Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanó ujj, műtét.. fórum

Pattanó ujj, műtét.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2018. jan. 8. 20:00
Túl vagyok a műtéten. Végül is muszály volt, semmi nem használt, Flector tapasz és krém,activon gél, borogatás, vízbe áztazás,jegelés semmit nem ért. Az érzéstelenitő injekció nagyon fájt. Jobb lett volna altatásban.
2018. jan. 5. 18:30
Sziasztok. Hétfőn műtenek pattanó hüvelykujjal. De már nem pattan kb. 5 napja. Merev. A műtéttől félek mert nem altatnak el csak helyi érzéstelenítés lesz. Fájni fog?
39. Főnix-50 (válaszként erre: 34. - Marsalkoj)
2018. jan. 4. 00:32

Hú, de régen voltam itt! Ezért válaszolok csak most. De azóta remélem rendbe jött a kezed.

Fekete nadálytő krémmel kentem és Flektor géllel felváltva. Svédcseppes borogatást tettem rá. Meghúztam az ujjam, mint amikor roppantani akarod, masszíroztam és melegvízben mozgattam sokat. Azóta a bal kezem nem fáj, a pattanó ujj tünet elmúlt. A műtött kezem az fáj.

Jobbulást mindenkinek és utólag is BÚÉK! :)

38. Gitka
2017. dec. 12. 21:33

Két héttel a műtét után...

A seb nagyon szép. Az ujjam duzzadt, a vágás alatt letapadt gőbszerűség. Akit műtöttek, tapasztalt ilyet?

37. júliusi (válaszként erre: 35. - Júliusi)
2017. nov. 30. 13:47
Lekopogom azota se jott elo halistennek.
36. Gitka
2017. nov. 30. 12:30
Engem tegnap előtt műtöttek. 2 hónapig bizakodtam abban, hogy rendbejön. Xiloxot szedtem 2 hétig, feketenadálytő krémmel kentem eredménytelenül. A műtét előtt már a pattanás is megszűnt. Teljesen merevvé vált.Maga a műtét fájdalmatlan rövid beavatkozás. A kar vérkeringésének megszüntetésére egy mandzsettát tesznek fel. Annak a szorítása nagyon fájt, de enyhítettek rajta, így elviselhetővé vált.Kb. egy órás pihenés után elhagyhattam a kórházat. Holnap kötözés, holnaphoz két hétre varratszedés. Eddig fájdalommentes a gyógyulás.
35. júliusi (válaszként erre: 18. - Júliusi)
2016. dec. 23. 07:17

Most mar okosabb leszek,es probalom kimelni majd...

9 honapja kaptam a 2.inj.kurat,ami ket inj utan mar hasznalt.tehat most mar eleg sokaig kitart,ha ugy vesszuk,panasz nelkul...

34. marsalkoj (válaszként erre: 31. - Főnix-50)
2016. aug. 1. 10:42

Szia Főnix-50!

Érdeklődnék, hogy mivel borogattad és kenegetted, hogy elmúlt a pattogás és a fájdalom. Nekem a bal kezem középső ujja pattan, de ma reggel vettem észre, hogy kezdi a jobb kezem középsője is. A műtétet én is szeretném elkerülni!! Szép napot Neked!

33. lucikam (válaszként erre: 31. - Főnix-50)
2016. júl. 29. 21:30
Szia Főnix! Hogy van azóta az ujjad, a másik, nem az amit 6 évvel ezelőtt műtöttek?
32. júliusi (válaszként erre: 31. - Főnix-50)
2016. jún. 28. 09:36

Hát örülök,hogy helyrejött.

Nem vagyok műtétpárti,és félek minden beavatkozástól, az injekciót azt kibírtam , de az is nagyon fájt, mikor a gyulladt ízületbe,és ínhüvelybe adta...

2016. jún. 26. 22:38
Az egyik kezemet már több, mint 6 éve megműtötték. Csak keveset javult.Ugyan neme pattog, de ugyanúgy fáj. A másik kezemen is kialakult a pattanó ujj. Kaptam beutalót a reumára, de nem mentem el. Neki álltam kenegetni, tornáztatni, borogatni, és pihentetni. Most újra működik, nem pattog és nem fáj annyira. Úgyhogy nem fogom megműttetni.
30. kat52
2016. jún. 5. 20:42

Sziasztok!

Nem tudom,hogy jár-e erre még valaki,de szeretném megosztani a tapasztalatom a témával kapcsolatban.

Két hónapja kínlódtam a jobb kezem hüvelyk ujjával,egyre rosszabb lett.Előszőr csak pattogott az ujjam,később már fájt is,mikor kiegyenesítettem.Rheuma orvos kenőcsöt írt,nem használt semmit.Próbáltam kézsebészetre időpontot kérni,de csak szeptember végére kaptam volna.Nem akartam addig várni,ezért elkezdtem kutakodni a neten magánorvos után.Szerencsére találtam egy orvost,aki nagyon baráti áron dolgozik,most elsején már megvolt a műtét.Budapesten lakom,aki kéri privátban szívesen megadom az elérhetőségét.Az ujjam rendesen tudom mozgatni,nincs nagy kötés,csak egy kis ragtapasz van rajta.Nagyon rendes az orvos,mindent elmagyaráz,és nagyon ügyes.Nem bántam meg,csak ajánlani tudom,hogy ne szenvedjetek,mert nem éri meg!Egyedüli kellemetlenség,hogy varrat szedésig víz nem érheti,de ez minden mútétnél így van.

29. júliusi (válaszként erre: 28. - Hor56)
2016. máj. 19. 09:11

Örülök, hogy te ilyen bátor vagy.Én inkább az injekciót választottam...

Visszatér ez is.

De sajnos már hallottam, hogy akinek megműtötték az ujját,idővel visszatért, vagy a többi ujjait is műteni kellett.


A műtét csak tüneti,én úgy gondolom, mert csak átvágják az ínhüvelyt a csomó felett, hogy tudjon csúszni.De maga a gyulladás, azaz a csomó nem szűnik meg, szerintem.


A szteroid inj. a gyulladást csökkenti, ami által eltűnik a csomó.

Sajnos a gyulladás is visszajön egy túlerőltetés hatására, ezt tapasztaltam.

28. hor56
2016. máj. 18. 22:02
Tegnap műtöttek meg egy vidéki kórházban , pattanó ujjal. Előtte majdnem két hónapig húztam-halasztottam, kínlódtam. Hát nem volt érdemes. Fájt nagyon és a másik kezemmel tudtam csak visszahúzni a jobb kezem hüvelykujját. A műtét maga nem fájt, jól elérzéstelenítették , ma átkötötték egy hét múlva varratszedés Tapasztalatból mondom nem érdemes kínlódni.
2016. márc. 23. 08:30

Köszi a választ.Hát, én úgy gondolom, ha műttetni fogom, nem magánorvosnál.Nem azért fizettem 30 évig a Tb járulékot,hogy fizessek érte....ezért is.


Viszont ha utána ennyire macerás,pl.hogy tartod 3-4 napig fent tartani a kezet, és jóformán semmit se tudunk csinálni egy ideig....meg nem garantált a műtétnél se , hogy nem tér vissza, erősen meggondolom...

26. lucikam (válaszként erre: 24. - Júliusi)
2016. márc. 22. 20:26
Olvasok azóta is, azt vettem észre, hogy akinek egyszer kijött, annak ki fog jönni újra. És nagyon sokan írták, hogy pl. előjött a bal nagyujján, majd a jobb nagyujján is. Tehát ugyanazon az ujjakon mindkét kézen. A műtét magánorvosnál volt, 50 ezerbe került (ez volt a legolcsóbb, más helyeken 200 ezer forint). Az injekció nagyon fájt, utána szerencsére nem éreztem semmit. Nagyon kényelmetlen volt, fent volt 14 napig a kötés, víz nem érhette, nem tudtam öltözködni egyedül, semmit se csinálni. Fürdéshez is segítség kellett. Az első 3-4 napban ráadásul fent kellett tartani a kezet, hogy ne lógjon. A munka része, én ekkor nem dolgoztam, tehát úgymond emiatt nem kellett aggódni, hogy meddig vagyok táppénzen. A műtét hossza olyan 20 perc lehetett mindennel együtt, nem kellett bent feküdni. Sokan írják, hogy a bromelain elmúlasztotta nekik, ez ami az ananászban van hatóanyag, illetven nagy mennyiségű b6 vitamin. Sokan kerülni akarják a műtétet. Illetve akik elmentek ilyen injekcióra, mind azt írta, hogy 5-6 hónap múlva újra kiújult nekik. Ezt az orvos is mondta nekem, hogy én válasszak injekció, vagy műtét, mondta, hogy az injekció nem biztos, hogy sikeres lesz, persze a műtétnek is vannak kockázatai. Neten olvasni magyar oldalon valamelyik orvosnál, hogy egyéne válogatja, de a fájdalom, érzékenyéség a műtét után is fennállhat.
2016. márc. 22. 18:41

Milyen alternatív dolgokat?

Az almaecet lehet h gyull.csökkentő.De fogyis célokra szoktak javasolni.

2016. márc. 22. 18:39

Eloszor akkor jött elő,mikor hegynek felfelé bicikliztem egy órát.Utána kezdett fájni a tenyeremnel.Nem a monoton munka miatt.

Most még a karácsonyi sütés főzés gyuras,házimunka miatt.

Neha teljesen merev,és faj is,de gyogyszert nem szedtem rá.

Nehéz vele dolgozni,mert emlegetni is kell,fizikai munka is.Most még egy injn.os kúrát vegigcsinalok.felek a műtétről,az az igazság.

Irjal mar róla részletesen,legyszi

Érzéstelenítés,fájdalom,műtét hossza,utána bennfekves,meddig voltal táppénzen,minden érdekel.A dokinal adtal,ill.kert pénzt a műtétert?

23. lucikam (válaszként erre: 22. - Júliusi)
2016. márc. 22. 17:21
Szia! Én sem tudom már mit nem értek :) Az, hogy ápolónő vagy szerintem nem éppen az a monoton munka, amit írnak a neten, hogy a kialakulásához vezet. És akkor megint injekcióra mész? Vagy már elmész a műtétre? Nekem a kisujjamnál volt, de mondom már nem olyan az egész mint volt így műtét után sem. Írod, hogy a hüvelykujjad tenyéri izületénél fáj. Úgy alapból is fáj, vagy csak akkor ha ott megnyomod? Nekem az orvos mikor odamentem, az volt az első, hogy ott megnyomta. Én angolul olvasok ezekről, magyarul semmi sincsen fent a neten, sokan alternatív dolgokat használtak, és elmúlt nekik.
22. júliusi (válaszként erre: 21. - Júliusi)
2016. márc. 22. 13:38
azaz 1. es izület,és ujjam.:)
2016. márc. 22. 13:37
A jobb hüvelykujjam,tenyéri izülete fáj, és pattan az ijjam, meg merev.47 éves vagyok, és idősek otthonában vagyok ápolónő.
2016. márc. 22. 13:35

:) nem tudom, mit nem értesz?:) nyáron,aug.ban kaptam az inj.sorozatot,dec.ig jó volt, az 4 hónap:)

Onnan tudom, hogy karácsony táján kezdett el megint fájni.Januárban kértünk időpontot a reumat.-ra, és most márc.-ban kaptunk....

Igen régen volt....de ez van.

19. lucikam (válaszként erre: 18. - Júliusi)
2016. márc. 21. 19:39

Szia!


Nekem meg volt a műtét. Hát nem egy csoda utána sem. December 10-én műtőtték és még mind a mai napig érzékeny, nem olyan mint volt valaha. Szerintem ez minden műtéttel mondjuk így van, hiszen mégis csak felvágták, stb, hogy is lenne úgyanolyan mint volt.


Olvastam a neten, hogy valaki almaecetet ivott napi 3x és elmúlasztotta neki. A műtét sem garancia. Azt írtad, hogy 4 hónapig jó volt neked. Akkor miből gondolod, hogy karácsonykor erőltetted meg? Hiszen az már régen volt. És most kezdett el csak újra fájni? Melyik ujjadat érinti? Hány éves vagy? Mit dolgozol? Bocsi a sok kérdésért :)

2016. márc. 20. 09:45

Nem tudom,néz e még be ide valaki, de leírom.

Karácsony táján, a sok házimunka gyúrás, stb során megint megerőltethettem a kezem.mert megint el kezdett fájni.

Kb4 hónapig tartott az inj, hatása...:(fél évig nem ismételhető, azt mondta drnő.Úgyhogy a héten elmentem a férjemmel, neki a gerince fáj,és megmutattam az ujjam.Még egy sorozat inj.de ha nem javul,jöhet a műtét...:(

2015. nov. 1. 08:28

Hát,sokan nem fogják elhinni,amit írok, lehet...

Mindenki a műtétet írta, sőt a kézsebész már az időpontot is megadta, amit lemondtam.


Milyen jól tettem!!!

Elmentem a reumatológiára,ott elküldtek rtg, laborba.tehát először vizsgálatok, nem rögtön a kés!!!


A leltekkel visszamentem.Megerőltetés okozta a gyulladást, ami miatt megvastagodott az ínhüvely.


A gyulladásra szteroid inj.t írt fel,3 db -ot.Hetente 1x.

Háromszor voltam, és az utolsó inj. után teljesen megszűnt a pattanás, fájdalom, minden....!!!:)


Maga,az ízületbe adott inj. baromira fájt,de megérte, mert utána 2 napig kellett csak kímélni...és megúsztam a műtétet, med a hetekig való táppénzt...

16. lucikam (válaszként erre: 15. - Júliusi)
2015. okt. 30. 18:03
Szia! Megszeretném kérdezni, hogyan alakult végül a pattanó ujj problémád? Most nálam jelentkezett ez a szar életemben először.
15. júliusi (válaszként erre: 7. - Lilimami)
2015. júl. 24. 15:52

Jó olvasni, hogy van akinek spontán elmúlt, úgy látszik mégis vannak még csodák.

Én bízom a csodában, de azért teszek is érte, hogy gyógyuljon a gyulladás.

14. kbogi
2015. júl. 13. 19:05
Ha az, amire gondolok, akkor ilyen volt apumnak is. Őt műtötték. Neki a végén már sűrűn görcsbe állt, akkor ment el dokihoz. Nem éri meg semmit halogatni, szerintem...
2015. júl. 6. 12:07
Lehet, hogy nekem is ez van, kézsebészetre küldtek.Van még itt valaki?
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - Pandnóra)
2011. okt. 18. 20:56
El kellene bizony ha más nem megbeszélni a dokival a lehetőségeket. Meg ha műtétre is kerül majd a sor az sem megy pikk pakk, akár hónapokba is beletelik mire sorra kerülök. A legutóbb is (pár éve) egy hónapra rá kaptam időpontot. Volt ott egy nő akinek már jó pár ujját így kellett megműteni szépen sorba.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook