Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

115. komolyka (válaszként erre: 113. - Bcicus)
2007. okt. 2. 11:50

Azzal vitatkoznék, hogy nem vagy fiatal. Az adatlapod szerint 25 éves vagy. :-)


Nagyon negatívan ítéled meg saját magadat, bízom benne, hogy nem azért, mert valamikor nagy megrázkódtatás ért!

Másrészt úgy biztosan nem fogsz találni másik társat, ha úgy tűnik, hogy nem vagy egyedül.

Egyébként ez már eldöntött tény, hogy ha a párod majd babát szeretne, akkor is inkább mást keres, és nem neked segít, hogy a problémádat megszüntessék? Én ilyen körülmények között nem tudnék boldogan élni, amíg meg nem hal (a kapcsolatunk).

114. komolyka (válaszként erre: 110. - 16e8707293)
2007. okt. 2. 11:43
Szerintem ne eleve beutalót kérj, hanem a véleményét kérdezd meg. Hogy olyan nőgyógyászati problémád van, ami összefügghet a vércukor/izulin zavarával, és szeretnél a végére járni. És hogy mit szól hozzá, javasolja-e.
113. Bcicus (válaszként erre: 105. - Komolyka)
2007. okt. 2. 11:40

Hát már fiatal sem vagyok annyira, csinos meg soha nem is voltam.

Nem tudok mit tenni, másik pasit esélyem nincs találni. Így legalább addig sem vagyok egyedül.

112. komolyka (válaszként erre: 109. - 16e8707293)
2007. okt. 2. 11:39

A nőgyógyászod elsősorban azokat a hormonokat fogja vizsgálni, amelyeknek a peteérésben, illetve később a beágyazódásban, a terhesség megtartásában van szerepe. Szóval nem kifejezetten a cukoranyagcserét.


A cukoranyagcsere zavara befolyásolhatja ugyan a peteérést (mint szerintem minden más folyamatot is a szervezetben), de a nőgyógyászok egy része (többsége?) elsősorban nem a cukoranyagcsere zavarát akarja megszüntetni, hanem a peteérés serkentésére koncentrál, ha a nő azzal jelentkezik nála, hogy terhes szeretne lenni.


Szóval csak a nőgyógyászati hormonvizsgálatokból talán nem fog kiderülni, hogy rendben van-e a cukoranyagcseréd. (Mondjuk, ha nagy gond lenne, vagy akár cukorbeteg lennél, akkor az már kiderülhetett volna korábban. Gondolom, többször voltál ilyen-olyan vérvételen, a háziorvos is szokott nézni olykor teljes vérképet. Ha baj lenne, kiderülhetett volna akkor is, ha nem direkt ezt nézik.)


Én csak azért javasoltam, hogy nézesd meg a cukrodat, mert úgy láttam, nyugtalanít Téged ez a téma, és szeretnél utánajárni. Ha nem vagy nyugtalan miatta, akkor természetesen nem kell a vércukorral, inzulinnal foglalkoznod (magyarán nem ezen fog múlni, hogy terhes leszel-e).


A háziorvos a "sima" vércukorvizsgálaton kívül (amit például egy teljes vérképnél néznek), csináltathat glükóz terhelés vizsgálatot (más néven: terheléses cukor vizsgálatot). Itt az éhgyomri vércukor értékét nézik, aztán egy tömény cukros löttyöt itatnak meg veled, és 1, majd 2 óra elteltével vizsgálják a vércukrot. Nem konkrétan az inzulint nézik tehát, hanem azt, milyen ütemben bontod le a cukrot (ha gond van, ebből is kiderül, és utána jöhet az inzulin vizsgálat, de arra csak szakorvos /belgyógyász/ utalhat be).

111. Nikice (válaszként erre: 106. - 16e8707293)
2007. okt. 2. 11:36
A pco endokrin betegséget feltételez, ha a stimuláció hatására sem lesz eredmény, akkor valószínüleg beutal majd oda. de ha most elkezd "hormonozni" nem kapna valós eredményt ha laborba küldene. Sajnos egy kér lépcsőt végig kell járni, hogy a következőre léphess. Egyenlőre jó, ha egy hónapot arra áldoztok, hogy mindent felmérjenek, amit lehet.
2007. okt. 2. 11:28

A háziorvosom belgyógyász akkor elég lenne hozzá mennem.

De mit mondjak hogy kiirjon erre a vérvételre??


Biztos első kérdése az lesz,hogy a nőgyógyászomnak mi a véleménye??

2007. okt. 2. 11:26

Mert ha elég ez a 23cn vérvétel.

Akkor nem hajtanám a vércukrot ill a inzulint

108. 16e8707293 (válaszként erre: 107. - Komolyka)
2007. okt. 2. 11:26

De szerinted kellenek ezek a vizsgálatok?

Vércukor ill inzulin?

Neked megcsinálták már??


Még megszeretném kérdezni,hogy amiket kért vérvételnél,hogy nézzenek azokról neked milyen eredményeid lettek?

Mármint kiderült már abból is a pcod:(

107. komolyka (válaszként erre: 106. - 16e8707293)
2007. okt. 2. 11:23

A stimuláció serkentést, a jelen esetben peteérés serkentést jelent.


Ha nem találja rendben a hormontermelésedet, és mivel, gondolom, mondtad neki, hogy gyereket szeretnél, ezért feltételezem, hogy elkezdi a stimulációt, azaz kapsz olyan gyógyszert, ami a peteérést serkenti.


Vércukor vizsgálatra a háziorvos is beutalhat, inzulin vizsgálatra pedig, ha jól tudom, belgyógyász.

Ha megnyugtat, akkor kérj beutalót tőlük!

106. 16e8707293 (válaszként erre: 103. - Komolyka)
2007. okt. 2. 11:18

Mit jelent a stimuláció?

Adni fog peteérést segitő gyógyszert?


Én megbizom az orvosomban tudod irtam azt hiszem neked,hogy már régóta ismerjük egymást,és nem szeretnék orvost válltani.


Csak az bánnt,hogy nem küld el vércukor ill inzulin vizsgálatra.

105. komolyka (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2007. okt. 2. 11:18

"Most egyenlőre így el vagyunk, mert még is jobb mint egyedül, azután ha majd ő úgy érzi, hogy itt az ideje, hogy családot alapítson, akkor én lelépek, ő pedig keres egy erre alkalmas nőt. Én meg maradok egyedül."


Ezt nem hiszem el, hogy egy fiatal, (a képeid alapján) csinos lány komolyan így gondolkodjon! Ne érd be félmegoldásokkal, ha nem tökéletes a kapcsolat, ne várj akár éveket, lépj ki belőle most!

Ha pedig csak ez az egy pont, amiben nem egy a vágyatok, akkor próbáljátok megbeszélni! Ne szolgáltasd ki magad ennyire!

104. Bcicus (válaszként erre: 100. - 16e8707293)
2007. okt. 2. 11:14
Keress másik dokit.
103. komolyka (válaszként erre: 101. - 16e8707293)
2007. okt. 2. 11:13

Szia Edina23!


Ne keseredj el, az a legfontosabb! Minden rendben lesz, meglátod!


Ne legyél türelmetlen! Szerintem az nagyon normális felfogásra vall a dokitól, hogy egy ciklusodat végig követi, mielőtt gyógyszereket adna (most ez történik, ha jól értem). Ha nem találja megfelelőnek a hormonszintedet, valószínűleg a következő ciklusban megkezdi majd a stimulációt (hacsak nincs valami, ami indokolja a várakozást, de kívánom, hogy ne legyen!).


A metfominról az én dokim is negatívan nyilatkozott (és engem megnyugtatott az, hogy nem írta fel a meggyőződése ellenére csak azért, mert azt kértem, hogy írja fel).


Az nem túl szimpatikus, hogy "letolt", hogy utánaolvastál - bár azért az igaz, hogy kritikával kell kezelni, amit a neten találsz (értsd: nem bárhol olvashatod szakértők /orvosok/ írásait). De ha vele meg tudod beszélni a gondjaidat, félelmeidet, akkor minden OK.

102. Bcicus (válaszként erre: 99. - Komolyka)
2007. okt. 2. 11:13

Én csak akkor tudnék szülni, ha pár hónapon belül megcsinálnák a műtét és utána 1-1,5 évem van rá, utána valszeg minden kezdődik majd előről. Viszont a párom úgy döntött, hogy mostanában még sem akar gyereket én viszont azért nem fekszem kés alá, hogy utána ne legyen belőle semmi.

Most egyenlőre így el vagyunk, mert még is jobb mint egyedül, azután ha majd ő úgy érzi, hogy itt az ideje, hogy családot alapítson, akkor én lelépek, ő pedig keres egy erre alkalmas nőt. Én meg maradok egyedül.

2007. okt. 2. 11:03

A metre: azt mondta,hogy pco-esetében még nem bizonyitott,hogy segitene,ill még kutatások folynak ez ügyben.


És a inzullin vmi agykárosodást okozhat.


Akkor iből fogom megtudni hogy pcm van????


Csak azokból a 23cn készitett eredményeimből?

És mit ad ha nincs pém??



meddig akar várni???????

2007. okt. 2. 11:02

Sziasztok.


Multkor már jártam ebben a topicban.

Sajnos:(

Voltam dokinál uh-on a 9cn-on.

Bemásolom a leletmet.


Uterus: 33*27mm

Az endo: 4mm


Ováriumok.

Jobboldali: 27*31*35mm(15köbcentis)

Bal oldali: 38*35*30 (20köbcentis)

Mindkét pco-ra gyanus szerkezetű.

A douglasban normális folyadék.


Tüsző még nem láttható.


Vélemény: 2 nap mulva kontroll szerda fél 1-re.


Ciklus 23-napján vérvétel.


Kért: Se,Fsh,Lh,Prolactin,Se oestrogen,Progesteron,Tsh


És beszélgettünk,azt mondta,hogy tőle ne számitsak arra,hogy elküld vércukor terhelésre ill inzulinra.

És a metet sem fogja fel irni.


Ja,és "leszidott" hogy ne lógja a neten hanem tőle kérdezzem meg ha valami kérdésem van.


És ő nálam nem tartja valószinűnek a pco-t.


Mert nálam csak a Polycisztás ovarim sndroma van.


Valami olyat mondott hogy avn PCOs meg PCO.

Hogy a kettős különböző.


NAgyon valószinűnek tartom,hogy nincs peteérésem,mert már akkor valami kis tüszőnek lennie kellett volna!

Nem ??


Megint mondta ne paráztassam magam.


Lesz babám,és a szereti a pcot jó pofa.


hát ennyi röviden.


Nem tudom mi legyen: tanácstalan vagyok

99. komolyka (válaszként erre: 98. - Bcicus)
2007. okt. 2. 10:49

Bcicus!

Ezt hogy érted, hogy a párod majd keres egy nőt, aki tud szülni, ha gyereket akar?

Te is tudsz szülni, csak kicsit utána kell járni! Miért mondasz le ilyen könnyen a babáról? Az nem számít, hogy Te mit szeretnél?

:-(

98. Bcicus
2007. okt. 2. 10:42

Sziasztok!


Nekem nem a petevezetéket fogja megnyitni a doki, hanem leégeti a cisztákat, pontosabban leégetné. De mivel a párom elzárkózott a dologtól, így nem fogom megcsináltatni, mert nincs értelme.

Ennyi volt, így jártam.

Lemondtam a babáról nem tudok mit csinálni. A párom meg majd ha már úgy érzi jó neki, keres egy olyan nőt, aki tud neki normálisan szülni.

2007. okt. 2. 09:24
Stúmás voltam, amit lehet, hogy ezzel is összefüggésbe volt. A doki szerint.
96. Zsandrea (válaszként erre: 95. - Komolyka)
2007. okt. 2. 09:23

Nekem ez már régóta meglehet, mivel soha nem volt rendszeres. 6 évig szedtem fogamzásgátlót, és előtte sem volt soha normális. Az első vérzésem 16 évesen volt. És midig össze visza, jött ment..stb.

A dokim azt mondta, hogy ez már fiatalkorom óta megvan.

2007. okt. 2. 09:20

De az igaz, hogy ha ciszták vannak rajta, akkor (valószínűleg) nem megfelelően működik a petefészek.

(Bár azt sem a ciszták okozzák, a ciszták csak a tünetei egy hormonzavarnak, ami miatt a petefészek nem megfelelően működik.)

94. komolyka (válaszként erre: 93. - Zsandrea)
2007. okt. 2. 09:18
A kis ciszták csak a petesejt elöl zárják el a kiszabadulás útját a petefészken, a petevezeték elzáródása másik probléma (nem a petefészek cisztái okozzák).
2007. okt. 2. 09:14
Én azt hittem, hogy ezek a kis ciszták elárják a vezetéket, és teljesen leállítják a petefészkek működését.
92. komolyka (válaszként erre: 91. - Zsandrea)
2007. okt. 2. 09:11

Zsandrea, nem kell bocsánatot kérned!

Inkább talán nekem kellene, lehet, kicsit erősen fogalmaztam, ne haragudj érte!

Végülis biztosan mind a laparoszkópia, mind a stimuláció segített neked. Gratulálok a terhességhez!

(Én csak azért írtam, amit írtam, mert egy tipikusan PCOS-s nőnek nem feltétlenül van elzáródva a petevezetéke is, ezért neki csupán a laparoszkópia valószínűleg nem elég.)

91. Zsandrea (válaszként erre: 90. - Komolyka)
2007. okt. 2. 09:05

El volt záródva a vezetékem. A doki azt monta, hogy átjárhatóvá tették.

A vérzésem azért nem volt, mert úgy elzárta, hogy semmi nem tudot rajta távozni.

Ha valamit rosszul írtam szeretnék bocsánatot kérni.

90. komolyka (válaszként erre: 89. - Zsandrea)
2007. okt. 2. 08:41

Zsandrea, szerintem Te keversz két dolgot.


A PCO miatt nem volt vérzésed és peteérésed.

A laparoszkópiát azért csinálják, hogy meggyőződjenek róla, hogy el van-e záródva a petevezeték (illetve, ha el van záródva, akkor megszüntetik az elzáródást, ha lehet). El volt záródva a petevezetéked? Ha igen, akkor a műtét tényleg közrejátszhatott abban, hogy teherbe tudtál esni (ha nem volt elzáródva, akkor csak annyit jelenthetett, hogy megnyugodhattál, hogy a petevezetők rendben vannak).


Mivel nem volt peteérésed (és vérzésed), a peteérés stimulálása nélkül nemigen eshettél volna teherbe.


Szóval nem a laparoszkópia miatt lettél terhes szerintem (ha ezt mondod, az félrevezető lehet másoknak, akik még nem tudják annyira a dolgokat).

2007. okt. 2. 08:34
A műtét után sem jöt meg, de másfél hónap után kimutata a teszt, hogy terhes vagyok.
2007. okt. 2. 08:34
Írtak fel gyógyszert amitől megjött, meg peteérés segítőt, de 1 aklamommal megvolt, utána semmi.
2007. okt. 2. 08:33
Olyan súlyos volt nálam, hogy nem volt egyátalán vérzésem.
2007. okt. 2. 08:31

Amint már régebben írtad engem laporoszkópiával műtöttek. ( Ha jól írtam)

Azóta estem teherbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook