Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


491. HViki
2010. aug. 29. 12:17

Szia Búvárpók!


Pontosan hogyan nézett ki a paleó értended?

2010. aug. 29. 07:30

Négy napig paleóztam, hátha jó lesz a refluxomra, és meg kell mondjam, csalódott vagyok.

Ma éjjel már alig aludtam, annyira égett a gyomrom, és marta a nyelőcsövemet a gyomorsav. Bevettem egy savtermelés gátló tablettát,és bekaptam néhány háztartási kekszet, így elviselhető lett. Sajna nekem nem jött be a paleózás.

489. 3a0842d373 (válaszként erre: 488. - Borcsok1)
2010. aug. 27. 12:55

Nekem is nagyon mákos volt a mákos, zabkorpát tettem bele. Ettől sajna lágyabb lett, morzsálódott az egész. Zabpehelyből is csak kevéskét lehet, mert szintén szétesős lesz tőle. Nagyon ramatyul tudtam szeletelni.

Ha kitaláltál valamit és bejött, ne habozz :)))

2010. aug. 27. 10:56
Tegnap nyomtam egy muffint: mák+zabliszt( csak ijesztésnek) tojás+mazsola+lime+kókusztej+kókuszreszelék+alma+méz+répa, ha jól melékszem ezek voltak otthon finom nagyon igaz a mák miatt azért kicsit erősebb a cuccos legközelebb a mákot kicserélem másra, dióra vagy mandulára,végül is a muffin a legegyszerűbb dolog a Földön ami otthon van bele kell rakni és kisütni:) Ma untam meg egy kicsit a rántottát mert Hétfőtől-csütörtökig minden reggel 4 tojásból hagymával kolbásszal ettem kenyér nélkül,ma reggelire rio mare tonhalat kápia paprikával+erős paprikával etem,hétfő reggel mérlegelés:)
487. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 486. - Búvárpók)
2010. aug. 26. 09:18
Jó helyen keresgélsz, biztos olvastad Szendi G. fórumát, ahol sok sikertörténet van. Szerintem minden gyomorral kapcsolatos betegség táplálkozással gyógyítható és nem gyógyszerekkel.
486. Búvárpók (válaszként erre: 485. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 25. 20:12

Egy idő múlva megáll a fogyás, vagy legalábbis nagyon lelassul akkor is, ha semmit nem eszik az ember. Én egyszer 6 hetes léböjtöt csináltam, első héten 6kg, másodikon 3kg, harmadikon 2kg, negyedik ötödik héten már csak 1-1kg, és a hatodikon már semmi.

Most a refluxomat akarom a paleoval kezelni, mert a gyógyszerek csak a tüneteket nyomják el, a betegséget nem szüntetik meg. Kiváncsi vagyok mások véleményére, végig fogom olvasni a topikot.

485. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 479. - Borcsok1)
2010. aug. 25. 18:23
Ez is azt bizonyítja, hogy kell magokat ennünk. Minél többfélét, annál jobb. Egyikben ez van, a másikban az. Egyik ezt gyógyít, a másik azt.Én is variálom, és van úgy, hogy csak evés után bekapok egy csipetnyi napraforgómagot, a másik alkalommal lenmagot, variálom a muffinokat hol ezzel, hol azzal eszem.Sajnos az olajokat hidegen szinte alig van mihez ennem, mert lassan nincs kedvem a főtt ételekhez, nem sütök kenyeret, alig eszek muffint is.Szinte alig kívánom a kaját.Csak a gyümölcsöt. De azt rengeteget,és tökéletesen ellát mindennel.Nem tudom ez mitől van, de ettől függetlenül nem mondanám, hogy rohamtempóban fogynék.Viszont a testösszetételem határozottam jó irányba halad.Egyébként a sikertörténetekhez annyit tennék adalékként, hogy május eleje óta paleózom, és 14 kg-ot fogytam.Előtte egy évig stagnáltam a 16 kg-os fogyásomat követően, és semmitől nem tudtam tovább fogyni.
484. borcsok1 (válaszként erre: 482. - 7aab4d3657)
2010. aug. 25. 14:14

[link]



Igazából azt nem tudom hogy ez a növény beilleszthető egyáltalán ide mert csak gabona ez is nem? olajnak a legfrankóbb,anni kinéztem magamnak egy szuper olajat de aztán feledésbe merült mit szóltok hozzá:?



A Medicannabis olaj


A Medicannabis olaj összetevői: nemesített hibrid kendermag (Cannabis sativa), szőlőmag, dió, mák, len hidegen préselt olaja.


Az alábbi hatásterületeken jók a tapasztalatok:


- Különösen az idegalapi (neuropatikus) fájdalommal járó krónikus betegségek tüneteinek csillapítása (pl. sclerosis multiplex)


- A menstruációs görcsök enyhítése


- Ízületi gyulladással járó tünetek enyhítése


- Epilepszia


- Parkinson-kór


- Glaukóma (zöldhályog)


- Depresszó


- Ízületi gyulladás


- Psoriasis


- Bőrgyulladások


- Köhögéscsillapítás


- Dystónia (izomtónus rendellenesség)


- Sportolás utáni izomregenerálásban


- Hatásos száraz bőr kezelésére


- Csökkenti a koleszterinszintet. Csökkenti a vérnyomást és javítja a vérkeringést.


- Javítja a szervek működését, az immunrendszert.

483. 9d68bc425f (válaszként erre: 481. - 7aab4d3657)
2010. aug. 25. 12:43
nem az almát eszem úgy hanem a sajtot valamelyikkel nem egyszerre :)
482. 7aab4d3657 (válaszként erre: 479. - Borcsok1)
2010. aug. 25. 12:27

A papagájom is kendermagot evett, nem is volt semmi baja :-)))))


Mit lehet csinálni a kendermagból olajon kívül?

481. 7aab4d3657 (válaszként erre: 477. - 9d68bc425f)
2010. aug. 25. 12:25
Orsika, hol vannak a receptjeid? Ámbár az alma kovászos uborkával... Hát ezen kicsit elgondolkoztam :-))))
2010. aug. 25. 12:17
Most épp kikészít a kölyköm, de ha lenyugszom írok. Nem akar kakálni és tartogatja a kincsem és órákíg bőg a bilin, az étrendjével minden rendben. Aloé gélt is iszik... Van valami ötletetek? 2,5 éves.
479. borcsok1 (válaszként erre: 467. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 25. 12:03

Nekem van ám egy régiadú ászom erre mit lépsz?:)



A Földön élő több mint 3 millió ehető növény közül nincs még egy olyan, amelyenek táplálkozási értéke összehasonlítható lenne a kendermagéval. A kendermag az összes olyan fehérjét, esszenciális zsírsavat és étkezési rostot tartalmazza, amely szükséges ahhoz, hogy az ember hosszú hetekig túléljen valamilyen kritikus helyzetet (pl. intenzív fogyókúrát).


A kendermag ideális forrása valamennyi esszenciális zsírsavnak, mint pl. omega-3 zsírsavaknak, vagy másnéven az alfa-linolénsavnak, valamint az omega-6 zsírsavaknak, azaz linolénsavnak. A kendermag emellett jelentős mennyiségben tartalmaz gamma-linolénsavat (GLA) is, amelynek komoly terápiás hatása van.


Az aminosavak kiemelkedő jelentőségűek az élővilág számára, mivel a fejérjemolekulák építőkövei. Az emberi testben 25 féle aminosav található, ezek közül 20 fehérjeépítő. A szervezet a fehérjéinek és nitrogéntartalmú alkotórészeinek felépítéséhez, és ezek újraképzéséhez szükséges aminosavakat a táplálék fehérjéi adják. A kendermagban lévő fehérjék mind a 8 esszenciális aminosavat tartalmazzák, amelyek elengedhetetlenek az élethez, és könnyen emészthetőek.


A kendermag pozitív hatásai: csökkenti a koleszterin- és triglicerid szintet, segít megelőzni a szív- és érrendszeri problémákat, csökkenti a vérnyomást, elhízás esetén segít visszaállítani az ideális testsúlyt, kiüríti a szervezetből a felesleges zsírt, erősíti az immunrendszert, agyműködést serkentő (fehérjepótlás az agyban). Rendszeres fogyasztása alapvetően segíti szervezetünket abban, hogy megelőzzük vagy javítsuk a rosszindulatú elváltozásokat.


A kendermagolajnak egyszerű a felhasználása: mivel a kendermagolaj nagyon ízletes, fogyaszthatja úgy is, hogy a napi étkezések során ételét meglocsolja egy evőkanál olajjal, vagy kedvenc italába keveri. Nagyszerű főtt vagy párolt zöldségekhez, salátákhoz, még a vajat is helyettesítheti vele, vagy egyszerűen kortyolgathatja.


Összetevõ: kendermag hidegen sajtolt olaja

478. 3a0842d373 (válaszként erre: 477. - 9d68bc425f)
2010. aug. 25. 12:02

Te aztán ébren tartod a figyelmet :)

És publikusak azok a receptek? :)))


És persze nagyon gratulálok!

2010. aug. 25. 09:24

Mostanában néha becsúszik egy kis nem paleo dolog is sajna, azért írom mert a mai ételemben lesz egy kicsi.

reggeli:császárszalonna tojás hagyma (rántotta, uborka

ebéd, sült hal vajasborsó, uborka,

délután alma sok sajtal vagy kovászos ubival

tegnap egész nap tökfasírtot ettem :reszlet tök tojás só fokhagyma zabpehely, extra szűz olíva olaj, esimítottam a tepsibe és megszórtam reszlt sajtal, ubit ettem hozzá, ezt kontakt grillbe szoktam kisütni, de most lusta voltam, úgy finomabb.

Újévi fogadalom volt a fogyás, 3 hónapig nem csináltam paleot, de a tésztákat kenyeret nem ettem, kevés rizst sok zöldséggel és hússal szinte minden nap, reggel este meg gyümi, zöldség sajt, vagy kefír, kb 15 kg-ot így fogytam. Amikor rátaláltam a paleolit táplálkozásra kevesebb önuralom kellett, mert nem éreztem éhségérzetet evések között, jobban laktatnak az ételek, a közérzetem is sokkal jobb lett. Rengeteg isteni receptet fejlesztettem ki :)

476. 3a0842d373 (válaszként erre: 475. - Dité77)
2010. aug. 25. 07:52

Hát igen, a suli.... Az osztálytársak egy része igen érdeklődő, de a kóstolásig csak két-három kis barátnő jut el, akik amúgy is meg szoktak fordulni nálunk - ittalvósan - így természetesnek veszik, hogy nálunk fura a kenyér, más a palacsinta (zabpehelyliszt, zabkorpa). Akik csúfolják, megjegyzéseket tesznek, azokat a gyerekeket este mindig "kibeszéljük", megállapítjuk, hogy az az Ő igazsága, mi mindent megteszünk, hogy egészséges ételeket együnk, egészséges édességeket készítsünk. És hogy "Balázs anyukája még nem tudja, hogy mi az egészségesebb, ezért csúfolódik Balázs, mert otthon nem ilyesmit esznek és tulajdonképpen irígy"

Hála Istennek Csajszi jól veszi az akadályokat. Igaz, csak most lesz harmadikos.

Sok sikert neked is :)


A fehér kenyér-témát légyszíves elevenítsd fel, valamiért elnyomom, nem emlékszem rá.

475. dité77 (válaszként erre: 461. - 3a0842d373)
2010. aug. 25. 07:23

Jó reggelt!

A gyerekekre visszatérve: nehéz ügy (nekem).

Az én verzióm az,hogy a gyerekekre nem szeretném ráerőltetni az én táplálkozási hitvallásomat, ami a gyakorlatban úgy nézett ki (amig szigorúan csináltam a paleot), hogy tulajdonképpen ugyanazt ették, mint én, csak sima fehérkenyérrel (ld. a könyvet, miért) kiegészítve. Főzni meg úgyis tudatosan főztem, főzök.

Nem tudom,a te gyerkőcöd milyen suliba jár, de bizony nálunk mindenért, ami szokatlan megszólják, csúfolják a gyerekeket. A kis zabpelyhes buci tök jó ötlet,nagyon kreatív vagy, csak szegény, élesztő nélkül lapos és fura lesz a hagyományoshoz képest.

Sok sikert és örömet a kísérletezéshez!

474. 3a0842d373 (válaszként erre: 473. - 9d68bc425f)
2010. aug. 25. 07:02

Sikertörténetet kérünk szépen :)

Nagyon ügyes vagy! Gratulálok :)

Részleteznéd a napirendedet?

2010. aug. 25. 03:27
Sziasztok, én egy ideje így táplálkozom, van fent képem is látni az eredményt. Minden egészségügyi problémám megoldódott, rengeteg vitamint is szedek... most nem tudok aludni mert lehet terhes vagyok és ezen jár az agyam ....
472. 3a0842d373 (válaszként erre: 471. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 24. 23:22
Köszönöm:)
471. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 470. - 3a0842d373)
2010. aug. 24. 21:51
Akkor igazad van. Bár kis mennyiségben szerintem nem okozhat panaszt, és azt gondolom hajlam is kell ahhoz, hogy valakiben a ciszta kialakuljon. Ha jól értettem, ilyen hatása van a fito ösztrogénnek.Jó lenne, ha minden anyuka ilyen körültekintően tervezné meg a gyereke táplálását.Sajnos ezen a téren nekem elég rossz tapasztalataim vannak.
470. 3a0842d373 (válaszként erre: 467. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 24. 16:07

Spancika,

Nem is a vizes lepedőről van szó, hanem egy hormonális átalakulás alatt lévő kislányról. Neki nem túl szerencsés.

2010. aug. 24. 16:00

[link]


Itt lehet olvasni a fitoösztrogénekről.

2010. aug. 24. 15:52

[link]


Ez nekem nagyon meggyőző a lenmag további fogyasztásához.

467. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 466. - 3a0842d373)
2010. aug. 24. 15:49
Szerintem kár lenne ilyen gyorsan ráhúzni a vizes lepedőt a lenmagra. Valóban van fitoösztrogén benne, ami miatt a változó kor előtt álló nőknek ajándék a fogyasztása. Én eddig csak áldásos hatásáról olvastam,evvel szemben a gabonáról, adalékokról tartósítószerekről, és a sok szemétről, amit a gyerekeinknek adtunk, amikor még nem voltunk ilyen tájékozottak,igen lehangoló dolgok terjednek. Azért utánanézek a dolognak. A kenyér készülhet zablisztből, vagy bármilyen más mag lisztjéből.
466. 3a0842d373 (válaszként erre: 464. - 7aab4d3657)
2010. aug. 24. 13:22
Nem tudom, hogy a paradicsommártás vagy a lenmagkenyér a rosszabb, de gyanítom a lenmagkenyér vinné a prímet. Ezért agyalok a zabpehelylisztből készülő lepénykén.
2010. aug. 24. 13:20
Közben elolvastam egy másik oldalt is, és valóban azt írják, hogy a lenmag a legerősebb a szója után a fitoösztrögénekben. Hát... nekem hasznos, de most elgondolkodtam, hogy etessem-e ezzel a páromat :-))))
2010. aug. 24. 13:12

Ezt írják: A növények között jelentős fitoösztrogén tartalmúak a hüvelyesek, a komló, a paradicsom, a csípős paprika, a szilva, a hagyma, a káposzta, a cseresznye, a különféle gabonák, a brokkoli, és jó, ha tudjuk, hogy a méhek is szorgos szállítói a fitohormonoknak, de minden növény termése tartalmaz ilyen anyagokat.


Ezek szerint képtelenség ezeket kikerülni, mert mindenben vannak...

2010. aug. 24. 13:11
Közben utánanéztem, hogy pl. a lenmag ilyen.
462. 7aab4d3657 (válaszként erre: 461. - 3a0842d373)
2010. aug. 24. 13:09
Csacskamacska, melyik részében van ösztrogén aktivitású vegyület? Komolyan érdekelne, mert tényleg nem hallottam még ilyet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook