Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanó ujj, műtét.. fórum

Pattanó ujj, műtét.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
101. Guruljka (válaszként erre: 98. - Martinaki)
2019. máj. 10. 15:35

Au, hát így elég kínos.


Én is mosogattam, de csak itthon, azt még lehetett óvatosan.


Azért kérdezz rá a patikában, vannak már jó kötszerek.

[link]

100. Guruljka (válaszként erre: 99. - Laura98)
2019. máj. 10. 15:31
Legalább rendesek a főnökeid.
2019. máj. 10. 10:09
Hát én vírus vakcina gyártó üzembdn dolgozok ém március 6.tól május 6.ig táppénzen voltam nem engedtek dolgozni. Most is úgy dolgozhatok csak hogy megvan beszélve a főnökökkel hogy nem terhelik azt a kezemet mert csak így engedett az orvos dolgozni meg persze ha nem megyek be a vírusos területre.
98. Martinaki (válaszként erre: 97. - Guruljka)
2019. máj. 9. 21:38
Csak az a baj,vendéglátozom és az állandó pohár mosogatás úgy nehézkes.Gumikesztyűben voltam a varratszedésig,de örökké nem lehetek abban!
2019. máj. 9. 21:15

Naná, mindig azt ütjük be, ami amúgy is fáj.


Lehet talán úgy fáslizni, lazán és kényelmesen, hogy a fásli védje az ilyen véletlen ütésektől.

96. Martinaki (válaszként erre: 95. - Laura98)
2019. máj. 9. 21:14

Nekem is fáj Laura ha megnyomódik,meg állandóan ott ütöm be,akkor meg pláne! :(

Egyébként már nem lenne nekem baj vele,csak vigyázni kellene jobban rá!

2019. máj. 9. 15:34
Hát nekem a heg nagyon érzékeny éa fáj ha valami hozzáér véletlenül stb. Meg az ín is fájdogál néha Flector krémet fölírtak azzal szoktam kenegetni. A pattanó jelenség hálistennek megszűnt.
2019. máj. 8. 12:56
Hogy vagytok ujjfájosok ? :)
93. Guruljka (válaszként erre: 92. - Martinaki)
2019. máj. 4. 02:14

No akkor már megérte!

Majd elmúlik az az érzékenység is, picit most kíméld a hétvégén.

2019. máj. 3. 20:59
Ma kiszedték a varratot,szépen gyógyul,kicsit még érzékeny! Ujjam rendesen mozog,nem pattog,nem fáj! :)
91. Guruljka (válaszként erre: 90. - Martinaki)
2019. máj. 1. 15:58
Az egri kórházban még külön kézgondozó is van... :D
90. Martinaki (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2019. máj. 1. 15:51

Hmm,érdekes! Azt gondoltam,minden kórházban van külön...

Végülis mindegy,csak legyen már jó mindenkinek! Unom már,hogy be vagyok korlátozva egy kézre! :(

89. Guruljka (válaszként erre: 88. - Martinaki)
2019. máj. 1. 01:27
Nálunk sincs külön kézsebészet, a balesetin rendel az az orvos, aki műtött. Oda kellett menni varratszedésre.
88. Martinaki (válaszként erre: 87. - Laura98)
2019. ápr. 30. 21:53
De miért a balesetire jársz,miért nem kéz sebészetre?
2019. ápr. 30. 09:55
Nekem ma volt az utolsó előtti gyógytornám. Csütörtökön kell visszamennem a balesetibe. Viszont nekem ujj rögzítő fog kelleni ami támsztja az inakat is.
86. Martinaki (válaszként erre: 85. - Laura98)
2019. ápr. 28. 21:22

Köszi,vigyázok! Ma már dolgoztam,de probálom nem használni a műtött kezemet! :) Egyébként nem fáj,néha úgy sajog,de nem vészes!



Így visszagondolva,ínhüvely gyulladásból alakult ki ez a pattanó ujj,a vége felé már beállt,megmerevedett,ha véletlenül behajlott,akkor nagyon fájt,másik kezemmel kellett visszaállítani!

Ezt csak azért írtam le,ha valaki erre téved,olvasgat,tudja mik az előzmények,bár lehet mindenkinél más!

2019. ápr. 27. 21:10
És ne erőltesd ez fontos. A varratokra nagyon kell vigyázni meg az inadra is
84. Martinaki (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2019. ápr. 27. 15:35
Okés,köszi a figyelmeztetést,már húzom is le! Erre nem is gondoltam,bevallom őszintén..
83. Guruljka (válaszként erre: 82. - Martinaki)
2019. ápr. 27. 14:47

Örülök, hogy szerencsésen túl vagy rajta!

A gumikesztyűben nehogy befülledjen a seb, arra vigyázz.

82. Martinaki (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2019. ápr. 27. 14:38

Köszönöm! :)

Tegnap műtöttek,már itthon vagyok! Ejjel nem sok mindent aludtam bent,éjfélre kiment az érzéstelenítő hatása is,pedig 3-at kaptam! A branul talán jobban fájt a kézfejben,mint a műtött kezem! Reggel átkötözték és jöhettem haza! Egy hét múlva varratszedés,addig kimélni kellene,de most is gumikesztyű rajtam,főztem,mosogattam,holnap már melo!

A csuklóban való szúri beadás nem a legkellemesebb,de kibírható! Nyomtak be valami kábitóót is,de végig észnél voltam,mondtam is a nőnek,kár volt! Kicsit ragadt volna le a szemem,de szándékosan nem csuktam be,nem akartam elaludni! Kb negyed óra volt az egész,úgyhogy ne féljetek,jobb túl lenni rajta,mint szenvedni! :)

2019. ápr. 27. 09:34
Előfordul hogy alszom és nem tudom mit csinálok az ujjammal csak azt szoktam érezni hogy megmozdul de arra kelek föl hogy nagyon fáj és tudom furi de majd becsinálok a fájdalomtól. Mindenki azt mondja ez normális lassabban gyógyul belül az ín. De könyörgöm március 21 óta ez sztm nem a legnormálisabb. Ja és a munkahelyen rácsuktál az ajtót így lett nekem pattanó ujjam. Csak én még dolgozni se dolgozhatok már lassan 2hónapja
80. Guruljka (válaszként erre: 79. - Laura98)
2019. ápr. 26. 19:47

Nem semmi.

És még nem is működik rendesen...


Engem a legjobban az zavart, hogy vigyázni kellett a varratokra. A kötésben szépen fájdalommentesen mozgott már az ujjam.

2019. ápr. 26. 19:26
Engem sajnos nem altattak de a nővér szorította el rosszul a karomat. Mikor megláttam hogy ömlik a vér rosszul lettem meg az első bemetszést éreztem még. A dokim jó fej volt de nem élném át mégegyszer pláne az utána lévő napokat. Én bal kezes vagyok és pont a bal kéz hüvelykujjamat műtötték.
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Laura98)
2019. ápr. 26. 14:02

Szegény, jól megjártad!

Engem ahogy elaltattak, nem tudom, elszorították-e a karom vagy sem a műtét alatt.


Martinaki-t ma műtik... Drukkolok neki!

2019. ápr. 26. 13:55

Engem március 21.én műtöttek . A mai napig járok gyógytornára. Mozgatni már szépen tudom viszont a fájdalom műtét óta nem enyhült..ráadásul nekem a nűtét helyén kemény mint a kő a bőröm pedig kenem ahogy mondták..nem tudom mit tehetnék. A fájdalmon szeretnék már túljutni.

Nekem problémás volt a műtét mivel beállt az ujjam és még nem is szoritották el rendesen a karom vagyis ömlött a vér műtét közben így nehezebb volt. Nekem volt bent cső egy napig az katasztrófa volt alig vártam hogy kiszedjék

76. Guruljka (válaszként erre: 75. - Ivanics.bernadett)
2019. ápr. 25. 21:22
Mit mondjak - szívesen? Inkább ne lenne semmi gondod, de természetesen szívesen elmondtam a saját tapasztalatomat.
75. ivanics.bernadett (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 17:54
Nekem is pattan. Beakad, és utánna kipattan. Úgyis eldől 10.én mi is ez nálam. Köszönöm szépen.
74. Guruljka (válaszként erre: 73. - Ivanics.bernadett)
2019. ápr. 24. 22:51

Pattan.


Nekem a hüvelykujj volt érintett, a háziorvos egyből a sebészetre küldött.

Nem volt zsibbadás, nem fájt több ujjam, csak a hüvelykujj. Az elején az sem volt, csak gyengült a fogásom, néha beakadt a hüvelykujjam, és egy pattanással "akadt ki".

Amikor egyre inkább állandósult a fájdalom, és fokozódott is, akkor mentem a háziorvoshoz, ő beutalt a sebészetre, és hamarosan műtöttek.

Az alkarom egyáltalán nem fájt.

73. ivanics.bernadett (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 22:20
Mik a pattanó újj tünetei? Köszönöm szépen 😊
72. ivanics.bernadett (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 22:18
Köszönöm szépen. Reumatológiára van beutalóm. Május 10.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook