Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2010. júl. 28. 13:58
Segítsenek a tapasztaltabbak! :-) Laktózmentes tejet lehet inni?
2010. júl. 28. 13:37

Sziasztok! Én is a napokban kezdtem ezt az új diétát, most tanulom és most állok át rá, DE MÁR JOBBAN ÉRZEM MAGAM! Egy nehéz, hogy még néha tanácstalan vagyok, hogy mive váltsam ki az eddigi élelmiszereket... Tud valaki jó kis recepteket?

Lime-Juice! Te is most kezdet valamikor?

249. Agines (válaszként erre: 248. - 3a0842d373)
2010. júl. 28. 08:01

Köszönöm szépen. Nem találom a honlapon ezt a hölgyet, de még nem ismerem annyira jól a honlapot, lehet, hogy ott van a szemem előtt. Merre keressem? :((

A honlapról meg lehet tanulni ezt az étkezési formát, vagy kell hozzá a könyv is?

Te/Ti, hogyan csináltátok,honnan néztétek, hogy pontosan mit és hogy tanácsol elkészíteni?


Köszönöm!!!

248. 3a0842d373 (válaszként erre: 246. - Agines)
2010. júl. 27. 19:34

Szia :)

szerintem elkezdheted, de finoman, óvatosan, szoktatósan. Persze ha problémamentes a várandósságod. Ha jól tudom, Szendi Gábor oldalán működik egy tanácsadóhölgy. Esetleg kérdezz rá nála is.

üdv.

CSM

247. lime-juice (válaszként erre: 245. - 3a0842d373)
2010. júl. 27. 13:36

Csacskamacska!

Köszönöm szépen a gyors választ és a bíztatást, igyekszem türelmesebb lenni és bízom benne, hogy meghozza a gyümölcsét! :) Vitaminnal tegnap felvérteztem magam, és a vízbevitelre is nagyon odafigyelek egy ideje, remélem lassan normalizálódnak a tünetek.

Köszi,

Lime

246. Agines
2010. júl. 27. 12:16

Sziasztok!Szerintetek az első trimesztet alatt érdemes-szabad elkezdeni a paleolit táplálkozást, tudtok erről valamit?

Köszönöm!

245. 3a0842d373 (válaszként erre: 244. - Lime-juice)
2010. júl. 27. 11:02

Szia Lime,

legyél egy kicsit türelmes még, ez az átállás időszaka,és nem könnyű. Főétkezés után vedd be az ajánlott vitamint, ez megkönnyítheti a napjaidat.

És sok vizet igyál :)

sok sikert és kitartást,

CSM

2010. júl. 26. 11:09

Sziasztok!


A véleményeteket/segítségeteket szeretném kérni, mert körülbelül 3 hete a paleo szerint táplálkozom, az energiaszintem viszont vészesen lecsökkent, sokszor "húz" a fejem, remegnek az izmaim, elég rossz a közérzetem, mint ha nem jutnék elég tápanyaghoz. Tapasztaltatok esetleg hasonlót? Húst, zöldséget, gyümölcsöt, magaokat és sajtokat eszem. Nem célom a fogyás, ezért a mennyiségeket nem csökkentettem, csak elhagytam a gabonát, burgonyát, rizst és a tejtermékeket. Már korábban is éreztem, hogy a tejtermékekre (pl: tejszín) nem jól reagál a szervezetem, a gabonákkal kapcsolatban olvasottak pedig most bizonyosodtak be, amikor néhány napja ettem olyan ételt amiben egy kis liszt is volt, és rögtön megfájdult a gyomrom. Cukor helyett egyenlőre mézet fogyasztok kis mennyiségben.

Az első egy két hétben még a tisztulási folyamat részeként fogtam fel az általános gyengeséget, de nem javul a helyzet, pedig soha nem ettem ennyi zöldséget és gyümölcsöt mint most.

Vagy lehet, hogy csak türelmetlen vagyok?

Az is eszembe jutott, hogy megpróbálok kiegészítésként vitamint szedni, de az eddig próbált termékektől mindig fájt a gyomrom. Van ötletetek ezzel kapcsolatban? Milyen táplálékkiegészítőket használtok.


Előre is köszönöm!

243. f60ebb6099 (válaszként erre: 242. - Gabrilla08)
2010. júl. 14. 13:49
Szia Gabrilla! Ment az e-mail! :)
2010. júl. 14. 13:20

Sziasztok!!

Kérdésem!! Én hízni szeretnék, gyomorproblémáim vannak /reflux/ és étvágytalanság szerintem pszichés alapon.

Tudtok segíteni??

E-mail címem:aus0808@freemail.hu

2010. jún. 29. 11:41

Sziasztok!


Nyaralni voltam, és ez fagyit, fokhagymás lángost meg esti hideg sört jelentett régebben az életünkben. Most is bedőltünk ennek, de azonnal megjött a büntetés: híztam 2 kg-ot, és puffadástól székrekedésig minden bajom lett. Így jár, aki a paleoról visszatér az ún "normál" étkezésre :-(((( De én mindig is puffadtam a szénhidráttól meg a tejtől meg a hüvelyesektől, úgyhogy megváltás a paleo nekem, nem is tudom, miért tértem le a helyes útról...

240. Földiangyal (válaszként erre: 239. - 1519dcb5a1)
2010. jún. 29. 09:10

Az tény, hogy valamikor mindenki meghal egyszer,de miért kell "valamitől, és valamiben feldobni a pacskert?!" legalább 120 évre vagyunk teremtve!Csak rajtunk áll, hogy milyen minőségben éljük az életünket, és mit teszünk ezért.

A paleolit étkezés valóban megerősíti az immunrendszert, mert azt kapja a testünk amire szüksége van, és így nincs esélye semmilyen betegségnek:)!

Én még most "kostolgatom" ezt az "életformát",de már érzem hogy számomra is ez a helyes út. Ha lisztes dolgokat,burgonyát, földimogyorót, bab féléket eszem szörnyen rosszul érzem magamat, de ha paleo szerint étkezem, szinte "fellélegzik" a testem könnyűnek érzem magam, és energikusnak.Ez nagyon jó,nem is beszélve a több mint 10kg súlytöbblettől amit muszály leadnom,és ezzel az étkezéssel tudom sikerül!

239. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 238. - Földiangyal)
2010. jún. 28. 20:24
Sajnos ezt én is tudom.Nem is melegítek már benne és vízmelegítővel csinálok teát és kávét. Nem is akarom mentegetni magam, sőt ha olvastad a naplómat írtam is benne, hogy a mikro nem a legjobb megoldás. Viszont, ha dönteni kell, hogy édes vackokat eszem reggelire, vagy kenyeret,és dagadt leszek tőle,az mennyivel jobb, mint heti max 4x mikrózott kaját eszem.De mivel a paleótól baromi erős az immunrendszerem, ezért a ráknak esélye sincs nálam!!!!!:-)Egyébként meg valamitől úgyis fel kell dobni a pacskert!De kösz az észrevételt.
238. Földiangyal (válaszként erre: 211. - 1519dcb5a1)
2010. jún. 28. 17:47

Kedves spancika61! Nagyon jó a naplód,de egy jó tanács :kerüld a mikrót!



"Nem lesz egészséges sejtépítés


A mikrohullámú sütőben a villámgyors rezgések következtében az ételek molekulái rövid időn belül degenerálódnak. A degenerált ételtől, degenerált molekuláktól nem lesz egészséges sejtépítés az ilyen ételeket fogyasztó ember szervezetében, hanem előbb-utóbb egyre jobban elhatalmasodó degeneráció indul meg a szervezetében, éppen ott, ahol a szervezetén belül a leggyengébb az immunrendszer állapota. Ez már a rák előkapuja, mert ha rendszeresen mikrohullámú sütőben főzött, melegített ételeket fogyaszt valaki, akkor előbb-utóbb daganatos beteggé "eszi" magát.


Elgondolkodtató, hogy gyermekeink, unokáink mikrohullámú sütővel készített, melegített ételeken nőnek fel. Sok helyen az egészségügyi intézményekben, idősek otthonában is mikrózott ételeket tálalnak fel a betegeknek és öregeknek, akiknek amúgy sem erős az immunrendszerük. Régebben alig volt rákos beteg gyermek, ma pedig már a kórházakban sajnos vannak gyermekrák osztályok is. A daganatos betegek száma pedig napról napra növekszik"


Ez nem légből kapott szöveg, ha érdekel az egész tanulmány szívesen megadom az elérhetőségét.

2010. jún. 28. 17:04
Sziasztok! Én kb 1 hete fedeztem fel a paleo diétát, és nagyon tetszik, amit olvastam róla Szendi Gábor honlapján. Készülök megvenni a könyvet is. Nállunk Szegeden nagyon jó helyeket találtam ahol beszerezhetők az alapanyagok(xilit,nyírfacukor stb.)A mák maffint már megsütöttem, nagyon finom (almával és kókuszreszelékkel dúsítottam) Én szép lassan térek át erre az étkezésre, a lányommal együtt csináljuk, mert neki is van súlyproblémája, és sajnos magas a vérnyomása is.
236. rózi70 (válaszként erre: 230. - Tikaram)
2010. jún. 26. 16:41

Ezt Szendi oldaláról, egy hozzászólásból másoltam:


A-vitamin: 5000-10000 NE

E-vitamin: 4-800 NE

C-vitamin 1-2000 mg

B1 25 mg

B2 25 mg

B3 300 mg

B6 25 mg

B12 500 mcg

folsav 2000 mcg

D3 2-5000 NE (felnőtt)

1000 NE/13 kg (gyerek)

Q10 (ubiquinol) 50-100 mg


cink 25 mg

Mg 500 mg

Se 200 mcg

Cr 200 mcg


Ezek a Szendi által ajánlottak.

235. nik84
2010. jún. 26. 15:35
értem:) ma keresgéltem és ez a kukoricás dolog megzavart:) egyébként találtam egész olcsón xukor nevű xilitet. használt már valaki ilyet?
234. alliance (válaszként erre: 232. - Nik84)
2010. jún. 26. 15:19
Lehet készíteni is a liszteket: kávédaráló a megoldás. Lenmagliszt, mandulaliszt, kókuszliszt stb.
233. alliance (válaszként erre: 232. - Nik84)
2010. jún. 26. 15:18
Nyírfacukor és xilit, az ugyanaz. VAgy a nyírfa kérgéből vagy a kukorica csutkájából nyerik ki a xilitet.
232. nik84
2010. jún. 26. 14:26

hello!


Én nyírfacukrot tesco előtti herbáriában találtam, ott volt lenmagliszt is.

Ti hogy tudjátok, nyírfacukor és xilit is használható a diétában, vagy csak a nyírfacukor?

231. benford
2010. jún. 26. 13:24

Sziasztok!


Tudtok mondani klassz helyeket ,ahol be lehet szerezni a paleo kajákhoz szükséges dolgokat? Mandulaliszt, nyírfacukor és társaik.


Előre is köszönöm,


Bence

230. Tikaram
2010. jún. 21. 22:23

Sziasztok! Milyen vitaminokat kell szedni a paleolit mellé? (Omega 3, E vitamin, C vitamin?)Esetleg van még valami, s mennyiséget illetően?

Köszi a segítséget!

229. Tikaram (válaszként erre: 228. - 7ccca78f49)
2010. jún. 21. 17:43
Köszi Pamela!
228. 7ccca78f49 (válaszként erre: 226. - Tikaram)
2010. jún. 21. 15:19

Tikaram, én nem vagyok szigorú paleos, mivel mikor diétába fogtam még 2008-ban, akkor nem volt meg a paleos könyv, és akkor azt az elméletet követtem és hiszek is benne, hogy az emberi test kompozicióját az izmok adják, az izmok építőelemei pedig a fehérjék. Tehát elegendő fehérjét kell bevinni szinte minden étkezéskor és edzés után, azt pedig csak húsból nem tudjuk fedezni, legalábbis én nem tudok napi 1-nél többször húst enni, ezért másféle fehérjebevitel után kell nézni, ami nem tej, de bizonyos tejtermékek jók(nagyon sovány túró, joghurt) és fehérjekészítmények (shakek).

Bocsi hogy ezt pont itt irom meg a paleos topicban, dehát ezt kérdezte Tikaram, és végül is Szendi Gábor is megmondta, hogy a paleo nem vallás ugyebár, hanem irányelvek.

Amit még nem tartok be és most megint off leszek, hogy én eszem hüvelyeseket is:( Persze nem napiszinten.

És mivel az olajos magvakban nagyos sok a kalória, ezért azokat nagyon kis mennyiségben fogyasztom, mert sajnos hiába hogy "jó zsír", a kalória az csak kalória marad, nem lehet sokat benyomni belőle.

El lehet mondani hogy 70-80% paleo, de azért az én diétám alapvetően nem a paleo irányelvekre épül, csak vannak átfedések. Ilyen pl.a gabonák (kivéve zabpehely) és cukrok, tej kiiktatása. Összességében a "szemét táplálék" kiiktatása, de pl. én nem eszem felvágottakat sem pedig azt a paleo engedné, de nekem az is "szemét" kaja, mert hús van benne legkevesebb, a többi az mindenféle szemét. Ja és a zsírral való főzésről/sütésről sem győzött meg, úgyhogy maradok az olívaolajnál, de azt is csak kicsit.

2010. jún. 21. 14:24

Sziasztok!

Mától én is igyekszem a paleolit szerint élni-enni.

Remélem menni fog, mert nagy szükségem van a pozitív hatásaira. Megvettem a Szendi Gábor féle könyvet is, nagyon érdekes dolgok vannak benne.

Naplót is vezetek, hogyan alakul az egészségem és a kilóim ettől a táplálkozástól.

Egy picit hasonló lesz, mint a tiéd spancika, ugye nem haragszol? :) Rengeteg jó ötletet merítettem a te naplódból is. :)

226. Tikaram (válaszként erre: 218. - 7ccca78f49)
2010. jún. 19. 19:51
Még egyszer gratulálok az elért eredményedhez! Megpróbállak követni, nekem kb. 5-6 kg-ot kellene leadnom a hasamról és a csípőmről, s izmosodnom kéne, mert leálltam a mozgással kb. 4 éve, s ez rendesen meglátszik. A fehérjeturmix vízzel belefér a paleo étrendbe, vagy nem olyan szigorúan tartod be?
225. Tikaram (válaszként erre: 224. - 1519dcb5a1)
2010. jún. 19. 19:48
Köszi, csütörtökön megyek allergiavizsgálatra is, remélem ott már konkrét válaszokat kapok arra, mit nem tanácsos ennem.
224. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 222. - Tikaram)
2010. jún. 19. 19:15
Ha nagyon érzékeny vagy, lehet, hogy a zabpehely, a zabpehelyliszt és a paradicsom sem tesz jót. Sajnos a paradicsomban is ott a lektin.Ha nagyon szigorúan szeretnéd betartani, akkor a sajt sem 100%.
2010. jún. 19. 18:44
mi az a paleo dieta? es mikor alkalmazzak?
222. Tikaram
2010. jún. 19. 18:26

Segítsetek légyszives: Ma ballagáson voltunk, tegnap este csináltam egy kis muffint (zabkorpa, zabpehelyliszt, méz, sütőpor, zabtej keverékével egy kis meggyel megszórva) csak azért, hogy én is tudjak édességet enni. A menüm a következő volt:

reggelire egy muffin, kávé zabtejjel, ebéd: húsleves egy kis főtt hússal, natur csirkemell sajttal megszórva, idénysaláta (saláta, uborka, paradicsom) balzsamecettel, du. kávé üresen két db muffinnal. És puffadok. De mi a franctól??? Már egyszerűen nem tudom, hogy mit egyek??!! Kinek milyen ötlete van??? Minden segítségek köszönök!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook