Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

145. Bcicus
2007. okt. 5. 00:28
Hár nekem most már fixen nem lesz babám, mert szakítottunk, így a kezelést sem folytatom.
144. Bcicus (válaszként erre: 143. - Komolyka)
2007. okt. 4. 13:12
Valószínűleg. Nekem is PCOSem van nagy valószínűséggel.
143. komolyka (válaszként erre: 142. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 13:07

Köszi!

Akkor PCOS van nekem, nem csak PCO. :-)

2007. okt. 4. 12:34
141. komolyka (válaszként erre: 133. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 12:20

Edina, most zavarban vagyok, mert az én olvasatomban a PCO és a PCOS ugyanaz. :-)


Cisztáim vannak, a hormonjaim nem voltak jók - igazából csak UH és vérvétel volt, ami alapján a nőgyógyász megállapította a PCO-t.

Később magánszorgalomból elmentem endokrinológushoz, pajzsmirigyet nézetni (vérvétel, UH volt ott is), nem talált semmi rendelleneset, meg kértem a háziorvostól terheléses cukor vizsgálatra beutalót, ott sem találtak semmi rosszat.

Az egyéb tüneteket, a hízást, a fokozott szőrnövekedést felfedezni véltem magamon, de a nőgyógyászom nem foglalkozott vele.


Szóval nem tudom, mennyire vagyok súlyos eset :-).

140. Bcicus (válaszként erre: 138. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 11:12
Hát ezt már meg nem mondom, sok féle hormont, de az jó lett állítólag.
139. Bcicus (válaszként erre: 137. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 11:12
Én nem voltam még tüsző néző uh-n egyszer sem.
2007. okt. 4. 11:01

Miket nézztek vérvételkor?

Nem emlékszel rá?

2007. okt. 4. 11:00

Akkor te egy lépéssel előttem jársz.

Mert nekem most ciklusmonitorozást csinál a dokim.

És a következő ciklusban fogja adni a clostit.

Eddigi uh egyszer sem látott tüszőt.

de remélem a closti meghozza a megfelelő hatását:)

136. Bcicus (válaszként erre: 135. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 10:56
2szer is voltam már vérvételen, meg hüvelyi uh-n és hát elég egyértelmű volt, mivel mind a két petefészkem tele van cisztákkal és egyéb tünetek is megvannak sajna.
2007. okt. 4. 10:53

Szia Bcicus:)


Igen,én is kaptam előző ciklusban norculotot.

Most nem tudom,hogy majd meg e fog jönni magától a mensim vagy majd a dokim gyógyszerrel fogja megint meginditani.


Voltál te ciklusban vérvételen?

Ott derült ki a PCo-d?

134. Bcicus (válaszként erre: 121. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 10:51

Szia!

Én PCOses vagyok és én is clstyt kaptam most a dokitól, elötte egy adag norcolutot és ha attól beindul a mensti akkor a 3. napon kell elkezdenem a clostyt.

2007. okt. 4. 10:43
A PCO csak policisztás ovár, a PCOS pedig már egy szindróma, azaz nem csak a ciszták vannak ott, hanem egy egész tünetegyüttes: magas tesztoszteron, magas LH, esetleg IR, stb.
2007. okt. 4. 10:42

Neked milyen vizsgálatal mutatták ki a pco-t?

Lehet rosszul tudom: Akkor nálad azért van "csak" pco,mert cisztás a petefészked.

Pcos akkor lennél ha a többi vérvétel is ezt alátámasztána,szóval a tünetegyüttes is megvan nálad?

2007. okt. 4. 10:39
Jó,akkor maradjunk a Komolykánál!!:)
2007. okt. 4. 09:55
Komolyka egyébként megkérdezhetném,hogy mi a keresztneved?
129. komolyka (válaszként erre: 127. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 09:49

Nem hiszem, hogy a korábbi szülésed miatt alakult ki a hormonzavar nálad! Szerintem a kettő nem függ össze.

Ne keseredj el, egy időben én is kétnaponta jártam a dokihoz Uh-ra. Szerintem nem Te leszel az egyetlen gyakori vendég nála. Sajnos egyre több nőnek van gondja a teherbeeséssel - de szerencsére általában tudnak segíteni az orvosok.

2007. okt. 4. 09:38

Probálok valamibe megkapaszkodni.....

Féle,és most olyan jó,hogy rád találtam.....

egy kicsit,megnyugtasz....

de most komolyan......

2007. okt. 4. 09:36

előbb nem válaszoltam a kérdésedre.

Bocsi.

Szóval,egyáltalán nem látott tüszőt.

Akkor már szerintem holnap sem fog láttni.

Mert ha jól tudom akkor naponta 1 1,5 mm nől.

Annyira elszomorit az egész,komolyan már nagyon sajnálom magamat:(

Mindennapos "beteg leszek" lassan a dokimnál.


Nem ,értem lányommal elsőre sikerült teherbe esnem.

Mi változott meg bennem azóta.

Az igaz,hogy császárral kellett megszülnöm Viktóriát mert farfekvéses volt és 4 kiló.

Most ugy gonolom,hogy lehet a császárnak a hátránya miatt alakultak ugy a dolgaim ahogy alakultak.

126. komolyka (válaszként erre: 124. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 09:06

Ezt a ciszta-kiszúrkálósdit hallottam én is.

Volt laparoszkópiám (petevezeték átjárhatósági vizsgálat), és azt mondta a doki, ha már amúgy is benn lesznek a hasüregben, majd kiszúrkálja a cisztákat is.

Aztán nem tette meg mégsem, azt mondta, amikor ott volt, nem látta indololtnak (a lapar során valahogy jobban fel tudta mérni a terepet, mint korábban UH-val), mert a szakma egy része már túlhaladottnak tartja ezt az eljárást. Mert több kárt okozhat, mint hasznot.

125. komolyka (válaszként erre: 123. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 09:03

Edina, igen, én is így látom, hogy az interneten "túl sok" az információ. Lehet tájékozódni, elolvasni ezt-azt, de mindent kritikával kell kezelni.

Ne hagyd, hogy bárki bármit beléd beszéljen! Leírhatjuk a saját történetünket, adhatunk tanácsot is (bár ez már rázósabb azért), de nem egyforma a szervezetünk, az életkorunk, a kórelőzmények... Szóval nincs két egyforma beteg, nincs két egyforma lefolyású "betegség" (bár én továbbra is azt mondom, a PCO nem betegség).

Elsősorban az orvosodnak higgy, ő ismeri a szervezetedet, és neki sokkal nagyobb a tapasztalata, mint bárkinek itt vagy más fórumokon (ezt persze azokra értem, akik nem éppen nőgyógyászok)!


Én is csak a saját véleményemet írom mindig, és lehet, egyes dolgokat nem is tudok pontosan.


A clostiról én is úgy tudom, csínján kell bánni vele. Én 3 cikluson át kaptam, aztán azt mondta a dokim, nem folytathatjuk, mert esetleg túlstimulál (azaz nem sok kis tüsző fog megérni, hanem egy-két óriási esetleg, márpedig a túl nagy sem jó).


Ha a stimuláció eredményes lesz, és teherbe esel, akkor a terhességet is támogatni fogja a doki hormonokkal valószínűleg. A petefészek által termelt hormonra (sárgatest hormonra) van szükség a terhesség első szakaszában, és ha FSH sem termelődik "magától", akkor valószínűleg az sem fog, ezért van szükség a hormonális "rásegítésre".

Egyébként azt mondják, a segítséggel létrejövő terhességeknek nincsenek rosszabb esélyei, mint a természetes úton létrejövőknek (azaz hogy nem sokkal magasabb a vetélés meg a fejlődési rendellenesség), ezek nem azon múlnak, hogy hogyan jött létre a terhesség.

2007. okt. 4. 08:53

Ja,lemaradt:

Egy másik fórumon meg azt mondták nekem:

Hogy először ki kell szurkálni a cisztáimat és utánna lehet elkezdeni szedni a clostibegyet.


Na,ezt már holnap meg sem emlitem neki:) :) :) :)

2007. okt. 4. 08:51

KOmolyka.


Megbizok a dokimban,legalább is szertenék benne megbizni.

De itt a interneten annyi téves infó van,hogy már teljesn bele gabalyodom:(

Egyik azt mondta: hogy ha a dokim pco mellett clostibegyet fog fel irni akkor nem ért a pco-hoz.

Hagyam őt ott.


De akkor mitől lesz peteérésem?

Számomra is logikus hogy csak a Clostival lehet elérni,legalább is megprobálni.


De én igazából attól féle,hogy clostival sikerül teherbe esnem,de a pco-gyanum miatt valami baj lesz terhességemben.

Pl: vetélés??

Vagy ez is csak egy "rémhir".


Rákédezett hogy honnan veszek ennyi adatot a pco-ról ill a pcos-ról.

Mondtam neki hogy a pcos-honlaról.

Olyan ciki volt,ugy jött le mintha én mondtam volna azt a mit a dokimnak kellett:)

Sokmindenben egyett értett,kivéve a terheléses cukorban ill az inzulinban azt mondta,hogy egyiket sem irja ki nekem.

De láttja hogy belém beszélték ezt a két dolgot.


azt mondta a vérvétel egy lépéssel előbrébb visz minket

122. komolyka (válaszként erre: 121. - 16e8707293)
2007. okt. 4. 08:00

Szia Edina!

Ne félj, meglátod, minden rendben lesz!

Hogy nincs tüsződ, az azt jelenti, hogy egyáltalán nem kezdett nőni egy sem, vagy csak azt, hogy egyik sem akkora, mint amekkorának a 9., illetve a 11. napon kellene lennie?

Ha nincs peteérésed (nekem nem volt), akkor logikus, hogy kapjál clostibegytet. Ez segíti a peteérést (valami olyan hormon van benne, ami elősegíti az FSH /follikulus stimuláló hormon/ termelését, szóval a closti "közbenjár" a peteérés ügyében, nem közvetlenül ez tartalmazza azt a hormont, amire szükség van a peteérés beindulásához).

Nálam is PCO-t állapított meg a doki, és clostival stimulált (azaz nem a PCO-t megszüntetni igyekezett elsősorban, hanem a terhességhez hozzásegíteni).

Ha bízol a dokiban, fogadd el azt a terápiát, amit javasol! Ha kétségeid vannak, esetleg kérdezz meg egy másik orvost is.

2007. okt. 3. 20:13

Sziasztok.


NA,megjártam a tüszőnézző uh-ot.

Szomoru vagyok:(

9. és a 11.cn eddig nincs tüszőm.

20cn mennei fogok.

23.cn-ra kaptam egy labort ami áll:

Se,Fsh,Lh,Prolactin,Se oestrogen,Progesteron,Tsh


Azt mondta a dokim,ha nincs ebben a cilklusban peteérésem,akkor következő ciklusban ad clostibegyet.


Nem tudom "elfogadjam e" hisz pco-gyanum van.

De remélem a vérvétel utánn egy kicsivel okosabb leszek??!!


Féle,csajszik....


Komolyka,mi a vélenyed???

120. Bcicus (válaszként erre: 119. - Komolyka)
2007. okt. 2. 13:13

Én akartam, ő jővőre tervezte a dolgot, nem úgy derült ki, bár nem védekezünk már ó ideje, úgy derült ki, hogy össze vissza jön meg vagy egyáltalán nem jön meg és már évek óta állandóan van valmi baj oda lent. nem megilyedt.

Most úgy döntö9tt, hogy még sem akar tőlem gyerket.

119. komolyka (válaszként erre: 116. - Bcicus)
2007. okt. 2. 12:11

Mielőtt kiderült, hogy problémád van, hogy nehezebben tudsz teherbe esni - akkor akartatok babát, nem? Úgy derült ki a gondod, hogy gyereket akartatok, csak nem jött össze elsőre, ugye?

Ha akkor szeretett volna babát a párod, akkor mi bizonytalanította el később?

Valószínűleg tényleg csak megijedt.

Beszélgessetek sokat (többet) szerintem!

2007. okt. 2. 12:07
HA nem lenne nekünk egy gyerkőcünk akkor simán rábolintanák a műtétre,ha ez meghozza a várva várt babánkat:)
117. 16e8707293 (válaszként erre: 116. - Bcicus)
2007. okt. 2. 12:06

én is 25éves vagyok.

És már 9 éve vagyok együtt a férjemmel.

Abból 3 éve élünk boldog házasságban.

És van már egy gyönyürű kislányunk Viktória aki 2.5 éves.

Szerintem aki babát szertne az meg tesz minden érte,szerintem gondoljátok át ezt a műtétet.

A barátod szerintem csak megijedt,félt téged,hisz ez természetes.

Ne következtess arra,hogy nem akar babát.


Szerintem egy jó átbeszélés mindent megfog oldani.

116. Bcicus (válaszként erre: 115. - Komolyka)
2007. okt. 2. 11:56

Igen 25 vagyok, tehát már nem vagyok nagyon fiatal.

Miután az még nem most lesz mire ő babát akar, ezért biztos,mivel addigra velem már nem fog tudni mit csinálni a doki.

Ha egyedül lennék sem találnék senkit, mivel igen messze állok az ideális nőtől küllemileg is, meg viselkedésileg és életvezetésileg is.

nem nagyon halottam még olyan pasiról, aki olyan nőt szeretne, aki kövér emelett csúnya az arca, buta és 3 kutyával él együtt, ráadásul még tehrbe sem tud esni.

Ez van így jártam.

Ez a sors el kell fogadni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook