Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Megállja helyét neuro-diétaként a paleolit táplálkozás? fórum

Megállja helyét neuro-diétaként a paleolit táplálkozás? (tudásbázis kérdés)


14. 1397c45af7 (válaszként erre: 5. - Cb4d6e9d49)
2012. júl. 22. 06:04

Szia!

Én is lelki nyavalyák miatt kezdtem paleózni 2 hónapja és mintha kicseréltek volna!

Ne azon tördd a fejed,hogy mit nem ehetsz,hanem hogy mennyivel jobban leszel!!!

10 év gyógyszerszedés,kínlódás után nem nagy "áldozat" lemondani néhány ételcsoportról a gyógyulásod érdekében!

Sok sikert:-)

13. Lillus-M (válaszként erre: 12. - Cb4d6e9d49)
2012. júl. 21. 21:54

Csicsóka és burgonya között semmiféle rokonság nincs. Csicsókát egyébként rehabilitálták paleo szempontból.

A burgonya ilyen formában még biztos nem létezett az ősember idejében, (pláne nem európai őseink környezetében, mivel amerikai növény) de a rokonait sem igen gondolom, hogy fogyasztották, maximum ha transzba akartak esni. A burgonyafélék családjában ui. igen sok olyan faj van, ami súlyosan mérgező:ebszőlő, feketet csucsor, nadragulya, beléndek, csattanó maszlag, dohány. De a burgonyának sem tanácsos megeni a termését, ami a föld felett a száron nő, mert az is súlyosan mérgező. Engem komolyan elgondolkodtat, hogy ha egy növénynek van nagyon mérgező része, akkor hogyan lehet a többi része ehető.

Ha utánaolvasol a burgonya meghonosítása hogyan is történ t Európában. Hááát nem ment egyszerűen,az emberek nem nagyon akarták fogyasztani.

12. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. júl. 20. 08:39
Rendben van,hogy malom nem volt ősemberéknél.De honnan tudjuk,hoy nem foyasztott semminemű gabonafélét,vagy gumós növényt,mint a burgonya vagy csicsóka.Lehet,hogy ezek a földműveléssel jöttek be,de éppen lehettek ezeknek általunk nem ismert elődei,nem?
11. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Cb4d6e9d49)
2012. júl. 17. 09:11

a paleolit étrend lényege az, hogy "ősi" táplálékokat engedélyez.

Margarint nem evett az "ősember"


a tej pedig a szervasmarha kis bocikájának való anyatej..felnőtt ember pedig nem iszik anyatejet, nem? pláne más állatét!

10. Lillus-M (válaszként erre: 2. - Cb4d6e9d49)
2012. júl. 17. 07:01

A laktózmentes tej csak annyival jobb a másik tejnél, hogy nincs benne a laktóz. A laktóz tejcukor. A laktáz enzimünk lebontja. Akinek ez a laktáz enzim nem működik, vagy csak kevés van belőle puffad és hasmenést kap a tejtől. Természetesen a laktózmentestől nem.

De a laktózmentes tejben is benne van még minden egyéb. Pl a hormonok, amik a hormonspecifikus rákok (méhnyak, mell, petefészek, here, prosztata) kialakulásában nagymértékben közrejátszanak; a savó, ami a tej által kiváltott nagy inzulinválaszért felelős, és persze ott a kazein, ami felelős lehet autoimmun folyamatok beindítátáért.

9. Lillus-M (válaszként erre: 6. - Serry)
2012. júl. 17. 06:55

A margarinok és az étolajak hidrogénezett zsírok. Transzzsírok. Semmi mást nem csinálnak velük, csak annyit, hogy a molekuláikban térben egyetlen hidrogénatomot elforgatnak és így megváltozik a tulajdonságuk. Pl. Folyékonnyá válnak, vagy nem avasodnak.

Ezzel csak az a baj, hogy a szervezet ezekkel a zsírokkal így nem bír mit kezdeni. Mivel a zsírok mindenhez kellenek, az agy felépítéséhez, a sejtmembránokhoz, a hormonok szintetizálásához nagy baj, ha hibás építőanyagból kelll kiindulni.

Pl. ha házat építesz éd rendelsz egy teherautó téglát, de a téglákban se derékszögű sarok, se egyenes él nincsen, akkor a falad is olyan lesz amilyen. Ugyanígy van zzel a szervezet, ott a sok zsír de nem tudja belőle normálisan elvégezni az építkezést. Pl az erek törékennyé válnak.

8. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 7. - Natus87)
2012. júl. 15. 23:34
Köszönöm a kedvességed!:-)
2012. júl. 15. 22:20
Elvileg jó rá.Én más miatt paleózom,több mint 2hónapja,de mintha kicseréltek volna.Sok sikert hozzá,ha belevágsz. :)
6. Serry (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2012. júl. 15. 22:16
Mi baj szerinted a margarinokkal?
2012. júl. 15. 22:11
Lassan 10 éve szedek antidepresszánsokat.Az állapotom ingadozó.Most nem jó..elég:-(
2012. júl. 15. 22:09
Nem tudom a válaszokat, de én ezekben alapból nem hiszek. Én a piacon egy nénitől veszek kecsketejet és egy bácsitól kecskesajtot és kimondhatatlanul nagyon jót tesznek. Persze tudom, hogy van akinek nem, de én szeretem...
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Cb4d6e9d49)
2012. júl. 15. 22:05
Nam vagyok paleós, de a margarinok eleve egészségtelenek. Főleg a light-osak. De legalább a nagy részük víz...
2012. júl. 15. 21:50

Miért nem engedi a tejet?Laktózmenteset sem?

Növényi margarinokkal az egyszerűekkel mi a baj?

2012. júl. 15. 21:48
Megállja helyét NEURO-DIÉTA-ként a PALEOLIT TÁPLÁLKOZÁS?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook