Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Palacsintatészta fórum

Palacsintatészta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
24. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Sárii)
2017. szept. 4. 06:28
Szódát tesznek bele, meg tejet-fele fele arányban. És van benne tojás. A felhevített olajat visszakeverik a tésztába és úgy sütik ki.
23. ab61752c45 (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2017. jún. 23. 15:02
főleg,ha három műszakban dolgoztak,mint az én anyám.de valahogy csak meg tanultam.
22. Noncsi (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2017. jún. 23. 13:39
Sajnos ez tényleg így van:(
21. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - Briell14)
2015. júl. 30. 14:21
:DDD
20. 12d083b51b (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2015. júl. 30. 07:00

Igen, ez is igaz, a mai világban valóban már a szülőknek is szinte megállásuk nincs.

Bár a családanyák már abban az időben is (amiről én beszélek) ledolgozták a munkahelyükön a napi 8 órát, és ugyanúgy estére maradt a vacsi, stb. stb. Azért is írtam, hogy hétvége, szombat-vasárnap maradt valójában a főzési ismeretek eltanulására.

19. forrest2010 (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2015. júl. 29. 19:46
Kedves hópihe ! nemcsak a gyerekek vannak leterhelve , hanem a szülők is több kört kell h fussanak , h a napi teendőiket elláthassák ! mert hiába a mindenféle konyhai kütyü + a rengeteg könnyítés , ha közbe alig találkozik anci és kicsi lánya a konyha környékén !!!
2015. júl. 29. 07:18

Bocsi...

...beszáradt búzából őrölt liszt,...

17. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Briell14)
2015. júl. 29. 07:17

A liszt...

Az új búzából őrölt liszt sokkal lágyabb, mint a beszáradt búzából őrölt búza, tehát ilyen esetben még a palacsintához, nokedlihez, gyúrt tésztához is több kell belőle!!!


Anyósom pl. ilyenkor, aratás előtt-alatt még bevásárolt 8-10 kg "öreg-lisztet", hogy azzal süssön-főzzön kb. őszig. Akkorra lesz az új búzából készült liszt megfelelő állagú!!!!

16. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Briell14)
2015. júl. 29. 07:14

Mondjuk "bezzeg az én időmben..." még nem mehettünk férjhez, amíg nem tudtunk főzni, így az anyukák még időben megtanították a lányokat sütni-főzni. Igaz, hogy hétköznap mi is iskolába jártunk, meg délután különóra, szakkörök stb. de azért hétvégén d.e. ott voltunk a konyhában...


Másrészt az is igaz, hogy a mai fiatalok már az iskolában is sokkal jobban le vannak terhelve, és ha van idejük, akkor is több a lehetőségük a szórakozásra... persze mi is azt tettük volna, ha...

15. Briell14 (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2015. júl. 28. 18:50

Igen, mint ahogy a liszt sem mind egyforma.

De az nem mindegy, hogy két tojáshoz 20 dkg, vagy 40 dkg lisztet kavar. :)


Az csak a tapasztaltaknál működik, hogy figyeld milyen az állaga. A kezdőknek fogalma sincs róla, milyennek kell lennie.

2015. júl. 28. 17:31

Azért nem lehet pontosan dekára megmondani, mert nincs 2 db egyforma tojás!!!!

És akkor már rögtön csak kb-ra lehet a lisztet is, a tejet is!!

Tehát fontos az, hogy "legyen az állaga ilyen-olyan"!!!

2015. júl. 28. 17:29

Én is szemre készítem, de azért megpróbálom leírni, hogyan szoktam:

2 db tojást síma habosra kavarok, benne egy csipet sóval. Majd 2 dl tejet apránként bele-adagolva hozzákeverek. Ebbe apránként adagolva belekavarok (kb. 20 dkg lesz) lisztet, olyan kicsit hígra kavart nokedli-tészta állaga legyen. Ezt szép símára, csomómentesre kavarom ki.

Ezután még további kb. 5 dl = fél liter, esetleg 6 dl tejet szintén apránként adagolva símára hozzá kavarok. Ekkor legyen olyan állaga, mint a felmelegített, hígan folyós étolaj.


Kb. fél órát állni hagyom, besűrűsödik. Akkor jó, ha sűrűn folyós, mint a hideg olaj, az állaga. Ha ennél sűrűbb, akkor még tejjel lehet/kell pótolni. Ha híg, akkor bizony azzal már nem sokat tudsz tenni!


Én olajat nem teszek bele, csak a teflont olajozom. Az viszont legyen forró, amikor bele-öntöm a tésztát.

2015. júl. 28. 17:03

:)

igazad van,de egyszerűen soha életemben nem készítettem palacsintát recept alapján..:)

viszont a pici sütőportól és a majd egy evőkanálnyi olvasztott margarintól finom laza a tésztája. Cukrot soha nem testek bele,mert egyből odaragadna.

2015. júl. 28. 16:36

Ez most komoly? Szegény kért egy palacsinta receptet, itt meg olyanokat olvashat, hogy annyi liszt, amitől jó laza, meg szemre készítem stb.


Na...ezzel ki van segítve!

2015. júl. 28. 13:53
Én mindig szemre készítem a palacsintákat,ami fix,hogy kb 1 liter tejhez 2db tojást adok a liszt,pici sütőpor,pici olvasztott vaj,és csipet só ami még megy bele.
2015. júl. 28. 12:56

Én a teljes lisztmennyiséget darált zabpehellyel helyettesítem. Zsiradék nem kell, teflonban sütöm.

Vastagabb mint a "rendes" palacsinta, de nagyon finom :)

2015. júl. 28. 12:54
A receptben előírt liszt felét zabpehyellyel helyettesítem.Nem szárad ki a palacsinta.Fél órát minimum pihentetem sütés előtt.
2015. júl. 28. 12:39
1 csomag vaniliás cukor, 1 tojás, liszt, tej és szénsavas ásványvíz, egy alma lereszelve
2015. júl. 28. 12:38

hagyományos amit én csinálok és finom, semmi különös

2 tojás jól kikeverve, szénsavas viz és tej vegyesen, cukor, pici só, kevés olaj, hogy ne tapadjon, liszt pedig annyi hogy jó laza tészta legyen

5. Rozália (válaszként erre: 1. - Sárii)
2015. júl. 28. 12:38
Bármelyik receptet választod, sütés előtt hagyjad állni, legalább fél órát.
2015. júl. 28. 12:30
4 tojás,20 dkg liszt,4 dl tej,pici só,ebből a mennyiségből kb 12-13 palacsinta lesz,és nagyon finom.
2015. júl. 28. 12:23

Én csak élesztős palacsintát sütök. Sokkal finomabb és nem szárad meg.

[link]


A különbség, hogy én kihagyom a cukrot és porélesztőt leszek bele. Még sosem csalódtam benne, és a férjem sem, pedig szakács, aki mindenbe bele tud kötni :)

2015. júl. 28. 12:21

A buborékok nem a szódától/bubis víztől lehetnek benne? :)


Én a sima palacsintát csinálom...liszt (1púpos kanál 1 palacsinta), 1 tojás, tej,ásványvíz,olaj,pici só és pici cukor. :)

2015. júl. 28. 12:19

Sziasztok!


Siófokon van egy nagyon jó palacsintázó, helyben készítik isteni de sajnos a receptet nem adják be bár ez érthető :) Állítólag tojás sincs benne, lehet hogy porból van de annyira finom ize van, nekem sose sikerült még olyan finomra. És annak a balatoni palacsintának a tésztája olyan buborékos is. Próbáltam hogy tettem bele pici sütőport de úgy se lett olyan. nekem mindig picit fura a szaga is lehet hogy a liszt miatt, pedig búzacsírással csinálom elvileg egészségesebb mint a sima. Tudnátok írni finom tészta recepteket ki hogy csinálja hogy finom legyen a tésztája?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook