Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű-gyógynövény vagy gyomnövény? fórum

Parlagfű-gyógynövény vagy gyomnövény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. Mayalina (válaszként erre: 63. - Szemmelver)
2011. aug. 26. 18:55

Nem voltam asztmás, csak allergiás időszakban kellett a Ventolin, mert időnként bizony kevés volt a levegő, ami bejutott.

2 évig használtam, de az aloe iszogatása óta nem kell.

Egyébként valami rettenetes íze van a gélnek, de egy kortyot reggel, meg egyet este ki lehet bírni cserébe azért ,hogy nem kell gyógyszer. :)

A tüdőgondozóban azt mondták, mikor először felírták a Ventolint, hogy pár év, és ki fog alakulni az asztmám (tudom, hogy nem így írják helyesen :) ). Azt hiszem, meglepődnének, ha tudnák, hogy nemhogy nem alakult ki, hanem el is hagyhattam a gyógyszert. :)

63. szemmelver (válaszként erre: 52. - Mayalina)
2011. aug. 23. 15:16
ezek szerint asztmás voltál??
62. szemmelver (válaszként erre: 1. - Re87)
2011. aug. 23. 15:15
én parlagfű allergiás vagyok és ilyenkor borzasztóan szenvedek..
61. zefex (válaszként erre: 55. - 53dfddad18)
2011. aug. 23. 15:10

Fogja az ember az alóét, és addig nyomja, amíg kijön a zselé. 100%-os!

Ha nincs neki, megveszi, amit más nyomkodott ki.

60. zefex (válaszként erre: 51. - 53dfddad18)
2011. aug. 23. 15:08

Úgy szeretem a szőrszálhasogatást, csak nem mindig jövök rá elsőre :)

Persze tőlem sem áll távol :)

Talán nem bocsátjuk ki az ózont, de igen sokféle módszerrel gyártjuk: radiokémiai generálással, kémiai módszerekkel, termikus módszerekkel, fotókémiai módszerekkel, elektrolitikus ózon generálással, elektromos kisüléssel ...

59. Mayalina (válaszként erre: 56. - Bnedora)
2011. aug. 22. 21:25

Én már 1992 óta benne vagyok. Sajna a gyógyszerek legjobb esetben is 1, esetleg 2 évig segítettek valamennyit, utána hatástalanná váltak. :(

Eddig az aloe segített, még sokáig segíteni fog!

58. Zizisicc (válaszként erre: 55. - 53dfddad18)
2011. aug. 22. 20:58

pl itt:


[link]

57. Mayalina (válaszként erre: 55. - 53dfddad18)
2011. aug. 22. 20:50
az aloe nevű növény leveleiben van.
2011. aug. 22. 17:18
Húúú, a férjemnek most nagyon előjött, folyik az orra. Eddig elég jól karban tudta tartani a gyógyszerekkel, de most szenved tőle.
55. 53dfddad18 (válaszként erre: 54. - Mayalina)
2011. aug. 22. 15:30
Hol terem az aloe zselé?
54. Mayalina (válaszként erre: 53. - 53dfddad18)
2011. aug. 22. 15:26

Ugyanaz, ami a 100%-os narancslében 100%... tehát a gyümölcshús...

Illetve ez esetben az aloe zselé

53. 53dfddad18 (válaszként erre: 52. - Mayalina)
2011. aug. 22. 13:55
Mi 99 % benne?
52. Mayalina (válaszként erre: 41. - Badonyimariaeva)
2011. aug. 22. 11:07

Szia!

Te hogy "védekezel" az allergia ellen?

Mit használsz, hogy kevésbé szenvedj?


Én 99%-os (Nem FLP-s!) Aloe gélt iszok. Már két éve ezt használom, így elértem azt, hogy tavaly már nem kellett használnom az inhaláló pumpát, vagy mit(amit az asztmásoknak kell).

51. 53dfddad18 (válaszként erre: 48. - Zefex)
2011. aug. 22. 09:09
O3 az az ózon, olyat nemigen bocsátunk ki. CO2-t igen de annak veszélye inkább az üvegházhatás, a globális felmelegedés.
50. zefex
2011. aug. 21. 22:41
Ki hogy bírja ezt a szezont? Mit vettek be?
49. 6b006fc769 (válaszként erre: 48. - Zefex)
2011. aug. 17. 12:41
Zömében én is holisztikusan szemlélem a világot, és általában nem harcolok valami ellen, vagy mellett, sőt, ismerem a szürke különböző árnyalatit is, de Weixl-Várhegyi úr tanai nálam kicsapják a biztosítékot:DDD
48. zefex
2011. aug. 17. 11:39

A "behurcolni" nekem azt sugallja, hogy semmi porcikája nem kívánta idekerülni, de leteperték, és akarata ellenére idehozták :D

Én is szenvedek miatta, és nem akarok a parlagfű harcos szószólója lenni, ráadásul én is kiszedem, csak nem tudom olyan feketén-fehéren nézni a világot, hogy hasznos: termelni, káros: elpusztítani, semleges: megtűrni, de az sem baj, ha kivész. Mi a garancia arra, hogy jövőre nem másvalami lesz a főbűnös, utána másik, és másik?

Tudtommal az őshazájában is okoz problémát, pedig ott lehetne természetes ellensége. Lehet pont mi vagyunk az oka, hogy baj van vele?

Elterjedését elősegítette a tájhasználat változása, és hogy allergén, az emberi beavatkozás műve, mert a környezeti légszennyező anyagok fokozzák a parlagfű allergenitását (PM 10, SO2, NOx, O3). A globális fölmelegedés és a növekvő légköri CO2-koncentráció pedig hozzájárul a pollentermeléshez. Talán nem(csak) a parlagfüvet kellene irtani, hanem lemondani bizonyos luxusról, átalakítani az életünket? Persze az egyéni akció csepp a tengerben, a kormányzatok pedig a válságmenedzseléssel vannak elfoglalva, és egyébként is nagy lenne a társadalmi ellenállás, mert kényelmesekké váltunk és elveszítettük a józan logikát ...

47. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - Zefex)
2011. aug. 16. 17:01
Apró különbség, hogy az általad felsorolt növények kultúrnövények, s mint ilyenek ott élnek meg, ahová az ember telepíti őket. Szemben a parlagfűvel, ami egy pionír növény, tehát ahol tudja felüti a fejét. Elsőként.
46. zefex (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. aug. 16. 14:55

Hát igen, a burgonyaféléket is orvul behurcolták, és manapság már el sem tudnánk képzelni az életünket pl. krumpli, paprika, paradicsom, padlizsán nélkül. De a napraforgó, kukorica, csicsóka, pulyka vagy gyapot is tengerentúli.

Páran lehet a dohányt is hiányolnák:) És ezek csak az amerikai "jövevények".

Bárki aki elhagyja szűkebb hazánkat - vagy a tágabbat ajrópát - már potenciális "behurcolóvá" válik. Vagy ha megvesz egy távoli cuccot, akkor is hozzájárul.

Ezek után mit tehet, dédelgetni amit megkap :D

2011. aug. 16. 12:42

Azért azt szem előtt kellene tartani, hogy ezt a gyomnövényt behurcolták(!!) Európába a múlt század elején, és azért burjánzott el ennyire, hogy rengetegen allergiásak lettek rá, mert a természetes ellenségei Amerikában maradtak.

Persze, hogy vigyázni kell a bolygóra, de pl. azzal is lehetne, hogy az őshonos élőlények ne kerüljenek az egyik pillanatról a másikra egy másik kontinensre, mert abból sokkal nagyobb kár keletkezik! Vagy ha már sikerült behurcolni, akkor minden eszközzel na visszaszorításán kellene munkálkodni. /Ja, mondjuk, ha ilyen Lajos atya, meg Weixl-Várhegyi félék ezt legelik, akkor is csökken a populáció.../

Nézd meg pl. Ausztráliát. ahová a nyulakat behurcolták, vagy Új-Zélandot, ahová a macskákat. Az egyik kitúrja a fene nagy alkalmazkodó képességével és gyors szaporodásával a természetes élővilágot az élőhelyéről, a másik meg kiírtja a röpképtelenné vált madárvilágot( akik azért lettek röpképtelenek, mert nem volt természetes ellenségük. Hát most lett - nem természetese) További példa a Dél-Amerikába behurcolt afrikai méhek esete, akik az ottani méhekkel kereszteződve egy eléggé agresszív fajjá nőtték ki magukat...

Na ennyit a dédelgetett parlagfűről.

44. Re87 (válaszként erre: 42. - Zefex)
2011. aug. 16. 12:02
Megértem,hogy az ember minél élhetőbbé és komfortosabbá akarja tenni az életét,de ideje lenne rájönni,hogy a bolygónk nem azért van,hogy minket kiszolgáljon és a világ bizony nem körülöttünk forog!
43. Re87
2011. aug. 16. 12:01

"A búzára, a búzából készült ételekre a lakosság 90 %-a, a szarvasmarha tejére és az ilyen tejjel készült tejtermékekre a lakosság 80 %-a allergiás és mégsem irtják ki sem a teheneket, sem a búzát a földeken. Ezt az érzékenységet nem allergiának hívják, hanem glutén- és laktóz érzékenységnek! Ugye mekkora csúsztatás! Nagyon sokan allergiásak a pollenekre (ürömfű, repce, paréj, libatop, stb), s nemcsak a parlagfű pollenjeire, s mégis a parlagfű van kikiáltva fő ellenségnek! Legalább annyi ember allergiás az állati szőrökre, különösen a kutya- és macskaszőrökre és ezen állatok ürülékeire, mint a parlagfű pollenjeire, s mégsem irtatják ki hatóságilag sem a kutyákat, sem a macskákat, pedig más tekintetben, csak Budapesten az utcai megszáradt kutyagumik szállóporától évente 3-4 kisgyermek meg is vakul!


10 évvel ezelőtt két kisbusznyi allergiás gyermek lett kirándultatva Dobogókőre. A gyermekek allergiás betegek voltak, s Dobogókőn a parlagfűben játszottak, pedig akkor volt a virágzása, és senki sem prüszkölt, senki sem váladékozott tőle! Sokan szedtek csokorba parlagfüvet, hogy otthon büszkélkedjenek vele, hogy már nem allergiásak a parlagfűre. Ahogy a buszok beértek a Flórián tér közelébe, szegény gyermekek elkezdtek prüszkölni, köhögni. Vajon miért? Azért mert az autók kipufogó gázai lemarták a pollenek védőburkát, amely védőburok alatt a polleneknek a bogáncsra hasonlító kis karmai vannak. Ezek a kis karmocskák irritálták a légutak nyálkahártyáit. Addig, amíg ép volt a védőburok, addig nem allergizáltak!!! Akkor most ki a hibás a parlagfű, amelynek a pollenje védőburokkal van ellátva, hogy ne sértse meg a légutak nyálkahártyáit, vagy a a kipufogó gázok, amelyek lebontják (lemarják) a védőburkot? Nem az autókat kellene inkább irtani, vagy a városokból kitiltani? Vajon miért erőltetik még a kőolajszármazékokból nyert hajtóanyagokkal üzemelő motorok gyártását, üzemeltetését, amikor van, vannak sokkal környezetkímélőbb, környezettisztább üzemanyagok, hajtóanyagok is? A válasz: a gyógyszeriparnak óriási üzlet az orvostudomány által gyógyíthatatlannak kikiáltott allergiás betegségek gyógyszeres kezelése!!!!!!!!! Ma már a lakosság 30 %-a allergiás, vagy asztmás, s ők biztos gyógyszerfogyasztók! Mellesleg a légutak nyálkahártyáit a tej- és tejtermékek teszik védtelenné a magas kazein tartalmukkal (300-szor több a kazein a tehéntejben, mint az emberi tejben, s a kazeint az asztalosipar ragasztásra használja!!)! A tejet nem fogyasztók nem allergiásak a pollenekre, s így a parlagfű pollenjeire sem!!"

42. zefex (válaszként erre: 30. - Castellina)
2011. aug. 16. 10:39

Engem is érdekel. (Bár úgy gondolom, nagyüzemi előállításnál mindenhol ugyanaz a helyzet).

A "romlott" tej az aludttej, ugye? Én azt nagyon szeretem, nyersen is, ételbe is.

7 éve én is allergiás vagyok a parlagfűre. Hogyhogy évtizedekig nem ártott, aztán hirtelen igen? Én mégsem tudok haragudni rá. A latin neve végképp nem utal a "bűnösségére", ellenkezőleg.

A tavaly szántam egy kis időt külföldi adat-keresésre, hogy ne csak a magyar nyelvű Lajos atyához visszavezethető információim legyenek, de nem jártam sikerrel.

Parlagfű allergiám ellenére elfogadhatatlannak tartom, hogy egy növényt kikiáltsunk fő ellenségnek, amit tűzzel-vassal irtani kell. Ha kiirtottuk, és még mindig van allergiás, akkor más bűnbakkot találunk, azt is kiirtjuk? Kínában a verebeket ölték ki, mert a dolgozó nép elől eleszi a gabonát. Utána évekig tartó éhínség következett.

2011. aug. 5. 20:47

Gyomnővény a számomra.

Allergiás vagyok rá.

Elég ha kihúzom a földből, már folyik a könny a szememből, az orromról meg nem beszélve!

40. reformeletmod (válaszként erre: 19. - 53dfddad18)
2011. aug. 2. 20:19
én is ezt mondanám, ez marhaság....allergiás vagyok, amúgy biológusként növényes szakirányon végeztem, most az orvosin meg farmakognózián TDK-om...és nem én állítom, hanem akiktől rengeteget tanultam: A PARLAGFŰ GYOMNÖVÉNY!!! A természetes dolgok híve vagyok, ha nem muszáj, gyógyszert soha nem szedek, de ha vki ekkora baromságot állít, felmegy bennem a pumpa.
39. Ncilány (válaszként erre: 38. - 53dfddad18)
2011. aug. 2. 11:13
Köszi.
38. 53dfddad18 (válaszként erre: 37. - Ncilány)
2011. aug. 2. 09:02
A kitépett, lekaszált parlagfüvet többnyire elégetik.
2011. aug. 1. 21:47

[link] Itt is Lajos atyát emlegetik.

Közel 1 hónapja kaptam ezt az infót.

És kérdezősködtem de senki nem tudott erről.. ki tudja hogy a parlagfűvet kitépik, hova kerül? Lehet valamelyik rákbogyónk alapja. Vagy a " kemofolyadékhoz adják ". Nem vagyok gyógyszerész, sose tanultam hasonlót. Csak a " fantáziámat " használom.

36. Castellina (válaszként erre: 34. - 53dfddad18)
2011. aug. 1. 12:48
Persze, ez így van. Frissen nem probléma, de megromolva sose ittam meg. Nálunk a tejet az erre szakosodott szakigazgatási hivatalban bevizsgálják. Nem engedhetjük meg azt a luxust, hogy gond legyen vele. Frissen mindig alkalmas emberi fogyasztásra! Még akkor is, ha tele van bacival, ugyanis van egy előírt minőség, még bacikkal együtt is!
35. Castellina (válaszként erre: 33. - 53dfddad18)
2011. aug. 1. 12:42
Hűű, az régen volt... nem hiszem, hogy pár ezer évvel ezelőtt génkezeltek volna..a tenyésztés pedig természetes dolog, a természet "műve", és nem sejtek szintjén lett kikényszerítve...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook