Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

85. Nikice
2007. okt. 2. 08:19

Nekem is mondta a doki, hogy legvégső esetben csinálnak műtétet, ha már a ciszta miatt "megkérgesedik" (asszem ezt a szót használta), szóval, akkor a szövetállományt picit elvékonyítják, akkor mégiscsak több esélye van a petének kijutni. (gyorsan leszögezte, hogy nálam ez sem lehet, mert annyira nem súlyos...)


Dehát majd Zsandrea elmondja, de szerintem ilyesmi lehet.

84. komolyka (válaszként erre: 83. - Zsandrea)
2007. okt. 2. 07:38

Szia Zsandrea!

Téged mivel műtöttek?

Én úgy tudom, nincs PCO-elleni műtét.

83. Zsandrea (válaszként erre: 80. - Bcicus)
2007. okt. 2. 07:08
Kezeld magad mert a PCO miatt elhízás, különböző betegségek, pl. hajhullás. léphet fel. Nagyon célszerű lenne a műtét. Engem is műtötek. Két nap és hazaengedtek.
82. Nikice
2007. okt. 2. 07:00
Ja, és hát a pco-t azért nem szabad annyiban hagyni, ha vártok is, kérdezd meg a dokidat, addig is mivel tud kezelni, hogy legalább ne rosszabbodjon az állapotod!
81. Nikice (válaszként erre: 80. - Bcicus)
2007. okt. 2. 06:58

Ez elég szörnyen hangzik. Mióta is próbálkoztok? Hogy-hogy nem biztos a párod a dolgában, mi bizonytalaníthatta el? Egyértelműen kijelentette, hogy nem akar gyereket? Nem lehet, hogy csak ettől a procedúrától fél?

Ha nins kedved, természetesen ne válaszolj.

Remélem, azért megoldódik a problémád!

80. Bcicus
2007. okt. 1. 21:49
Voltam dokinál. Felírt norcolutot és glostyt , most megnézzük mi lesz, ha nem használ, akkor meg műtene, de lehet, hogy lemondom, mert ma beszéltem a páromal és hát nem biztos, hogy ő ezt akarja most, úgyhogy valszeg az én esélyeimnek lőttek, ha még a doki is rendbe tudnak rakni egy időre, pasi nélkül tuti nem lesz gyerek.
79. Nikice (válaszként erre: 78. - Lecso*)
2007. szept. 29. 17:09
Köszönöm! Bár ott tartanék már, hogy a fogamzásgátláson gondolkozék! :(
78. lecso*
2007. szept. 29. 17:04
Lásd Petrányi György doktor Úr [link]
77. lecso* (válaszként erre: 76. - Nikice)
2007. szept. 29. 17:03

én erről a fogamzásgátlós dologról nem olvastam.De az biztos,hogy a fogigátló,bármilyen is rontja az IR-t.

Esetleg Petrányitól megtudod kérdezni.

76. Nikice (válaszként erre: 72. - Lecso*)
2007. szept. 29. 16:34

Olvasva a történetet, olyan hipp-hopp történtek a dolgok, pedig nem...7 év eseményét írtad le. És még pár hónap is olyan hosszúnak tűnik! Úgy érzem,a nőgyógyászaom nem vesz elég komolyan, vagytúl óvatos,mert nem annyira jártas a témában..nem tudom. Abban bízom, hogy az endokrinológus majd jobban figyel rám, ő ügyfelünk is, és már felajánlotta a segítségét. Remélem, jó kezekben leszek végre.

Még egy kérdés fogalmazódott meg, mintha valahol olvastam volna, hogy a Metformin a fogamzásgátló hatását enyhíti/gyöngíti. Ez a hatás mindaddig szuper, míg az ember gyereket akar (mármint hogy jó hatással van a fogamzásra, mert nyílván most nem szedek antibaba gyógyit), de mi lesz utána? Erről mit tudsz Lecso?

75. Nikice (válaszként erre: 68. - Kolibri)
2007. szept. 29. 16:24
Úgy tudom, a törvényi háttér sem megfeleő. Az 50 éves orvosságról 77 óta tudják, hogy jól kezeli a pco-t, ennek ellenére "nem arra lett kitalálva", szóval nem mernek kísérletezgetni,mégha sokunkon segítene is. Persze, okozhat galibát, de minden gyógyszer (fogigátlónak is lehet olyan hatása, ami miatt nem szedheted tovább). Egy cikkben olvastam minderről.
74. lecso*
2007. szept. 29. 13:00
Rengeteg hibát étettem az írás közben!Bocsika!Nézzétek el nekem!
73. lecso*
2007. szept. 29. 12:56

+ hónap =3 hónap!

Bocsi

72. lecso*
2007. szept. 29. 12:55

Sziasztok!


Nálam olyan 2000-ben kezdődtek a tünetek a fogamzásgátló abbahagyása után.+ hónapig nem jött meg,majd 2 hónapig egyfolytában.Akkoriban még vidéken laktam,1 nőgyógyász volt égen-földön,de nem törődött semmivel.Előjöttek a pattanások,hajhullás.2001-ben felköltöztünk Pestre.Az itteni nőgyógyászok sem bizonyultak segítőbbnek.Volt olyan nődoki aki azt mondta,hogy örüljek kb 2 havonta szenvedek csak a menstruációtól.Akkoriban 40-60-80-100 napos ciklusaim voltak.2004-ben babát terveztünk,ami csodák csodájára 2 héten belül ott is volt.Akkor május elején volt meg utoljára és jún.18-án kezdtük el a baba projektet.Valamikor jó későn volt az ovuláció és mi pont beletrafáltunk.Terhelésre magas vércukron kívül hála semmi baj nem volt a terhesség alatt.3820gr és 52 cm.-rel született a kisfiam.Éltük életünket,vérzészavar,zsíros bőr,hajhullás,súlygyarodás.Fél éven belül híztam 10 kikót.Nőgyógyászok tömkelegét kerestem fel,de a norcolut felírásán kívül egyik sem csinált semmit.2006.februárban ismét eldöntöttük,hogy babát szeretnénk.De ez nem ment olyan könnyen.2006.aug-ban felekerstem egy magánnőgyógyászt,akinek elmesélve a dolgot egyből mindenféle labor nélkül felírta a merckformint,clostylbegitet és medrolt.Majd elküldött laborba ,ahol kiderült,hogy progeszteron elégtelenségem van,de a vc illetve az inzulinomat meg sem nézte.2007.márciusban kiderült,hogy babát várok(8 hónap kezelés után).Sajnos elhalt a baba,missed ab lett a vége.Akkoriban lett bekötve a net és a szomszédasszonytól hallottam a pcos-t.Így megnéztem a www.pcos.hu weboldalt.Mintha rólam írtak volna benne.Kiokosdva felkerestem egy endokrinológust(én biztos voltam már addigra,hogy ez a bajom).Teljes hormonlabor,vc illetve inzulin 0' és 120'-es,petefészkekről kép.Kétséget kizárva pcos-t állapított meg.Addigra marékszámra hullott a hajam,egyre romlott a pcos-m.Igaz ,hogy szedtem a merckformint 2x1 850mg-sot,de mellette stimuláltak is,ami stintén rontja az IR-t,a medrol + a tesztoszteron termelést blokkolta.A doki mondta is,hogy a nődoki nagyon akart nekem "gyereket csinálni",csak közben egyfolytában rontotta az állapotomat.Fel lett emelve az adagom3X 1 850mg merckforminra .Végre 2007.májusára eljutottam,hogy tudom mi a bajom!!!!!Január óta már diétáztam intenzíven,mozogtam is,de igazából inentől kezdve indult be a fogyás.Fél év alatt 16 kg-ot fogytam és júniusban kiderült,hogy babár várok.egyből progeszteron pótlást kaptam,a merckformint a terhesség 13.hetéig szedtem.A vc terhelésre ismát nem jó,de hát már az első terhességnél meg lett állapítva a DGM.De diétával ismét jól működöm.Most 18+1 hetes terhes vagyok!

A szoptatás alt még szerintem nem,de viszont a befejezése után rögtön elkezdem szedni a merckformint,mert tudom,hogy kell!Kell ahoz,hogy esetleg ne 10 hanem 30 év múlva legyek cukorbeteg,ne legyenek tüneteim,rendesen működjek.

Mindenkienk csak ajánlani tudom a www.pcos.hu weboldalt.Én több nap altt rágtam át magam rajta,de megérte!!!

2007. szept. 29. 10:11

Lecso!


Hamar ratalaltak nalad a pcos-ra?

2007. szept. 29. 10:09

Lecso!


En is egyet ertek veled, csak mivel nalam a metformin hihetetlen etvagytalansagot es fogyast okozott (nem voltam tulsulyos egyebkent sem), valszeg csak akkor kezdem ujra, ha megint babat szeretnek es szukseges, ami nyilvanvalo, mert a pcos nem gyogyul meg, csak kezelheto. Addig pedig majd meglatjuk, mennyire ter vissza a hajhullas...

Ja. es en azert nem szedtem a terhesseg vegeig, mert ahogy a mehlepeny fejlodott, sokszor leesett a cukrom a metf.-tol. (mert a lepeny atvette a babarol valo "gondoskodast")

Mindenesetre mindenkinek kivanom, hogy igy vagy ugy, lehetoleg spontan mihamarabb babas lehessen!

69. lecso*
2007. szept. 29. 07:17

Sziastok!


Húú!Olvaslak titeket és....!Kolibri egyet értek veled,addig a részig ,hogy szedni kell a metformint a terhesség kb 12.htéig.Van olyan nógyőgyász illetve endokrinológus is ,aki tovább is ajánlja(Lásd Petrányi György doktor Úr [link]

De ha abbahagyod is,akkor legkésőbb a szoptatás után újra kell kezdeni a gyógyszert.Hiszen ez nem egy csodagyógyszer amivel babásak leszünk.Hanem a betegségünket kezelik vele.Ha nem kezelnek a vérzészavar,hajhullás,szőrösüdés,hízás....stb meg lesz.Az egy hatalmas jótékony hatása a gyógyszernek,hogy mellette babás is hamarabb lesz az egyén!De miért?Mert a szervezeted elkezdett javulni!!!!!


Komolyka nem felejtettelek el.Leírom majd a történetemet a pcos-ról.

Csak bekukkantottam megnézzem mit írtatok,és ez megütötte a szemem!De jövök és leírom,csak a kisfiam el kell lássam+bolt+főzés+takarítás.

Addig is legyetek jók!

68. Kolibri (válaszként erre: 67. - Nikice)
2007. szept. 28. 21:44

Pont ez az, hogy ha az alap problema nincs kezelve, akkora terhesseg kihordasa is veszelybe kerul. Nem is beszelve arrol, hogy hiaba nem szereti a nogyogyasztok egy resze a metformont, attol meg segit. A PCOS eloszor belgyogyasztati betegseg (CH anyagcser zavar), ami aztan nogyogyaszati gondot okoz es a tunetek is nogyogyasztati jelleguek. PCOS-nal nem lehet ugy kimutatni a magas cukorszintet, mint a "rendes" diabetesnel, viszont a magasabb cukorszint megvaltoztatja az agyalapi mirigy hormontermeleset (FSH, LH, prolaktin, osztrogen). En ugy tudom, hogy az FSH-LH aranya, ha nincs osszhangban, akkor noncs peteeres, csak honaprol honapra uj kis ciszta a petefeszkekben.

Mivel a metformin a CH anyagcseret tartja "kordaban", a hormontermeles is megjavul.

Ez igy annyira vilagos. Nem tudom elkepzelni, miert nem "szeretik" az orvosok, ezt a gyogyszert es miert nem hajlandoak ezzel probalkozni, csak a veszelyes stimulalasokkal... :(

67. Nikice (válaszként erre: 66. - Kolibri)
2007. szept. 28. 19:39

A párommal is erről beszélgettünk, hogy oké, van a pco, mint baj, ami pé zavart okoz, kapom a clostit, de mégha lesz is pé, az alapproblémát, ami miatt ez az állapot kialakult nem kezeli. Szóval a Metformin igen? De jó is lenne!

Tudom, mellette életmód változtatás, diéta, sport, de szerintem egyedül nem fog menni, valami orvosi segítség is kell majd.Márcsak a kontroll miatt is.

2007. szept. 28. 17:29

Lanyok!


En meg mindig csak ajanlani tudom a Metformint, mert az egesz PCOS mogott CH anyagcsere zavar van. Hiba kezdenek hormonkezelesbe, ha az mar csak az egesz gond felszinere hat. A metformin az alapokon segit, az egesz problema okozojat hozza renbe. Igaz, csak amig szedjuk a gyogyszert, de az pont eleg ahhoz, hogy teherbe eshessunk es egeszseges babat szulhessunk.

En sem voltam kover, meg inzulinrezisztenciat sem neztek, mert a hormonokbol es az UH-bol egyertelmu lett a diagnozis. 6havi metformin utan normalizalodtak a hormonok es a 8. honapban terhes lettem. Meg 14hetig kellett szedni a gyogyszert, aztan nem. Holnap lesz 3 honapos a kisfiam. Ha szeretnek ujra terhes lenni, akkor ha a hormonok ugy kivanjak, ujra szedni fogom.

Mindenkinek, aki PCOS-val kuzd, csak ajanlani tudom a metformint. Remelem ezzel vagy egyeb kezelessel mindannyian hamarosan babasok lesztek!:))

65. komolyka (válaszként erre: 64. - 2fe8d58062)
2007. szept. 28. 16:03
Lehet, nem tudom! Én nem ittam ezeket a teákat.
2007. szept. 28. 15:59

én ,ugy tudom hogy ciklus 1 napjától petérésig málnalevél tea.

Pé-től mensiig cickafark tea

63. komolyka (válaszként erre: 61. - 2fe8d58062)
2007. szept. 28. 15:57

A cickafark teát nekem az orvosom nem javasolta, azt mondta, az ösztrogénhez hasonló vegyület van benne (nekem meg egyébként is túl sok volt az ösztrogénem).

Az ösztrogén a ciklus első felében dominál, úgyhogy nem tudom, a második felében hogyan hat. Úgy rémlik, aki issza, a ciklus első felében issza (de ez nem biztos).

62. komolyka (válaszként erre: 60. - 2fe8d58062)
2007. szept. 28. 15:55
Sajnos nem ismerem a málnalevél teát, nem tudok nyilatkozni róla.
2007. szept. 28. 15:55

És a pé-től lehetne inni a cickafark teát!!

Mensiig.

2007. szept. 28. 15:54

Elkezdtem inni a málnalevél teát.

Neked mi a véleményed róla??

Érdemes inni,ha netalántán tényleg PCO-s vagyok.

A málnalevél tea a peteérést támogatja, a petesejt minöségét, a hüvelyi nyálka mennyiségét és minöségét javítja, az ovulációs teszted erösebb és egyértelmübb lesz, a tüszörepedésedet elörébb hozhatja.


A málnalevél teát a ciklus elsö felében a menstruáció elsö napjától a tüszörepedésig igyuk, napi 2-3 csészével. Csészénként 1 teáskanálnyit forrázzunk le és hagyjuk állni 10 percig.

59. komolyka (válaszként erre: 58. - 2fe8d58062)
2007. szept. 28. 15:46

Igazából ez a doki kétszer műtött engem, mindkétszer adtunk vastag borítékot is. :-)


Egyébként hol ez a szokás, hol az. Eleinte én is zavarban voltam, elvárja-e a borítékot az UH-ért vagy nem... Mivel a szakrendelés alatt, és kb. 5 perceket foglalkozott velem, úgy gondoltam, nem adok neki borítékot.

Amikor meg annak ellenére, hogy nem adtam neki borítékot, még mindig úgy láttam, hogy rendesen bánik velem, akkor meg már azért nem adtam.

2007. szept. 28. 15:43

KOmolyka.


Komolyan,én eddig mindig adtam az orvosomnak boritékot.

Hát,most elbizonytalanodtam:(

57. komolyka (válaszként erre: 56. - 2fe8d58062)
2007. szept. 28. 15:35

Ja, tényleg, a vizitdíj! Én még megúsztam, mi még tavasszal jártunk clostizni. Azóta a Kaáliba járunk, ott nincs vizitdíj (illetve nem vizitdíj van, máshogy nevezik a fizetendő összeget, mert azért szinte mindenért kell fizetni ott is).


Az én dokim a miskolci megyei kórházban dolgozik, oda jártunk UH-ra, a szakrendelés idején. Nem kért (nem várt el) borítékot, de egyszer-egyszer azért adtunk neki (például amikor egyszer este 6-kor is a rendelekzésünkre állt). Egyébként a próbálkozásaink alatt összesen kb. 30-40 alkalommal voltunk UH-n, és összesen talán kétszer adtunk borítékot (egy-egy kisebb összeggel).

2007. szept. 28. 15:26

9cn megyek először tüszőt nézzni!!

Mekkorra a 9. napon egy tüsző??

AZ ok hogy kell majd járnom tüszőnézőbe de hanyadik cn-ig.

Mert azért itt nálunk 1000ft a vizit dij + a dokinak amit adok.


Ti ezt hogy oldottátok meg,minden uh utánn adtátok a borikékot?? VAgy a ciklus végén csak?!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook