Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

205. Bcicus (válaszként erre: 204. - Nikice)
2007. okt. 13. 19:01
Köszi.
204. Nikice (válaszként erre: 203. - Bcicus)
2007. okt. 13. 18:00
Drukk-drukk! :)
203. Bcicus (válaszként erre: 201. - Nikice)
2007. okt. 13. 17:12
Köszi, én is nagyon remélem, meg azt is, hogy elöbb utóbb egy szivecskét fogunk látni, ahogy dobog.
202. Bcicus (válaszként erre: 200. - Nikice)
2007. okt. 13. 17:11

Hát ez a gáz, hoyg csak hétfőn van. A mobilját megtudnám szerezni, de nem akarom hétvégén zavarni.

Nekem a csütörtöki az első nap, mert este rendesen elkezdtem vérezni.

Lehet még is csak zaklatni fogom.

201. Nikice (válaszként erre: 199. - Bcicus)
2007. okt. 13. 07:38
Drukkolok Neked! Remélem, szép érett petécskéket fogtok látni! :)
200. Nikice (válaszként erre: 198. - Bcicus)
2007. okt. 13. 07:38

Szia! Szerintem fel kellene hívni a dokit, mert butaságra nem akarlak rábeszélni, pco miatt nagyon nem mindegy, hogy mennyit szed az ember lánya. De a szokásos adag valóban 2*1. Én is így szedtem mindkét ciklusban, noha az elsőben "véletlenül", mert a doki 1*1-et akart kezdésképp, de a receptre 2*1-et írtak, én meg úgy szedtem.

Ja, most nézem, hogy hétfőn lesz dokibád...

Upsz.

Amúgy mi az első napnak a másodikat vettük, amikor már nem csak jelek vannak, meg barnázgatás,hanem "rendesen" megvan.Minden doki mást mond.

199. Bcicus
2007. okt. 12. 20:47

Szerdán reggel megyek uh-re.

Megnézzük, mi a helyzet oda bent, aztán majd figyeljük lesz e peteérés. Kiderül, mikor lesz, a műtét, ha kell (valszeg kell) és talán elöbb utóbb kiderül, mikor kezdhetünk próbálkozni a családalapítással.

198. Bcicus
2007. okt. 12. 20:34

KÉpzeljétek tegnap végre megjött. Vasárnap hagytam abba a norcolutot. Az utolsó menstim aug 19-én volt egyébkét. 3-napon kezdem a clostit, csak nem tudom mennyit, mert nem emlékszem mit mondott a doki. A patikusnak mikor kiváltottam, mondtam, hogy írja rá, most előszedtem és csak annyi van rá írva, hogy 5 napig. Mit csináljak, a dokim csak hétfőn lesz legközelebb.

Nekem 2*1 rémlik de nem vagyok biztos benne.

197. Rzsbet
2007. okt. 12. 19:04

Sziasztok:) Köszönöm a gratukat, vigyázok magunkra, nagyon.:)

Szorítok mindenkinek, hogy jobbra forduljanak a dolgok veletek is, csak soha ne adjátok fel.

2007. okt. 12. 11:47
Azt elfelejtettem mondani, hogy aznap reggel amikor az orvoshoz mentem, a reggeli pisilésnél véreztem és nagyon szédültem.Azóta semmi vér.
195. komolyka (válaszként erre: 194. - Huncutpanna)
2007. okt. 12. 11:44

Akkor Nikicével kb. egyidősek vagytok. Neki nem mondtak még semmi biztosat.

A műtét egy hét múlve esedékes? Addig esetleg kérdezz meg másik orvost.

Másrészt, gondolom, lesznek annyira lelkiismeretesek az orvosok, hogy a műtét előtt még egyszer megvizsgálnak. (Nekem méhszájműtétem volt évekkel ezelőtt, és előtte kb. 5 orvos, 5 különböző alkalommal vizsgált meg, nem vagyok-e terhes, pedig nagyon nem volt valózínú, mert hormonzavarom is volt, és akkor éppen védekeztünk is, szóval mondtam a dokiknak, nem valószínű, hogy terhes lennék, ennek ellenére meggyőződtek róla többször is).

Nagy lelkierőt kívánok neked, akárhogy is lesz! Majd elmeséled, mi van veled...?

2007. okt. 12. 11:38

Szia Komolyka!

Azt mondta az orvos, hogy 5-6 hetes lehet.Aug.29-én volt meg utoljára.

193. komolyka (válaszként erre: 192. - Huncutpanna)
2007. okt. 12. 11:24

Szia Huncutpanna!

Mennyi idősnek kellene lennie a terhességednek? Nikice még nagyon az elején jár, neki azért nem láttak semmit, de ha Te hetekkel előtte jársz, és úgy nem láttak semmit, akkor az tényleg gondot jelenthet.

Ha nem fejlődik jól az embrió, akkor biztosan indokolt megszakítani a terhességet, de én így látatlanban azt mondom, inkább megkérdezném még egy orvos véleményét (magamból indulok ki: én sehogysem tudok teherbe esni, így mindeképp kétszer meggondolnám, hogy alávessem-e magam a megszakításnak, ha egyszer sikerülne teherbe esnem).

2007. okt. 12. 11:18

Sziasztok! Beléeolvastam a hozzászólásaitokba és most kicsit elment a bizalmam az orvosomtól!

Nekem is volt egy pozitív teszetm, etgnap elmenetm orvoshoz, az uh-val nem látott semmit, azaz egy kis foltot, mint ahogy Niki is írta. Csináltak pisiből ők is tesztet, mert azt mondták lehet, hogy amit én csináltam csalt. Az övék is pozitív lett. Elvittek egy komolyabb uh-ra, másik orvos is megnézett, azt mondták sajnos ez nem élő terhesség. Jövő héten be kell feküdnöm, kikaparják.

A férjem mondta el kellen emenni egy másik városba is orvoshoz. Nekem elég volt, tegnap egész nap a korházban voltam! Nem akarom mégegyszer végigcsinálni, biztos tudják mit beszélnek. De most elbizonytalanodtam!!

191. komolyka (válaszként erre: 189. - 16e8707293)
2007. okt. 12. 11:07

Szia Edina!

Köszönöm az érdeklődést! Velem minden változatlan, járunk a Kaáliba, várunk, reménykedünk.

190. Nikice
2007. okt. 12. 09:32

Köszönöm Edina a bátorítást. Még azért egy kis egészséges aggodalom van bennem. Az orvoson még gondolkodom, mert lehet jobb lenne, ha egy picit most hagynánk babót cseperedni.


Te hogy vagy ma?


Szorítok az uh miatt!

2007. okt. 11. 13:41

Sziasztok:)


Niki:)


Kérlek ne keseregj hisz ott a baba a pocidban,és megláttod nagyon is jó helyen van.Csak még annyira kicsike hogy nem volt jó kivehető.

Megsugom neked,én is 3 hetesen voltam először dokinál.

És nekem ponnt ezeket mondta a dokim,hogy később foganhatott,szóval nem félidőben.

AZt mondta,hogy 10nap mulva menjek vissza hozzá,és még csak akkor is petezsákszerű képletet látott.

És megszületett az egészséges kisalányom aki most már 2.5éves.

Szóval ne beszélj be magadnak semmit,nem lesz semmi baj.

És feltétlenül ird meg,hogy mi volt a dokinál.

Jó?!!


Rzsbet:)


Gratulálok a kis pocaklakóhoz.

nagyon vigyázz mostmár magatokra.


Komolyka:)


Veled mizus?


Rólam:


Szombaton megyek az utolsó uh-ra.

Akkor leszek a 19cn-on.

Ebben a ciklusban nem látott a dokim tüszőt.

Hétfőn meg vérvételre megyek.

És annak eredménye csak hetek mulva lesz meg.

Tuti lerágom addig majd a körmömet.


Rákérdeztem a dokimra,hogy majd várunk e hogy megjöjönn magától a mensi vagy nem.

Erre azt mondta hogy 2-3 hetet mindenféleképp ki kéne várni.

Hátha megjönne magától.

De hát sztem lehet hogy nem fog.

Mindegy,lényeg hogy következő ciklusba Szedem majd a clostit.

És kikövetelem az uh-is legalább kettőt félidő tájékán.


Sziasztok

188. lecso* (válaszként erre: 187. - Rzsbet)
2007. okt. 11. 11:51

Szia


SZÍVBŐL GRATULÁLOK A POCAKLAKÓHOZ!PROBLÁMAMENTES,SZÉP TERHESSÉGET KÍVÁNOK!

187. Rzsbet
2007. okt. 10. 21:13
Sziasztok. Beleolvasgattam a hozzászólásokba. Én PCO szindrómás vagyok. 19 éves korom óta nem estem teherbe(pedig nem védekeztünk), de csak 5 éve diagnosztizálták, hogy miért. Folyamatosan menstruációs kihagyásaim voltak, és most nyáron is, és úgy gondoltam várok 2-3 hónapot, nem akartam hormon gyógyszereket. 2 hete kiderült, kismama vagyok, már 12 hetes. Ezt most csodaként élem meg, 38 évesen. Egy kicsit már lemondtam róla, de most nagyon boldog vagyok. Az orvosok pedig kicsit értetlenül állnak a dolgok előtt, mert elméletileg normál úton én nem eshettem volna teherbe. Csajok fel a fejjel, csodák mindíg vannak.:)
186. Bcicus (válaszként erre: 181. - Komolyka)
2007. okt. 10. 19:44

Érzem. Egyértelműen azok fájtak. A hasam két oldalán.

Ma nem nagyon éreztem, a fejem se fájt sokat, de menstim még mindig nin. Utoljára aug 19-én jött meg.

185. komolyka (válaszként erre: 184. - Nikice)
2007. okt. 10. 13:40

Szia Nikice!


Ne keseredj el! Csináltál terhességi tesztet, ami pozitív lett, úgyhogy a HCG-d kimutatható. Akkor viszont nagy valószínűséggel van baba is! Bizonyára csak túl korán mentél, a következő vizsgálaton már tuti fog látni többet az orvos! Csak ne legyél ideges, pihenj, amennyit lehet. Persze tudom, mondani könnyű, én is tudom, hogy a bizonytalanságnál kevés rosszabb dolog van. Szorítok neked, és várom a híreket a jövő héten!

184. Nikice
2007. okt. 10. 12:52

Még ehez tartozik:

egy netről kikeresett szakorvos válasza:


"Megfigyelhető- e az ultrahangon egy 3 hetes magzat?

Válasz:

Az ultrahang vizsgálat általában a fogamzás után 23-25 nappal tudja kimutatni a terhesség fennállását. Ekkor még nem maga a magzat látszik (az ekkor kb. gombostűfejnyi), hanem a petezsák megléte, annak szabályossága, esetleg a pici szikzacskó. A magzat általában a fogamzást követő 30-35. napon látható; géptől függően esetleg a szívműködés is detektálható"


Most ebbe kapaszkodom.

183. Nikice (válaszként erre: 182. - Komolyka)
2007. okt. 10. 12:50

Szia, köszönöm az érdeklődést. Nincs túl jó kedvem, ezért inkább ma kicsit eltűnök, addig is bemásolom a tegnapesti egyik hozzászólásomat, abból minden világos lesz.


"Hát kezdem:

csak azt nem tudom, hol és hogyan. Az már biztos, hogy ha van is baba, nem annyi idős, mint a vonalzón. Sokáig keresgélte, de nem talált semmit. Már faggatott, hogy mennyire rendszeres a mensi, meg szokott-e ennyit késni, mire megkérdeztem, "Nincs ott?" És akkor azt mondta,pillanat talán ez az. Kereste, de egy csomó idő után tudta megint levadászni.Valami sötét foltot látott, arra azt mondta, ez lehet a petezsák. Meg olyasmit, hogy elég vastag a méhnyálkahártya, ez terhesekre jellemző. Azt mondta megvizsgál...Vizsgálat után mondta, nagyobb a méhem, és puha a fala, szerinte baba. De ez a "szerinte" szó! Szóval lányok, nagyon kivagyok. Azt mondta még nagyon pici, kisebb, mint korához képest lennie kellene. Azt is mondta látott már ilyet,és hogy szerinte nem félidőben foganhatott meg, azért nem egyértelmű. Hétfőn megyek megint. Úgy érzem megőrülök. Csak sírni tudok...félek..."

2007. okt. 10. 09:39

Szia Nikice!

Hogy vagy, mi újság Veled?

181. komolyka (válaszként erre: 180. - Bcicus)
2007. okt. 10. 09:28

Szia Bcicus!

Azt hogy tudod megkülönböztetni, hogy a petefészkeid fájnak, nem a méhed görcsöl, vagy valami? Én sosem tudom differenciálni a fájdalmat, ha fáj, akkor fáj és kész. :-) Pedig állítólag olyan is van, hogy valaki megérzi a tüszőrepedést. De jó lehet az...!


Cicus, nem kellene kivizsgáltatnod magad? Nehogy valami komolyabb bajt szedjél össze a végén!

180. Bcicus (válaszként erre: 178. - Bcicus)
2007. okt. 9. 19:05
Ma a petefészkeim már ritkábban fájnak, viszont iszonytató fejfájásom van, majdnem elájultam.
179. arwin
2007. okt. 9. 09:50

Sziasztok! Lehet,h már hallottatok róla,a Mens Mentis egészségcentrumban kifejezetten PCO betegekkel foglalkoznak. Az egyik ismerősömet rendbe hozták. Szupi orvosok vannak ott. Én is megyek kivizsgálásra.

entis egészségcentrum

178. Bcicus (válaszként erre: 177. - 16e8707293)
2007. okt. 8. 20:59

Hát majd meglátjuk, csak az zavar, hogy pár nappal azután, hogy elkedztem szedni, már fájtak a petefészkeim.

A dokim csak csütörtökön lesz legközelebb, ma nem volt időm felhívni.

177. 16e8707293 (válaszként erre: 176. - Bcicus)
2007. okt. 8. 20:51

SZia


Nekem kellett szednem norculotot,a mult havi ciklusomban.

2szer2 szemet szedtem 5 napig.

Amikor abba hagytam 5 nap utánn rá a 4. napon jött meg.

De nekem csak görcsölt a hasam,nem fájtak a petefészkeim.


Ha jól tudom ez egy nagy adog Progeszteron amit ha megvonsz akkor csinálja a megvonásos vérzést.


Kérdezz rá a dokidra,ha megnyugat az,de szerintem lehet megfog jönni hamarosan

176. Bcicus
2007. okt. 8. 20:10

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem.

Van köztetek olyan aki kapott norculotot. Nekem 6 napig kellet szednem, tegnap vettem be az utolsót (napi 2*1et szedtem) és kb 4 napja fájnak a petefészkeim, hol jobban hol kevésbé, de egyre gyakrabban van az, hogy jobban fáj.

Másnak volt ilyen? Vagy tudja mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook