Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2010. aug. 12. 08:58
De csak, hogy ne húsizzunk állandóan....viszont az engem is gondolkodóba ejtett, hogy a hegyi gorilla aki nem eszik húst, csak zöldeket, hogy mi a manótol annyira erős? :-/
340. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 337. - 3265084553)
2010. aug. 12. 08:55
Kifejtenéd, hogy ezt a kijelentésedet mire alapozod?!
339. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 335. - 0c49369de6)
2010. aug. 12. 08:54

Helloka!

Igen, ebben igazat kell, h adjak Neked, Mindenben van szemét, köszönhetően a génmanipulált zöldségnek, gyömölcsnek, takarmánynak..stb.

Ha nem kívánod a húst, akkor ne edd!

Szendi G is írja a könyvében amit említettél, hogy elődeink nem ettek ám mindennap húsit.

338. 3265084553 (válaszként erre: 302. - 3265084553)
2010. aug. 12. 00:31

Szendi reagálása az őt ért kritikára.

(A kommentek is érdekesek)


[link]

337. 3265084553 (válaszként erre: 334. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 12. 00:01
Az az érdekes hogy mások itt éppen ellenkező hatást írtak le.
336. 3265084553 (válaszként erre: 333. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 12. 00:00
Béki László egy kókler. Kóklereknek nem hiszünk. :)
2010. aug. 11. 21:18
Csak 1 bajom van, hogy már mindenben megtalálható valami szinten a tartósítószer, vegyszer. Hisz a zöldségeket és gyümölcsöket is permetezik. Szinte mindenben van valami káros. Allergiás vagyok a tartósítószerekre, és egy csomó élelmiszerre. Csak az a gond, hogy már nincs olyan táplálék, amiben ne lenne. Egyáltalán nem kívánom a húst.
334. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 329. - 3265084553)
2010. aug. 11. 21:13
Mi ebben az érdekes? Ha valaki egy új életmódot kezd el, akár mozgás, akár táplálkozás, a szervezetnek hozzá kell szoknia. Lehet, hogy a méreganyagok ürülnek, ami gyöngíthet, vagy megszokott ételeket nem eszik, amitől "elvonási" tünetek jelentkeznek.Szerintem azért vagyunk bizonyos fórumokon, hogy ott segítsük, bátorítsuk egymást. Szerintem neked is ezt kellene tenned. Biztos vannak még ötleteid, amelyek segíthetnek a problémát felvetőnek.
333. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 332. - 0c49369de6)
2010. aug. 11. 21:09
Szerintem te félreértelmezed a paleolit táplálkozást.Nem a hús adja a nagyobb százalékot, hanem a gyümölcs és a zöldség. Illetve ki mennyire kívánja, vagy szereti a húst.A lényeg, hogy ne fogyassz cukrot, liszteket, krumplit, rizst, hüvelyest, és a sok szemét készételt, amivel megbetegíted magad.A Vitál Tv-n rendszeresen vezet egészséggel kapcsolatos műsort Béki László természetgyógyász. Épp most mesélte, hogy évtizedekig volt vega, de felhagyott vele, és senkinek sem ajánlja, de leginkább a gyermekeknek nem.
2010. aug. 11. 18:44

Hús? Pár hete vegetáriánus vagyok, tudom ez nem sok idő, de a hús egészségtelen.

Őseink mindig húst ettek, nemde?

Nem! Sok új tanulmány és kutatás eredményeként kiderült, hogy elődeink vegetáriánusok voltak. A válságos időszakoktól eltekintve - nem ettek húst.

Ilyen válságos időszak volt a jégkorszak idején, amikor a gyümölcsök, a magvak és a zöldségek elérhetetlenek voltak. Az előembereknek gyakran állati húst kellett enniük ahhoz, hogy életben maradjanak. A jégkorszak után is fogyasztottak húst a messze északon élő törzsek, mint pl. az eszkimók - a természeti adottságok miatt. A történelem során azonban sok olyan embercsoport és egyén élt, akik felismerték a tiszta ételnek az egészségre, a mentális tisztaságra, spirituális okokra vonatkozó jelentőségét és emiatt vegetáriánusok maradtak.

A ragadozó állatoknak, mint az oroszlán, a kutya, a farkas, a macska, stb. nagyon egyszerű és rövid emésztő rendszerük van - csupán testük hosszának háromszorosa. Ez azért van, mert a hús nagyon gyorsan bomlik, és ha ez az anyag túl sokáig marad a szervezetben, a véráramba kerülve gyorsanható méregként hat. Rövid emésztőcsatornájuk az elbomló húsból származó rohasztó baktériumok gyors kiválasztására alapul.

Az emberi jellemzők hasonlóak a gyümölcsevőkéhez és a fűevőkéhez is, de nagyon eltérőek a húsevőkétől. Az emberi emésztőrendszer, a fogazat, az áll-felépítés és a testfunkciók teljesen különböznek a ragadozó állatokétól.


Az emberszabású majmokéhoz hasonlóan az emberi emésztőrendszer is a testhossz tizenkétszerese. Kortyolgatva iszunk, mint a növényevő állatok, valamint a nyál lúgos és ptialint tartalmaz a gabonák előemésztéséhez. Az emberi lények fizikailag sem olyan felépítésűek, mint a húsevők.


A bőrünkön apró pórusok milliói találhatók, hogy elpárologtassák a vizet és az izzadás által lehűtsék testünket.


Anatómiánk és emésztőrendszerünk azt mutatja, hogy több millió éven keresztül gyümölcsökön, magvakon, gabonaféléken és zöldségeken éltünk.

Továbbá az is nyilvánvaló, hogy természetes ösztöneink nem húsevő jellegűek. Sok embernek felfordul a gyomra, ha saját magának kell ölnie. A húst - annak nyersen történő elfogyasztása helyett - az emberek megsütik, megfőzik és mindenféle szószokkal és fűszerekkel ízesítik.

331. mellitus.filia (válaszként erre: 327. - Beltram)
2010. aug. 11. 17:53
Mit eszel? Ettél paleo-s kenyeret?
2010. aug. 11. 17:52
Lehet, hogy többet kellene enned.... Abból, amit lehet.
329. 3265084553 (válaszként erre: 327. - Beltram)
2010. aug. 11. 14:26
Ez érdekes.
328. Rodin (válaszként erre: 326. - Mellitus.filia)
2010. aug. 11. 14:23
Köszi, megnéztem!
327. beltram
2010. aug. 11. 14:03

Sziasztok!


Már több, mint egy hónapja paleo-zok, kisebb kisiklásokkal.

Az a problémám, hogy nagyon erőtlennek érzem magam már az első 1-2 hét óta, pedig eszem rendesen. Hozzá fog vajon szokni a szervezetem a kevés szénhidráthoz/kalóriához, vagy többet kellene bevinnem?


üdv,

b

326. mellitus.filia (válaszként erre: 323. - Rodin)
2010. aug. 11. 12:47

De... [link]

Szurokfű=Origanum vulgare L. - Lamiaceae

325. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 322. - 7aab4d3657)
2010. aug. 11. 12:40
Nem baj, majd lejjeb megy! Ez is a cél. Zsigeri zsírok pusztuljanak! :P
324. mellitus.filia (válaszként erre: 320. - 7aab4d3657)
2010. aug. 11. 12:37

Köszi a receptet! :-)

Ha leszeleteled a kenyeret, akkor mélyhűtőbe is lehet tenni, és akkor mindig csak annyit veszel elő, amennyi kell. Én melegszenyot szoktam csinálni a fagyott kenyérből. Kis padlizsánkrém, kis sajt és tök finom. Nem mikorzva, hanem sütve.

323. Rodin
2010. aug. 11. 10:38
A szurokfű az nem oregáno?
2010. aug. 11. 09:24
Tegnap rettenetes élményem volt: már nagyon régen nem méregettem magam cm-ben, de olvastam egy cikkben, hogy 88 cm-nél nagyobb derékméret a nőknél súlyos rizikófaktor. Előkaptam a centit, és totál elájultam: 111 cm a derékbőségem!!!!!!! Ez hogyan történhetett? Mondjuk azt észrevettem, hogy semmi ruha nem jön rám, csak a gumis derekúak, de ez katasztrófa!
2010. aug. 11. 09:16

A magkeverék sem kötelező, csak volt otthon, és szerintem attól minden finomabb.


Az eredeti receptben (szendigábor oldalán) a dietetikus hölgy asszem oregánót meg szurokfüvet tett bele, hát ez teljesen egyéni ízlés szerint, gondolom én. Nekem nem volt otthon szurokfű, az oregánó gondolata meg nem tetszett a kenyérben (a párom ízlése kicsit konzervatív), így én ezeket a fűszereket nem próbáltam most ki, de lehet, hogy egyszer még kipróbálom.

2010. aug. 11. 09:12

Igenis! :-))))


30 dkg lenmag (nekem csak feleannyi volt otthon, ezért szezámmaggal helyettesítettem), kávédarálóban megdarálva, 2 egész tojás, 1 kanál olvasztott libazsír, 1 tk sütőpor, kb. 1 dl víz, 1 ek magkeverék (nem kell megdarálni! fenyőmag, tökmag, szotyi keveréke, lehet kapni a boltban), kb. 1 tk szárított medvehagyma levél (nem muszáj, csak nekem volt éppen otthon), só. Lágy legyen, ha összegyúrjuk, de nem folyós. Formába kell simítani (én szilikon püspökkenyér formába tettem), és előmelegített sütőben 200 fokon 40 percig sütni.


Jó lett. A párom is eszi. Lehet szeletelni, lehet kenni, mint az igazi kenyeret. Jó tömény, két pici szelettel telesen eltelik az ember. Így aztán maradt is belőle sok. Eltettem a hűtőbe fóliába csomagolva, ma reggel is azt ettük, ma is ugyanolyan jó volt. De még mindig maradt belőle.


Emiatt azt gondolom, hogy ilyen kis családnak, mint a miénk, elég lenne legközelebb kevesebb anyagból. Ámbár ha ilyen szépen eltartható, akkor meg mégis így sütöm, mert legalább nem kell minden nap megcsinálni.


Tegnap délelőtt egyáltalán nem voltam éhes, szerintem ettől a kenyértől. El is kezdtem fogyni. Amikor totál teljesen betartom a paleot, akkor mindig fogyok. Amikor lusta vagyok kenyérpótlót csinálni és eszem kenyeret, akkor hízom. Úgyhogy jó ez, csak olyan elszántan és klasszul kell csinálni, mint spancika :-)))

319. mellitus.filia (válaszként erre: 318. - 7aab4d3657)
2010. aug. 10. 18:58
Tigrisliliom! Kérjük a receptet! :-)
2010. aug. 10. 12:48

Sziasztok!


ocsi, nagyon ritkán tudok jönni, de azért olvasgatok. Tegnap megsütöttem a paleo kenyeret, ami SzG oldalán van, egy dietetikus hölgy írta a receptet. Fele mennyiségből csináltam, jó lett. Nagyon örültem a receptnek, magam miatt is, meg a párom miatt, aki cukros. Ízlett neki a kenyér. Lehet jól szeletelni, és kenhető is rá akármilyen gezemice. Most nem csináltam semmit, kicsi sajttal ettük, de legalább tudom, hogy jó. A maradékkal voltam bajban, hogy lehet-e a kenyértartóba tenni vagy nem, végül befóliáztam és beraktam a hűtőbe.

317. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 314. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 10. 10:04
Szia! Engem sem zavart ezen a helyen...jó volt olvasni :)
316. mellitus.filia (válaszként erre: 315. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 10. 07:34
Nem baj Spancika, itt is szívesen olvassuk, ebből is merítünk erőt és tudást! :-)
315. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 314. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 9. 21:33
Na bocsi, ez most rossz helyre került, ezt a naplómba akartam írni. Elnézést mindenkitől. Ezt sajnos nem lehet törölni.
2010. aug. 9. 21:30

Ma megint csak estére lett internet.Reggel az edzőteremben kezdtem,Hot Iron súlyzós edzésen voltam. Régen is jártam erre, nagyon hatékony a zsírégetésben és az izomnövekedésben. Arról nem beszélve, hogy edzés után 24-48 óráig folyik tovább a zsírégetés.A H2O gőzölőm elromlott, így azt is visszavittem ma. Szerencsére kicserélték. Már nagyon hozzászoktam a használatához. Most már kezdek bizalmatlan lenni a cég termékeivel.Ha ez is befuccsol, visszakérem az árát. De remélem ez nem fog bekövetkezni.

Ma szinte egész nap húst ettem. Nem tudom hogy alakult így, de nem esett ellenemre.A 10 dkg kolbász letolása a bevásárlásból hazafele történt, mert annyira éhes voltam, és a termékek közül erre volt gusztusom. Ez négy szál pici csípős kolbászka volt, de kalóriája brutális, 540kcal.

MAI ÉTKEIM:

r:2 banán 200kcal

u: 40 dkg sárgadinnye 200 kcal

e: kalbász 10 dkg 540kcal

u: csirkepöri combból 10 dkg 160 kcal

V: 10 dkg virsli 250 kcal

összes:1350kcal, feh.:75,75g, ch:104,35g zsír:74g

Ez tényleg nem az egészség jegyében telt, de ha minden igaz, most is ég a zsírom.

A masszírozás 2 óráig tartott. Egy óra teljes test, 1 óra talp. A masszírozós hölgy nem győzte mondani, hogy milyen izmaim vannak, meg hogy mennyire más a testem, mint fogyás előtt, mert akkor is ismert.

2010. aug. 9. 10:07

Na, az az igazság, hogy nekem nem teljesen új a paleo. Pár évvel ezelőtt Atkinseztem, elovastam az ő könyvét is.

Aztán elmentem a szokásos éves orvosi vizsgálatra, vér vízelet vizsgálat.

A házidokimnak említettem, hogy ezt a táplálkozást követem. Ő nem beszélt le. Vittem az eredményeket, és házidokim elképedt. Azt mondta, hogy nem hitte el Atkinsnek, hogy trigliceridek és az LDL mennyire a normális szinten van.

Nekem akkor a 20 gr CH bevitellel volt gondom, mert nagyon kevésnek bizonyult, tovább a zöldségek és a gyümölcsök közül is csak keveset ehettem. Persze mindez csak a bevezeti szakaszra értendő, ami 2 hét vagy kitolható.

Nekem a paleo abban nagyobb könnyebbség, hogy a gyümölcsök és zöldségek szabadon választhatóak. Persze nem kell húst hússal enni, a könyvben írva vagyon, hogy ez a táplálkozás nem hitvallás. Ha alkalmakkor eszel sütit, kenyeret, mert egyszerűen megkívántad, vagy olyan helyen ér az éhség, hogy nincs más a közeledben bátran egyél.

Mondhatnád, hogy Atkins papa 77-ben írta a könyvet, azóta mennyi víz lefolyt a Dunán. Igen, de Szendi G könyvében benne foglaltatnak a 2002-es és 2007-es évek embereken folytatott kísérleteinek az eredményei szintén a lowcarb táplálkozással kapcsolatban.

Ahogyan az előttem szólók is írták már, a könyv több oldalon keresztül felsorolja a tudományos kísérletek, tanulmányokat.

2010. aug. 9. 07:35
Én elfogadom, hogy maradsz a változatos tápllkozásnál, mert ez neked bejön. (lehet, hogy te nem vagy ezekre az anyagokra érzékeny, bár ahogy te is írtad, majd évek múlva derül ki okoz-e problémát pl:cuokorbetegség, szív, rák, stb). MI pedig - mivel jobban vagyunk - és nem úgy, mint az alkoholtól - maradunk ennél. ÉS NINCS MIRŐL TOVÁBB BESZÉLNI! Köszönöm, hogy megosztottad velünk a véleményed.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook