Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanó ujj, műtét.. fórum

Pattanó ujj, műtét.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Ivanics.bernadett)
2019. ápr. 24. 17:03

Tegnap óta még nem járt erre alagút szindrómával műtött egyén.

A pattanó ujj kicsit más.

2019. ápr. 24. 17:00
Köszönöm a válaszokat, amiket nem kaptam. Ma voltam újra, adták beutalot reumatológiára. Május 10.Köszönöm
69. Guruljka (válaszként erre: 67. - Martinaki)
2019. ápr. 23. 17:26

Nem tudok ilyenről, szép száraz volt a seb.

A hüvelykujj tövében vágtak, ahol nincs is szinte semmi izom a bőr alatt, de a bőrön ott a sok ránc.

Hát meg nem mondanám, melyik a ránc, melyik a sebhely! Talán nem is látszik.

2019. ápr. 23. 17:15
Sziasztok. Nem tudom, mert még nem voltam dokinál. Azaz házi orvosnál igen. Azt mondta reuma. A gyűrűs ujjam, ha be tudom csukni, akkor nem bírom kinyitni, csak a másik kezemmel sokszor.Ilyenkor kipattan az újjam. Ez akkor van amikor megpihen. Munka közben a csuklom, és alkarom fáj inkább.kaptam kenőcsöt rá, de semmit nem használ. Szerintetek mi lehet.? Tavaly műtöttek alagút szindrómával, ugyan ezt a jobb kezemet. Nektek mik voltak a panaszok, és milyen vizsgálatra küldtek?
67. Martinaki (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2019. ápr. 22. 18:36
Tesznek be ilyen kivezető csövet is,amin kitud folyni a váladék?
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Martinaki)
2019. ápr. 22. 18:28

Igazán nincs mit.

Remélem, problémamentesen túlesel a műtéten.


Utána nem árt majd a kezet tornáztatni, erősíteni. Ezt nekem nem mondta az orvos, csak amikor panaszkodtam, hogy gyengült a fogásom.

65. Martinaki (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2019. ápr. 22. 18:23
Értem,köszönöm.
64. Guruljka (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. ápr. 22. 17:24
... és a varrat miatt eleve nem tudtam úgy mozgatni a hüvelykujjam.
63. Guruljka (válaszként erre: 61. - Martinaki)
2019. ápr. 22. 17:23
A varratot egy héttel később szedték, addig víz nem érhette azt a kezem, illetve a kötést.
62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Martinaki)
2019. ápr. 22. 17:23

Lehet, hogy ezt orvosa válogatja.

A másik kezemmel, erre az előzményre hivatkozva, eleve altattak.

61. Martinaki (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2019. ápr. 22. 17:18
Csuklóba adják az érzéstelenítőt? :O Ohh,egyre jobb! :) Bal hüvelykujjam rosszalkodik,de remélem jól megcsinálják,mert vasárnap már melo nekem!
60. Guruljka (válaszként erre: 59. - Martinaki)
2019. ápr. 22. 17:13

Itt ambuláns műtét a pattanó ujj. Ébren, érzéstelenítve.

Nálam nem hatott a csuklóba adott érzéstelenítő, így altattak. Abból viszont nem tudtak felébreszteni, de mivel minden élettani mutatóm rendben volt, hagytak aludni másnapig.

Nem tudhatták, hogy a műtét előtti éjszaka nem bírtam aludni. Hát persze hogy a szervezetem hálásan reagált az altatásra. :D

Akkor sincs semmi baj, ha bent alszol és reggel engednek ki.


Nálam kívülről semmi különös nem látszott, de az operáló orvos elmondta, csak úgy dőlt ki a rondaság, ahogy megnyitották, ezért utólag nem is bánták, hogy altattak, mert a tervezettnél hosszabb idő volt kipucolni.

2019. ápr. 22. 16:57

Sziasztok! Pénteken engem is pattano ujjal műtenek! Már szenvedek vagy másfél hónapja. A kommenteket végigolvasva,hááát elbizonytalanodtam! Lehet utána sem lesz jobb? Bent kell maradni 1 éjszaka,én nem nagyon szeretnék,nem olyan nagy beavatkozás ez és itt van 5percre a kórház is.

Vajon elengednek este felé?

58. Guruljka (válaszként erre: 57. - Laura98)
2019. ápr. 9. 22:25
Árnika olaj...
2019. ápr. 9. 21:58

Holnaptól kell járnom gyógytornára mivel nem hajlik az ujjam

Viszont ami aggaszt hogy fáj az ujjam néha kevésbé néha meg nagyon. Valaki tudna esetleg rá valamit?

2019. márc. 29. 15:17
Voltam orvosnál..csütörtökig adott időt hogy felfele is tudjam mozgatni az ujjam. Ha nem fog menni akkor járnom kell gyógytornára
55. Laura98 (válaszként erre: 54. - Gaandi)
2019. márc. 28. 08:33

Nekem sem hajlik...én azt gyakorlom hogy lenyomom a tollat és vissza amikor pattan a toll akkor megpróbálom mindig kicsit emelni az ujjam

Holnap kell visszamennem kontrollra..remélem a varratokat kiszedik de szerintem a doki lefog cseszni az ujj mozgatása miatt...pedig igyekszem.erővel én nem mozgatom azt mondta az orvos azt nem szabad

54. Gaandi (válaszként erre: 53. - Laura98)
2019. márc. 26. 13:26
Én pozsonybol vagyok... 1 héttel a műtét után a huvelykujjam nem hajlik, ha erővel mozgató utána meg kattog 🤨😣
53. Laura98 (válaszként erre: 52. - Gaandi)
2019. márc. 24. 08:57

Mozgatom ahogy tudom de fölfele nem akar mozdulni akárhogy próbálom amikor csinálom megremeg az ujjam és olyan mintha lenne ott egy elakadás...de nem adom föl..

Jobbulást.engem a péterfybe műtöttek

52. Gaandi (válaszként erre: 50. - Laura98)
2019. márc. 23. 15:25
Szia Laura, nekem az elso mutétem február 21én volt, a bal kezem huvelyk -és gyurusujját mutotték egyszerre.Az elso 3 nap a legrosszabb. szerintm, mert az ujjak merevek, dagadtak. Viszont hajlítani, mozgatni kell, még ha fájdalmas is, nyitni, csukni, én legalább oránként csinálom. most, marcius 19én mutotték a jobb kezemen ugyanezt a 2 ujjat, a folyamat ugyanaz :( viszont el vagyok keseredve, mert a huvelykujjam kattog, pattog, és fáj a mozgatáskor. A doki szerint folytassam a tornáztatást, jobb lesz. Hát nem tudom...az elso kezmmel semmi gond nem volt, 1 hét után teljesen használni tudtam az ujjaim, a hegek is gyorsan és szépen gyogyultak...roviden: a merevség javulni fog, orárol orára, naprol napra jobb lesz, csak mozgasd, kitartas, hidd el :)
51. Laura98 (válaszként erre: 40. - 25c0525233)
2019. márc. 23. 11:26

Szia nekem ugyanez a problémám... műtöttek 21.én de már előtte annyira beállt az ujjam tiszta merev volt

40fokos flexios elmaradasból 20fokot tudtak javítani.még vár rám majd egy ujk visszarántás. De a gondom az hogy nagyon merev az ujjam.szinte egyáltalán nem tudom mozgatni az ujjam. Az orvos azt tanácsolta fogjak meg egy papírt és engedjem föl az ujjam. Hát lb 1cmre megy megemelni. Valami tanácsot tudnál adni? Mi segített a merevségeden? És mennyi idő volt a felépülésed?

2019. márc. 23. 11:21

Szia Gaandi..engem tegnap előtt műtöttek pattanó ujjal a hüvelykujjamnál viszont nekem már a műtét előtt beállt az ujjam..40fokos flexioa elmaradásból.20fokot tudtak javítani..még visszarántják nekem majd az ujjam.

Az lenne a kérdésem hogy te tudod rendesen mozgatni az ujjad? Nekem egyáltalán nem megy..valami tanácsot tudnál adni?

49. Gaandi (válaszként erre: 47. - Mazsikj)
2019. márc. 22. 20:30
Szia, igaz már 1 éve írtál a problémáról, de nekem is ez a gondom... 3 nappal a műtét után pattog a huvelykujjam. Neked mitől gyógyult meg? Tornaztattad? Vagy újabb műtét?
48. 25c0525233 (válaszként erre: 47. - Mazsikj)
2018. febr. 9. 18:58
Szia. Műtét óta eltelt 5 hét. Na hát csak rendbejött! Nem pattog, hajlik is, úgyhogy szuper lett. Minden rendben vele.
47. mazsikj (válaszként erre: 46. - 25c0525233)
2018. jan. 25. 14:55
Szia én 3napja vagyok műtve, ugyanigy jártam mint te...már most pattog és hát fáj is...nem tudom mi a normális ebben a stádiumban, hétfőn megyek kötözésre... Neked van valami változás??? Kérlek irj
2018. jan. 14. 17:03
Elmentem a kórházba de nem az az orvos volt aki műtött. Azt mondta menjek kedden varratszedésre az orvosomhoz és mondjam meg neki.
45. júliusi (válaszként erre: 44. - 25c0525233)
2018. jan. 14. 15:18
Istenem...sajnalom.Ettol tartottam en is,meg hogy kiujul...Az orvos mit mond,elmulik?Termeszetes ez ilyenkor??
2018. jan. 14. 08:08
Műtét után 6 nappal ma reggel is pattant a műtött ujjam. Sírjak vagy nevessek?
43. 25c0525233 (válaszként erre: 42. - Júliusi)
2018. jan. 9. 08:55
Szia. Most egy nappal a műtét után duzzadt és lila a kezem. Nem tudom rendesen mozgatni se. Tornáztatni kell. Amennyire tudom, tornáztatom.
42. júliusi (válaszként erre: 41. - 25c0525233)
2018. jan. 9. 06:06

Szia,irtam ide regebben.Talan 2014 ben kezdodott,de en nem vallaltam be a mutetet,a kezsebesz pedig mar idopontot is adott.Reumatologus huvelykujj izuletbe adott Kenalog injekciot,hetente 1x,3 alkalommal. Marhara fajt.De hasznalt.Egy ev mulva elojott,akkor 1x kaptam,elmult,es azota se jott vissza lekopogom.

Remelem hasznalt a mutet,tul vagy rajta.Majd nezz be par ev mulva is ,h minden oke e.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook