Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

175. 16e8707293 (válaszként erre: 174. - Zsuzsa74)
2007. okt. 8. 10:47

bárcsak ugy lenne........

hogy elég legyen a closti

174. zsuzsa74 (válaszként erre: 172. - 16e8707293)
2007. okt. 8. 10:38

A hiperstimuláció sajnos a PCOS betegeknél előfordulhat a sok kis tüsző miatt, ilyenkor egyszerre több indul növekedésnek. Ezért kell uh-al ellenőrizni. Nekem a doki a 7-dik naptól kétnaponta nézi, hogy mi a helyzet.

A merional egy tüszőérést serkentő szuri. Akinek a closti nem használ azoknál ki szokták egészíteni valami ilyesmivel. Árban ez még elfogadható. 1400 ft egy injekció, én most hatot kaptam. A másik tüszőérést serkentő a Puregon, ezt főleg lombikosoknál használják, ennek az ára háromszor több mint az előzőnek.

Kívánom nektek, ne kelljen eddig elmenni és a closti is használjon és minél előbb babásak legyetek.

173. 16e8707293 (válaszként erre: 171. - Nikice)
2007. okt. 8. 10:34

Az lh-teszt: jelzi mikor van peteérés!!!

5 db tesztcsik van benne.

Érdemes este végezni,mert a szervezetben akkor termelődik a legtöbb lh.

Illetve mindig ugyan abban az időben.

Mikor pozitiv akkor 24-36 órán belül be következik a peteérés.


Lh teszt ára elég húzós:

2500-3000ft közt van a legolcsobb:(

172. 16e8707293 (válaszként erre: 170. - Zsuzsa74)
2007. okt. 8. 10:31

Sajnálom amiken te is keresztül mentél:(

És azt is sajnálom,hogy ide irsz:(

De elég a sajnálatból!!!!:)

Mit jelent az hogy hiperstimuláció?

Mik a tünetei??

Nem azt jelent,hogy amikor túlstimulált lesz vki??


Ez a szuri tüszőrepesztő szuri??

171. Nikice (válaszként erre: 169. - 16e8707293)
2007. okt. 8. 10:29

Igen, a closti nálunk pco-soknál rosszul is elsülhet, ez tény. Nem lett több cisztám. Egyébként a mensim attól függetlenül, hogy kb 1,5 éve valószínüleg nem is volt pém, viszonylag rendszeres volt. Volt 48 napos is(természetesen neg. teszt), de a closti mellett 31 nap volt. A második meg ugye azóta is késik! :)


Nem használtam lh tesztet, őszintén szólva most hallok róla először!


Elhiszem, hogy tartasz a vérvételtől, de valóban jobb tisztán látni. Ha tudják hol a gond, segíteni is könnyebben tudnak! Drukk-drukk neked is!

2007. okt. 8. 10:28

Sziasztok!

Nekem a jobb petefészkem PCOS. Tavaly terhes lettem, és csak a 11. héten bekövetkezett vetélés után derült ki a PCO. Van két nagy lányom és szeretnénk még egy harmadik babát. Hosszú évekig próbálkoztunk, de úgy voltunk vele lesz ha Isten is úgy akarja. Sajnos rossz vége lett.

Azóta járok kezelésekre. Én is kaptam clostit 3 hónapig, kétszer volt peteérésem. Most a negyedik hónapban a closti mellé kaptam merional injekciót is. Tüszők lettek szép nagyok, de a méhnyálkahártya nagyon vékony így szinte lehetetlen a babásodás. A következő ciklustól csak szúrit kapok. Nekem a stimulált hónapokban a jobb petefészkem nagyon szokott fájni, de a doki uh-al figyeli, hogy nehogy hiperstimuláció legyen.

169. 16e8707293 (válaszként erre: 168. - Nikice)
2007. okt. 8. 10:24

köszi,hogy le irtad.


Azért kérdeztem mert valamelyik nap olvastam itt az interneten.

Hogy akinek vannak cisztái nem szedheti a clostit.

Illetve policisztás petefészeknék egy napi adag csak egy fél szem.

Meglepődtem hogy te napi 2 szemet szedtél.

És nem csinált több cisztát?

Beállitotta a mensidet?


Closti mellett nem használtál LH-tesztet??

Én most gondolkodom rajta de nem tudom pco-gyanu mellett mennyire megbizható?!


Hétfőn megyek vérvételre....

Már nagyon várom....félek is meg már jó lenne egy kicsit tisztán láttni.


De nagyon szeretném ha nálam is a closti meghozzná a kellő hatását:)

168. Nikice (válaszként erre: 165. - 16e8707293)
2007. okt. 8. 10:14

Először is köszönöm a bíztató szavakat!


A clostiból egy havi adagom úgy nézett ki, hogy mensi 5. napjától 5 napon át napi kettő szemet szedtem. Mindkettő hónapban ugyanez. Az elsőben 1*1 lett volna, de a receptre az aszisztens 2*1-et írt. Az első hónapban nem csinált pé-t.


A második hónapban meg lakásfelújítás miatt nem jutottam el kontrollra. Dühítő volt! Nagyon szomorú is voltam, hogy megint lőttek egy hónapnak, aztán mondtam,hogy akkor anélkül kell ügyesnek lenni, ciklus végéig, ha bele gebedünk is (majdnem az is lett) kétnaponta együttleszünk.


A clotit egy olyan hónap előzte meg, amikor hormonokat néztek 3. és 21. napon. Közben 11. napon uh (ekkor derült ki a pco). Aztán beszéltem mégegy koponyával, aki azt mondta, ha hazamentem azonnal keressem elő a vérvételes papírjaimat, és nézzem meg az FSH LH arányt. Ha az 1:1-hez közeli, nyugodjak meg! Nem annyira emelkedett az lh-m ami jó. Majd pontosanmegnézem holnapra, melyiket kellmelyikhez arányítani. A laboron alig-alig mutatkozott nagy, kiugró eltérés, de ezt mondták is, hogy pco-nál tipikus. Sok esetben ki is zárható, ha hatalmas kiugrások vannak. Akkor máshol kezdenek tapogatózni. Asszem talán 2 csillagom volt. PCo-nál rendszerint több, alattomos kis "hormonzavarocska" lép fel egyidőben, azért olyan nahézkes...

167. Nikice (válaszként erre: 164. - Komolyka)
2007. okt. 8. 10:08
Értem. És remélem, mihamarabb vége lesz ennek az időszaknak! Gondolok Rád!
2007. okt. 8. 10:01

engem is érdekel majd,hogy mit fog mondani a doki.

NAygon szoritunk

165. 16e8707293 (válaszként erre: 163. - Nikice)
2007. okt. 8. 10:00

Niki,és a clostiból mennyit szedtél?

Neked hogyan kellett szedned?

Nekem valószinű a következő ciklustól fogom majd kapni.

Mert ugy nézz ki,hogy nincs peteérésem:(


Előtte te is jártál uh-ra a dokihoz?

És gondolom utánna irta fel a clostit?


Akkor neked a labor is megerősitette hogy pcos-vagy?

Vagy csak policisztás a petefészked?


bocsi,a sok kérdésért:)


nyugodj meg,probálj meg minnél többet pihenni...

ÉS A BABÁDNAK NEM LESZ SEMMI BAJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

164. komolyka (válaszként erre: 163. - Nikice)
2007. okt. 8. 09:57
A PCO egyezik, kapok én is hormonkezelést, de én még csak a reménykedésnél tartok.
163. Nikice (válaszként erre: 162. - Komolyka)
2007. okt. 8. 09:55

Kimondtad azt amit én nem is merek! :(


Természetesen beszámolok majd! De úgy érzem, nem lehet baj!Nagyon vigyázok, és hányingerem is van, ha nincs, akkor ez is jele lehet annak, hogy valami másként működik. Persze ez nem azt jelenti, hogy akinek nincs hányingere elvetél! Csak a hányingeresek között sokkal kevesebb...


Mennyire járunk egy cipőben?

162. komolyka (válaszként erre: 161. - Nikice)
2007. okt. 8. 09:49

Nagyon kíváncsian várom, mit mond a dokid!

Hasonló cipőben járunk, úgyhogy minden érdekel! :-)

Nemrég olvastam, hogy a PCO miatt a vetélésnek is nagyobb a kockázata (a nem megfelelő hormonteremlés miatt), ez nagyon megrémített. Megírod majd, mit mondott erről a dokid? Hogy adott-e gyógyszert (gondolom, fog adni), javasolt-e valamit (táplálkozást, pihenést illetően).

Nem elég, hogy a PCO miatt nehezen esem teherbe, de még az hiányzik, hogy ha netán összejön, valami hülyeség miatt ne maradjon meg...

:-(

161. Nikice (válaszként erre: 160. - Komolyka)
2007. okt. 8. 09:44

:) nem is úgy vettem

egyébként, ha majd megszületik, akkor derül ki igazán, vagy jobban számunkra, mikor foganhatott, de akkor már nem is ez lesz a lényeg. Csak jussunk elé odáig épségben! Mert ugye nem mensi alatt fogan a baba...legalábbis az én esetemben, noha tudjuk, van olyan akinél igen. Holnap dokibá újból kiszámolja, akkor meg az lesz a mérvadó.

160. komolyka (válaszként erre: 158. - Komolyka)
2007. okt. 8. 09:40
Még annyit, értem én, hogy nem Te írtad a megjegyzést a mércéhez, hanem ez egy automatikus megjegyzés, nem kötözködni akartam! Csak értelmezni, hogy én is tudjam, hogyan kell számolni.
159. Nikice (válaszként erre: 158. - Komolyka)
2007. okt. 8. 09:40
Ezt nem én írom, hanem a gép. Én meg elfogadom. :)
158. komolyka (válaszként erre: 157. - Nikice)
2007. okt. 8. 09:38

Nikice, csak az nem volt világos a számomra, hogy a Te 5 hét 4 napodat hogyan kell érteni; 5 hét+4 nap telt el, vagy az 5. hét 4. napján tartasz. Inkább az utóbbira tippeltem a megfogalmazás miatt (ez az 5. hét, 4. nap - valami ilyesmi van az adatlapodon), de ezek szerint az előbbi az igaz (akkor valahogy így kellene írni: 5 hét és 4 nap telt el, vagy ilyesmi).

Bocsi a nyelvészkedésért!

157. Nikice (válaszként erre: 155. - Komolyka)
2007. okt. 8. 08:51

Hűű, ezt nem nagyon értem, hogy számoltad ki, bocsi! :)))

Aug. 30 volt az utsó mensi első napja. 4 napos mensi volt (mondjuk ezt a kalkulátor nem kérdezi)átlag ciklust állítottam be, és a koromat(ezt sem tom, miért kell..)Szóval, ezt dobta a gép!:)Szerintem 40 nap telt el..

156. Nikice (válaszként erre: 154. - 16e8707293)
2007. okt. 8. 08:46

Szia!


Második clostis hónap után. A ciszták maradnak, sajnos. Teherbeesni nehezebb, mert nincs pé, de ha már sikerült, remélem, nem lesz gond. Sajnos ismerem a statisztikát, nem szabad túl korán örülni...most jó lenne, ha gyorsabban telnének a hetek. Holnap megyek orvoshoz, megkérdezem, mit tehetünk azért, hogy nagyobb biztonságban tudjam a babát. A hormonokba bezavar továbbra is, ami miatt lehet nem kellő mennyiségű sárgatest lesz, ami hiányában nem megfelelő a beágyazódás...még nem lefutott meccs. Imádkozom, és próbálok nyugodt maradni. Egyenlőre ennyit tehetek!


Elhiszem, hogy nem érted, miért történik mindez, nekem is van egy hatéves fiam...sosem hittem volna, hogy ez lesz. Kitartás!

155. komolyka (válaszként erre: 153. - Nikice)
2007. okt. 8. 08:38

Szia Nikice!

Látom, hogy az 5. hét 4 napján tartasz.

Jól gondolom, hogy ez a 32. ciklusnapot jelenti?

154. 16e8707293 (válaszként erre: 153. - Nikice)
2007. okt. 8. 07:48

Köszönöm szépen azt amiket leirtatok.


Niki:


Hanyadik clostis hónapban lettél babás?


ÉS még megszeretném kérdezni,hogy igy terhesen is ott vannak a kis cisztáid??

HA ott van akkor ez nem fog semmilyen gondot okozni a terhességed során?

Gratulálok a kisbabához,és gondatlan terhességet kivánok.


Nekem már van egy kislányom aki 2.5 éves,ő a mindenünk:)

153. Nikice
2007. okt. 7. 21:15

Szia Edina!


Írok, hogy picit "összezavarjalak"...Nem lehet azt állítani, hogy egyes gyógyszer segít, vagy nem segít. Bízni kell. Én semmit nem tudtam a pcos-ről a nevén kívül. De mikor felírták a clostit, nagyon örültem, hogy legalább esélyt kapok. Nagyon nem vagyunk egyformák, Ha olvasod a betegtájékoztatót, lehet tőle több ciszta, vannak mellékhatások, de ha meg sem próbáljuk??? Az a baj, hogy nincs egy skála, amin elhelyeznék, ki hol áll. Pcosem van, és a cloti mellett lettem kismama, bár még nagyon az elején vagyok, és tudom, korai még túlságosan pozitívan nyilatkoznom. Szerintem az időnek, mint tényezőnek rengeteg szerepe van. Ha "korai stádiumban" van, vagy a súlyosság nem olyan fokú, nagyobb eséllyel indulsz.Persze, mint mondtam, ki mondja meg ki mennyire súlyos, kinek hogyan hat...De bízni kell! Szorítok. Persze, elhiszem, amiket Hajni ír, és maximálisan egyetértek az endokrinológus tekintetében, meg mindenben amit írt!!!

152. lecso*
2007. okt. 7. 19:42

Szia Hajni és Edina!


Látom ti is megtaláltátok ezt a fórumot is.

151. Hajni.
2007. okt. 7. 17:16

Aminek köszönhetően úgy néz ki elkezdtem javulni és a mensim is magától, spontán jött meg gyógyszer nélkül. Igaz még most sem 28 napra, de legalább nem 50 vagy 100 akárhány napra.


Nagyon fontos, ha egy kicsit is meging a bizalmad a dokiban inkább kérd ki több doki véleményét. DE!Hangsúlyozom, hogy a pcos nem nőgyógyászati betegség, hanem endokrinológiai!!!!!

150. Hajni.
2007. okt. 7. 17:11

Jaj még annyit hogy ha nem vagy biztos benne hogy az vagy,akkor keress meg egy jó endokrinológust mert ez egy anyagcsere betegség. Én pl. 13 éves korom óta rohangáltam nődokikhoz- többhöz is, még magánhoz is aki frankón félrekezelt a pénzemért, és majdnem leállt a petefészkem termelése- mert fogigátló nélkül nem jött meg hónapokra, kis cisztácskák már azóta megvannak, és elkezdtem ok nélkül nagyon durván hízni, hullott a hajam. Fogyni soha nem tudtam vagy ha lement pl akupunktúrával akkor a 3xosa jött vissza. És a nődokik mindig csak azt mondták ha lefogyott x kgt, akkor jöjjön vissza. Sőt még hormonterhelésem is volt egy elég neves klinikán, ahol nem kezeltek pedig tök egyértelmű volt már akkor a tünetegyüttesem. :(

Most 27 éves vagyok és eljutottam odáig hogy saját magam járok utána tényleg pcos vagyok e vagy nem. És hát sajnos kiderült egy uhuból, vérvételből és egy cukorterhelésből hogy bizony súlyos fokú inzulin rezisztenciám van pcos -al együtt. 14év után kimondták végre, és kapom a megfelelő kezelést. Ez elég elkeserítő nem????

Tudod én is uígy voltam mint Te. Néztem a netet és azt gondoltam egy orvos aki ezt tanulta csak jobban tudja a dolgokat mint én. Hát hatalmasat tévedtem!!!!!!!!Én pl. annak a bizonyos honlapnak és a fórumozó csajoknak köszönhetem hogy elkerültem egy szupi jó endokrinológushoz.És 14 év után elkezdtek kezelni!

149. Hajni. (válaszként erre: 148. - 16e8707293)
2007. okt. 7. 16:48

Szia edina!


Nem akarlak elkeseríteni, de ha pcos vagy akkor a closti sem nagyon fog hatni. Ezt tapasztalatból tudom. Engem is stimuztak vele közel 6 hónapon keresztül és kiderült a pcos miatt nem hatott. Sőt még tüszőrepesztőt is kaptam mellé. :(

Amúgy nekem a 23.cn-en volt uhum és még nekem sem volt érett tüszim csak egy 5,3mmes és 7mmes nyálkahártyám. Ma a 34.cnen vagyok és még csak pé-m sem volt, de az előtte levő ciklusban is csak a 37.en peteértem és a 49.napra jött meg.


Szal ha pcos vagy akkor nem fog biztos hogy fog hatni a closti. Bár nem tom mióta vagy az és kapsz e rá valami gyógyszert.

2007. okt. 5. 14:30

Sziasztok.


Ma voltam a 13cn-uh-on.

ÉS még mindig nincsen tüszőm:( :( :(

A nyálkahártyám az vastagodott mert szerdán 4.5mm volt ma meg 6mm.

De sehol egy tüsző.

Hétfőn megyek legközelebb.

Szomorú vagyok....

De nagyon bizom a következő ciklusban akkor szedem majd a clostit.

Szerintetek bizzak még ebben a ciklusban??

Lehetek még babás?

147. Bcicus (válaszként erre: 146. - 16e8707293)
2007. okt. 5. 11:29
Köszi aranyos vagy. Az nem érdekelt volna, ha ott hagy késöbb, csak gyerekem lehetett volna, de az ő egoizmusa miatt nem lesz nekem soha babám.
146. 16e8707293 (válaszként erre: 145. - Bcicus)
2007. okt. 5. 08:02

Annyira sajnálom:( :( :( :( :(

Akkor lehet,nem ő volt a igazi akinek gyeret szülhettél volna.

Jobb, ha még most derült ki...mint amikor már meg lett volna a kicsi.

Tudom igy is fáj nagyon:(


Probálj mielőbb túllépni rajta,tudom nem lesz könnyű.

Sok erőt kivánok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook