Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


461. 3a0842d373 (válaszként erre: 460. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 24. 12:38

Egy baj van a paleós kenyérrel, un. ösztrogén-aktivitású vegyületeket tartalmaz, amit a köznyelv fitohormonként ismer. Nem akarnék azzal terhelni illetve összezavarni egy fejlődő szervezetet. Most azt találtam ki, hogy zablisztból készítek olyan sós lepénykéket, ami lapos zsemleként tán megállná a helyét.... még nem ettem, úgyhogy csak fantáziálgatok :) És abba menne a felvágottféle...


Csak az ebéddel nem vagyok kibékülve. Ha bármit csomagolok, akkor azt mikroban tudják megmelegíteni, az pedig összes elveim ellen van. Amit nyerek a réven, veszítem a vámon.

Ha megkapjuk az órarendet, látni fogom, mikor tudom haza hozni, hogy itthon ebédeljen.

460. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 457. - 3a0842d373)
2010. aug. 24. 09:08
Szerintem jól döntesz, ha a gyereket kiveszed a menzáról. Én nem gondolom, hogy a gyerekek ne csinálhatnák a paleót.Sem a lisztes rántásokra, sem a kakaóra, tejre, vaníliás tejre, rizsre, krumplira, cukorra nincs szükségük.Gyümölcs, zöldség, magok, húsok. Ez jó alap egy gyerek táplálásához is.Az uzsonnás dobozba paleós kenyér, zöldségek, és a kenyérre való, gyümölcs kerülhetne.Meg persze nasinak egy kis muffin.
459. 3a0842d373 (válaszként erre: 458. - Dité77)
2010. aug. 24. 08:17

Szia :)

persze, nem is akarom teljesen paleora állítani, de amit a suliban ki tudok váltani, az az uzsonna és a tízórai. Illetve ha tudom, elhozom ebéd előtt és akkor hazait enne. Már azzal is sokat nyerek, ha nem a menzát, hanem az itthoni, zabpehellyel készült húsgombócot eszi paradicsmmártással.


Egyébként milyen kenyeret esznek szívesen?

458. dité77 (válaszként erre: 457. - 3a0842d373)
2010. aug. 24. 07:03

Jó reggelt!

Kedves csacskamacska!Nekem úgy rémlik, hogy gyerekek esetében a paleot nem szabad csinálni. Vagy lehet, hogy rosszul tudom? Én a gyerekeknél maradtam a jól bevált sok zöldséges, sajtos szendvicsnél, ami alá vajat kenek.A felvágott, a sajt, a zöldségek esetleg a főtt tojás igény szerint váltogatható, variálható. Remélem, tudtam segíteni valamit.

Tigrisliliom! Köszönöm szépen a reagálást!

Üdv: Dité

2010. aug. 23. 19:02

Sziasztok Lányok,

ha van valami ötletetek általános iskolás uzsicsomagba-valóra, a muffinon kívül, ne fogjátok vissza magatokat :)

Szeretném a harmadikos csajszinkat kiszedni a menzából, de egyelőre az órarendje miatt nem sok esélyt látok rá.

Bármi ötletet szívesen fogadok az ebéd áthidalására - majd itthon eszik normálisat - illetve tízórai-uzsira.

Köszönöm előre is.

456. 7aab4d3657 (válaszként erre: 453. - Borcsok1)
2010. aug. 23. 15:50
Én is szeretem a tojást, nagyon sokféleképpen lehet elkészíteni, szerencsére. Ha nagyon konyhatündér hangulatban vagyok, akkor csinálok a páromnak valami töltött tojást, de a lágytojás is fincsi, vagy omlett bármivel töltve, ham and eggs stb.
455. 7aab4d3657 (válaszként erre: 452. - Borcsok1)
2010. aug. 23. 15:48

Nekem a libazsír jött be... Vagy lehet mangalica zsírt is kapni, de sztem a libazsír a király. A rántotta alá egy mokkáskanálnyi elég, úgyhogy eltart jó darabig egy dobozka, amiben árulják.


Lisztekkel kapcsolatban: én lenmagpelyhet darálok a kávédarálómban liszt gyanánt. A mandula vagy dió kicsit húzós árban. De néha keverek a lenmaghoz egy kicsit, mert nagyon feldobja az ízét a dolgoknak.


A menzakaját, munkahelyi kaját nem tudod kivédeni, a párom is azt eszi, csak igyekszik válogatni, amit lehet. Sok halat egyél, ha szereted!!! Nem tudod 100 százalékosan betartani a jelenlegi világban, hacsak nem otthon főzögetsz örökké, ahhoz meg kinek van kedve? Sztem ne görcsölj ezen...

454. 7aab4d3657 (válaszként erre: 451. - Dité77)
2010. aug. 23. 15:41

Szia, Dité, üdv!


3 gyerek mellett (nekem 4 van, de már csak 1 lakik itthon) csak azt tudom mondani, hogy a dolgok jelen állása mellett nem igazán tudod kivédeni a kenyeret. Megértelek, ogy nem tudsz paleo kenyérkéket sütögetni este, mert elég dolgod van anélkül is :-((( Én sütök, de azért, mert a párom cukros, és nálunk élet-halál kérdése a diéta. De én sem szeretem, hogy sütni kell.

453. borcsok1 (válaszként erre: 450. - 7aab4d3657)
2010. aug. 23. 14:48

Utánanéztem,ma akkor pont telibe találtam:)



Három tojás 1,8 g-nyi, azaz a 2 dkg-t sem elérô zsírtartalma (és csak 225 kalóriája!) közel 100 %-os, azaz tökéletes epehólyag-ürülést eredményez.


A tojásételek legnagyobb elônye, hogy ételeink közül a legjobban muködtetik a gyomor-bél rendszer emésztésért és az anyagcseréért döntôen felelôs szakaszát, ráadásul könnyen fogyasztható mennyiségben. Más ételekbôl hasonló mértéku hatáshoz meglehetôsen nagy adagok szükségesek (a 10-15 dkg kenômájas sem mondható kevésnek, ráadásul ritkábban kerül étlapunkra, mint a tojás).

452. borcsok1 (válaszként erre: 450. - 7aab4d3657)
2010. aug. 23. 14:05
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat,igazából a neten elolvastam mindent amit lehetett a könyvet nem vettem még meg,de sztem fent van itt is minden ami kell:) Én mindennap megtudom enni amit ma ettem hagymás tojásrántotta,de anyám sajna ma még olajjal csinálta,de átállunk a zsírra,bár nem tudom melyikre mert jellegzetes íze van ezeknek mit javasolsz pl? lisztekről meg azért írtam mert markáns vélemény nem fogalmazódott meg,mivel sok esetben a liszteket valamivel helyetzesíteni kell,de a zab bármilyen formában nem az igazi,a mandula liszt vagy a lenmagliszt a jobb? mandula az szép árban van azt láttam?:) Ja ma a rendeltem a melón egy tárkonyos pulykaragú levest,és kihalásztam belőle a borsókat meg a krumplit,azt hogy milyen zsiradékkal készítették nem tudom,gondolom a legolcsóbb olajjal nem? tényleg ezeket nem is lehet nagyon kivédeni,vagy azért ez még belefér,mármint ha a zsiradék nem megfelelő ahhoz képest hogy nincs cukor,tej,kávé,alkohol,hüvelyes,gabona?
451. dité77
2010. aug. 23. 13:17
Sziasztok! Mindenkit üdvözlök, új vagyok itt, de hozzászólnék a témához. Olvastam a könyvet, és úgy egy hónapig bírtam a diétát. Végül azért hagytam abba, mert nem volt lelkierőm minden este (munka után 3 gyerekkel egyedül) paleo kenyeret sütögetni,bár a kenyér hiányzott a legjobban. Az étkezésem azért abban változott így is, hogy tejterméket alig fogyasztok, leginkább sajtokat, valamint sokkal több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok. Ti hogy hidaltátok át a kenyér problémát?
450. 7aab4d3657 (válaszként erre: 447. - Borcsok1)
2010. aug. 23. 12:50
Ja, és még valami. A reggelire csak gyümölcs elméletet én nem szeretem, bár nagyon sokan jónak tartják, hiszen van olyan, aki nem bír komolyabb dolgot enni reggel. ez egyéni. De én félek az epekőtől, és azt vallom (lásd Tojáskönyv), hogy reggel valami zsírosat vagy tojásosat enni kell, mert nem ürül ki az éjjel megtelet epehólyag. A pleoben ehetsz tojást reggelire. Én gyümölccsel indítok, mert imádom, aztán eszem valamilyen tojásételt uborkával, paradicsommal, vagy paleo kenyérkét valami kencével, esetleg sajttal. Alapvetően nem rajongok az édességekért, én nem szeretek édes dolgot enni reggelire.
449. 7aab4d3657 (válaszként erre: 447. - Borcsok1)
2010. aug. 23. 12:45
Üdv minálunk! Igazán a könyvet elolvasni jó, de ha nem akarod, akkor szendigábor oldalát tudod megnézni, a plaeo táplálkozást ha nézed, ott van összefoglaló is az elvekről meg receptötletek. A mákos muffint én sem csinálom, mert teli van szénhidráttal, a párom nem eheti (cukros szegénykém). Zabpelyhet is nagyon visszafogottan alkalmazok, mert neki az sem jó, a szénhidrát benne van. Én visszatértem a főzésnél a libazsírhoz, és szerintem nagyon klassz. Keveset kell használni belőle, és finom.
448. 7aab4d3657 (válaszként erre: 440. - 3a0842d373)
2010. aug. 23. 12:42

Ez a recept jól hangzik, ki is próbálom!


Kaptunk a sógornőmtől a hétvégén jó kis bio zöldségeket, amiket ő termesztett, úgyhogy most hajrá, alkotok belőlük mindenfélét. Elsőnek lecsót, amit én utálok, de a férjem nagyon szereti, és azt eheti is. Mgamnak meg összeütök egy salit...

2010. aug. 23. 08:50

Sziasztok !


Új vagyok még itt,bár sok mindent olvastam és hallottam már azért a táplálkozásról.Fogyni igazából bármivel lelehet sztem,csak mozogni kell meg nem zabálni annyit:) Én mimden januárba 100 kg környékén vagyok aztán március végére lemegyek 85kg ez a verseny súlyom:) idén csak 93,5kg indultam és kipróbáltam Bíró Erzsébet( Vitál tv) elgondolását,azaz nyomattam a szalonnát a kolbászt,azaz zsíroztam a rendszert szépen,zöldségek gyümölcsök stb stb.Igazából nem hagytam el a kenyeret a tésztát gabonát sem,csak sokat gyalogoltam,ez is elég volt hogy lemenjek 83 kg-ra.Most kiváncsiságból megpróbálom a paleót,mivel a foci VB alatt jó pár kosrsó sör lecsúszott így megint 92 kg vagyok van két hetem a borfezstiválig addig első blikkre 2 hetet lenyomok gabona,édesség,tejtermék,és hüvelyesek nélkül kicsit mozogva,szeptember 4-én rállok a mérlegre aztán kiderűl:)


Kérdéseim:


Kéne egy kis összegzés sztem másnak is jól jönne.Tehát ugye itt vannak a zabkorpás dolgok a liszt helyett,melyik a legjobb megoldás a liszt helyetesítésére? - mandulaliszt? lenmagliszt? vagy mi? mert ugye a zab egy köztes megoldás az nyílván nem a legtökéletesebb! van a mákkmuffin is ugye az sem az igazi mert a mákban sok a ch,akkor nem egyszerűbb ezt nem enni? tegyünk bele helyette olyant ami fasza nem? alma+mandula+gyümölcsök( de melyik?) ha olajat kell használni akkor most a lenmagolaj a legjobb? az oliva csak kevésbé jó? vagy az állati eredetű zsír? vagy a ghi? ezt is rendbe kéne rakni.Tehát kérnék egy toplistát a legjobb összetevőkrőr:) Én mindent megeszek megiszok nem vagyok válogatós a mosogatólevet is simán megiszom,tehát ha csinálom akkor jól akarom csinálni kompromisszumok nélkül keményen.Lehet hogy hosszú voltam egy kicsit sorry:)


PS: megint egy másik dolog van akik azt mondják délelőtt csak gyümölcsött szabad enni főleg a testkontrolosok az emésztés miatt,és el kell telni különböző időknek az elfogyasztott kaják között,de van aki a rántottára esküszik reggelre,tehát a paleolit táplálkozásnál nem kell más " aranyszabályokat" is figyelembe venni,vagy elég ha elhagyjuk a nem kívánt gabonákat,cukrot,tejet,hüvelyeseket.Enni meg inni sem tanácsos egyszerre ugyebár? a gyümölcs emséztése roppant gyors fél óra kb ha ezalatt meg nyomunk mást is útjába kerül a emésztési folyamatnak stb stb,tehát kurvára nem egyszerű ez a dolog,lehet jobb lenne hülyének lenni és löketni ahogy érezzük a dolgot.Uff Én beszéltem:)

446. 3a0842d373 (válaszként erre: 445. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 19. 16:24

Jó pihenést :)

A lenmagkenyérkét itthon ne hagyd :)))

2010. aug. 19. 14:33

Sziasztok!

Egy ideig nem leszek, nyaralni megyünk...viszek külön kis sótartóban nyírfacukrot, hihihi..majd jól azt hiszik, hogy sózom a kávémat :)))

2010. aug. 19. 07:54

Viszont Gyerekek!


Mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el a könyvet. Én meghökkentem a koleszterin fejezeten, jó a cukorral nagyjából tisztában voltam.

Aztán az én dokim is azt mondta, hogy egy hónap múlva koleszterin csökkentőt fog felírni. Még azt sem hozta fel - mivel elmondtam, hogy életmódot váltottam - hogy kb 2 hónap múlva ismételjük meg a vizsgálatokat, és akkor végleg döntünk...stb.

Azt is mondta, hogy ne egyek tojást! No, ennek szöges ellentéte van a könyvben, persze alátámasztva irodalommal. A tojásfogyasztás fordítottan arányos a koleszterinszinttel :)


Aztán ez az egész koleszterin mizéra - kiindulva abból, hogy leírták a magas koleszterin 50 évesig nagyon nem jó, de felette meg kifejezetten gátolja a szívbetegséget - kiderül, hogy ez az érték semmit nem jelez, ill. egy fajta gyulladásos folyamatot, amit nem tudnak pontosan micsoda, de kezelik a tünetet (vagyis csökkentik a koleszterinszintet), ehelyett inkább érdemes volna a C-reaktív fehérjét vizsgálni.....áh folytathatnám.

Ja, még az is, hogy a koleszterincsökkentőknek milyen "klassz" hatásai vannak: elbutulás, agresszió és ezek mellett kb 1,2%-al csökkenti a szívhalál veszélyét :O


Tény, hogy nem egy könnyű olvasmány, mert tele szakirodalommal.

443. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 442. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 19. 07:44

Szia! :)


Hm, már csak hetente állok rá a mérlegre :-P gyakorlatilag majdnem ugyanaz a helyzet, mint amikor Atkinseztem...sokkal jobban látszott a ruhákon,mint a mérlegen. Erre mondták, hogy a zsír az ugye könnyebb,mint az izom :)

Kapok a családtól is visszajelzéseket: "szebb a bőröd!", "fogyott a karod", "nincs akkora gyomrod"...stb

442. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 441. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 18. 19:48
Ne méregesd magad állandóan. Kiszámíthatatlan, hogy mikor mennyit fogyunk, vagy hízunk. Nap mint nap szembesülni csökkentheti a lelkesedést. Egyél tudatosan, jól, és legyen egy mérceruhád, amibe szeretnél beleférni. Azt próbálgasd a mérlegelés helyett. Nekem bejött.
441. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 436. - 7aab4d3657)
2010. aug. 18. 10:40

Szióka!

Igen, tudom, hogy nem fogyókúra! Ennek ellenére megállt a dolog. Gondolom, hogy pihent a szervezetem pár napig, mert azóta újabb 1 kilótól szabadultam meg.

Nekem könnyú az adagokra figyelmnem, mert nem vagyok éhes!

Tegnap ettem reggelire 5 dkg sajtot, ebédre egy tányér húsilevest (tészta nélkül), vacsorára meg az orvosnál ültem....6-8:20-ig :(

Szóval tegnapi nemvolt jó, mert ez meg kevéske.

440. 3a0842d373 (válaszként erre: 439. - B42e945235)
2010. aug. 18. 06:27

CSM pamacsa:


4 tojás, 25 dkg lenmagliszt, só, köménymag, és annyi víz, hogy nokedlisűrűséget kapj. Hagyd állni ..... fogalmam sincs meddig, talán 5 percen belül megszilárdul annyira, hogy fakanállal jól igazítható, szódabikarbónát szórj bele és mehet a sütőbe.

A tésztájába szoktam tenni napraforgót, tetejére szezámmagot. Ha a szezámmag szépen megpirul, megsül a tészta is. A biztonság kedvéért megnyomkodom az ujjammal és ha elég szivacsos, akkor van készen.

A sütőlapra sütőbapírt teszek, arra megy a tészta.

Ügyeskedj :)

A kenyérből nem lehet sokat enni, óvatosan pici falatkákkal kezdd, barátkozz az elején. A hagyomásnyos méretű kenyérszelet miatt eléggé tiltakozhat a gyomrod, azt nem javaslom a szoktatós időszakban, ha még nem ettél.

Próbálkozz és várom a híreket.

439. b42e945235 (válaszként erre: 432. - 3a0842d373)
2010. aug. 17. 17:44

Végülis nem sütöttem meg :S


KÉne vmi jó recept, kutakodok..

438. 3a0842d373 (válaszként erre: 437. - 7aab4d3657)
2010. aug. 17. 12:37
hiába kavarod össze :) értjük :))))
2010. aug. 17. 12:36
persze nem algondolkozik, hanem elgondolkozik... :-)))))
436. 7aab4d3657 (válaszként erre: 433. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 17. 12:35

A paleo valójában nem fogyókúra, csak esetleg fogysz tőle. Az, hogy 8-10 nap alatt 3 kiót leadtál, az NAGYON JÓ EREDMÉNY!!!!! Hiszen azt mondják, hogy heti fél kg az ideális fogyás.


Én is azt tapasztaltam, hogy önmagában a paleo nem fogyaszt, ha nem figyelsz az adagokra, mennyiségekre. Azért az az alapelv, hogy a bevitt kalóra kevesebb legyen a felhasználtnál, az marad alapelv a paleonál is :-(((( De olyan is van, hogy a szervezeted most mélyen algondolkozik azon, mi történt, és kicsit raktározni kezd, mert nem szeret fogyni :-((((


Sokszor van ilyen plató, nem add fel!

435. 3a0842d373 (válaszként erre: 434. - 7aab4d3657)
2010. aug. 17. 12:32
Nagyon jól hangzik, köszi :)
434. 7aab4d3657 (válaszként erre: 427. - 3a0842d373)
2010. aug. 17. 12:31
Stahljucinál találtam. Főtt sárgarépát kell passzírozni vagy turmixszal összetörni, tojás bele, só, bors, kis reszelt szerecsendió, és annyi zabpehelyliszt, hogy lágy tészta legyen (nem kell bele sok). És máris lehet szaggatni. A lecsós halhoz valami kellett, ami a szaftot felszívja. És a párom időnként megkíván ilyen dolgokat, mint pl. galuska, de nem ehet. Ezért keresek össze kínomban már minden ilyesmi receptet. Olyat is találtam, hogy a főtt zellerből lehet krumplipüré-szerű dolgot csinálni, de az annyira nem jó a paleoban, mert tejtermék az kell bele, azt hiszem.
2010. aug. 17. 11:51
Gyerekek! Én nem fogyok :(, lement cirka 3 kiló az első 8-10 napban ...azóta nuku..
432. 3a0842d373 (válaszként erre: 431. - B42e945235)
2010. aug. 16. 18:45
Milyen lett? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook