Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű-gyógynövény vagy gyomnövény? fórum

Parlagfű-gyógynövény vagy gyomnövény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. zefex (válaszként erre: 93. - Ncilány)
2013. jún. 10. 16:35

Azt elhiszem, hogy nem szeretnél ártani. A mézet is ajánlják sebekre.

Nézz azért jól utána, mielőtt kipróbálod. Sok sikert!

2013. jún. 10. 13:24

Széles, és keskeny levelű utifűt ismerem. Ahol még nem kapáltam / kapáltunk, megnézem van e. Nem emlékszem láttam e. Körömvirág, kamilla az tuti nincs. Van kamilla virág, patikából :(, talán a főzete....

Libapimpó ( úgy néz ki mint a páfránylegalábbis nekem ), parlagfű, vérehullató fecskefű, pitypang, pásztortáska az tuti van.

Növényi nedv onnan jött hogy víz elméletileg nem érheti a varratomat a térdemen. Ha mégis átázik a kötés, mivel kezeljem, hogy ne gyulladjon be??

Nem hiszem hogy valami " gaz " nedve ami semmilyen permetezés közelébe nem volt, nem kenhetem vele.? Csak a patikai szerek...

Nem szeretnék ártani magamnak.

92. zefex
2013. jún. 10. 12:35

Sebgyógyításra van több gyógynövény is: utifű, körömvirág, kamilla, stb.

Én elkezdtem a felkészülést a parlagfű szezonra :)

Eszem ismét, bár néha télen is fogyasztgattam belőle, most viszont rendszeresen.

2013. jún. 10. 09:28

Feléleszteném a témát.

Rá lehet menni ( nálunk ) a kertbe a veteményesbe. Biza láttam parlagfüvet. Nem tudom ennyi idő után is szedjek e, amíg nem nagyobb mint 20 - 25 cm magas.

Kamilláról mintha azt hallottam volna, tőlünk viszik ki külföldre.

Nekünk miért nem kell??

Parlagfüvet ha lemosom, szétdörzsölöm a levelét, jó az a nedv a műtéti hegre? Mintha erről is lenne szó a cikkben...

Van az a bizonyos bet.... nevű fertőtlenítő. Műtött sebre is használják. Vajon a vérehullató fecskefű sárga nedve is jó erre?? Közel 1000 ft egy kis üveg..

90. Ncilány (válaszként erre: 89. - Zefex)
2012. aug. 10. 08:41
Így van, ha bogyót nem kell szedni, az már naon jóó.
89. zefex
2012. aug. 9. 08:39

Próbálja valaki a parlagfű "kúrát"? Ha igen, hogy hat?

Én eszegetem vagy két hete, korábban akartam kezdeni, de nem találtam. Egyelőre nem kínoz az allergia, de olyan kellemes mellékhatásokat sem érzek, mint amiről olvasni lehetett :-)

Ne legyek telhetetlen, ha nem kell gyógyszert szedni, már elértem a célom.

2012. jún. 21. 19:05

*javítás

valami hasonló anyag.

Az nem biztos, hogy természetes eredetű.

87. sasmadar (válaszként erre: 86. - Csabi4)
2012. jún. 21. 19:05

Ez a mocsok gyógyszeripar mindenre rá akarja tenni a kezét. Sz@rháziak.

Az egyik C-vitamint lehet gyógyszerként árulni a másikat meg nem. És még egy rakás ilyen gyógyszer van aminek a hatóanyaga valami természetes anyag.

De ha te piacra dobsz egy C-vit, Ca, stb tablettát és azt állítod róla, hogy gyógyító hatása van akkor jól megb@sznak.

Szánalmas, hogy mi folyik itt.

86. csabi4 (válaszként erre: 83. - Zefex)
2012. máj. 29. 12:07

Szivesen :) akit érdekel a facén is van kifejezetten parlagfűs csoport Dr.Várhegyi László is fent van ,ez a hír is onnan származik :


"Friss hír:" a kormány nem fogja eltörölni a parlagfű irtási kötelezettséget, mert Amerikában gyógyszert csinálnak a parlagfűből. Az egész irtási mánia onnan ered egyébként, mert azt akarták megalapozni, hogy monopóliumuk legyen rá, a parlagfű is bekerüljön a szerzői jog ACTA és egyebek típusú jogvédelem alá.

85. zefex (válaszként erre: 82. - 6b006fc769)
2012. máj. 29. 09:23

Nem tudjuk mindenről, mi a hatóanyaga, mégis fogyasztjuk :)

A dohányosok ismerik a hatóanyagot, mégis szívják :)

Az alkoholisták tudnak a szeszfogyasztás ártalmairól, de nem sokat törődnek vele. Lehet, nem a legjobb példák, viccnek szántam.

Mindig vannak úttörők, akik mernek próbálkozni, mások pedig kivárnak, és a mások tapasztalataira alapoznak. Én is óvatos duhaj vagyok, szeretek tájékozódni, szívesen olvasom a pro/kontra érveket. 7 éve szedem a gyógyszert parlagfű virágzás idején, de volt, amikor semmit sem használt, ugyanúgy szenvedtem. Kipróbálnék már mást is.

84. zefex (válaszként erre: 80. - F234630a92)
2012. máj. 29. 09:14

Ezt jó hallani!

Gondoltam, én is kipróbálom, de még nem találtam gyűjtőhelyet.

A családom nagyon kételkedik benne, de az nem is gond, ha több érv ütközik.

83. zefex (válaszként erre: 81. - Csabi4)
2012. máj. 29. 09:09
Köszönöm a linket, érdekes volt a riport!
2012. máj. 28. 18:39
Árulja már el valaki, hogy ennek a csodanövénynek mi a hatóanyaga? A belé vetett hiten kívűl.
81. csabi4
2012. máj. 28. 17:18

Egy érdekes rádióműsort találtam : "Parlagfű hasznosítási módokkal kísérleteznek az Agráron" címmel. Ezt a rádióműsort rögzítettem, és a benne elhangzottakból vázlatoltam ki a legfontosabb gondolatokat. Azoknak akik tudtak erről inkább megerősítésként javaslom megtekinteni ezt a videót. Akik kételkedtek a parlagfű hasznosításában és gyógynövényként történő felhasználásában remélhetőleg egy új perspektívát nyújt a videó, különösképpen azért , mert nem egy természetgyógyász lett megkérdezve, hanem a Debreceni Egyetem egyik docense a riportalany.

Szeretném ha ezután nem csak gyomnövényként tekintenénk a parlagfűre, hanem az itt feltárt lehetőségekből merítve hasznosan kezelnénk a növényt.


[link]

2012. máj. 28. 16:49
A családom minden tagja, no meg én is már három éve fogyasztjuk. Nem csak alergiásak nem vagyunk, hanem az energiánk is sokkal jobb mint korábban vólt
79. c671b9ecbd (válaszként erre: 78. - Zefex)
2012. máj. 23. 19:00
azt olvastam, hogy a levelét fogyasztva, vagy parlagfüvet legelésző kecske tejét fogyasztva megvéd az allergiától.
78. zefex
2012. máj. 23. 10:48

Amikor a parlagfű a gyönyörű ambrózia (Ambrosia) nevet kapta, kellett legyen valami alapja a névválasztásnak. Próbáltam a tavaly keresgélni az interneten, de a Lajos atya féle forrástól eltekintve csak rosszat találtam, az idén még nem értem rá.

Az ambrózia a görög mitológiában az istenek eledele és illatos kenőcse volt, ami halhatatlanságot és örök ifjúságot biztosított nekik.

Pár éve én is szenvedek a parlagfű miatt, de mégsem tudom elfogadni azt a nézetet, hogy tűzzel-vassal irtani kell, sőt teljesen ki kellene irtani. Utána mi következik?

Sokszor bebizonyosodott már, hogy ellenőrizetlenül, kritikátlanul átvett „tudományos” megállapítás megdőlt, csak annak nem volt akkora visszhangja.

77. Ncilány (válaszként erre: 76. - C671b9ecbd)
2012. máj. 21. 22:31
Lehet kifaggatok valakiket a szomszédok közül. ( van néhány új ismerős, kertje is van, és nem fiatal, hátha tud valamit amit én nem )
76. c671b9ecbd (válaszként erre: 75. - Ncilány)
2012. máj. 21. 21:43

Olvastam a cikket. A bajom vele, hogy mindenhol csak ugyanazt a cikket olvasom. Ezért örültem, hogy az általam írt rádio riportban egy egyetemi docens nyilatkozik, számomra ő hiteles.

Én is hallottam olyat hogy Debrecenben a TEVA gyógyszergyárnak vmi 30 hektáros területe van ahol termesztik a parlagfüvet, mert rák elleni gyógyszert gyártanak belőle, de ezt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom.

Mindenesetre én keresni fogom a parlagfüvet és megkóstolom. Ahol most élek, ott nem találtam.

75. Ncilány (válaszként erre: 74. - C671b9ecbd)
2012. máj. 21. 17:52

Örülök hogy előkerült a téma.

37. Ncilány.. olvasd el mit írtam.

2012. máj. 21. 14:09

Az elmúlt napokban hallottam egy előadást amiben a parlagfűről volt szó,mint gyógynövény. Nagyon meglepődtem rajta, hisz én is csak egy "gonosz gyomnak" tekintettem, mivel nagyon allergiás vagyok rá. Így belemélyedtem a témába. Azt már régebb óta éreztem, hogy bent a városban, ahol elvileg kevesebb van belőle sokkal betegebb vagyok. Mindig félve mentem mamához falura, hisz ott sok a gyom a réten. Ennek ellenére nem hogy súlyosbodott volna az allergiám, majdcsak elmúlt, legalábbis arra az időre amíg ott tartozkodtam. Ez rejtély volt számomra éveken át. Most olvastam, hogy a parlagfű és minden növény próbál minket megvédeni a pollenjétől, így ezek egy burokban vannak. A környezetszennyezés miatt , a városokban koncentráltan az autók miatt, ez a burok leoldódik róla, emiatt allergizál.

Ezidáig kételkedve álltam még mindig a dolog előtt. Épp a YT-on szörfözgettem, mikor egy nagyon friss videot találtam A parlagfű hasznosítása címmel. A debreceni egyetemen az agrár szakon egy docenssel készült riport ez. A hitelesség kedvéért a rádió hangtárában ténylegesen meg is találtam ezt a riportot. Mostmár nem kételkedem. Beállok a parlagfű-evők közzé.

[link]

73. 5e1b581a2e (válaszként erre: 72. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 30. 10:11
Elég idétlen cikkcím...
72. 5e1b581a2e (válaszként erre: 70. - 53dfddad18)
2011. aug. 30. 10:11
71. Zizisicc (válaszként erre: 70. - 53dfddad18)
2011. aug. 29. 14:16
Mint minden más ...
70. 53dfddad18 (válaszként erre: 69. - Zizisicc)
2011. aug. 29. 13:03
Az csak szaporodni akar szerencsétlen.
2011. aug. 28. 22:55

A parlagfű csak egy növény, amit az utóbbi években egyre kevesebb ember immunrendszere képes tolerálni.

Nem a parlagfű tehet róla.

2011. aug. 28. 18:31
a parlagfű egy undorító gyomnövény amelytől sokan, többek között én is nagyon szenvedek
67. 53dfddad18 (válaszként erre: 66. - Zefex)
2011. aug. 28. 18:30
52. Mayalina
66. zefex (válaszként erre: 65. - 53dfddad18)
2011. aug. 28. 18:29

Nem tudom, mi az 1%? Én még a 100%-nál tartottam.

Nálam a 100%+1%=101% Meg olyant is tudok, hogy 19 egy híján 20.

65. 53dfddad18 (válaszként erre: 61. - Zefex)
2011. aug. 26. 20:09
És az 99%-os oldatban iható? Mi a maradék 1% víz?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook