Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

235. Nikice (válaszként erre: 234. - 16e8707293)
2007. okt. 19. 10:23

Köszi az infót..pedig basszus én arra számítottam, hogy két napon belül. Szerettem volna ezt otthon (az "ünnep" alatt ) átvészelni.:(


Még nem kerestem rájuk, de holnap lesz időm, korábban nem hiszem sajnos...de szólok!

2007. okt. 19. 10:01

Sziasztok.


Niki,ugyan nem engem kérdeztél de nekem a norculut utánn a 4.napon jött meg. És 3napig tartott.

Most én is várom a mensit,hisz ebben a ciklusban a dokim nem látott egy tüszőt sem.

Annyira útálok várakozni,de most mást egyenlőre nem tehetek.


Niki.


Megtaláltad azt a topikot,ha igen akkor meg adhatnád a linkjét,én is felnézznék oda.

233. Nikice (válaszként erre: 230. - Bcicus)
2007. okt. 19. 07:25

Nagyon sajnálom, a legrosszabb, ha az ember "beteg" (egyszer mondta valaki, hogy ez nem betegség, hanem kellemetlen tünetegyüttes, szerintem ez több mint kellemetlen...elvetélni miatta...) szóval ha beteg vagy, és a sorstársaid együttérzés helyett még rúgnak is beléd egyet. Tényleg sajnállak,és tanulva az esetedből, óvatos leszek, de minden lehetséges infót ki szeretnék szedni belőlük. Kis túlzással azt is mondhatnám, ők megmondták, hogy ez lesz. Remélem, most azt is meg tudják mondani, mi kell ahhoz, hogy mégegyszer ez ne fordulhasson elő.


És a norculut abbahagyása után hányadik napon jött meg? Előre is köszi!

232. Nikice (válaszként erre: 229. - 16e8707293)
2007. okt. 19. 07:22

Igen, és esküdni meertem volna, hogy válaszoltam is rá. Kérlek, ne haragudj. Egyébként jelenleg rövidtávú memóriazavarral küzdök, azt mondták ez ideggyengeség jele. Vagyis meghülyültem...tök jó.


Köszönöm a választ, felkeresem őket. Lesz ami lesz.

231. Bcicus (válaszként erre: 227. - Komolyka)
2007. okt. 18. 22:30
Ma 1 hete jött meg a norcoluttól, de csak 3 napig tartott. Babát szeretnénk.
230. Bcicus (válaszként erre: 228. - Nikice)
2007. okt. 18. 22:29
Biztos tudnak ezt azt, de az ember oda megy, megkérdezi, hogy csatlakozhat-e mert ez a betegsége van, majd írják, hogy persze és megkérdezik hol tart stb. Leírom, hogy valszeg műtét lesz és az egy dolog, hogy ők nem azt választották és szerintük nem jó, de úgy estek nekem, hogy taklarodjak onna, mint ha az anyjukat szídtam volna.
2007. okt. 18. 12:31

Sziasztok


Niki.


Most nézztem utánna Bcicus-nak irták egy másik topicban, ha jól emlékszem egy nlc pco-s topicról volt szó.

Remélem egy kicsit tudtam segiteni.

Megkaptad a privimet?

228. Nikice
2007. okt. 18. 09:26

Sziasztok!


Melyikőtök írta, hogy más topikon enyhén szólva kiutálták? Kellene a topik címe. Úgy tűnik mégiscsak tudnak valamit, mégha nem a kellő stílusban is adták elő.

227. komolyka (válaszként erre: 226. - Bcicus)
2007. okt. 18. 07:40

Szia Bcicus!

Hanyadik napon tartasz? A 12 mm, lehet, nem is olyan rossz!

Hogy állsz egyébként a babakérdéssel? Csak kivizsgáltatod, kezelteted magad, vagy jöhet a baba is most?

226. Bcicus
2007. okt. 17. 21:14

Ma voltam uh-n.

Ebbe a hónapba még csal házilag nézem pé-t, most az a kérdés megjön e majd magától.

Látott a doki egy 12mm-es domináns p-t.

225. komolyka (válaszként erre: 224. - Admiralbaba)
2007. okt. 17. 07:30

Nagyon szívesen!

Nem egészségügyi területen dolgozom, ha erre gondoltál :-) (könyvelő vagyok egy termelő cégnél), hanem olyan sokat jártam/járok orvoshoz én is, hogy sok mindent megtanultam már.

224. Admiralbaba (válaszként erre: 220. - Komolyka)
2007. okt. 17. 00:40
Szia! Köszönöm szépen a segítséget! Érthetően elmagyaráztad! Megkérdezhetem, hogy te mivel foglalkozol? Mégegyszer köszönöm a segítségedet.
223. Admiralbaba (válaszként erre: 219. - Bcicus)
2007. okt. 17. 00:35
Köszönöm szépen! Amint lehet vissza megyek a dokihoz! Szerintem újabb vizsgálatot fog elvégezni. Amint megtudok valamit megírom! Mégegyszer köszi! Aranyos vagy!
2007. okt. 16. 09:25

Merre vagytok????


Niki,jelenkezz!!!!

2007. okt. 15. 15:53

sziasztok:)


Nikice:)


Sokat gondoltam rád a mai nap.

Voltál dokinál.

mit mondott??!!

Remélem minden rendben van a babával.


Én voltam vérvételen....

220. komolyka (válaszként erre: 218. - Admiralbaba)
2007. okt. 15. 07:59

Szia Admiralbaba!

Az uterus a méhet, az endometruim a méhnyálkahártyát jelenti (nem tudom, az 5 mm mit jelent, szerintem nincs megvastagodva /a megvastagodott méhnyálkahártya utalhatna terhességre/).

A foll. a follikulust (tüszőt) jelenti, a bal oldalon van egy dom.=domináns tüsződ, mindkét ov.=ováriumban (petefészekben) meg sok apró. A sok kicsi tüsző szokott lenni a jele a policisztás ováriumnak (amikor több tüsző fejlődésnek indul, de egyik sem nő meg elég nagyra, hanem megáll a növekedésük).

A 23 mm-es domináns tüsző különben nem rossz, nekem a clostis hónapokban ha volt 23 mm-es tüszőm, akkor kaptam tüszőrepesztő injekciót, azaz akkor indulhatott a célirányos próbálkozás (sajnos nekem önmagában a closti nem segített, de ez más kérdés).

Remélem, tudtam segíteni a leleted értelmezésében.

219. Bcicus (válaszként erre: 218. - Admiralbaba)
2007. okt. 14. 23:38

Hát ehez sajna nem értek, nem tudom mit jelen, de a doki nem mondott semmit?

Túl korán kezdted kapni a foggátlót és baromi sokáig szedted, ennek sajna lehetnek csúnya következményei.

Drukkolok neked, hogy tudjon valami okosat mondani a doki.

2007. okt. 14. 23:35
Sziasztok! Olvasgattam ahozzászólásokat! Nálam elég komoly a baj! 14 évesen menstruáltam elösször! Majd több hónapot kihagyott! Felkerestem egy orvost 16 évesen, hogy segítsen nekem! Felírt egy fogamzásgátló! Akkor megjött rendszeresen.21 évesen abbahagytam mert babát szerettem volna! A menszeszem megint bezavarodott és össze vissza jött meg. Azóta nem védekeztem és soha nem estem teherbe! Kezdek félni mert már a 26-ot taposom boldog házasságban élek és még mindig semmi! Voltam UH vizsgálaton és elég ijesztő adatok vannak rajta amit nem tudom, hogy vajon mit jelentenek! Segítsetek megfejteni és tanácsotokat is szeretném kérni, hogy mit tegyek! R-nagy uterus. Az endometrium vastagsága 5mm. A bal oldali ovárium:40*25mm felszínén 23mm-es dom.foll. A jobb oldali ovárium:30*26mm. Mk.ov. felszínén számos apró foll.Tanácsotokat előre is köszönöm:
217. Bcicus (válaszként erre: 216. - 16e8707293)
2007. okt. 14. 20:35

Igen ez az első clostis hónapom.

Nem tudom, hogy mindenhol csinálják-e.

Ez egy laparoszkópos műtét, két pici jukon keresztül megcsinálják.

AZt még nem tudom, hogy mikor csinálná erről még nem beszéltünk.

216. 16e8707293 (válaszként erre: 215. - Bcicus)
2007. okt. 14. 20:26

szió


Nekem a dokim,nem emlitette azt a cisztaleégetést.

Szerinted ezt minden kórházban csinálják?

Vagy kórház illetve orvos függő.


Ha jól emlékszem neked is ez lesz az eslő clostis hónapod igaz?


És nem mesélte a doki,hogy egy ilyen cisztaleégétés milyen?


mikor csinálná meg,ciklus közepén?

215. Bcicus (válaszként erre: 214. - 16e8707293)
2007. okt. 14. 20:16

SZia!


Norcolutot kaptam, hogy megjöjjön és tegnap kezdtem a clostit mást nem.

Metformint nem szedek.

Igen cisztaleégetésem lesz.

Nem érdekelnek igazából, csak undorító, hogy ilyenek.

214. 16e8707293 (válaszként erre: 213. - Bcicus)
2007. okt. 14. 19:27

szia


Csak a clostit kapod? Mást nem?

nem szeded a metformint?


Igen,ismerős a helyzet egy kicsit,n egy másik forumon jártam igy.

nekem azt tanácsolták,hogy hülye vagyok ha elfogadom a dokimtól a clostit,meg ha sikerül is teherbe senem,closti segitségével ugyis elvetélek:( mert a pco-t nem gyógyitja aclosti.

Ugy más lenne a helyzet ha closti mellett a pc-t is kezelnék vmivel pl Metforminnal.


Hát nem tudom,mindig van valami ami elbizonytalanitja az embert.

Tényleg jobb nem utánna olvasni.


Milyen műtéted is lesz?

Ciszta leégetés?

bocsi,de már kavarognak a topicoc a fejemben:)


Egyébkénnt meg ne nagyon foglalkozz mással:)

213. Bcicus
2007. okt. 14. 19:20

Nikice örülök, hogy meg vannak a jeleid, nyugodj, meg tuti minden rendben lesz.

Én most nagyon mérges vagyok.

Benéztem az nlc egyik pcos fórumába. Megkérdezték mi a helyzet velem leírtam. Hogy most kapom a clostit és ha nem műkszik műtét.

Erre nekem estek, hogy akkor takarodjak inne, ha műtétet akarok és idióta vagyok és majd állandó vetéléseim vannak.

Nem tudom miért kell valakit azért anyázni, mert más megoldást választ mint ők.

2007. okt. 14. 19:12
nézzd meg az adatlapomat,nekem mért igy teszi be??
211. Nikice (válaszként erre: 210. - 16e8707293)
2007. okt. 14. 18:47
Azt a hosszú kriksz krakszot kell kijelölni, másolni, és az üres mezőbe beilleszteni.
210. 16e8707293 (válaszként erre: 209. - Nikice)
2007. okt. 14. 18:45

nyugodj meg mostmár tényleg.

nem lesz semmi baj,megláttod:)


Nem jelenik meg a vonalzóm a profilomban:(

Mit csinálok rosszul??


Pedig a babaneten jól működik mindkettő?!

209. Nikice (válaszként erre: 208. - 16e8707293)
2007. okt. 14. 18:28

Köszönöm a bíztatást. Őszintén szólva nagyon félek, de ma már talán ezt többször nem írom le. Egész nap csak a holnapi napon rágódom.


Azért szerintem lehetnek csodák, és ha ez a bébi ott van, akkor az enyémis egy ilyen csoda. Hiszek benne. Szeretnék továbbra is a jó példád lenni!!!


9-kor hívom, hogy mikor tud fogadni, úyg, hogy ne kelljen sokat várnom. Dolgoznom is kell. Azt ég nem tudom, hogy megyek vissza a munkahelyemre, ha rossz hírt kapok. Remélem, nagyon nagyon remélem, hogy feleslegesen izgultam ma!!!


Én is szurkolok neked, hogy te is mihamarabb a pocakos topikban egyél, és erőtadni lépj max ide vissza!


Szép estét Edina!

208. 16e8707293 (válaszként erre: 207. - Nikice)
2007. okt. 14. 17:58

Szia


Örülök,hogy jól vagy.

Eszembe jutsz nagyon sokat.

A mi "esetünk"-ben van sok egyforma.

Belőled meritem az erőm.


Nem,az én dokim sem fogja fel irni azt a metformint.

Csak egy másik fórumon azt mondták,hogy a closti magában nem elég.

Hiába esek teherbe.

De zt te is tudod,a statisztikát.

De én nagyon bizom akkor is benne.


Hisz,ha a te példádat veszem akkor az már nagyon megnyugtat.


Nem kaptam semmi hormont,ugy csinálják a vérvételt.


Holnap nagyon várni foglak,hogy mit mondott a doki.

Mikorra kell menned?


Nagyon szoritok.


Tiszta szívemből kivánom.hogy minden a legnagyobb rendben legyen VELETEK:)

207. Nikice (válaszként erre: 206. - 16e8707293)
2007. okt. 14. 17:18

Szia!


Köszönöm a körülményekhez képest jól vagyok. Az egyetlen bajom a szörnyű idegesség, és ahogy közeledig a holnapi nap, egyre rosszabb a helyzet. Amúgy túlnyomó részt boldognak érzem magam, és elégedettenek, csak félek, hogy holnap megint összetörök. Egyik pillanatban bizakodó vagyok, másikban úgy érzem, elkiabálom a dolgokat.

Van hányingerem igen, sőt nem csakingerem van rá! :)

És a cickók, meg feszítő pocak, ilyesmik.


Closti mellett nem szedtem az általad kérdezettt gyógyszert. Az orvosok nagyon megosztottak ebben a kérdésben, az enyém pl fel sem írhatja, sőt úgy tudom, nagyon kevás nőgyógyász írja csak fel. Endokrinológus felírta volna, de hozzá már nem jutottam el. Remélem, majd csak babszi születése után megyek hozzá. De úgy tudom nagyban segít a termékenység visszaállításában is.


te szedni fogod talán?


A vért még úgy vették le, hogy nem kaptál még hormont? Gondolom igen.


Majd írd meg, ha már tudsz valamit. Tudom, két hét, de addig ha történik valami...


Drukkolok! Kitartás!

206. 16e8707293 (válaszként erre: 190. - Nikice)
2007. okt. 14. 16:14

Szia


Hogy vagytok?


Remélem jól érzed magad,és kerülget a vuk.

Bocsi,de az jó jel ha hányingered van.


Még elfelejtettem valamit megkérdezni tőled.

Ugye,irtad,hogy closti mellett lettél terhes.

de a closti mellett te nem szedted a Metformint??!!

vagy igen?


Egyébkénnt nekem is felirta a doki a clostit.

Majd ha megjön akkor ciklus 2.napjától kell szednem 5napon át.

2*1szemet.

És persze szigoruan uh-al követni fogja 9cn-tól kezdve.

Most azt mondta várjunk hogy megjöjjön.

46cn-ig ha nem jön meg akkor menjek és fel irja norculotot:(

Hát,nem tudom,hogy majd megfog e jönni.

Már szivem szerint kezdeném az uj ciklust.

Holnap megyek vérvételre:(

Annak eredménye is csak 2 hét mire megjön,addig idegbajt fogok kapni:(


sziasztok


IRJATOK


Komolyka??

Merre vagy...

gyere beszélgessünk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook