Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keresem a legtutibb palacsintatészta receptjét!! fórum

Keresem a legtutibb palacsintatészta receptjét!! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. júl. 2. 09:24
A strandos palacsinta tésztájában csak liszt,tojás só,olaj és tiszta víz van.Kipróbáltam,hát meglehet enni,de nem az igazi.Ja és nem szabad állni hagyni.
70. cuky
2010. júl. 2. 06:33
A szokásos tészába tegyél egy kis citromhéjat, narancshéjat, vaniliáscukrot és a tojásfehérjét verd fel habnak. 20 dkg lisztenként egy tojás számitva.Nagyon finom.
2010. júl. 1. 19:29

nem dicsekvés, de palacsintában verhetetlen vagyok :)


fél liter tej, 20 deka liszt, 2 tojás, csipet só, fél deci olaj, egy kicsit állni kell hagyni, és a sütés előtt egy kevés szénsavas ásványvizet öntök bele, ja és a palacsintasütőmet nem mosom el, csak kitörlöm használat után

2010. jan. 10. 17:40
Szívesen fogadok még további recepteket!:)
67. mmacus
2009. aug. 21. 14:52

Sziasztok. Én az ún. kétoldalas palacsintasütőre szavazok, (átfordítós) elég gagyinak tűnt ugyan, de tény és való, nem terjeng vele a palacsintaillat a lakásban, nem tapad, ha egyik oldal megsült, csak átfordítom a sütőt, sül a másik. Esélye sincs elszakadni. Egyetlen hátránya, hogy elég kicsi, na bumm, legfeljebb többet eszünk belőle.

Az én "tuti" masszám pedig: 3 tojás, 3 evőkanál cukor, fél liter tej, 25 dkg liszt, mokkáskanál só, kb, 2 dl bubis ásványvíz. Állni hagyom kicsit. Szilikonos ecsetet olajba mártok, időnként átsimítom vele a sütőt, nem mindegyik előtt. Jó könnyű, laza szerkezetű palacsinta van belőle.

66. Marianna1973 (válaszként erre: 63. - Gabilive)
2009. aug. 17. 09:24

Nagyon örülök hogy a lányod díjazta a muffinomat!:)

Hidd el nálunk is nagy sláget! Sokszor csak tortabevonóval készítem, de van hogy a végén a csokidarabka helyett ét tortadarát teszek bele!(ha lusta vagyok darabolni:))

65. Marianna1973 (válaszként erre: 64. - 51cb72b771)
2009. aug. 17. 09:21

Szia!

Az amerikai palacsintát miben kell sütni?

A hagyományos palacsinta receptedet is feljegyeztem!

2009. aug. 14. 11:26
Amerikai palacsinta érdekel? NAgyon finom, nekem jobban ízlik, mint a hagyományos. Megtalálod a receptjeim között. Komolyan mondom isteni!
63. gabilive (válaszként erre: 62. - Marianna1973)
2009. aug. 14. 08:18

Ok,köszi!

Csak azért kérdeztem ezt az ajtó-dolgot,mert nekem elég régi gázsütőm van,amin nem lehet a hőmérsékletet pontosan beállitani,és igy muszáj megnéznem,hogy mikor sül meg.De 1-2 sütés után kitapasztalom,és akkor már nem kell nyitogatni.Most pl elég volt 18 perc.

Ja,és a lányom egyszerre 2 muffint vágott be,vacsora után,ami azért nagy szó,mert egyébként mindenféle sütiből csak 1-2 falatot szokott enni,meg amúgy sem túl jó étvágyú!

62. Marianna1973 (válaszként erre: 61. - Gabilive)
2009. aug. 14. 00:25

Szia!

Nagyon örülök hogy sikerült a süti! Szerintem nem gond ha kinyitod az ajtót, de inkább ne tedd ha nem muszáj!:)

Üdv: Mariann

61. gabilive (válaszként erre: 59. - Marianna1973)
2009. aug. 12. 21:56

Azóta már megsütöttem mégegyszer,és másodjára nagyon jól sikerült!:)Annyit csináltam másképp,hogy bontottam egy új csomag szódabikarbónát,úgyhogy szerintem azzal lehetett a gond.Valószinű,már túl régi volt.Nagyon fincsi lett,köszi szépen!

Egyébként az első is elfogyott attól függetlenül,hogy picit lapos volt:)

Még egy kérdés:ennek sem szabad kinyitni a sütőajtót,amig meg nem sül,mint a piskótának?

2009. aug. 12. 21:30
Nagyon jó recepteket kapok tőletek, köszönöm szépen! Sorra próbálom őket!
59. Marianna1973 (válaszként erre: 58. - Gabilive)
2009. aug. 12. 21:28

Szia!

Sajnos nem tudom hogy neked miért nem nőttek meg a muffinok, de lehet hogy egy picivel több sütőport- szódabikarbónát kellene bele tenned.

Egyébként ez nem az a nagyon felfújt muffin. Remélem hogy legközelebb jobban sikerül. Ezt a receptet már nagyon sok háziasszonynak megadtam, de még nem volt rá panasz:)!Sok sikert!

58. gabilive (válaszként erre: 36. - Marianna1973)
2009. aug. 12. 18:42

Szia!Kipróbáltam a muffinreceptet,és tényleg nagyon finom,de nekem valamiért nem nőtt meg.Illetve a szélén megnőtt,a közepe viszont behorpadt.Van valami tipped,hogy miért?

Sokat szoktam sütni,de muffint most csináltam először,ezért teljesen tapasztalatlan vagyok a témában.

Mástól is szivesen fogadom az ötleteket!Köszi!

2009. aug. 12. 08:57
Én Horváth Rozi könyvéből sütöm, de a nagyon vékony palacsintát szeretem a legjobban, annak tudja valaki a receptjét?
2009. aug. 12. 01:49

9 dl tehéntej, 20 dkg zabpehely (én darálom), 4 teáskanál olaj, 4 tojás, 12 dkg teljes értékű vagy bármilyen liszt, 4 teáskanál méz, 2 teaákanál sütőpor, kevés só..


Tejet és zabpelyhet összekeverjük, áll 10 percig, hozzá adjuk egyenként a tojásokat, elkeverjük..., jöhet az olaj, a liszt, a méz, a sütőpor, és a só..

eldolgozzuk...

És jöhet a sütés.pont.úgy mint a hagyományos palacsintát..ha túl sűrűnek találod a tésztát önthetsz még hozzá tejet..

Ízesítés, mindenki saját érdekének megfelelően..


Ez az ún. zabos palacsinta, és igencsak laktató...ez a mennyiség jólakásig elég egy 4 fős családnak..

2009. aug. 11. 22:30

Sziasztok! Nem olvastam végig a fórumot, szóval előre is bocsi, ha valaki leírta már... A palacsinta azért ragad le (akkor is, ha tuti és karcmentes a palasütő), mert túl sok benne a cukor. Én nem tudok szabvány-palacsintát sütni, de leírom, hogy szoktam:

Egy nagy tálba rakok valamennyi lisztet, dobok hozzá 1-3 tojást, attól függően, mennyi a liszt. (Saccom szerint 30deka liszthez teszek 2 tojást.) Ezt elkezdem keverni, mikor a tojásokat eldolgoztam, rakok bele egy kis sót. Tovább keverem, közben öntögetek bele tejet. Kicsit folyósabban keverem, mint egy nokedlitésztát. Amikor elkeertem a lisztet, rakok bele egy kis cukrot, de csak annyit, hogy a sót ellensúlyozza. Ezután öntök még bele tejet, de csak annyit, hogy már könnyű legyen keverni. És utána jön bele a szóda.

Kicsit bonyolultnak hangzik, de nem az ám! Viszont így nem lesz csomós a tészta. Vagy legalábbis nagyon kicsik lesznek a csomók. Én már egész jó vagyok benne, csak akkor csomós, ha összecsapom. :)

2009. aug. 11. 15:37
Na sütöttem vagy 40 palacsintát. Ez az reszeltalmás nagyon bejött.
53. emagdi (válaszként erre: 46. - 'szti)
2009. aug. 11. 14:28

a régi típusú vas serpenyő az tuti, anyunak olyan van még mindig (már gyerekkoromban is ugyanazt használta, szóval tuti van legalább 30 éves).


sokkal jobban lehet benne sütni a palacsintát, mint a mai modern teflonokban, és valóban más lesz az íze is. (és nem ég oda, bár be kell olajozni az első adag előtt az alját)

52. Larin
2009. aug. 11. 14:20

Nagyon jó ötleteket olvastam itt. Ki fogom próbálni.Gyerekkoromban nagymamám élesztős pa-

lacsintáját szerettem a legjobban,olvastam itt

most ilyen receptet is.

Az én kedvenc saját palacsintám ehhez az élesztőshoz hasonlít,teljesen olyan,mint egy

kelt palacsinta,csak talán még annál is puhább

és finomabb,de nem az élesztőtől,ugyanis az nincs

benne.

Nagyon egyszerű:bármelyik átlagos palacsinta re-

ceptet lehet követni:mindössze a liszt teljes kiőrlésú búzaliszt legyen./Vitamill lehetőleg de a többi is jó/

Amikor először kipróbáltam,azt hittem reform-pala-

csonta lesz/én reform ételeket szoktam készíteni/

de legnagyobb meglepetésemre a palacsintasütőből

életem legháziasabb palacsintája "kelt"ki.

Még drága nagymamám élt és amikor megkóstolta,

meg volt róla győződve,hogy ez kelt palacsinta.

Amikor ilyet sütök,azóta is mindenki ezt hiszi.

Aki a kelt palacsintát szereti,érdemes kipróbálni,

mert annál még jobb is.

2009. aug. 11. 14:01

Mariaana 1973 köszi,h kitaláltad ezt a témát:-))

Én már meg is csináltam az egyik receptből.

Még életembe nem csináltam palacsintát ez a párom feladata volt.

Nagyon finom lett,és nem ragadt le:-DD

50. 319cd6978b (válaszként erre: 47. - Eddit)
2009. aug. 11. 14:00
A menzés tejbegrízre az iskolában mindíg olyan finom kakaóport tettek. Instant volt az is de nem ilyen granulátumos, meg nem ilyen csömör mint a Nestquick. Nem tuodom milyen lehet. Van nem teflonos serpenyőnk is. Ma kipróbálom. Olvastam itt hogy almát is lehet bele tenni és finom. Gondoltam csinálok, de rájöttem hogynincs itthon alma. Erre anyámék hazajöttek és hoztak egy csomó almát. Ez biztos nem véletlen. :)
49. Pné Veronika (válaszként erre: 47. - Eddit)
2009. aug. 11. 13:31
Ez így igaz... :-)
48. Marianna1973 (válaszként erre: 38. - Pocy88)
2009. aug. 11. 13:31
Egyszerű.. ne tegyél a tésztájába cukrot! :)
47. eddit (válaszként erre: 42. - Laurexa)
2009. aug. 11. 13:19
ez olyasmi, mint a menzás kaja...vannak olyan ételek, amik ott százszor finomabbak , mint ha te készíted otthon....
46. 'szti (válaszként erre: 42. - Laurexa)
2009. aug. 11. 13:18

volt egy ilyen TB kérdés pár éve, hogy mi a titka a balatoni palacsintasütőknek, vagy vmi hasonló, keress rá

asszem arra jutottunk, hogy a régi vas serpenyő

45. Pné Veronika (válaszként erre: 43. - 319cd6978b)
2009. aug. 11. 13:18
A sok buborék szerintem a benne lévő szódától van. A strandos biztos nem a ami "ásványvízzel" készül. A hagyományos szóda 2x olyan buborékos... :-))
44. 319cd6978b (válaszként erre: 42. - Laurexa)
2009. aug. 11. 13:16
Ez annyira igaz. Ott mindíg papírvékony és bazifinom.
2009. aug. 11. 13:15

Nekünk van palacsitasütőnk de vékony és eldeformálódott az első használatnál, viszont van egy olyan serpenyőnk ami nagyon vasta, és a teflon is strapabíró, sehol sincs megkopva pedig már vagy egy éves. Lidl-ben vettük. Jó minőség. Soká tart mire felmelegszik de utána sokáig tartja a hőt. Kicsit nehéz ezért a palacsintadobálás nem a legkönyebb benne. Ha jól sikerül a tészta akkor inkább csak palacsintaforgatót használok. Kiolajozni csak elsőre szoktam.


Egy kérdés. A palacsitatésztának amikor sül lyukacsosnak kell lennie? Mármint a hőtől kis lyukaknak kell megjelenni a tésztán? Mert ha mondjuk strandon veszek az olyan, de az enyém nem szokott olyan lenni.

2009. aug. 11. 13:13
Megfigyeltem,hogy a strandokon tök fini a palacsinta mindig.Én hiába próbálkoztam ezzel-azzal,olyan sosem lett...mi lehet a titkuk?:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook