Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2010. aug. 12. 11:41
Savak, salakanyagok, nehézfémek... Olyan anyagok, amit én méregnek hívok, ami normális anyagcserével a vízelettel, és a széklettel távozik, csak ez sajnos nem távozik, hanem lerakódik a zsírpárnákban.
2010. aug. 12. 11:39
Én jobban érzem magam a paleotól, de lehet, hogy eléggé lisztérzékeny vagyok.... Olyan, mintha nem enném a mérgeket...
369. 3265084553 (válaszként erre: 364. - Mellitus.filia)
2010. aug. 12. 11:38
O.K de milyen méreganyagokról van szó? Mik ezek az anyagok?
368. mellitus.filia (válaszként erre: 365. - 3a0842d373)
2010. aug. 12. 11:37

:-)

Éljen a paleo...

Úgy várom már, hogy az aki kritizálja ezt a diétát, az olyan legyen, aki ki is próbálta legalább 2 hétig, és a saját tapasztalatát írja le, és ne blogokra hivatkozzon... Nagyon hiteles lenne, és még leet, hogy fontolóra is venném, de mindenképp átgondolnám...

Ez olyan, mint szexről vitatkozni egy olyan emberrel, aki még nem próbálta, csak ismert olyat, aki hallott róla... :-)

2010. aug. 12. 11:34
Ez a kimerültség idővel és a test tisztulásával javul. Az emberi szervezet azért is alkot zsírpárnákat, hogy oda elraktározza a méreganyagokat, savakat, stb. Ha fogy a zsírpárna a vérben egyre több a méreganyag.... De egyszer kiürül, ahogy csacskamacska is írja, ez lhet 3-4 hét is...
366. 0c49369de6 (válaszként erre: 359. - Mellitus.filia)
2010. aug. 12. 11:34
Pár hete nem eszek húst, jelenleg ez a diéta alapja. Az emésztésem sokkal jobb. Eddig mindig probléma volt vele. Sajnos a cukorról nem tudok oly könnyen lemondani, de igyekszek.
365. 3a0842d373 (válaszként erre: 361. - Mellitus.filia)
2010. aug. 12. 11:32

Drága Mellitus,


szívemből szóltál, köszönöm :)

364. mellitus.filia (válaszként erre: 360. - 3265084553)
2010. aug. 12. 11:30

A paleo diéta anyagcsere gyorsulással és fogyással járhat, így az évek alatt lerakodott, zsírban tárolt méreganyagok "raktára" elfogy és bekerül a véráramban, míg a máj, vese, stb. lebontja...

Ez okozhat rosszullétet, pont úgy, mint amikor edzéstől, stb. elkezd fogyni az ember. A vese túlterheltsége okozhat fáradékonyságot, kimerültséget, amit a méreganyagok okoznak.

2010. aug. 12. 11:30
Ja, kisiklások! Nem éri meg. Olyan döbbenetes gyomorgörcseim voltak, némi verejtékezéssel kísérve, hogy egy idő után egyszerűen nem MERTEM prosti lenni az étrenddel.
362. 3a0842d373 (válaszként erre: 327. - Beltram)
2010. aug. 12. 11:29

Szia Beltram,

eszel esetleg paleos lenmagkenyeret? Mákmuffint és társait? Ezek segítenek az átállásban, és hogy ne gyengülj le. Miből áll a napi menüd?

Elméletileg nem kellene/lehetne legyengülni, ha csak nem túl "messzi" volt az addigi táplálkozásod a paleotól. Ha igen, akkor még belefér a gyengeségérzet, de hamarosan el kell, hogy múljon. Nálam is 3-4 hétig tartott.

Írd le egy napi menüdet, hátha kiderül belőle valami :)

Üdv.

CSM

2010. aug. 12. 11:28

Csak idézni és csatlakozni szeretnék Önmagam hozzászólásához! Engedd meg Önmagam, hogy idézzelek:

"... Beleolvasgattam a reagálásokba a lenti címen. Ugyanaz a fröcsögés, mint itt kezd kialakulni. Én nem vagyok rá kíváncsi ebben a fórumban. Erre a célra használja aki akarja a lenti elérhetőséget.

Viszont itt inkább szeretnék olvasni tapasztalatokat, recepteket . . . stb. Én nem vagyok orvos, nem tudok vitába szállni.

Félig jutottam a könyvben, engem eddig meggyőzött. Lassan 2 hete csinálom, jól érzem magam. . . stb.

Inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, azok legyenek a táplálkozással kapcsolatosak, vagy legyenek az orvosokkal kapcsolatosak.

Egyébként én értékelem, hogy a saját meggyőződésed szerint próbálsz nekünk "segíteni", csak nálam nem jön be.

No, szép napot Neked! :)"

360. 3265084553 (válaszként erre: 358. - Mellitus.filia)
2010. aug. 12. 11:26
Milyen méreganyagok?
2010. aug. 12. 11:25
Szabadgondolkodó és Irethe! Amúgy kipróbáltátok már a paleo diétát? Érdekel benneteket? :-)
358. mellitus.filia (válaszként erre: 344. - Beltram)
2010. aug. 12. 11:19

Biztos keringenek a méreganyagok a szervezetedben...

Írd meg mit mondott az orvos...

357. 3265084553 (válaszként erre: 356. - 0c49369de6)
2010. aug. 12. 11:18

Azt hogy nem kell beleavatkoznunk, már rég elszúrtuk. Végül is ettől vagyunk emberek, kicsit más mint a többi állat. Nem a génmanipulációban látom a veszélyt. A természet is manipulál, csak a természet véletlenszerűen teszi, mi meg céltudatosan.

A környezettudatossággal természetesen egyetértek, de azt nem sérti a génmanipulálás. :)

2010. aug. 12. 11:09
Nyilván. Nekem az a véleményem, hogy nem kell beleavatkoznunk mindenbe. Úgy jó ahogy teremtetett. Inkább azzal kéne foglalkoznunk, hogy kevésbé környezetkárosító gyárak épüljenek, olyan technológiát kidolgozni ami harmóniában van a Földünkkel és nem rombolja.
355. 3265084553 (válaszként erre: 354. - 0c49369de6)
2010. aug. 12. 11:02

Így van. Az üvegházhatású gázok kibocsátása miatt.

De ennek nincs köze a génmanipulációhoz.

A génmanipulációtól inkább azért idegenkedünk, mert új technológia, és minden gyanús ami új. Ráadásul a neve sem hangzik jól, a genetikáról mindenkinek mindenféle torzszülött mutánsok jutnak az eszébe. :)

2010. aug. 12. 10:55
A globális melegedés, a szárazság, meg miattunk.
353. 3265084553 (válaszként erre: 352. - 0c49369de6)
2010. aug. 12. 10:50

A cél lehet a több termény, de lehet cél a jobb minőség is. Ez csak igény kérdése. Az igényt a piac diktálja, ez már nem a génmanipuláció hibája. Nem kizárt hogy később majd a minőség irányában is el fog menni a dolog, ha lesz rá igény.

Az éhezés a túlnépesedés miatt van.

2010. aug. 12. 10:43
Tudod, azzal nem is lenne, baj, hogy olyasmit találjon ki az ember ami hasznos, de sajnos, itt a pénz és a hatalom dominál. Több növény több, eladható termék. És azt senki se mondja nekem, hogy egészséges. És az éhezés, vajon mi miatt van? Ez egy körforgás, amibe beleavatkoztunk, és elcsesztük. És most próbáljuk rendbehozni a rendbehozhatatlant.
351. 3265084553 (válaszként erre: 350. - 0c49369de6)
2010. aug. 12. 10:35

Itt már filozófiai irányba megy el a dolog.

Az ember mindig is beleavatkozott a természet rendjébe...azaz mivel az ember is része a természetnek ezt sem lehet kijelenteni. Néhányszor megütötte ugyan a bokáját, viszon rengeteg remek dolgot alkotott.

A paradicsom tápanyag összetételét meg lehet vizsgálni, így kiszürhetők a káros hatások. Elméletileg hosszú távon sem várható ilyesmi. A gyakorlat meg majd megmutatja, ezt nem lehet kikerülni. Mi még nem nagyon fogyasztunk génmanipulált élelmiszereket, de a fejlődő világ növekvő népessége miatt ez ott egyre inkább kényszerré is válik. Azoknak az ázsiaiaknak, afrikaiaknak akik éheznek vagy hiánybetegségekben szenvednek, nem okoz filozófiai aggályt mondjuk az aranyrizs fogyasztása.

2010. aug. 12. 10:24
Nos, én spec. nem szívesen ennék olyan paradicsomot, amiben van olyan génállomány, ami nem növényi eredetű, mesterséges. És az a génállomány pont azért felelős,hogy a kártevő rovarok ellen ellenállóbb legyen. Honnan tudjuk, hogy ezeknek a mesterséges növényfogyasztásnak évek múltán nem lesznek hátulütői? Honnan tudjuk, hogy a mi szervezetünk ezáltal nem e lesz beteg? Talán.. időgépük is van már? És beültek megfigyelni, hogy milyen hatással lesznek ránk 100 év múlva? Én úgy gondolom a természet egy csoda, pont úgy van megteremtve ahogy kell, sok elfeledett gyógymódot váltottak ki a mesterséges gyógyszerek. Ősi kultúrákban elsősorban ezekkel a növényekkel gyógyítottak, több ezer gyógynövényt ismertek, melyet a modern tudomány kutatásaival igazolt. És nem génmódosított növényekről van szó. Az embernek miért kell mindenbe beleavatkoznia? Nemegyszer már megütötte a bokáját ezzel...
349. 3265084553 (válaszként erre: 348. - 0c49369de6)
2010. aug. 12. 10:15

Így van. De mi ezzel a probléma? Miért lesz ettől egézségtelen valami?

Nekem inkább úgy tűnik, hogy sokkal pontosabb, célzottab eredményt lehet így elérni.

2010. aug. 12. 10:01

A hagyományos nemesítésben mindig gének ezrei (sőt tízezrei) keverednek gének ezreivel (tízezreivel), és a véletlenszerű kombinációk közül a nemesítő igyekszik kiválasztani a legkedvezőbbeket. Ezzel szemben a géntechnológiában csak egyetlen (esetleg egynéhány) kiválasztott, sőt tervezett gént visznek be a befogadó növény génállományába.

A hagyományos nemesítés a természetes szexuális szaporodáson alapul, a géntechnológiában mindig mesterséges úton, kutatólaboratóriumban történik a génbevitel.

Míg a hagyományos nemesítésben többnyire fajon belül, kivételesen közeli rokon fajok között történik a kereszteződés, addig a géntechnológia bármely fajból (nem is csak növényfajból!!!!!!) származó, sőt mesterségesen előállított!!!!!, a természetben nem létező!!!! gént is be tud vinni a befogadó növény génállományába.

347. 3265084553 (válaszként erre: 346. - 0c49369de6)
2010. aug. 12. 09:49

A génmódosításnak nincs köze a vegyszerekhez, ill annyiban talán mégis, hogy némelyik génmanipulált növény kevesebbet, vagy egyáltalán nem igényel vegyszert. A céltól függ hogy milyen irányba alakítjuk.

Tulajdonképpen minden haszonnövény "génmanipulált" hiszen a természetben vadon nem találhatók meg. Az Ember nemesítette őket olyanná amilyenek most.

Az hogy valami természetes, nem jelenti automatikusan hogy egészséges, ugyanígy fordítva: a mesterséges nem károst jelent. Ez erős leegyszerűsítése a dolgoknak. Káros az ami rossz hatással van a szervezetünkre. Ez nem azon múlik hogy természetes-e vagy mesterséges. A természetben találhatók pl. a legerősebb mérgek.

346. 0c49369de6 (válaszként erre: 343. - 3265084553)
2010. aug. 12. 09:18
Leginkább az, hogy nem természetes, nem egészséges...Még a saját, kertben nevelt sem 100%os tiszta, vegyszerektől mentes, pedig igyekszünk elkerülni a permetezést.
345. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 343. - 3265084553)
2010. aug. 12. 09:17

Ja, szinte semmi... :)

Beleolvasgattam a reagálásokba a lenti címen. Ugyanaz a fröcsögés,mint itt kezd kialakulni. Én nem vagyok rá kíváncsi ebben a fórumban. Erre a célra használja aki akarja a lenti elérhetőséget.

Viszont itt inkább szeretnék olvasni tapasztalatokat, recepteket ...stb. Én nem vagyok orvos, nem tudok vitába szállni.

Félig jutottam a könyvben, engem eddig meggyőzött. Lassan 2 hete csinálom, jól érzem magam...stb.

Inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, azok legyenek a táplálkozással kapcsolatosak, vagy legyenek az orvosokkal kapcsolatosak.

Egyébként én értékelem, hogy a saját meggyőződésed szerint próbálsz nekünk "segíteni", csak nálam nem jön be.

No, szép napot Neked! :)

344. beltram (válaszként erre: 331. - Mellitus.filia)
2010. aug. 12. 09:17
Gyakorlatilag csak húst, zöldséget, gyümölcsöt, sajtot és tojást. Néha diót, mogyorót, mandulát, aszalt gyümölcsöket. Holnap megyek orvoshoz, lehet, hogy a szívemmel van valami gond.
343. 3265084553 (válaszként erre: 339. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 12. 09:10
Mi a gond a génmanipulált zöldséggel?
342. 3265084553 (válaszként erre: 340. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 12. 09:06
A saját honlapjára. Aura, akupresszúra, földsugárzás, bioenergetika. Áltudományok sora

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook