arra várva koraszülött lesz-e a babám vagy nem. Nem éreztem magam valami jól ha felkeltem és ültem fekvés helyett, simán elvárták volna, hogy vagy rosszul legyek vagy sok héten át senki ne látogathasson meg. Sutyiban jött be az ágyamhoz a család, köztük a pici lányom is. És ez a nőgyógy részen volt, ahol ugye babák sincsenek, csak ha nincs hely a szülészeten, akkor raknak oda kisbabásokat.

A csecsemősök között van néhány, aki egyértelmű baromságokat tanácsol az anyukáknak a szoptatással kapcsolatban, mániájuk, hogy mindenkinek rossz formájú a mellbimbója és ezért bimbóvédő kell.

2010. nov. 4. 09:11

Sziasztok


Én is Szentágottai Ferencnél szültem 4 éve. A nagyfokú szakmai hozzáértése és tapasztalata mellett figyelmes, kedves, segítőkész. Terhesgondozásra a magánrendelőjébe jártunk, akkor 5ezer ft volt. Nagyon tetszett, hogy a férjem is bejöhetett a vizsgálatokra, bátran kérdezhettünk, amit megbeszéltünk, azt mindig betartotta. A szülésnél végig ott volt, utánna is többször beszéltünk, érdeklődött a hogylétünk felől. A szülés 50ezer ft volt akkor. Maximálisan meg voltunk vele elégedve. Ő az az orvos akinek gondolkodás nélkül és jó szívvel odaadtam a pénzt. Már akkor eldöntöttük, hogy a második gyerkőc is nála fog születni. Láttam korábbi hozzászólásból, hogy emelkedett a tarifája, de én úgy gondolom, hogy megérdemli.

A kórházról: a szülőszoba modern, a mai elvárásoknak megfelelően van felszerelve. Elégedettek voltunk vele.

A csecsemős nővérek: egy kedves nővér volt aki segítőkész volt velünk. Első gyermekes anyukaként több figyelmet és türelmet vártam volna. A tejem nehezen indult be, édesanyám segített fejni mert ugye azt sem tudtam hogy hogy kell. Bementünk a szobába, hogy ne a folyóson a pasik és egyáltalán mindenki előtt kelljen csinálni és úgy képzeljétek el, hogy kiküldték. Édesanyámmal mindketten sírtunk a bánásmód miatt. Megmondom őszintén, hogy beszóltam nekik a történtek után és gondolom hogy ez nem esett jól nekik és nem tetszett a „képem” én is úgy álltam hozzájuk. A gyeremekemet utánna csak fürdetni vittem. Pedig semmilyen járvány vagy ilyesmi nem volt. Ja plusz poén a szobatársak engedélyével mentünk be.... még az sem volt, hogy valakit zavart volna....

72. Mandula71 (válaszként erre: 71. - Butterfly4444)
2010. okt. 30. 17:26

Szia!


Ok nélkül nem császároz. Viszont figyelembe veszi, hogy az első baba császáros volt, illetve az első császár indokait. Ebből kifolyólag nekem a másodiknál azt mondta, hogy indulhat sima szülésnek, de ha bármi van, akkor műtő, nem kockáztat.

Talán már itt is leírtam, de megismétlem:

Éjjel 11 körül jött az első fájás, hajnali 1/4 2-kor már 3 percesek voltak, 1/2 3 körül indultunk a kórházba. A szülőszobára 3.08-kor értünk, az ügyeletes megvizsgált, megkaptam a beöntést, ő közben értesítette a doktor urat. Mire én végeztem a WC-n, illetve a zuhanyzással, a doki már kint sétálgatva várt a folyosón. Utána kb. 20 percenként bejött, néha vizsgált, figyelte a fájásokat, stb. 1/2 7-kor döntött úgy, hogy megyünk a műtőbe, mert a fájások nem változtak, nem tágultam, nem történt semmiérdemleges változás a bekerülésem óta. 7.04-kor megszületett a fiam. Kedden szültem, aznap szabadnapos volt, így hazament. Szerdán bejött hozzám, beszélgettünk, csütörtökön átkötötte a sebemet,megbeszéltünk mindent, én kértem, hogy másnap hazajöhessek. Ő ennek nem látta akadályát, így mivel pénteken nem dolgozott, megírta a zárómat is előre. Én maximálisan megbíztam benne végig.

Összefoglalva: nem feltétlenül császárpárti, de nem ellenzi, ha a baba vagy a mama érdekei ezt kívánják (lásd, összesen 8 óra telt el az első fájástól a fiam megszületéséig, az elsőnél ez harminchét óra volt). A szüléshez tényleg bejön, amennyiben ez előre le van beszélve vele. Soha nem éreztem, hogy akár egyetlen percig is cserben hagyott volna.

Epidurálist nem kértem előre, de nem is igazán hallottam olyanról, aki kért volna. Sajnos-vagy nem, ez itt még nem elérhető napi 24 órában, így ha ilyen igényed van, akkor tájékozódni kell előre és az altatóorvossal is megbeszélni...

2010. okt. 29. 14:13

Sziasztok !

Nem tudjátok véletlenül, hogy Szentágothai dr. mennyire jártas a császármetszésekben? Én az első babámat azzal szültem, előfordulhat, hogy a második is az lesz. Mennyire császárpárti illetve császárellenes? Illetve bejön ténylegesen a szüléshez? Nem hagy cserben ?

Esetleg valaki közületek kért előre megbeszélten epidurális fájdalomcsillapítást?


Köszi, aki megosztja velem a tapasztalatait

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook